Как да правя пари от YouTube?

От: Как да правя пари от YouTube?

Имам канал от 2009 и всеки клип е рекламен,видеото е на продукти и обекти на фирмата.Отскоро имам следния проблем-спрени клипове за определени страни заради музикално съдържание, естествено YT предлага списък с парчета които можеш да сложиш и да редактираш клипа онлайн, като изрично са написали че не можеш да участваш в адсенс,та въпроса ми е :откъде да се сдобия с оригинална музика след като не съм ди джей или композитор за да е оригинален контента изцяло ,благодаря предварително
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Имам канал от 2009 и всеки клип е рекламен,видеото е на продукти и обекти на фирмата.Отскоро имам следния проблем-спрени клипове за определени страни заради музикално съдържание, естествено YT предлага списък с парчета които можеш да сложиш и да редактираш клипа онлайн, като изрично са написали че не можеш да участваш в адсенс,та въпроса ми е :откъде да се сдобия с оригинална музика след като не съм ди джей или композитор за да е оригинален контента изцяло ,благодаря предварително
Или използваш музика, свободна от авторски права, или си плащаш правата за ползване. Сключен договор за уредени авторски права ще е достатъчен.

musicautor.org/internet.html

http://copyrights.bg/авторско-право/обекти/музикални-произведения/
 
От: Как да правя пари от YouTube?

и аз искам да разбера как се печели от YOU TUBE интересно е
Blinky моля ти се разкарай го тоя, че взе да прекалява...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Как да правя пари от YouTube?

Да взема да споделя нещо:
Попадна ми едно забавно клипче с руснаци в него, снимано любителски от задната седалка на колата.
Качих го в тубата на 16 юни, като леко префасонирах заглавието.
Още на първия преглед гошо ми лепна реклама! :shock:
След няколко дни ми предяви претенция за съдържание на трета страна. Оказа се, че GoChinaTV имала права над този клип?! :-o
Потвърдих, защото да оспорваш нещо на гошо е безсмислено.
Днес отварям видеомениджъра и ми се набива четири цифрено число за гледане на клипа. И рекламите си се въртят. :(
Същия клип е качен от няколко човека, като гледаемостта е от 1 до 200.

How to - solution for broken windshield wipers
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Хайде и аз да се намешам в темата.
Имам 4 канала в тубата, и 4-те са с изцяло авторски материали /ревюта на продукти/ клиповете се ползват с добра гледаемост. Даже оня ден, видях че клип е гледан от държава която даже не знаех че съществува :D
Аз лично реклама не съм пробвал да пускам, но сега се загледах и имам опция да забраня да се показва реклама върху клиповете ни, разбира се забранил съм и върху тях няма реклама. Може би това е така защото все пак клиповете са изцяло авторски и те все пак се съобразяват с нашето мнение.
Иначе би ми било интересно какви ли пари се вадят от това, най-стария ни канал има вече над 20К гледания и всеки ден се увеличават, канала е на около 2-3 месеца. Останалите са по-нови и все още набират скорост.
Та в заключение бих казал че ще ми е интересно да ни пуснат и на нас малко аванта и да ни разрешат да правим дребни пари от там. :)
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Моят опит с youtube е следният: намирах e book от clickbank.com вземах линка за продаване и отивах в fiver.com и порачвах 4-5 клипа за 5$ след товa ги листвaх в yotube и долу в описaние слaгa линкa кьм книгaтa.После тоиa клип го субмитвaх до 40-50 видо директории и товa е общо взето.кaкто и думите в описaнието сa от знa4ение.По тоя нa4ин искaрaх кьм 3к пaундa с 100инa инвестиcия.aд сенсa нa клипове е т...шaк.Аз имaм aд сенсе нa някои и никои не е кликнaл досегa :)
 
  • Like
Реакции: Test
От: Как да правя пари от YouTube?

Говориш в минало време, сякаш схемата вече е спряла да работи. Приключил ли си с този вид бизнес и има ли още в хляб в тази тактика? Гледам, че май си поръчвал и фалшиви коментари към клиповете. Интересно ще е ако можеш да споделиш още малко от тънкостите.
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Ако добавиш клип с авторски права и този клип събере популярност както братятя снимани през 2007год. и родителите им са получили 150 000$, по има шанс да си изкараш някой лев от YouTube. :)
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Говориш в минало време, сякаш схемата вече е спряла да работи. Приключил ли си с този вид бизнес и има ли още в хляб в тази тактика? Гледам, че май си поръчвал и фалшиви коментари към клиповете. Интересно ще е ако можеш да споделиш още малко от тънкостите.


