Как да правим пари!

От: Как да правим пари!

Жалко е да видя толкова много сектанти във форума. Пуснах произволна част от филма и ме втресе от глупостите, които са направени за американски лумпени. Разбира се, че човек не трябва да е депресиран, да вярва в себе си, но извинявайте да си ходите, да искате някакво колие от магазина и от силата на мисълта да го получавате - по дяволите, това ли е смисъла на живота, шиб@на американска консуматорска промивка, това видях за 2 минути клип.

Мисленето не трябва да е нито позитивно, нито негативно, а трезво. Единственото полезно нещо, което аз правя и работи чудесно, е просто да контролираш мислите си. Човек обикновено се поддава на емоциите си, притеснява за някакви неща, а колкото повече се притеснява, толкова по-лавинообразна става реакцията му в организма. За това просто трябва да се научи да не мисли и да не развива сценарии в главата си. Това се отнася както за лошите неща (например любимата ви закъснява и се притеснявате, не трябва да си мислите, че някой я е убил и да развивате сценария), така и за хубави (да си вкарвате филми и да се мислите за нещо, което не сте или както се казва "тоя много си повярва"). Това е тайната на това да останеш трезв и хладнокръвен. А това е важно в бизнеса, защото който прави бизнес с емоции, винаги се прееб@ва. Ако тая глупост от филма работеше, нямаше да има бедни и бездомни хора по улиците. Сили на вселената, баси глупоситте.

И до колкото позитивните простотии ви помагат да си самовнушавате, че се чувствате по-добре, то те нямат грам отношение към изкарването на пари. Познавам обилно количество богати, но нещастни хора. Така, че спрете с простотиите и ню йедж пропагандата. Става въпрос за трезва преценка, трезва вяра в себе си и много работа. Ама някой да изгледа някакъв тъп филм и да си помисли, че е намерил фонтана на младостта - е това звучи глупаво.
 
  • Like
Реакции: snux
Re: От: Как да правим пари!

Жалко е да видя толкова много сектанти във форума. Пуснах произволна част от филма и ме втресе от глупостите, които са направени за американски лумпени. Разбира се, че човек не трябва да е депресиран, да вярва в себе си, но извинявайте да си ходите, да искате някакво колие от магазина и от силата на мисълта да го получавате - по дяволите, това ли е смисъла на живота, шиб@на американска консуматорска промивка, това видях за 2 минути клип.

Мисленето не трябва да е нито позитивно, нито негативно, а трезво. Единственото полезно нещо, което аз правя и работи чудесно, е просто да контролираш мислите си. Човек обикновено се поддава на емоциите си, притеснява за някакви неща, а колкото повече се притеснява, толкова по-лавинообразна става реакцията му в организма. За това просто трябва да се научи да не мисли и да не развива сценарии в главата си. Това се отнася както за лошите неща (например любимата ви закъснява и се притеснявате, не трябва да си мислите, че някой я е убил и да развивате сценария), така и за хубави (да си вкарвате филми и да се мислите за нещо, което не сте или както се казва "тоя много си повярва"). Това е тайната на това да останеш трезв и хладнокръвен. А това е важно в бизнеса, защото който прави бизнес с емоции, винаги се прееб@ва. Ако тая глупост от филма работеше, нямаше да има бедни и бездомни хора по улиците. Сили на вселената, баси глупоситте.

И до колкото позитивните простотии ви помагат да си самовнушавате, че се чувствате по-добре, то те нямат грам отношение към изкарването на пари. Познавам обилно количество богати, но нещастни хора. Така, че спрете с простотиите и ню йедж пропагандата. Става въпрос за трезва преценка, трезва вяра в себе си и много работа. Ама някой да изгледа някакъв тъп филм и да си помисли, че е намерил фонтана на младостта - е това звучи глупаво.

1. Колието не го получаваш директно чрез силата на мисълта. Погледни картинката, която постнах.
2. Какво значи да мислим трезво? Ако знаехме всичко относно всичко, тогава щяхме да мислим рационално, но кой знае всичко относно всичко? Всеки от нас разполага с ограничена информация относно ограничен брой неща. Например как можеш да твърдиш нещо относно позитивното мислене, когато не си запознат с него? Това не е трезво мислене, а предубедено мислене.
3. Не си самовнушавам, че се чувствам по-добре, а рационално стигам до това заключение. Освен това, както казах, позитивното мислене е една от причините да прогресирам.
4. Животът не е само пари; те, сами по себе си, не са измерител за успеха. В този ред на мисли финансово богат не означава щастлив. Но щастлив означава душевно богат, а понякога също и финансово богат.

Иначе за някои твои изводи съм съгласен. Можеше да пиша и доста повече по темата, но трябва да лягам, че утре имам изпит. :)
 
Добре де... силата на мисълта казвате. Нима има хора, които искат да са бедни, нещастни и т.н.?
Бедния човек мисли за пари. Болния - за здраве. Но уви, нито бедния забогатява от това, нито болния бива излекуван просто така.

Съгласявам се с redrum, че това, което трябва да направим, е да се стремим да останем именно трезви и безпристрастни към повечето неща, които ни поднася живота.
 
