Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Gotovski

New Member
Продаване:

Дайте url-то на сайт в самата тема или поне го постнете в подписа ви - така по лесно примамвате купувачите ;)

Кажете поне един факт защо требва да се купи вашият сайт и какво му е бъдещето

Ако продавате сайт с aktion - Споменете кога изтича тя

Дайте информация за печалбата, за траффика... За полесно направо постенте сцрееншот...

Споменте къде е регистриран Домайна


Купуване:

Прегледайте потребитела какви са му последните постове, каква му е репутацията и дали е сигорент че нема да ви измами ( знаем се в БГ )

Проверете сайт отново... накараите продавача да ви покаже сцрееншотове дето са упдатнати...

Чекирайте дали цонтента е цопиран или откраднат: CopyScape.com ше ви помогне много....

Купувача има сичките права да попита колкото въпроси иска, Ако продавача не може да отговори на тях или нещо се осъмните вземете си бележка ;)

Надявам се нещо да ви е в помощ ;)

С Уважени Готовски

З.Т - Не пиша на БГ много Добре
 
От: Типове: Как да продадеш или да купеш уебсайт успешно!!!

Може да добавиш и че е добре цената да се казва публично... не да се получат 243 ПМ-та и тогава продавача да си реши на кой да го продаде, понеже е олигофрен и незнае колко струва това което продава... аз не съм видял сериозни проекти да се продават без цена, както и сериозно купувачи да се занимават с налучкване.
 
От: Как да продадеш или да купеш уебсайт успешно!!!

Добре бе модераторите, за къф сте тука... оправете правописните грешки на темата... все пак Важна тема е.
 
От: Как да продадеш или да купеш уебсайт успешно!!!

Добре бе модераторите, за къф сте тука... оправете правописните грешки на темата... все пак Важна тема е.

Тук няма модератори!!!
 
От: Как да продадеш или да купеш уебсайт успешно!!!

Интересно ми е, някай в този форум да е продал или купил сайт ? Не става дума да си мерим пишките кой колко пари е дали, или изкарал, ами просто да споделим преживяванията си. Аз примерно продадох саит през 2005, и за да не се повтарям, може да прочетете какво съм писал за това:

http://www.predpriemach.com/showpost.php?p=46755&postcount=10
 
Re: Как да продадеш или да купеш уебсайт успешно!!!

аз от аукциона на годеди съм купувал стари домеини... нищо особено бидваш и чакаш

темата се чете добре и с грешките а и аз не пиша много добре бългаски но се старая повече от автора. тои е совободен по всяко време да я едитва
 
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Следват изброени точките, с които трябва да се съобразим при образуването на цената на домейна:

1) TLD. (разширението на домейна като .com се цени най-много поради факта, че е най-популярен и е с комерсиална цел обикновено)
2) Съдържащи се ключови думи (Пример:www.forexindexy.com forex е доста апетитна ключова дума)
3) Значение на домейна с разширението (примерно: iskash.li е по-ценен от iskash.nl поради факта, че образува смислено изречение „Искаш ли” което може да бъде ползвано със iskash.li/mp3 и т.н.)
4) Дължината на домейна (Дългите домейни не се помнят лесно и затова се ценят домейните от 3-4 букви. За съжаление в .com 5 буквени домейни са рядкост вече.)

5) Домейна означава ли нещо и присъства ли като правилна дума в английски,немски или друг език.

6)Произнасяне и колко лесно е да се прочете домейна (Пример: malony.com е по-добър вариант от Majzirknas.com)
7) Възможно ли е да се се направи брандинг на марка с този домейн ( Пример ако имаме име www.jojo.bg можем да започнем изграждането на име и репутация на дадения домейн/сайт, но ако направим домейн www .gugle.com трудно ще преборим истинската марка)
8) Значение играе и дали домейна Ви е в единствено число или множествено число.
9) Лесно ли се пише на клавиатурата (пример: 4good-or-bad.com е трудно набиращо се на клавиатура и има много посетители, които не се ориентират лесно къде са тиренцата и цифрите. )
10) Какви резултати дава Google за домейна . (Това инересува доста от купувачите, защото трафика от Гугъл е много важен за всеки сайт. А и проверката дали домейна не е баннат от Гугъл е също много важно за повечето потенциални купувачи.)
11)Важността на думите, съдържащи се в домейн името- резултати при търсене на съответната дума. Пример: forexnews.com за forex news в Гугъл има 2.090.000
Освен това и търсенията от Гугъл Adwords tool-a играят важна роля.

12)Възраст на домейна – едно от най-ценните неща за нас SEO занимаващите се.

14)История на домейна (естествено ако има такава) е също с по-добър фактор при продажба от чисто нов домейн.

Особености при продажба на сайт.

Освен всичко написано по-горе, тъй като сайта се състои от домейн+хостинг плюс потребители и съдържание. Ето изредени факторите за добър сайт.

1.Добра посещаемост.

2.Изградено добро име (брандинг)

3.Ниша на сайта.Една добра ниша може да донесе много печалба на купувача на сайта/домейна. По-трудна и комерсиална ниша – по-висока цена поради по-висок ROI (възвръщане на инвестицията)

4.Доходност.

5.Пейдж Ранк.

6.Входящи линкове.

7.Индексирани страници в Гугъл и т.н.

8.Регистрирани посетители.

9.Ключови думи, по които е на първи места.

10.Вярност на потребителите.(Колко често се връщат и колко директни посещения има сайта. Колко поста, коментара, статии и т.н. се пишат средно в сайта от посетителите)
още правила при покупоко-продажба на домейн и сайт
 
Последно редактирано:
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

@ilianskim наистина добър пост. Поздрави!
Само едно уточнение липсва, че това е валидно в най-голяма степен за сайтове пряко продаващи нещо.

Поздрави, Александър
 
Последно редактирано:
От: От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Особености при продажба на сайт.
11. Коректно попълнен whois (Готовски, думам ти, сине, сещай се, снахо :p)
 
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Като бъдеш коректен ;)
 
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Запръв път, ще продавам сайт/система и просто исках да попитам, как да съм сигорен, че няма да ме излъжат ?
 
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Аз се поразрових във форума, но не намерих нищо за договор за покупко-продажба на сайт. Мисля, че точно в тази тема е мястото, където някой може да пейстне някой примерен договор, ако му се намира :) Примерно на мен ми предстои да купя сайт, и се чудя какво да напиша в този договор.

За сега се сещам само за:
- прехвърляне на права върху сорса и съдържанието.
- прехвърляне на домейна

нещо друго?
 
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

За сайтове до 500 - 1000лв едва ли има смисъл от договор. Поне аз работя без.
 
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

Поста найстина е уникален и съм сигорен че това ще помогне на много хора!
 
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

WildFire, защо ли много ама много се усъмнявам, че пишеш от няколко акаунта.
15-03-2010 16:03 #17 seVimov

15-03-2010 16:05 #18 WildFire
 
От: Как да продадеш или да купиш уебсайт успешно!!!

WildFire, защо ли много ама много се усъмнявам, че пишеш от няколко акаунта.
15-03-2010 16:03 #17 seVimov

15-03-2010 16:05 #18 WildFire

Недей да се съмняваш, прав си.
 

Горе