Как да планираме уебсайта си?

Какво предпочитате при дизайна на уебсайт?


  • Общо гласове
    330
От: Как да планираме уебсайта си?

Здравейте и от мен! Нов в списването, но активно четящ ;) И ние се спряхме на wordpress, но с лично проектиран темплейт.
Относно темата - случват се вече така нещата, че само единият уебсайт не е достатъчен. Как да се навържат нещата с всичко останало - ФБ, Гугъл+, Туитър......?!?
 
Re: От: Как да планираме уебсайта си?

Здравейте и от мен! Нов в списването, но активно четящ ;) И ние се спряхме на wordpress, но с лично проектиран темплейт.
Относно темата - случват се вече така нещата, че само единият уебсайт не е достатъчен. Как да се навържат нещата с всичко останало - ФБ, Гугъл+, Туитър......?!?

Здравей и добре дошъл при нас. ;) Надявам се да си доволен от форума и да си изкараш добре тук. Как да навържеш нещата. То реално темата или къстам темата на WP сайта ви би трябвало да има съответните обособени места за социалните канали, лайк боксове, шер бутони и прочие, ако решите да слагате. ;) Но добър избор се направили със системата. ;)
 
От: Как да планираме уебсайта си?

То е ясно за съответните бутони ;) идеята е, че и всичко останало изисква същото внимание (в някои случаи и по-голямо) както и самия сайт. За това, според мен, не трябва да разделяме нещата.
 
Да, зависи вече и какъв е сайта. И след като се знае вече стилът и типа сайт, лесно се нагласят. Едните (социалните канали) вървят почти навсякъде, а шер бутоните - по постове, статии, абе често обновяващите се с информация страници на сайта. Вече, ако има отворена позиция за фейсбук лайк бокс и/или туитър фид лодър, може да се поставят и те. Важното е да се има в предвид, че трябва да се съобразим както с дизайна, така и с приятния престой на посетителя. ;)
 
От: Re: Как да планираме уебсайта си?

Да, зависи вече и какъв е сайта.... Важното е да се има в предвид, че трябва да се съобразим както с дизайна, така и с приятния престой на посетителя. ;)
:| Напълно вярно!
 
От: Как да планираме уебсайта си?

В моя случай харесахме един готов дизайн от интернет и започнахме да работим по него, като накрая се получи така, че крайният резултат нямаше почти нищо общо с това, от което започнахме :) Гледали сме някои неща и от конкуренцията, но в рамките на разумното. Важното е, че накрая се получи добре, поне според мен.
 
Re: От: Как да планираме уебсайта си?

В моя случай харесахме един готов дизайн от интернет и започнахме да работим по него, като накрая се получи така, че крайният резултат нямаше почти нищо общо с това, от което започнахме :) Гледали сме някои неща и от конкуренцията, но в рамките на разумното. Важното е, че накрая се получи добре, поне според мен.

Да, често се стига до там. Ако трябва да съм честен, дори рядко се случва да не се правят някакви къстамизации. Гледам много девелопъри си хващат една обикновена и изчистена тема (фри в повечето случаи) и си я нагласят както си искат. Разбира се, крайният резултат няма нищо общо и ако не си запознат с WP и конкретно с темата предшественик, няма как да разбереш, че е тя. :) Излишно е да казвам, че всичко това се прави, за да се хареса на крайния потребител. Лоша практика (и дано е рядкост в бъдеще) къстамизацията и промените да се правят, защото собственика на сайта така го вижда. Ако няма конкретна и ясна обосновка за тези промени, базирани на проучвания и анализи, то в този случаи сами разбирате, че каквото и да направите провалът на сайта и в пъти по-голям от първоначалната му визия. Имам толкова случаи в практиката си, че чак ме е срам. :)

За това, когато правиш сериозен проект, много добра практика е да си наясно с тенденции, конкурентите ти какво представляват и най-вече клиентския експирианс, който ще последва след завършването на проекта. Жалки гледки съм виждал в уеба и рядко хвърлям вината върху фирмата създател на това "изкуство". :) Така, че ако някой ви каже, че планирането е излишно, значи клиента му е обречен още преди да са започнали съвместна работа. :)
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Аз използвам за основа готов темплейт, като променям и добавям някои неща. Предпочитам сайта да е максимално изчистен и да е лесно да се ориентираш.
 
