Как да получим първата си поръчка във freelancer.com

От: Как да получим първата си поръчка във freelancer.com

Здравей!

За freelancer - да, работил, изкарал, всичко добре. Само че, аз не пробвах по схемата на колегите, а със конкурси. Щото като нямаш рейтинг единствения начин да изкараш е с конкурсите. Резулатата - за един месец, спечелих само 6-7 конкурса. Обаче от тях само 2 бяха за по 90 и 110 долара. Съответно точно тези се оказаха лоши потребители и след 2-3 месеца ми взеха обратно парите от конкурсите :)

Ето и кореспонденцията ми - почти цялата, без тази в чат системата. Тя са сериозни пръчки, колкото и твърдо да им пишеш
ТЕ:
Your balance became $-189.88 USD since the funds from buyipad2com and WIlliamHyattIV were reversed. Their accounts were closed due to violations of the site's Terms and Conditions. The closure of their accounts is final, and we offer no recourse to reopen it, nor transfer their payments on the site.

As a courtesy, we have refunded the contest fees to your account.

АЗ:
Hello!

I saw your letter and also that my balance is now $ -156.65.

Your quick response and the support they returned confidence in you as an organization.

Thanks for partial refund, but again there are more than 180 USD still missing.

Also, Design some Business Cards for MikeBuysBikes.com - 2 - this contest was $ 110.
This - Create Several Banner (AD) Designs for my iPhone app - was 85 USD.

I see a pretty solid difference in what I earned with my work and what you have translated back in my account.

Can a little more detailed explanation of the case?

ТЕ:
Thank you for getting back to us.

The prize money were reversed. Both contest holders have issues with their account and funds. Since you have withdrawn the funds, the reversal caused a negative balance on your account.

If you have any further questions or concerns, you may want to take advantage of our Live Chat Support for real-time assistance via https://support.freelancer.com/index.php or contact us again for an update through this email.

АЗ:
Hello again!

What you write me, do not reply in any way to my questions!

I will ask you directly:

Why was I not informed, in any way, about these things, before directly drawing money from account?

In what way, am I guilty of the misbehavior for these users?
Why am I punished for the actions of these people?
What you did with me - is that a standard practice?

The money that you have downloaded from my account - I have earned it with labor. And I have contracts for earning them and giving authors rights. I have participated in over 70 competition for your site, and I have won only a few of them with labor, using only original designs that are seen by thousands of users.

Now you tell me that all my efforts were in vain?

Responsibility for bad clients is not mine - it is yours!
I sincerely hope to receive honest and specific response and my money to be reconstituted!

Best Regards,

ТЕ:

Thank you for mailing us back.

There's no email notification for amount reversals. Although this is inconvenient, this is done so that you would personally contact us about this, allowing us to properly inform you of the situation.

You are not guilty of the employer's actions. However, there's an issue on their end. With this, all the transactions they made were deemed suspicious as well. Thus, to protect you from getting involved with their account issue, the funds were reversed instead.

For further assistance, simply go to our Support Center (https://support.freelancer.com/index.php) for a live chat or reply to this email. You may also save the link as a bookmark for quicker access.

АЗ:
Hello again!

I remain sincerely surprised that you still have not answered my questions and do nothing, although I write for the fourth time now.

Why don't you step on old emails when I write? It will be easy to see then, that every time I write to you about the issue, you don't give me a real explanation.
I'm not an idiot, and an explanation "do it for your protection", and before that just - "we got your money, because other users have broken the rules" is not enough! You took money from my account!


Your explanation this time was this:

---
You are not guilty of the employer's actions. However, there's an issue on their end. With this, all the transactions they made were deemed suspicious as well. Thus, to protect you from getting involved with their account issue, the funds were reversed instead.

- I find absolutely no logic in this explanation - because there is non! Neither financial nor legal, nor a human logic! You say that I'm not guilty, but the money will remain with you. Do I understand correctly that part?

I do not understand how you protect my interests, by taking my money from the account.

I politely demand, please return the money that I've worked for and have a contracted for.
Because I want to continue to use your platform.
Thats it!

And since I do not feel satisfied with your answers for my questions - I repeat them here:

In what way, am I guilty of the misbehavior for these users?
Why am I punished for the actions of these people?
What you did with me - is that a standard practice?

And I hope this time I will receive honest and specific response and my money will be returned to me.

ТЕ:
Thank you for mailing us back.

