Как да промотираме планински хотел в България?

От: Как да промотираме планински хотел в България?

Чуждестранни туристически сайтове, доста хора от Холандия (местни) почиват в България. Аз даже продадох къща веднъж на такъв, в планината, закътана, няма асфалтиран път до нея.

Иначе хотел не съм рекламирал, не знам как е, но едно мое правило е, виж къде са конкурентите, привлчеи повече внимание от тях и имай по-добра оферта. По-добра оферта не значи по-ниска цена, може да е това, но може да предложиш и 1 час безплатен масаж, през 3 дена, на всеки, който седи повече от седмица.

Иначе ако търсиш масовост и имаш добър бюджет, няма по-добро от видео. Видеото се споделя най-много, може да копираш даже, нещо като Dollar Shave Club (така ли беше?) само че БГ версията, след това му пращаш трафик, то ще започне да се споделя само. Даже ако се разпознае за копирано, ще е по-добре, че тогава хейтърите ще те споделят даже още повече.

Според мен също ще трябва да се наблегне на видео контента, има много, което да се направи занапред :) благодаря на всички за идеите, без Вас може би щях да пропусна 1-2 важни канала за реклама :
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Бутай го веднага в Грабо и Групово, може и Вип Оферта!

съгласен съм, за туризъм най-добри резултати и като опознаване на бранд и като продажби дават офертите в груповите пазарувания, има много сайтове да не ги коментираме тук, също бих препоръчал регистрация в сайтове за селски туризъм.
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Аз не бих рекламирал малкия си хотел, който е построен с толкова пот и риск от фалит в някакви търгашки сайтове, където пазаруват само търгаши и бедняци.

Потенциално ще работя на 0, за да може някой си там в тоя сайт да ми вземе 2-5 лева на ваучер, а аз да си скъсам гъза от търчане по клиентите ми за едната идея, че изграждам бранд. Е мерси от тоя бранд! Дори хотела ми да е най-ниско ниво пак не ми трябват такива клиенти с ваучъри.

По-добре го регистрирай в порталите за туризъм, локалния сайт за този град/област, малко фаца, малко адуърдс. Ако искат сериозно да движат и са малко по-високо позиционирани от "хотел за мазачи на гипскартон и заварчици" ги отвори да си направят визитки, флаери, да има по всяка стая, на рецепцията. Така, ако клиента е доволен ще си вземе материал и ще го запомни, след време ще шерне във фейса или ще го препоръча на приятел.

Видео ревютата в тубата също биха били културен и реално безплатен начин за реклама. Например какво може да правиш, къде може да отидеш, какви удобства предлага хотела. Ама не направено като туристическо предаване от 92ра, а ако трябва с един ГоПро на челото и фишленс и субтитри вместо някой да говори. Ако ме разбираш, да изглежда правено от някой който е бил там и му е харесало, а не като Атлас - статични кадри, дълги кадри на шуртящи води и локална народна музика.
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Само онлайн реклама ли се има впредвид? Офлайн рекламата също ще даде резултат. Ако нещо въобще може да има резултат, средата на януари е - и сезона изтича след 2 месеца.

По-темата - няколко билборда на хубави позиции в големите градове, малко флаери във Фантастико в София и т.нат. А онлайн директна реклама с банери в по-посещаваните сайтове.

Както и да го мисля обаче, всичко ще е на вятъра. Докато се организира, тръгнат кампаниите, минат през погледа на потребителите и минал един месец. Освен с някакви невероятни промоционални пакети и човек да няма как да не се свърже с хотела.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Пусни си го като офертаи в спец сайтове за туризъм тип каталози
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Пусни си го като офертаи в спец сайтове за туризъм тип каталози

В повечето вече е пуснат :) други идеи?
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Винаги можеш да го регистрираш в Tripadvisor - очудващо голяма част от масата туристи, включително и българи ползват платформата. Там можеш да се пускат ревюта към дестинации (хотели, ресторанти, забележителности), да разгледаш предварително хотела, в който ще пренощуваш. Всяка страница на хотел има каре с офертите за хотела в booking, hotelbeds итн. Сайта си предлага готов набор от инструменти за промоция - оф и онлайн, както и инструменти за проследяване и анализ на информацията за посетителите на страницата, за да си определиш таргет групата.

ПС: Не помня точно къде беше из профилите в Booking, но имаше едно каре, което показва, на коя позиция е хотела ти от всички в твоя район/област. Rank-инга се базираше май на 8 показателя - оценка от потребители, отказани резервации, плащане на комисионин итн. Погледни го и него ако не си все още!
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Ако е за офлайн реклама няколко карета в печатни издания + радио и тв реклама.

Това е най бързото. Щото колегата ops5 е прав купона тече .
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Сетих се още нещо - сега края на януари/началото на февруари свършват сесиите на повечето университети. Бъди сигурен, че студентите ще търсят за място да "полеят" сесията/разпуснат след изпитите. Не знам, къде е точно хотела, но ако е в района на Рила/Пирин/Западни Родопи можеш безпроблемно да грабнеш част от студентите от софийските университети с една хубава промоция.

И още нещо освен в booking погледни и hotelbeds и venere. Особено от hotelbeds идват много резервации, понеже те пращат оферти към 2ри и 3ти сайтове. Миналото лято работих в хотел и се късаха да идват с ваучери от beds-а, дори някои месеци бяха повече и отколкото от booking.
 
От: Как да промотираме планински хотел в България?

Само онлайн реклама ли се има впредвид? Офлайн рекламата също ще даде резултат. Ако нещо въобще може да има резултат, средата на януари е - и сезона изтича след 2 месеца.

По-темата - няколко билборда на хубави позиции в големите градове, малко флаери във Фантастико в София и т.нат. А онлайн директна реклама с банери в по-посещаваните сайтове.

Както и да го мисля обаче, всичко ще е на вятъра. Докато се организира, тръгнат кампаниите, минат през погледа на потребителите и минал един месец. Освен с някакви невероятни промоционални пакети и човек да няма как да не се свърже с хотела.
Съгласен съм с колегата.
 
Друго се сетих и аз. Бих участвал в някакви ивенти, от които мода да спечеля потенциални клиенти. Например аз съм малка кътна хижа и в областта ще има шампионат или друго събитие за катерене. Идеално е да предложа да настаня част гостите на бартерни начала, като силно може освен доброто промотиране да завлече и други хора, разбирайки за тази възможност. Естествено, без да го коментирам, представянето на обекта трябва да е повече от добро и на доста високо ниво за максимален ефект. Нищо лично повечето бизнеси в туристическия сектор, но освен сървиса им, съм забелязал, че много много не се стараят и при промотирането. ;)

Планински хотел - освен инициативи на еко министерството, виж дали може да влезеш в бартерни сделки както на ниво местен бизнес, така и на световно. Няма начин да се прави нещо там и да няма как да участваш косвено поне като частник с добри намерения към развиването на тази традиция. А ако имаш ресурса, ти създай такава, но това е вече свързано с повече ресурси. ;)
 

Горе