Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Отиваш, взимаш ги и се правиш, че имаш амнезия - това е най-лесния вариант :)

Ако сега се регистрираш по БУЛСТАТ, подадеш декларация за започване на дейност в НАП и се регистрираш по ЗДДС (като напишеш грешна дата) не знам дали и как биха могли да те спипат. Най-вероятно няма да могат да те хванат, обаче някой счетоводител да каже дали Google декларира някъде началната дата от която са парите или само датата на плащането. Ако е само датата на плащането може и да ти се разминат глобите (ако се регистрираш с грешна дата с цел да не признаваш, че отдавна си изтървал всички срокове).

Ако много те е страх може да намериш някой, който да се съгласи да приеме парите вместо теб - промяната на името е теоретично възможна. Само не съм сигурен дали от Google ще те хванат за тази измама (защото в договора изрично е написано, че нямаш право да правиш това, въпреки че е технически възможно).

Това не е нито счетоводен съвет, нито правен съвет.
Четеш това на свой риск.
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Предложете ми счетоводна къща в софия която да ми оправи документите и помогне за осчетоводяване на физическо лице с доходи от google adsence
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

На webmasterbg.org/adx.bg рекламират тези:

"Профит сървиз" — тествани счетоводни услуги — AdWords, AdSense, ДДС, 97а, VIES декларации.
Чекове от Европа, Щатите, Канада и др. Счетоводни консултации по специфични за онлайн бизнеса въпроси.

http://www.profitservicebg.com/
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Предложете ми счетоводна къща в софия която да ми оправи документите и помогне за осчетоводяване на физическо лице с доходи от google adsence

На webmasterbg.org/adx.bg рекламират тези:



http://www.profitservicebg.com/

благодаря колега, а някои да предложи някои с когото работи ще е най добре, Благодаря Ви
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

На webmasterbg.org/adx.bg рекламират тези:

http://www.profitservicebg.com/
Профит Сървиз ЕООД — Счетоводна Кантора

Тази фирма е много несериозна


Колеги Чакам предложения за друга Фирма !!! :))
 
Последно редактирано:
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Здравейте,

Позволявам си да публикувам условията на моята счетоводна къща: start.veda-accounting.com

AdSense, афилиейт и т. н. не са непознати думи за нас и вярвам, че мога да Ви предложа това, от което има нужда всеки онлайн предприемач. Ако имате въпроси, можете да се свържете с мен чрез ЛС или info кльомба veda-accounting.com

Поздрави!
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

След 10 страници четене, аз пак не мога да разбера как НАП ще ме хванат? (Май никак) Какво ще засекат във VIES-а. Google ще напишат двете ми имена, няма презиме, няма рожденна дата, няма ЕГН. Едва ли ще напишат номера и датата на WU превода. Как от НАП ще разберат кой съм аз?
Тука гледам поствате счетоводни къщи, ала бала. Вие луди ли сте хора? Вместо да мислите как да пре..те държавата (която ВИНАГИ ни пре..ва) Вие гледата как да и слугувате. Нямам думи...
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

От много чете накрая нищо не съм разбрал искам някои да ми обесни с просто изречение. Изкарвам от гоогле адсенсе 100 евро на месец какво трябва да направя и какво не трябва да направя, че да съм почти поне изряден пред НАП.
Благодаря ви...
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

След 10 страници четене, аз пак не мога да разбера как НАП ще ме хванат? (Май никак) Какво ще засекат във VIES-а. Google ще напишат двете ми имена, няма презиме, няма рожденна дата, няма ЕГН. Едва ли ще напишат номера и датата на WU превода. Как от НАП ще разберат кой съм аз?
Тука гледам поствате счетоводни къщи, ала бала. Вие луди ли сте хора? Вместо да мислите как да пре..те държавата (която ВИНАГИ ни пре..ва) Вие гледата как да и слугувате. Нямам думи...