Your earned funds have been reversed because the account of your contest holders, buyipad2com and WIlliamHyattIV, of your contests "Create Several Banner (AD) Designs for my iPhone app” (197522) and "Design some Business Cards for MikeBuysBikes.com -- 2" (193554), have been closed by Freelancer.com site administrators due to their violation. We have our Tier-2 Support that validates the user's payment transactions to ensure that they are legitimate. Once they have proven that the transactions are illicit, we have no option but to return the payments they made and close their account; thus, the user's funds are no longer in our system. This has been done because we want to maintain our site to be a safe environment to our users like you in doing their online jobs. We are unable to disclose further information about this matter to preserve the security and privacy of the other party.

When the user's account has been closed due to their violation in our Terms and Conditions, we offer no recourse for rebuttal for this penalty. Note that Freelancer.com may terminate the participation of a user if we think that they are creating problems, legal liabilities (actual or potential), infringing someone else's intellectual property rights, engaging in fraudulent, immoral or illegal activities, or for other similar reasons.

Since you have already withdrawn the funds, your USD balance is in negative state. In your case, the only way to get your earned funds is to contact your employer directly. If you wish, we can send emails to your contest holders regarding your payment. Let me know if I should proceed.

You may want to take advantage of our Live Chat Support for real-time assistance via https://support.freelancer.com/index.php or contact us again for an update through this email.

------
Извода който си направих аз - тия са яко печелбари и изобщо не им дреме. И да им пиша пак, не виждам какво ще се промения - няма да ми върнах загубените доларчета :)
 
От: Как да получим първата си поръчка във freelancer.com

След още една седмица безсмислици - нищо. Не връщат баланса... Освен това, в договора за прехвърляне на Авторските права, който се подписва след всяка работа, са написали страхотно изречение, че Фрилансъра (работника) не може да има никакви претенции нито към Freelancer нито към потребителя Контест Холдър (наемател). Разбира се доста по-засукано, но - вързали са си гащите за тези случаи!
Така, че се насочваме към ново поприще / нов сайт.

Съвета ми е да внимавате, ако все пак решите да ползвате услугите на Freelancer.com . Как ще внимавате - нямам никаква идея! На практика - над 80% от потребителите включително и работодателите са нови потребители без никакъв фиидбек, тоест няма как да разбереш дали не са мошеници.

От опита ми - 1/3 от конкурсите са фалшиви или без излъчен победител, ако не и по-голяма част.
Отделно - на мен лично, въпреки че правих абсолютни "свирки" на клиентите си - само 1/5 са дали фиидбек, при конкурсите.


Съвет номер 3 - участвайте в малките конкурси, т.е. за по малко пари - шанса за фиидбек е по-голям! И като натрупате малко опит / точки - изобщо не се занимавайте с конкурси, защото са огромна загуба на времеви ресурс!
 
От: Как да получим първата си поръчка във freelancer.com

В коя категория търсиш работа? Там където аз дирех (скоро не съм дирил) са предимно работодатели с feedback. Дори с по-висок рейтинг, често е трудно да се вредиш от други с по-висок. Спомням си само за един нов, за който почнах да работя, и работя за него не знам коя поред задача вече близо 4 години (имам късмет).
Мисля, че и преди съм го споменавал, че няма голяма полза да се занимавате с тези от подръжката. Имал съм рядко опити за комуникация с тях и не ги бива много в това.
 
От: От: Как да получим първата си поръчка във freelancer.com

В коя категория търсиш работа? Там където аз дирех (скоро не съм дирил) са предимно работодатели с feedback. Дори с по-висок рейтинг, често е трудно да се вредиш от други с по-висок. Спомням си само за един нов, за който почнах да работя, и работя за него не знам коя поред задача вече близо 4 години (имам късмет).
Мисля, че и преди съм го споменавал, че няма голяма полза да се занимавате с тези от подръжката. Имал съм рядко опити за комуникация с тях и не ги бива много в това.

Графичен дизайн. Там конкуренцията е най-голяма.
 
От: От: Как да получим първата си поръчка във freelancer.com

сложна тая работа

Кое точно, мислиш за сложно колега?

Дай ще ти помогна да разбереш :)
 
Следейки постовете (не съм член на споменатия сайт) имам чувството, че кандидатите са твърде много, което автоматично сваля цената. Колкото до индийците - ние сме също като тях на пазара на труда в западна Европа (имам опит и то в държава, където са приятелски настроени към българите) Успех на всички!
 
В тоя сайт мизерията е голяма. От индийци предлагащо се за без пари не можеш да се вредиш за нищо.... Не препоръвам ползването му, пробвайте в друг сайт.Макар че повечето фрийланс сайтове май са вече заляти с циганорчета..
 
