Как да планираме уебсайта си?

Какво предпочитате при дизайна на уебсайт?


  • Общо гласове
    330
От: Как да планираме уебсайта си?

Търся/Купувам книгата "Необичайно полезна книга за web",понеже във абсолютно всичките книжарници в България е изчерпано количество. Ако имате някакви оферти, моля пишете на ЛС
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Аз подкрепям една идея, която не я виждам, избери фирма която да ти разработи къстъм версия, за да може най - близо да отговаря на нуждите ви за функционалност и колкото по - къстъм толкова по добре както за вас, така и за бизнеса ви
 
От: Как да планираме уебсайта си?

abakadaba, статията е доста стара, не отразява новите тенденции и понятия (като ползваемостта, за която ти говориш) и изпуска от фокус дори такъв важен момент като избора на домейн... Просто някой трябва да я осъвремени!
 
Последно редактирано:
От: Как да планираме уебсайта си?

Търся/Купувам книгата "Необичайно полезна книга за web",понеже във абсолютно всичките книжарници в България е изчерпано количество. Ако имате някакви оферти, моля пишете на ЛС

Книгата и нещтата в нея са доста остарели ... иначе ми се търкаляше някъде .. трабва да я потърся :|
 
От: От: Как да планираме уебсайта си?

Аз искам да споделя моя опит. Първо съм абсолютно против това че ако направиш сайт със Wordpress, Joomla или друга CMS няма да мислиш за нищо! Напротив!
Всичко е до човека който го прави! Ако някой е решил да използва CMS сериозно, то той ще го барне до край! Така както аз направих.

Ето пример: оригинален темплейн и обработен темплейн на 100%.

Дали някой ще разбере че съм използвал точно този темплейн и дали си прелича с оригинала? Ще разбере какво съм ползвал ако влезне в соурса! Дали някой ще направи същото като мен? Не, въпреки темплейна, никой друг няма да има като моето!
CMS си имат техните предимства и техните недостатъци! Един от огромните недостатъци е че не може да се барне на 100%
Например на мен ми е отнемало 5 часа да намеря нещо малко за някой си плъгин за да го променя! На това ли казваме "не мислим за нищо?"
Огромния плус е че можеш да направиш онлайн магазин без да пишеш код 1-2 месеца или без да имаш познания за да го напишеш!

Все пак браво за темичката :)
 
От: От: Как да планираме уебсайта си?

Аз искам да споделя моя опит. Първо съм абсолютно против това че ако направиш сайт със Wordpress, Joomla или друга CMS няма да мислиш за нищо! Напротив!
Всичко е до човека който го прави! Ако някой е решил да използва CMS сериозно, то той ще го барне до край! Така както аз направих.

Ето пример: оригинален темплейн и обработен темплейн на 100%.

Дали някой ще разбере че съм използвал точно този темплейн и дали си прелича с оригинала? Ще разбере какво съм ползвал ако влезне в соурса! Дали някой ще направи същото като мен? Не, въпреки темплейна, никой друг няма да има като моето!
CMS си имат техните предимства и техните недостатъци! Един от огромните недостатъци е че не може да се барне на 100%
Например на мен ми е отнемало 5 часа да намеря нещо малко за някой си плъгин за да го променя! На това ли казваме "не мислим за нищо?"
Огромния плус е че можеш да направиш онлайн магазин без да пишеш код 1-2 месеца или без да имаш познания за да го напишеш!

Все пак браво за темичката :)

Много добра работа :D
Аз бих намалил само височината на хедъра - така клиента ти губи много място от съдържанието на Хомпейджа.
Успех
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Готов CMS + модификация на дизайна е почти задължителна ( ако нямате знания или $ за писане на дизайна от 0), иначе се потапяте в гьола на още стотици като вас и няма смисъл
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Благодаря, Harkon. Старая се повече да чета вместо да задавам въпроси, на които старите членове са отговаряли десетки пъти за това не съм много активна във форума. Като има нещо първо пробвам да си го намеря сама и ако не мога тогава питам.

Направи си Блог... виж какво липсва на Българският Интернет - направи проект полезен за хората и ще ги смачкаш :)
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Здравейте,

съжалявам че питам в тази тема, но видях, че дискусията се върти около дизайна.

Ще ми се да използвам колаж за хедър и по-точно ретро колаж. Сайта ще за англоговорящи ако това е от значение, та въпросът ми е как според вас би се възприело нещо подобно. images.jpg
Нещо от този сорт.

Благодаря, много полезни неща се научават от този форум.
 
Последно редактирано:
От: Как да планираме уебсайта си?

