Как да правя пари от YouTube?

От: Как да правя пари от YouTube?

Това, което цитира Linetta е точно така описано в условията на партньорската програма на Тубата. Току-що ги изчетох. Но предполагам, че въпреки подчертаното "без изключения", такива се правят в някои случаи. Въпросът е да разбере човек в кои ..:)
Апропо, какво значи трасверсален, че и Гугъл и тълковния речник мълчат по въпроса?
 
Последно редактирано:
От: От: Как да правя пари от YouTube?

Това, което цитира Linetta е точно така описано в условията на партньорската програма на Тубата. Току-що ги изчетох. Но предполагам, че въпреки подчертаното "без изключения", такива се правят в някои случаи. Въпросът е да разбере човек в кои ..:)
Апропо, какво значи трасверсален, че и Гугъл и тълковния речник мълчат по въпроса?

Ох, извинявам се за думата, напрактика съм написала италианска дума с български букви. В момента не ми идва, как да я преведа с една дума на български...:cry: Смисълът е, че е нещо като траверса, т.е. греда, подпора, която преминава през и същевременно свързва повече от един обект... на английски би било crosswise, малеее, срамота, ама не се сещам за превод с една дума на български, извинявам се много.
Някой ако се сети моля, за каже :)
 
Обеден съм, че от това може да се правят не лоши пари, имайки предвид, че определено трябва да се наблегне на качеството и уникалността на самото видео, както е и с контента (въпреки, че и това е контен - съдържание). Всеки с камера и уникална идея може да прави пари от този тип вириал маркетинг. Хубавите неща се шерват, това е един от законите на интернета. Но може да се изискват умения в областта на режисирането, монтажа и маркетинга, което е в основата на този тип печелене онлайн.

Имам чувстовото, че обучителните видеа са идея по-предпочитани от ревютата. Примерно, ако направите видео "Как да настроя сателитен телефон", ще има повече фенове и гледаемост от "Ревю на сателитен телефон". Но мога и да се лъжа. Ако някой е правил едно от двете или и двете, може да даде едно мнение по въпроса. Както казваше великия Кори, лека му пръст, хората влизат в интернет, за да търсят информация по дадена тема. Ревюто пак дава информация, но е тясно специализирана в продукта, бранда, бизнеса или услугата. Общото информационно видео дава малко по-обширен поглед над нещата. Но това са пак догатки на база опит от други опити.

Виждал съм видеа с 2 метода за печелене. Един път имат Google AdSense в самото видео, втори път линк в описанието и/или видето (написано URL) към сайт с affiliate продукт. Идеята силно ме заинтригува, защото въпросното видео имаше над 2 мил. показвания, а това реално е неспиращ доход за собственика му. Излишно е да споменавам, че това е само един филм от канала му, в който имаше околон 20 такива. И като гледам датите на всяко кога е прибавяно, пича следва една честа последователност, прибавяйки ново и ново на регулярна база.
 
От: Re: Как да правя пари от YouTube?

... "Как да настроя сателитен телефон" ... "Ревю на сателитен телефон"... .

Това е друго нещо, което трябва да се вземе предвид. Анонса, заглавието. Едно и също нещо, поднесено неправилно, с грешно заглавие няма да спечели нищо или ще спечели много по-малко, ако се сложи друго, провокативно, привличащо заглавие. Не винаги заглавието на клипа трябва да е провокативно, това си зависи от тематиката, но е достатъчно да се опише в заглавието максимално кратко и точно целта на видеото, към кого е предназначено... Въобще, да умееш да представиш цялото съдържание на видеоклипа само в едно изречение - заглавието!

А това не е малко, това не става лесно, за това трябва да се научи, да се чете и малко психология, малко рекламни стратегии - какво харесват хората, как възприемат, какво ги впечатлява. Защото рекламата не е само да гледаш цветни картинки на телевизора, но рекламата е и да успееш да напишеш нещо и то да предизвика интерес.
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Блинки, съгласна съм, горе долу, мисля че това е принципът на действие, казвам мисля, защото още не съм пробвала. В тоя ред на мисли и за да илюстрираме по някакъв начин ще дам два примера. Едното видео е с качество под всякаква критика - какова нещо всеки един от нас може да си направи. Става дума за видео урок (както казваш ти - това наистина върви). Девойката си е направила канал и като гледам нещата и вървят добре. Попаднах на това видео, защото второто ми хоби е .. плетене на една кука, (ма съвсем сериозно, ако знаете какви чудеса съм наплела) казвам го, за да си направите изводите, че може да се правят видео на всевъзможни теми. Както вече казах - видеото от към изработка е ужасно.
Второто видео е с мнооогоо по-добро качество от към направа, ( мое си е, :) миналото лято съчетах полезното с приятното и през август, снимахме и монтирахме за една английска уеб телевизия). Та това чудесно видео не мога да го кача в Тубата - отказва, защото има музика, за която нямам права. Мъжа ми го качи във Вимео.
Сега, нормалните телевизии плащат forfait на притежателите на правата на музиката и нямат проблеми, в уеб пространството обаче нещта не стоят така.
Това е и като отговор на колегата, дето казва, че има и изключения...съмнявам се.