Това са добри съвети :) Пробвах се в няколко англоезични сайта за фрийлансъри, но се оказа, че има твърде много с моите характеристики... Не е приятно да ти кажат, че си "един от многото". Уменията ти нямат значение там, нито старанието. Важно е да вложиш нещо и 50/50 ще успееш. (Само да вметна - същата вероятност има да срещнете динозавър) :D
 
Това са добри съвети :) Пробвах се в няколко англоезични сайта за фрийлансъри, но се оказа, че има твърде много с моите характеристики... Не е приятно да ти кажат, че си "един от многото". Уменията ти нямат значение там, нито старанието. Важно е да вложиш нещо и 50/50 ще успееш. (Само да вметна - същата вероятност има да срещнете динозавър) :D
В общи линии проблема идва от пренаселеността със '' фрийланСЕРИ '', за това малко по-малко както всичко останало и тая ниша си заминава... Имам чувството, че в близкото бъдеще хората на тая планета, ще се чудят какво да работят, ще искат да работят, но няма да има какво.................. Баси тъпите сме ние човеците :Х Вчера гледах за пръв път един, не много нов филм Idiogracy..... На това ми намирисва :D
 
Отдавна не бях поглеждала темата. Съжалявам за лошия ви опит с freelancer. При мен явно късметът е сработил - първите ми работодатели там се оказаха сериозни хора с дългосрочни проекти. Не ми се е налагало да търся нови. Независимо от пренаселеността и някои некоректни личности, с които може да се сблъскате в този тип платформи, не се отказвайте - уменията имат значение. Старайте се, развивайте се и ще бъдате оценени (вероятно не от всички и не веднага, но ще се случи).
Idiocracy беше от създателя на Бийвъс и Бътхед, нали? Трябва пак да го гледам :)
 
Привет, има ли някой, който може да ми отседели 10 минути, за да ми обясни как се работи с този глупав freelancer.com :(
 
Какво по-точно те интересува?

До момента разбрах, че ако спечеля проект, сайтът ми взима комисиона в началото на проекта.
А има ли друг сайт, в който плащаш, след като реално са ти платили!
 
За мое удоволствие клиентите, които имам във фрийлансър, не ги намирам там и не ми се налага да се разправям с мизериите, описани по-горе от някои потребители.

Като цяло ползвам сайта им като бушон при съмнителни клиенти - ако някой ме потърси за консултации свързани с рекламни услуги, особено българи, индийци, африканци или хора без рейтинг в другите сайтове, им казвам направо, че със хора без значителен позитивен рейтинг работя само през Freelancer, давам им един реферал линк и си работим удобно, без да ни таксува процент върху комисионната. Така си билдам и рейтинга лека-полека, тъй като досега ми са се случвали само читави клиенти, за моя радост.

Но в същото време съм спокоен, че и да ме нашари някой с негативен рейтинг, слабо ще ме вълнува, защото така или иначе не пускам кандидатури за работа в самия сайт. Като влезна веднъж на три месеца в търсачката им за проекти и на всеки проект има 5 пъти повече кандидатури отколкото по другите места, и на три пъти по-ниска цена, и направо ми идва.. :) От почти година и повече си плащам по 5 долара месечна такса колкото да има и изобщо не се занимавам да се боря с индийците. Даже наскоро минах на 1 долар, защото осъзнах, че и миналния план напълно ми покрива нуждите що се отнася до тяхната платформа.

Освен това там само с Hourly контракти се занимавам. Трябва да съм луд да се вържа на flat fee контракт, където трябва да предплатя 10% за удоволствието някой да ме излъже накрая. Hourly контракти, всяка седмица ти си плащат изработеното и в най-лошия случай си 5-10 часа работа вътрешно, ако случиш на калпав клиент, но за моя радост се разминавам до момента.

Като се замисля сигурно съм един от по-добре платените фрийлансъри там, що се отнася до моята ниша, просто защото си уговарям контрактите извън тяхната платформа предварително.

Все още чакам някой да ме покани на интервю там - т.е. да ми намери профила през търсачката им и да ме покани на моята си цена на час. Няма такова животно при Freelancer. Докато при другите сайтове поне един-два пъти месечно ще се намери някой учтиво да те покани да му свършиш работа без да аутбидваш с 250 индиеца за проекта. :)

С две думи - ако сте квалифицирани - има и по-добри места за такъв тип работа. Фрийлансър е за когато искате да си запълните времето, колкото да не остава празно или за клиенти, които очакват прекалено много прекалено бързо, и не ви се рискува да си прецакате рейтингите по по-нормалните сайтове.
 
Последно редактирано:
Благодаря много за изчерпателния отговор. А кои са по-хубавите сайтове?
 

Горе