Как да печеля от свои творения (картини)

DaNotorious

New Member
Здравейте, мога да рисувам доста добре, но до сега не съм изкарвал пари от изкуството си. Някой може ли да ми помогне? Виждам че картините не се оценяват особено добре в България. Бих продавал картини по поръчка или мои творения на поносими цени, примерно 50-100 лв, дори и по малко спрямо размера, но не знам как да намеря купувачи за тях.
 
Последно редактирано:
На времето съм виждал да се продават картини по стените на елитните заведения, ако имаш повечко картини предполагам, че собственниците няма да имат нищо против. Особенно, ако им предложиш и някакъв процент.
 
Добър дигитален художник спокойно изкарва пари от направа на рекламни материали, асети за игри и пр.
 
Направи си социални канали в Faceboo & Instagram, и започни да шерваш, да пишеш, да каниш познати, да пускаш картините си. Наеми си някакво помощение, покани някакви хора на изложба, някакъв минимален кетъринг с вино. Но се иска малко повечко бюджет тук де. Но почни с фейса. ;)
 
Може ли да видим някои твои картини
 
И аз съм сериозно заинтересуван в това. Шерни нещо твое тук.
Пред няколко години направо се захласнах по една картина в Бургас. И аз искам да пусне какво рисува.
 
Вдигам темата. Споделете , освен етси, други популярни платформи за продажба на изкуство или принтове създадени по оригинални картини.
 
Вдигам темата. Споделете , освен етси, други популярни платформи за продажба на изкуство или принтове създадени по оригинални картини.
Бих пробвал Пинтерест, не като платформа, а като канал за достигане на потенциални купувачи. ;)
 
От фотография, картини и подобни печеля хората с изградено име. Първо трябва да те забележат. След това изложби, коментари от критика и т.н. Хората, които имат $$$ и дават големи суми инвестират в наложени автори.
Скоро имаше обелен банан за колосална сума. :D
 
Тези сток имадже сайтове не предлагат ли добри условия за печелене от авторски изображения, колажи, фотографии? Да, ще е нужно доста голямо портфолио, но при няколко стотин все ще се печели. Виждал съм автори с няколко хиляди изображения в тези сайтове. Но там не са много парите в сравнение с това да се продават като изкуство.
 
Вдигам темата. Споделете , освен етси, други популярни платформи за продажба на изкуство или принтове създадени по оригинални картини.
Devianart макар че не съм ги посещавал от доста време.
 
От фотография, картини и подобни печеля хората с изградено име. Първо трябва да те забележат. След това изложби, коментари от критика и т.н. Хората, които имат $$$ и дават големи суми инвестират в наложени автори.
Скоро имаше обелен банан за колосална сума. :D

Мда, 120к - > Маурицио Кателан :)

Иначе си мисля, че от карикатури се изкарват пари, хората си ги подаравят при различни поводи.
 
Всъщност там е предимно дигитално изкуство, аз търся пазар за физически картини. Какво се случи с това изкуство, вече нищо не е същото :rolleyes:
 
Всъщност там е предимно дигитално изкуство, аз търся пазар за физически картини. Какво се случи с това изкуство, вече нищо не е същото :rolleyes:
Да, повечето са дигитални, но има и други. Може да предлагаш дигитални копия на картините си. От тази идея по-добра няма да получиш ми се струва.

Може да покажеш някои твои неща.

P.s. Devianart би трябвало да е най-големият сайт за споделяне на рисунки, един от най-старите и вероятно най-престижния. Ползват го и за представяне и за продаване. Проблема е, че там има хиляди много добри, а материала е сигурно в милиони.
 
Последно редактирано:
Може би трябва да потърсиш хора, които се занимават с интериорен дизайн. Ако последните обзавеждат с мебели даден апартамент, то напълно нормално е да запълнят някое празно пространство по стените с подходяща по тематика картина. И няма никакво значение кой си. Важното е дали картината пасва добре на цялостната композиция. А хората които си купуват обзаведени апартаменти са си определено доста богати, така че и продажбата на картината заедно с всичко останало би станала по-лесно и дори някак незабелязано за клиента (включена в общата цена на имота).
 

Горе