Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Gotovski

New Member
Продаване:

Дайте url-то на сайт в самата тема или поне го постнете в подписа ви - така по лесно примамвате купувачите ;)

Кажете поне един факт защо требва да се купи вашият сайт и какво му е бъдещето

Ако продавате сайт с aktion - Споменете кога изтича тя

Дайте информация за печалбата, за траффика... За полесно направо постенте сцрееншот...

Споменте къде е регистриран Домайна

Купуване:

Прегледайте потребитела какви са му последните постове, каква му е репутацията и дали е сигорент че нема да ви измами ( знаем се в БГ )

Проверете сайт отново... накараите продавача да ви покаже сцрееншотове дето са упдатнати...

Чекирайте дали цонтента е цопиран или откраднат: CopyScape.com ше ви помогне много....

Купувача има сичките права да попита колкото въпроси иска, Ако продавача не може да отговори на тях или нещо се осъмните вземете си бележка ;)

Надявам се нещо да ви е в помощ ;)

С Уважени Готовски

З.Т - Не пиша на БГ много Добре

Pesho1978

Active Member
От: Типове: Как да продадеш или да купеш уебсайт успешно!!!

Може да добавиш и че е добре цената да се казва публично... не да се получат 243 ПМ-та и тогава продавача да си реши на кой да го продаде, понеже е олигофрен и незнае колко струва това което продава... аз не съм видял сериозни проекти да се продават без цена, както и сериозно купувачи да се занимават с налучкване.

toretic

Member
От: Как да продадеш или да купеш уебсайт успешно!!!

Добре бе модераторите, за къф сте тука... оправете правописните грешки на темата... все пак Важна тема е.

memorex

Member

Добре бе модераторите, за къф сте тука... оправете правописните грешки на темата... все пак Важна тема е.
Тук няма модератори!!!

hristu

New Member

Интересно ми е, някай в този форум да е продал или купил сайт ? Не става дума да си мерим пишките кой колко пари е дали, или изкарал, ами просто да споделим преживяванията си. Аз примерно продадох саит през 2005, и за да не се повтарям, може да прочетете какво съм писал за това:

http://www.predpriemach.com/showpost.php?p=46755&postcount=10

coolice

Owner
Re: Как да продадеш или да купеш уебсайт успешно!!!

аз от аукциона на годеди съм купувал стари домеини... нищо особено бидваш и чакаш

темата се чете добре и с грешките а и аз не пиша много добре бългаски но се старая повече от автора. тои е совободен по всяко време да я едитва

ilianskim

New Member
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Следват изброени точките, с които трябва да се съобразим при образуването на цената на домейна:

1) TLD. (разширението на домейна като .com се цени най-много поради факта, че е най-популярен и е с комерсиална цел обикновено)
2) Съдържащи се ключови думи (Пример:www.forexindexy.com forex е доста апетитна ключова дума)
3) Значение на домейна с разширението (примерно: iskash.li е по-ценен от iskash.nl поради факта, че образува смислено изречение „Искаш ли” което може да бъде ползвано със iskash.li/mp3 и т.н.)
4) Дължината на домейна (Дългите домейни не се помнят лесно и затова се ценят домейните от 3-4 букви. За съжаление в .com 5 буквени домейни са рядкост вече.)

5) Домейна означава ли нещо и присъства ли като правилна дума в английски,немски или друг език.

6)Произнасяне и колко лесно е да се прочете домейна (Пример: malony.com е по-добър вариант от Majzirknas.com)
7) Възможно ли е да се се направи брандинг на марка с този домейн ( Пример ако имаме име www.jojo.bg можем да започнем изграждането на име и репутация на дадения домейн/сайт, но ако направим домейн www .gugle.com трудно ще преборим истинската марка)
8) Значение играе и дали домейна Ви е в единствено число или множествено число.
9) Лесно ли се пише на клавиатурата (пример: 4good-or-bad.com е трудно набиращо се на клавиатура и има много посетители, които не се ориентират лесно къде са тиренцата и цифрите. )
10) Какви резултати дава Google за домейна . (Това инересува доста от купувачите, защото трафика от Гугъл е много важен за всеки сайт. А и проверката дали домейна не е баннат от Гугъл е също много важно за повечето потенциални купувачи.)
11)Важността на думите, съдържащи се в домейн името- резултати при търсене на съответната дума. Пример: forexnews.com за forex news в Гугъл има 2.090.000
Освен това и търсенията от Гугъл Adwords tool-a играят важна роля.

12)Възраст на домейна – едно от най-ценните неща за нас SEO занимаващите се.

14)История на домейна (естествено ако има такава) е също с по-добър фактор при продажба от чисто нов домейн.

Особености при продажба на сайт.

Освен всичко написано по-горе, тъй като сайта се състои от домейн+хостинг плюс потребители и съдържание. Ето изредени факторите за добър сайт.

1.Добра посещаемост.

2.Изградено добро име (брандинг)

3.Ниша на сайта.Една добра ниша може да донесе много печалба на купувача на сайта/домейна. По-трудна и комерсиална ниша – по-висока цена поради по-висок ROI (възвръщане на инвестицията)

4.Доходност.

5.Пейдж Ранк.

6.Входящи линкове.

7.Индексирани страници в Гугъл и т.н.

8.Регистрирани посетители.

9.Ключови думи, по които е на първи места.

10.Вярност на потребителите.(Колко често се връщат и колко директни посещения има сайта. Колко поста, коментара, статии и т.н. се пишат средно в сайта от посетителите)
още правила при покупоко-продажба на домейн и сайт

Последно редактирано:

alexer

Active Member

@ilianskim наистина добър пост. Поздрави!
Само едно уточнение липсва, че това е валидно в най-голяма степен за сайтове пряко продаващи нещо.

Поздрави, Александър

Последно редактирано:

bgkulinar

New Member
От: От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Особености при продажба на сайт.
11. Коректно попълнен whois (Готовски, думам ти, сине, сещай се, снахо :p)

Kirev

Active Member

Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!
Като бъдеш коректен ;)

1sh0t

New Member

Запръв път, ще продавам сайт/система и просто исках да попитам, как да съм сигорен, че няма да ме излъжат ?

derprofi

New Member

Аз се поразрових във форума, но не намерих нищо за договор за покупко-продажба на сайт. Мисля, че точно в тази тема е мястото, където някой може да пейстне някой примерен договор, ако му се намира :) Примерно на мен ми предстои да купя сайт, и се чудя какво да напиша в този договор.

За сега се сещам само за:
- прехвърляне на права върху сорса и съдържанието.
- прехвърляне на домейна

нещо друго?

Fozzy

Well-Known Member

За сайтове до 500 - 1000лв едва ли има смисъл от договор. Поне аз работя без.

seVimov

New Member

Поста найстина е уникален и съм сигорен че това ще помогне на много хора!

radeff

Member

WildFire, защо ли много ама много се усъмнявам, че пишеш от няколко акаунта.
15-03-2010 16:03 #17 seVimov

15-03-2010 16:05 #18 WildFire

vaskoa

New Member

WildFire, защо ли много ама много се усъмнявам, че пишеш от няколко акаунта.
15-03-2010 16:03 #17 seVimov

15-03-2010 16:05 #18 WildFire
Недей да се съмняваш, прав си.

Горе