От: Как да правим пари!

Колко спечелихте след като гледахте филма?
Имаме ли милионерчета вече?
 
От: Re: От: Как да правим пари!

1. Колието не го получаваш директно чрез силата на мисълта. Погледни картинката, която постнах.
2. Какво значи да мислим трезво? Ако знаехме всичко относно всичко, тогава щяхме да мислим рационално, но кой знае всичко относно всичко? Всеки от нас разполага с ограничена информация относно ограничен брой неща. Например как можеш да твърдиш нещо относно позитивното мислене, когато не си запознат с него? Това не е трезво мислене, а предубедено мислене.
3. Не си самовнушавам, че се чувствам по-добре, а рационално стигам до това заключение. Освен това, както казах, позитивното мислене е една от причините да прогресирам.
4. Животът не е само пари; те, сами по себе си, не са измерител за успеха. В този ред на мисли финансово богат не означава щастлив. Но щастлив означава душевно богат, а понякога също и финансово богат.

Иначе за някои твои изводи съм съгласен. Можеше да пиша и доста повече по темата, но трябва да лягам, че утре имам изпит. :)

1. Така беше представено във филма, коя минута не помня.
2. Да мислиш трезво означава да можеш да контролираш емоциите си. Обясних ти как действа човешката психика, ако успееш да се контролираш, тогава ще бъдеш спокоен. А спокойният човек е щастлив човек.
3. Напротив, възприятията ти за света зависят от психиката ти. Можеш да имаш всичко и пак да си нещастен, можеш да си клошар и да си най-щастливият човек на света. Разбира се, когато човек се чувства добре, той прогресира.
4. Виж заглавието на темата, говорим си за правене на пари все пак.
 
От: Re: Как да правим пари!

Бедният беден си остава, докато мисли като беден. Болният болен си остава, докато мисли като болен - действието отсъства. Обратното - мисли като богат и здрав, и ще действаш като такъв. Силата е в мислите, не е нито в сектите, нито в убежденията, нито във филмите, фармафията и прочие. Действаш според мислите си. Мисъл + действие и вяра в това, което правиш от сърце. Пълен синхрон с вътрешното Аз и тялото, без повлияване от външни фактори. Мислите пораждат желание, а желанието се постига с действие. При мен работи единствено инстинкта за живот, всичко друго е измислено от тези, които властват с векове... Ако искам ще правя пари до степен, че да не съм напълно зависима от тях - защото не те са важни за това, как се чувствам. Но удоволствието да правя бизнес е различно от задължението да работя за пари ;)
Явно при хората е различно...
 
От: Как да правим пари!

Подкрепям мнението на petya77.
Мисълта активира "програми" които действат върху човека по определен начин до определени граници в зависимост от мислите му.
Останалото са масонски истории според мен.
 
Проблемът на някои хора е, че докато мислят и мечтаят толкова силно и позитивно за дадена цел, други хора просто действат. Философията е хубаво нещо и има видни философи в историята, но не случайно е възникнал и термина "дървени философи". Многото приказки и придържането към теорията според мен могат само да те отдалечат или забавят при постигането на конкретна цел.

Нещата дефакто са много по-прости - трябва действие тук и сега:

анализ на сферата, в която искаш да постигнеш успех и конкретните ресурси/знания/капитал --> проба/грешка --> анализ на резултатите

В зависимост от точната преценка и анализ на ситуацията преди и след и с по-малко емоции и повече рационалност, както спомена един колега по-горе и с малко късмет ще постигнеш успех. Такъв е кръговрата, като с всяко начинание трупаш вече незаменим практически опит.

Вярно е, че някои хора постигат дадени цели по-лесно от други благодарение на качества или късмет, но ако действаш непрекъснато в крайна сметка ще стигнеш до крайната цел, макар и по-бавно от някои други. Ще си минал през много дупки, но не трябва да се отказваш при първата спукана гума.

Лично мен ме надъхват повече негативните, отколкото позитивните емоции и желанието да съм пред или наравно с други успели. Това е, което ме дърпа напред е неуспеха и незадоволителните резултати. Друг ключов момент е желанието ми за иновация - след като съм успешен в нещо, винаги после търся нещо ново.

Накратко - и аз смятам, че с такива "надъхващи" филмчета само се губи време. То един човек ако не е деен по природа или лесно се отказва, такова филмче няма да го направи по-деен, а само ще го размечтае временно и пак ще си остане същия ;) Истинските успели хора сами достигат до ключа за успеха, не гледат филмчета и не чакат други да им кажат, как да успеят.
 
От: Как да правим пари!

Болният болен си остава, докато мисли като болен - действието отсъства. Обратното - мисли като богат и здрав, и ще действаш като такъв. Силата е в мислите, не е нито в сектите, нито в убежденията, нито във филмите, фармафията и прочие. Действаш според мислите си.
Дядо ми, Бог да го прости, че и е задушница днеска, загуби зрението си заради диабет. Вярвай ми, прекарваше часове всеки ден в молитви и много, ама много искаше да се излекува и да ни види отново. Това не се случи. Ако така оздравяваха хората, светът щеше да е друг.
 