Ей това е мъдра приказка :))))
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

При получаване на WU ви карат да попълчните един фърчащ лист с данните си. Тъй като мен ме познават в клона в който си получавам WU-то не ми искат документ за самоличност, но въпреки всичко на самата бланка от която ми дават копие си пише трите имена, адрес по лична карта и т.н. .
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

От много чете накрая нищо не съм разбрал искам някои да ми обесни с просто изречение. Изкарвам от гоогле адсенсе 100 евро на месец какво трябва да направя и какво не трябва да направя, че да съм почти поне изряден пред НАП.
Благодаря ви...

  • Регистрация по БУЛСТАТ (което води до задължение всеки месец да плащаш над 100 лв осигуровки независимо от доходите). Срок: до 7 дена след като си започнал да полагаш труд на свой риск и за своя сметка.
  • Подаване на декларация ОКД-5 в НАП (след като си подал заявлението за регистрация по БУЛСТАТ).
  • Регистрация по ЗДДС (7 дена преди датата на данъчното събитие - т.е. преди да получиш парите!).
  • Подаване всеки месец на декларация образец 1 (в началото на месеца, следващ месеца за който се отнася).
  • Подаване всеки месец на справка-декларация по ЗДДС (в началото на месеца, следващ месеца за който се отнася).


Отделно дължиш и данъци (ако доходите ти превишават платените осигуровки). Питай счетоводителя си как точно става плащането на осигуровките и данъците и в какъв срок. Твоят счетоводител ще подава декларацията образец 1 и справка декларация по ЗДДС всеки месец, ти само ще го упълномощиш той да ги подава (защото иначе трябва ти да ги подаваш тези декларации, което не е препоръчително, защото трябва да си купуваш електронен подпис и да се учиш как става - много е сложно подаването на справка-декларацията по ЗДДС).

Тук пише подробно как става:
Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Алтернативата е нищо да не подаваш, само да си взимаш парите и да чакаш да те глобят. Ако смяташ, че ползването на доставчик на платежни услуги в чужбина (за получаване на парите) ще те спаси от глобите - може да видиш в тази тема какво пише (много се съмнявам, че НАП нямат информация за плащанията от Google Ireland Ltd към български физически лица - вероятно Google Ireland Ltd подава тези данни в техните ДДС декларации, но за това има противоречиви мнения; може би има отделни декларации, които фирмите в Ирландия подават, подобно на декларациите, които фирмите в България подават съгласно ЗДДФЛ - в тях пишат изплатените на физически лица суми - трудови и нетрудови).

Ако имаш фирма може да прекараш тези приходи през фирмата си.
 
Последно редактирано:
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

За да не отварям нова тема ще пиша тук.Изчетох всичко до тук, но моя случай е малко по-различен.
Работя на трудов договор във фирма регистрирана по ЗДДС и искам да минавам плащанията от Г през тази фирма.Интересува ме какво ще трябва да плаща фирмата допълнително заради моите печалби от адсенс.Мисълта ми е следната - фирмата за която работя да взима парите вместо мен и да ми одържа от тях разходите, който са в следствие на моята печалба.Какви ще са разходите ми ? Ще трябва ли някакви осугуровки и други неща или само данък в размер на 15% ?
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Когато фирмата получи пари няма да дължи ДДС върху тези приходи.

Счетоводителят на фирмата трябва да сметне точно с колко да ти повиши заплатата, така че разходите на фирмата (за труд, данък върху труда и осигуровки върху труда) да се повишат точно толкова, колкото са приходите от Google Ireland LTD. Данъчно-осигурителната тежест е около 33.5% (счетоводителят на фирмата ще ги сметне точно, аз цитирам по памет). Например ако фирмата получи 100 лв ти ще получиш чисто увеличение на заплатата около 66.50 лева (с останалите 33.5 лв ще бъде платен данък върху дохода и осигуровки). А дали собственика на фирмата ще иска допълнително пари за услугата (задето го занимаваш със своите проблеми) ти ще се разбереш с него.

Ако заплатата ти е над 2000 лева няма да има допълнително осигуровки (само данък върху дохода 10%).