То неми е било бизнес ,просто докато продавах ж ебаъ амазон и др саитове както и се занимавах с интернет маркетинг стигнах до това.Това е много стара система.Милиони го правиат.Номерат е да намериш ел книга коиато не е много популярна както са6то тая система деиства много добре ,по добре мисля и от ел книгите сас афилиети и такива продукти от cj.com и др такива саитове.А говоря в минало време за6тото несе занимавам ве4е.Предпо4итам е комерса и продаването на др стоки.Като направиш клипа ,освен гореспоменатото е хубаво да пора4аш и viewta пак от фивера ,но добре ги подбираи ,има и с коментари които сащто предлагат.

А моите канали са си там все о6те.Имам 3-4 канала с по ниаколко клипа и 4ат пат купуват все о6те но конкуренциата е голяма с това нещто
 
От: Как да правя пари от YouTube?

В уоutube има няколко начина да искараш пари.
Един от тях е да се присъединиш към тяхната Партиорска програма,това става когато клиповете който качваш се гледат често и от много хора,и когато канала ти събере достатъчно "Абонати",изискванията не са много големи и задължително не трябва да има авторско съдържание в тях,въпреки,че да влезнеш в партниорската програма на youtube не е трудно,за нас е невъзможно защотото сме българи и българите нямат право да участват в тяхната програма държавите които могат да участват са Argentina, Australia, Belgium, Brazil, Canada, Czech Republic, Colombia, France, French Guiana, Germany, Guadeloupe, India, Ireland, Israel, Italy, Japan, Kenya, Martinique, Mayotte, Mexico, Netherlands, New Zealand, Philippines, Poland, Reunion, Singapore, South Africa, South Korea, Spain, Sweden, United Kingdom, and the United States.
За жалост нас ни няма :(

но за наш късмет има и друг начин и тои е да се присъединиш към Мулти канал или МCN(Multi Channel Network)това е горе-долу същото, но за клиповете ти нети плаща youtube, а Каналат към които си се присъеденил,дори ти помагат в разпростаранението на клиповете и така нататак, някои големи Канали предлагат спонсорство и много други привилегии и може да се окаже доста доходоносно,но изисква време и труд и наи - вече англииски език,ако сте постоянни с клиповете ви винаги ще можете да намерите някои канал към които да се присъедените,вероятно ще започнете с малки каналчета,но по нататак като саберете повече гледания ще получите оферти да се присъедените към някои по-голям канал като съответно доходите ви ще се увеличат ! :)

ПС:Извинявам се за това че сам писал неграмотно просто изпозлвах кирилизатора на абв а тои не е много добър ! :(
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Не означава, че като имаш активиран адсенс за видео, че някой ще ти клика примерно: ако имаш клип с 1мил. гледания дали ще имаш 100 000 кликания ?

В адсенс има опция кандидатсвай за адсенс за видео това ли не работи за българия все още.Начинът, който казвате от приятел или роднина в чужбина, но трябва ли да има той активен адсенс за сайтове преди да кандидатства за видео ?

Друго нещо какво трябва да е съдържанието като при адсенс за сайтове ли ? неможе да има за кракване, секс, насилие, протести и др. ?
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Доколкото знам не трябва някои да ти цъкен върху рекламата,че да ти даде пари а само да ти гледа клипа
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Доколкото знам не трябва някои да ти цъкен върху рекламата,че да ти даде пари а само да ти гледа клипа

трябва да цакнат на рекламата за да ти даде пари.Но това с адсенса в гугал да печелиш трябва да имаш клип трепач за да правиш пари.Аз имам адсенсе на няколко клипа но са рекламни и ниои не е цакал.Предложиха ми партьорство ,обаче фаида никва.
 
От: Как да правя пари от YouTube?

С малко клипове няма файда, особено на бг език. На мен ми е дразнещо като пусна клип и ми излезе реклама вътре.
Почти веднага я затварям, а в същото време искам да кликат по моите клипове. Искам, искам, ама няма.:)
 
От: Как да правя пари от YouTube?

С малко клипове няма файда, особено на бг език. На мен ми е дразнещо като пусна клип и ми излезе реклама вътре.
Почти веднага я затварям, а в същото време искам да кликат по моите клипове. Искам, искам, ама няма.:)

Ами те мойте неса на български и за бг стоки но пак никои не е кликал.Аз никога некликам на реклама даже ме дразнят много.Ако пуснеш първи песен като балада боа хах тогава имаш шанс
 
От: Как да правя пари от YouTube?

Ако имам създаден акаунт в България, може ли да се добави адсенс в Германия?
 

Горе