[video=youtube;yJ7qn6t0xFY]http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=yJ7qn6t0xFY[/video]
 
От: Re: Как да правя пари от YouTube?

Ето второто видео - то не можело да се качват по две в пост:

[video=vimeo;28095365]http://vimeo.com/28095365[/video]
 
Re: От: Как да правя пари от YouTube?

Блинки, съгласна съм, горе долу, мисля че това е принципът на действие, казвам мисля, защото още не съм пробвала. В тоя ред на мисли и за да илюстрираме по някакъв начин ще дам два примера. Едното видео е с качество под всякаква критика - какова нещо всеки един от нас може да си направи. Става дума за видео урок (както казваш ти - това наистина върви). Девойката си е направила канал и като гледам нещата и вървят добре. Попаднах на това видео, защото второто ми хоби е .. плетене на една кука, (ма съвсем сериозно, ако знаете какви чудеса съм наплела) казвам го, за да си направите изводите, че може да се правят видео на всевъзможни теми. Както вече казах - видеото от към изработка е ужасно.
Второто видео е с мнооогоо по-добро качество от към направа, ( мое си е, :) миналото лято съчетах полезното с приятното и през август, снимахме и монтирахме за една английска уеб телевизия). Та това чудесно видео не мога да го кача в Тубата - отказва, защото има музика, за която нямам права. Мъжа ми го качи във Вимео.
Сега, нормалните телевизии плащат forfait на притежателите на правата на музиката и нямат проблеми, в уеб пространството обаче нещта не стоят така.
Това е и като отговор на колегата, дето казва, че има и изключения...съмнявам се.

[video=youtube;yJ7qn6t0xFY]http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=yJ7qn6t0xFY[/video]
Повече от съгласен съм, че заглавието, описанието и таговете трябва да са максимално оптимизирани. Това трябва да си го знаем, ей така, by the way. Музиката е неизменна част от клипа, осбедно ако няма друг фон. Ако имахте права или махнете музиката, може да се качи, така не се кара с правилата на YouTube.

Имах един френд, който си качваше некви транс парчета с послания, които рекламираха сайтовете му, като след всяко текстче следваше URL-то на сайта. Познайте дали седяха много тези клипове и дали още има акаунт там. :) Беше хитво, но момента с авторските права и уникалността липсваха. Но едно му признах тогава - беше ги оптимизирал добре. :)
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Добре де казвате, че трябва да имаш уникален контент.
Днес се поразрових видях реклами в един клип които дори беше с логото на една телевизия. Погледнах профила на пича (българин) имаше 5-6 авторски клипа с 50-60 гледания и този с рекламите беше с 800К - ясно е, че не беше негов. Как са му пуснали на него? :)
 
От: Как да правя пари от YouTube?

От опит мога да кажа следното:
- Имам един канал Партньорски на Ютуб, регистриран в чужбина и кандидатстван от там. От България не приемат да се кандидатства, изхвърля те на начална страница. Не е достатъчно да си в БГ и да напишеш, че си в ЮСА например. Цялата процедура от - до трябва да е от там. Качваш някакво видео, с любителската кам. и кандидатстваш. След 1-2 седмици получаваш имейл, че си одобрен. После правиш адсенс на адреса на твоите приятели там и започва да капе по цент на клик. В този канал може да качваш чуждо съдържание, но не те допускат да му сложиш реклама. Така в канала може да имаш клипове с реклами и такива без. Това е.
- Имам и няколко канала непартньорски. С единият, кандидатствах от чужбина, и ми отговориха, че поради големият интерес към клипа, не могат да ми предложат партньорство. Клипа има за 3 седмици - около 700 000 гледания. Не съм го пяла аз, естествено.
Извода ми е , че ги гледат доста нещата, и едва ли може да се хитрува.
 