Има вариант да платиш данък 15% вместо данъци и осигуровки 33,5% (фирмата плаща данък печалба 10%, после изплаща дивидент на собственика, който се облага с 5%, общо се получава 14,5%). Обаче в този случай трябва да получиш парите си нелегално от собственика в брой. Ако искаш всичко да е легално трябва да получиш парите като повишение на заплатата и фирмата да плати на държавата данъци и осигуровки 33,5% (при данъчна основа под 2000лв). Ако данъчната основа е над 2000 лева процента се изчислява по-сложно (горницата над 2000 лв не се облага с осигуровки, а само с данък).
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Моя въпрос е следния: Трябва ли да плащам осигуровки и данъци от парите изкарани от адсенс, след като бачкам във фирма и там ме осигуряват? И ако да как да се регистрирам по ДДС като частно лице (без да имам фирма) и колко на месец ще дължа?
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Моя въпрос е следния: Трябва ли да плащам осигуровки и данъци от парите изкарани от адсенс, след като бачкам във фирма и там ме осигуряват? И ако да как да се регистрирам по ДДС като частно лице (без да имам фирма) и колко на месец ще дължа?

Всичко това е описано още в началото на темата, направи си труда и прочети малко !
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Моя въпрос е следния: Трябва ли да плащам осигуровки и данъци от парите изкарани от адсенс, след като бачкам във фирма и там ме осигуряват? И ако да как да се регистрирам по ДДС като частно лице (без да имам фирма) и колко на месец ще дължа?

Разбира се, че трябва да плащаш допълнително осигурителен рекет (осигуровки). Данък върху доходите ще плащаш само ако след плащане на осигуровките остане нещо за облагане (в твоя случай ще остане, тъй като работиш на трудов договор и изкарваш достатъчно за да има за облагане с данъци). Регистрацията по ЗДДС става като подадеш заявление за регистрация. Кое как се попълва и в какъв срок ще ти каже твоя счетоводител (който ти ще наемеш за тази работа - той ще ти обясни сроковете, които си изтървал или не си изтървал за регистрация по БУЛСТАТ и ДДС, както и ще подава всеки месец справка-декларация съгласно ЗДДС и други документи, ще ти попълва платежните нареждания и т.н.).

Другия вариант е сам да се научиш как стават всички тези неща, да си купиш електронен подпис и да подаваш необходимите документи всеки месец.

Сега се сетих, че беше питал за варианта доходите да минават през фирмата. Този вариант вероятно ще е по-добър. Обаче ако вече имаш регистрация в AdSense на твое име няма как тези пари да ги получи фирмата, ще трябва ти да ги получаваш (и да се регистрираш по ЗДДС и евентуално по БУЛСТАТ, ако според твоето (на твоя счетоводител) тълкуване на закона казва, че си длъжен). Няма най-правилно тълкуване на закона, законите са достатъчно сложни за да бъде невъзможно да ги тълкуваш "правилно".
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

При получаване на WU ви карат да попълчните един фърчащ лист с данните си. Тъй като мен ме познават в клона в който си получавам WU-то не ми искат документ за самоличност, но въпреки всичко на самата бланка от която ми дават копие си пише трите имена, адрес по лична карта и т.н. .
Е да де, ама нали някой трябва да насочи НАП към тая бланка, в този точно определен клон на WU, за да разберат кой точно е взел парите и после да му търсят отговорност. Някой получил ли е пари от Adsense без да се регне в НАП и без последствия, щото аз имам бая парички там и искам да си ги взема най-сетне.
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

А защо на чека не ми пише личното име, а само юридическото лице? Мога ли ако не съм управител на съответната фирма, да отида да си взема аз парите или трябва да имам пълномощно?
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Отиди в банката и ще ти кажат какви документи се изискват. И парите от чека ще ти ги прехвърлят във фирмената банкова сметка. После ако можеш ги тегли от там. Нали не си мислиш, че фирмен чек ще го осребрят в лична банкова сметка?
 
От: Как да работим с Гугъл Адсенс Ирландия и да нямаме проблеми с НАП

Добре де, ами ако Адсенс акаунта е на физическо лице, което е пенсионер. Трябва ли да се плащат осигуровки, или само данък върху печалбата....
 

Горе