От: Как да правим пари!

Дядо ми, Бог да го прости, че и е задушница днеска, загуби зрението си ...
Съжалявам за това, както и за внезапното поваляне на майка ми. Пред природата сме безсилни. Можем само да си помагаме, дали в живота или в дадена бизнес сфера, както тук във форума, чувството че не сме сами, ни дава вдъхновение да продължим напред...
 
От: Как да правим пари!

С няколко декара евтина земя прокарвате оптичен интернет и обявявате за независима държава. Предлагате на The P*rate Bay за 600 млн. паунда. :D Някой от нас ли е този талант?
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Как да правим пари!

С няколко декара евтина земя прокарвате оптичен интернет и обявявате за независима държава. Предлагате на The P*rate Bay за 600 млн. паунда. :D Някой от нас ли е този талант?

Ахахахах... много готини съвети. На мен ми хареса за е-книгата.

2. Напишете и разпространявайте е-книга, озаглавена “Как да правим пари в Интернет” на висока цена чрез сайт-посредник. Вътре опишете как читателите сами да напишат и продават своя е-книга за печелене на пари онлайн.

:D :D :D :lol:
 
От: Как да правим пари!

Гледал съм филма преди доста време и в интерес на истината има доста логични неща, но в дъното на всичко е идеята, че за да успее един човек, то той просто трябва да е достатъчно мотивиран за да успее.

Идеята на тези велики 'тайни', които гледаме и четем от подобни книги има единствено за цел да ни мотивира, като измамно ни подлъгва, че като знаем нещо секретно, то всичко ще се получи. Всъщност успехите се дължат именно на факта до колко сме упорити и вярваме в успеха си. Колкото повече вярваш, че дадено нещо е пътят към успеха, то толкова повече се мотивираш да го направиш, а всяко действие ти носи нещо, особено в сферата в която работим всички ние.

Вярвате, че ще станете милионер и започвате да мислите за това постоянно, докато подсъзнателно си го поставяте като цел и търсите варианти да го постигнете.. всъщност това е великата тайна на всички подобни четива и видео материали.
 
От: Как да правим пари!

Гледал съм го преди доста време филма. Разправя се как като вярваш, че нещо е така и че ще стане така - то ще стане така. Гарантирам ви че НЕ работи този трик - всеки ден си мисля как ще стана много богат и още не съм станал много богат :mad:
 
От: Как да правим пари!

Гледал съм го преди доста време филма. Разправя се как като вярваш, че нещо е така и че ще стане така - то ще стане така. Гарантирам ви че НЕ работи този трик - всеки ден си мисля как ще стана много богат и още не съм станал много богат :mad:

По мой спомен, формулата беше друга - трябва да си представяш, че "си богат", а не да мислиш, че "трябва да станеш богат".... вероятно с това би се оправдал автора, но истината е, че ако не си мръднеш д-то, едва ли някога ще забогатееш или ще си повишиш доходите. Както навремето беше казал един колега нещо от сорта на "В списъците са парите", като имаше предвид в списъците с работа за вършене и определено си е прав. ;)
 
От: Как да правим пари!

трябва да си представяш, че "си богат"
Само внимавай да не се пренесеш в някоя паралелна реалност, защото това се лекува със сериозни медикаменти :lol:
 
От: Как да правим пари!

От утре почвам да се мисля за богат и до седмица ще ви кажа резултатите.

О аз и сега мога да ти кажа какъв ще е резултата :) :) :) Ще ти дам и жокер... прочети мнението на @redrum :D
 
Седя си тук и се чудя защо хората се смеят и подиграват на онова, което не разбират. Онова, което изисква малко по-дълбоко вникване в нещата, а те отказват да помислят и вместо това тълкуват буквално дума по дума. Дали причината е страх? Защитавайки своите вярвания и "реалност", те отказват да приемат нови идеи, защото в противен случай излиза, че досега са живели в заблуда... Страх ще да е - много мощно чувство (не е плод на "трезво мислене"). Едно знам със сигурност - успехът принадлежи на онези, които не се страхуват да мислят и да се променят, дори това да означава да признаят, че досега са грешали. Мислите си, че заключенията ви са рационални? Грешите - повечето хора са марионетки в ръцете на собствения си мозък. По-голямата част от решенията се взимат емоционално, не рационално.

Чували ли сте за термина "willful ignorance" - част от т.нар. "denialism"? В тази wiki статия е обяснено доста добре какво е "willful ignorance" и са дадени добри примери. Та точно това е нещото, което ви тресе.

Иначе, ако се интересувате, може да прочетете и други статии от rationalwiki.org - сайтът е супер. Четете, защото малко хора говорят за подобни неща, и съответно малко хора успяват. Мозъкът е най-силният ни коз, вие си избирате дали да го употребите пълноценно.

Ще завърша с малко мъдрост от Айнщайн:

Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds. The mediocre mind is incapable of understanding the man who refuses to bow blindly to conventional prejudices and chooses instead to express his opinions courageously and honestly.

П.П. Филмът е малко преувеличен на места, но основната идея си е истина.
 

Горе