Re: От: Как да планираме уебсайта си?

Аз използвам за основа готов темплейт, като променям и добавям някои неща. Предпочитам сайта да е максимално изчистен и да е лесно да се ориентираш.

Това може да го кажеш на един умник, който си направи сайта ходещ цирк. :) От семпло и просто го направи на сложно, грозно и натрупано. :) И му се обясняваше, че щом са го мислили дизайнер, оптимизатор и девелопър, няма как да го направи по-добре, особено като е прост, но не. :) Резултата не закъсня. Стана "шедьовър" в своята сфера и рине дъното. вече не му казвам нищо и му казах да се оправя и да не обвинява другите за кофти решенията си. ;)
 
От: Re: От: Как да планираме уебсайта си?

Това може да го кажеш на един умник, който си направи сайта ходещ цирк. :) От семпло и просто го направи на сложно, грозно и натрупано. :) И му се обясняваше, че щом са го мислили дизайнер, оптимизатор и девелопър, няма как да го направи по-добре, особено като е прост, но не. :) Резултата не закъсня. Стана "шедьовър" в своята сфера и рине дъното. вече не му казвам нищо и му казах да се оправя и да не обвинява другите за кофти решенията си. ;)

Кой тоЗ? Моля, сподели, че ми стана интересно :)
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Ползвам всичко готово(доста по-лесно е), като променям нещата доста, та да стане една идея по уникално.
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Здравейте и от мен! Нов в списването, но активно четящ ;) И ние се спряхме на wordpress, но с лично проектиран темплейт.
Относно темата - случват се вече така нещата, че само единият уебсайт не е достатъчен. Как да се навържат нещата с всичко останало - ФБ, Гугъл+, Туитър......?!?

И аз съм нов тук, но съм съгласен с дотук прочетеното ... но все пак мисля че дизайнът си е важен!
 
Последно редактирано:
От: От: Как да планираме уебсайта си?

Относно готовите темплейте ... има такива дето са направо уау и то за някакви си 35$. Мисля (това е мое мнение само) че използването на готови (добри) темплейти не е ерес. Аз лично съм виждал доста добри неща!
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Като махнем най-евтините сайтове почти всичко може да се направи с нормален бюджет на готова CMS и къстъм писана тема.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Как да планираме уебсайта си?

Това може да го кажеш на един умник, който си направи сайта ходещ цирк. :) От семпло и просто го направи на сложно, грозно и натрупано. :) И му се обясняваше, че щом са го мислили дизайнер, оптимизатор и девелопър, няма как да го направи по-добре, особено като е прост, но не. :) Резултата не закъсня. Стана "шедьовър" в своята сфера и рине дъното. вече не му казвам нищо и му казах да се оправя и да не обвинява другите за кофти решенията си. ;)

Здравейте писах в темата за теми за wordpress , но за сега никой не е отговорил там .Дали ще Ви е удобно да ми поскажете от къде е по- добре си изтегля тема /и , т.к. доста попрочетох и до колкото разбирам от няколко човека са се сдобили и с вирусчета , освен че са изтеглили някакви бъгави теми .Благодаря Ви предварително .
 
От: Re: От: Как да планираме уебсайта си?

Здравейте писах в темата за теми за wordpress , но за сега никой не е отговорил там .Дали ще Ви е удобно да ми поскажете от къде е по- добре си изтегля тема /и , т.к. доста попрочетох и до колкото разбирам от няколко човека са се сдобили и с вирусчета , освен че са изтеглили някакви бъгави теми .Благодаря Ви предварително .

Би ли пуснал линк тук. Но аз лично ползвам themeforest & templatemonster. Говорим за премиум теми, нали? Всичко друго не смея да ползвам по ред причини, освен листнатите в много авторитетни сайтове,и най-вече wordpress.org. ;)
 
От: Как да планираме уебсайта си?

Основно и аз ползвам themeforest за теми. В зависимост от проекта съм и нагаждал някакви готови безплатни теми към това което желая. Разбира се , при възможност се допитвам или направо си плащам на дизайнер за темата (особено за по сериозни проекти).
 

Горе