Да, определено няма да допуснат на някои неавторски клипове да имаш рекламки, независимо дали акаунта е партньорски или не. Важното е да не се свързва рекламата с нещо, което се води не само дубликейт, но и крадено, в най-лошия случай. За това сигурно едиторите следят много изкъсо. Искам да попитам как става хавата с това да си от тук и да кандидатстваш от чужбина или май трябва да си от чужбина. Нещо не ми е ясно. Явно някой го прави сместо теб и го управлява вместо теб. Ние ще си чакаме това. То реално за всичко е така, за това и не съм учуден кой знае колко. :)

Дано скоро навлезе при нас, мисля да направя някое друго, за това питах и пуснах тази тема. Но май май за сега ще минем за промотиране на сайтове или продукти / услуги. Все си мисля, че при качествени клипове се свързват с теб, независимо от къде си. Защото не вярвам, че някой шваб ще измисли нещо по-умно от някой тук. Нищо лично нацията, ама всеки има право да шерва творчеството си и да печели от него. :)
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Добре де казвате, че трябва да имаш уникален контент.
Днес се поразрових видях реклами в един клип които дори беше с логото на една телевизия. Погледнах профила на пича (българин) имаше 5-6 авторски клипа с 50-60 гледания и този с рекламите беше с 800К - ясно е, че не беше негов. Как са му пуснали на него? :)

Това че се виждат рекламки под клипа на този човек не означава, че той печели от тях. Тубата си пуска рекламите върху твоите клипове без да те пита, защото в замяна ти дава безплатен хост на видеото. За това няма проблем да си качиш най-известната песен в момента, но не чакай приходи от това, даже и да я гледат един милион на ден. Но ако искаш да ползваш същата песен като фон на твоето видео, в което ти примерно обесняваш как се прави сайт - не можеш.
Материалите, участващи в партньорските програми, започват с реклама, която се вижда точно както по телевизията, демек вградени са в самото видео, а не става дума за каретата от долу, наподобяващи Ад сенса. Не знам дали това се вижда от БГ като попаднете на такова видео, защото тези реклами се таргетират все пак.
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Ако можеш си го правиш ти, когато си в чужбина, или молиш приятели, на които имаш доверие, и свободно време, защото при кандидатстване ще изпишат една кофа инфо, защо, какво , къде... А, и да дадат свой адрес за адсенса, да ти получат парите. Клиповете си ги качваш от тук, от тук си управляваш канала.
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Много интересна тема.
Според мен, ако се направи канал и се качват клипове "авторски," да речем снимам си с камерата: природни забележителности, някакви инциденти, нещо ново (протест, откриване и т.н) човек може да се сдобие с абонати и ако имаме някой ден възможност да участваме може да се докарва нещо.
Интересно ми е на клип с природни забележителности, какъв фон ще се сложи, след като не мога да сложа някаква песен :)
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Клиповете с природни забележителности не са точно това, което търсят хората, влизайки в YouTube. По принцип най-много се харчат ревютата на игри, комедийните клипове и разни случайни неща, които някой късметлия е заснел с телефона си.
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Дадох само пример, не съм казал точно това да се прави. Мисля, че всяко мнение по темата е важна.
 
Re: От: Как да правя пари от YouTube?

вижте какво става тук: http://vbox7.com/play:43d125c0a0 :)
Много е добро това, което шерна. Препоръчвам го на всеки, наистина е добро. С две думи дава нагледне пример как идейни видея, и не толкова идейни, стават като вирус в интернет. ;)

Както казаха във видето, вече всеки може да онлайн медиен канал, за да качва това, което иска и го вълнува. И дадоха нашият любимез Джъстин Бийбър за пример. Всеки има различни виждания за това как да използва силата на такъв тип сайтове от рода на YouTube, MetaCafe, Vbox7 и подобни.
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Аз да Ви споделя за моят случай. Преди време като си взех blackberry и си направих блог за тая марка. Наред с всичките постове кое как се прави взех че заснех едно клипче. То беше на тема как да отключим клавиатурата си. От Feb 27, 2011 до днес има 40,285 гледания. Не че е от най професионалните, аз заради линка го направих но ми направи впечатление че колкото и калпаво да го направиш ако е авторско и помага за решаването на даден проблем то със сигурност се индексира най напред. Това за мейла че си приет да ти се показват реклами според мен не е съвсем вярно тъй като аз такъв мейл не съм получавал а съм гледал реклами да ми се появяват на клипа. Тъй че ако ви се занимава и направите няколко найстина добри видеота няма начин да не успеете! Дано съм ви бил полезен с моя пример, успех на всички!
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Това за мейла че си приет да ти се показват реклами според мен не е съвсем вярно тъй като аз такъв мейл не съм получавал а съм гледал реклами да ми се появяват на клипа.
E, то хубаво са се появили, ама твоите реклами ли бяха? :)
 
Re: От: Как да правя пари от YouTube?

E, то хубаво са се появили, ама твоите реклами ли бяха? :)
Еми ако е от тук и го направил от тук, май не, но ако са му помогнали за акаунта - може. Би ли споделил за какви реклами става дума, защото тук обсъждаме точно определени - собствените.
 

Горе