Здравейте!е знам дали не обърках малко темата-ако е така,моля,извинете!
От скоро чета най-подробно и системно вашето форумче.Страхотни сте.
Исках само да добавя едно мнение по темата какво използвам,за да си направя уебсайт.Като пълен лаик в компютърните технологии със знания,ограничаващи се в рамките на Фейсбук,И-мейл и Майкрософт Уърд,попаднах на ето този сайт за създаване на лична интернет страница: weebly.com
По мое мнение е доста полезен за начинаещите.Ако някой има впечатления от него,нека сподели.Аз все още го разучавам,пък ще видим какво ще стане.
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Здравейте!е знам дали не обърках малко темата-ако е така,моля,извинете!
От скоро чета най-подробно и системно вашето форумче.Страхотни сте.
Исках само да добавя едно мнение по темата какво използвам,за да си направя уебсайт.Като пълен лаик в компютърните технологии със знания,ограничаващи се в рамките на Фейсбук,И-мейл и Майкрософт Уърд,попаднах на ето този сайт за създаване на лична интернет страница: weebly.com
По мое мнение е доста полезен за начинаещите.Ако някой има впечатления от него,нека сподели.Аз все още го разучавам,пък ще видим какво ще стане.
Здравейте, Станева и Добре Дошла в този уютен форум.
Относно сайта weebly.com - това е една от многото системи за управление на съдържанието, тъй наречените CMS (Customs Management Systems), тоест подобни системи дават възможност на хора, които нямат образование/знания като програмисти (сами да си пишат програмни кодове за сайтове) да създават сайтове и при това много хубави.
Но тази система weebly далеч не е най-добрата система за управление на съдържанието. Най-популярните, които работят на същия принцип са wordpress, joomla, drupal, blogger, като най-лесния за изполване и доста наподобяващ weebly е blogger.
Създаването на един готин сайт не е трудно, просто трябва малко практика, това е всичко:). Разрови се из форума за информация и ако имаш нужда от помощ винаги можеш да пуснеш тема с твоите питанки. Със сигурност ще получиш необходимата помощ за създаването на първия ти сайт:wink:
 
От: От: Как да планираме уебсайта си?

Аз искам да споделя моя опит. Първо съм абсолютно против това че ако направиш сайт със Wordpress, Joomla или друга CMS няма да мислиш за нищо! Напротив!
Всичко е до човека който го прави! Ако някой е решил да използва CMS сериозно, то той ще го барне до край! Така както аз направих.

Ето пример: оригинален темплейн и обработен темплейн на 100%.

Дали някой ще разбере че съм използвал точно този темплейн и дали си прелича с оригинала? Ще разбере какво съм ползвал ако влезне в соурса! Дали някой ще направи същото като мен? Не, въпреки темплейна, никой друг няма да има като моето!
CMS си имат техните предимства и техните недостатъци! Един от огромните недостатъци е че не може да се барне на 100%
Например на мен ми е отнемало 5 часа да намеря нещо малко за някой си плъгин за да го променя! На това ли казваме "не мислим за нищо?"
Огромния плус е че можеш да направиш онлайн магазин без да пишеш код 1-2 месеца или без да имаш познания за да го напишеш!

Все пак браво за темичката :)

Обработен темплейт на 100%? Не че искам да се заяждам или нещо такова, обаче какво разбираш обработен на 100%? Аз като сравня двата сайта виждам минимални разлики.

А иначе благодаря за темата - има какво да се учи от слайдовете.
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Здравейте, Станева и Добре Дошла в този уютен форум.
Относно сайта weebly.com - това е една от многото системи за управление на съдържанието, тъй наречените CMS (Customs Management Systems)

Станева искам да поправя колегата Waldes CMS означава Content Management System, а не Customs Management Systems, което съществува като понятие, но означава друго. Иначе останалото, което е написал е така. Weebly.com не е лоша система особено за начинаещи и има куп уроци в тубата, които може да разгледате. Естествено аз препоръчвам Blogger или Wordpress, но това е ваша преценка.
 
Последно редактирано:
От: Как да планираме уебсайта си?

Без да искам постнах горното пак. Как мога да изтрия този коментар?
 
От: От: Как да планираме уебсайта си?

Станева искам да поправя колегата Waldes CMS означава Content Management System, а не Customs Management Systems, което съществува като понятие, но означава друго. Иначе останалото, което е написал е така. Weebly.com не е лоша система особено за начинаещи и има куп уроци в тубата, които може да разгледате. Естествено аз препоръчвам Blogger или Wordpress, но това е ваша преценка.
bgtifo, и аз прочетох достаположителни мнения и препоръки във форума за WordPress, затова захванах да опитам с него. Сега съм на мнение, че WordPress предоставя много повече възможности от Weebly. Но за начинаещи като мен е добре, колкото да добият някаква представа как изглеждам Админ панелът на един уебсайт. Но не е за сериозни проекти. Поне не и безплатната версия
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Мисля че темата се отклони от същността си. Планирането на сайт не се изчерпва със избора на CMS а има доста други неща за които да се помисли.
А именно: Планиране на навигацията във сайта. Избор на категории, подкатегории от където и меню на сайта. Та докато стигнем до графичното оформление и даже шрифта на сайта.
Разясняването на отделните компоненти на един сайт и тяхното взаимно свързване би бил по полезен за едно добро планиране на сайт.
 
Ще се съглася. Визия на цветове, разположение на елементи, интеграции на функционалности, и др. Това е планиране. Изборът на CMS е както се вика стъпка #1 и грам не е единствена. След нея имат още много.
 
От: Re: Как да планираме уебсайта си?

Ще се съглася. Визия на цветове, разположение на елементи, интеграции на функционалности, и др. Това е планиране. Изборът на CMS е както се вика стъпка #1 и грам не е единствена. След нея имат още много.

Авторката много добре почна със основните насоки, но темата тръгна в една друга посока.
Ако се вгледаме малко по надълбоко може да стигнем до първоначален бизнес план, позициониране на пазара и определяне на таргет групата.
Най добрата насока която съм получавал до сега е съветът да почна от конкретните проблеми които ще решавам и начините за постигане на целта.
Едно добро начало е това The Business Model Canvas това е универсално и може да се използва в много свери.
 

Горе