Как да увеличим посещенията от търсачки

djeims

Active Member
Скоро не съм пускал полезни постове и днес ще споделя лесен начин да увеличите посещенията си от търсачки.

Какво ви трябва. регистрация в webmaster tools и брояч в реално време като http://statcounter.com или Google Analitycs (той не е в реално време)

Ако нямате регистрация ще трябва да изчакате няколко седмици, за да видите по кои думи и фрази получавате трафик.

След като натрупате информация от какви думи и фрази идват посещенията правите следното: вкарвате ги в keyword tool и проверявате какво търсене имат месечно. Говорим за exact match.

Всичко над 3-4к си струва. После проверявате в Google колко резултати излизат за кл дума с кавички "ключова дума"

След това проверявате дали сте в топ 100 за дадената кл дума с http://www.cleverstat.com/googlemon.exe

Ако сте в топ 100 и резултатите с кавичките за кл дума в Google са под 100-150к и имате вече някакъв линк билдинг и сайтът ви не е нов си набавете няколко линка с същата кл дума за котва и пуснете урл-то на вътрешната си страница , която се класира в колкото се може повече социалки, но не наведнъж например в 10 на ден.

Добавете повече текст във вътрешната страница с добра наситеност на думата, за която искате да се класирате.

Резултати, според нишата и вложените усилия топ 10/топ 3 за лонг тейл и допълнителен трафик от подобреното класиране.
 
Последно редактирано:
ако някои се чуди с какво си запълват врменто сеотата които сте наели да ви свършат работа да осмисли това :)

не става само с купуване на линкове към индекс пейджа трябва и акъл :) имаш репче :)
 
Същото и със Traffic from External Websites (сателитки, web2, articles,..)
Избираш monthly period, и extract-ваш първите даречем 100 сайта и им правиш линкбилдинг на тях :)
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

ако някои се чуди с какво си запълват врменто сеотата които сте наели да ви свършат работа да осмисли това

не става само с купуване на линкове към индекс пейджа трябва и акъл имаш репче



Същото и със Traffic from External Websites (сателитки, web2, articles,..)
Избираш monthly period, и extract-ваш първите даречем 100 сайта и им правиш линкбилдинг на тях

Това е хубаво на сферата, че има много възможности стига да мислиш и да вкарваш нови неща в работата си :)
 
Поредното доказтелство за високото ниво на форум еи тук що годе същото но обвързано с конверсиите ама публикувано с кажи речи с месец закъснение (три седмци+)

seomoz.org/blog/link-building-for-ecommerce-sites-targeting-the-right-anchor-text
 
От: Re: Как да увеличим посещенията от търсачки

Същото и със Traffic from External Websites (сателитки, web2, articles,..)
Избираш monthly period, и extract-ваш първите даречем 100 сайта и им правиш линкбилдинг на тях :)

няколко от най- важните неща

само да има кой да слуша и чете :)

аз само бих добавил и дропения домейн !

мнението е на любител така че не претендирам да съм прав!
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

резултатите с кавичките за кл дума в Google са под 100-150к

как да проверя това ?

това под полето за търсене - Около 28 800 резултата (0.11 секунди) - ли е?
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

Резултатите на търсене на ключовата ти дума, обградена с кавички. Това показва точните съвпадения. Например: футболен отбор - 5 180 000 резултата - но това са думите "футболен" и "отбор".
А конкретното словосъчетание футболен отбор го има в едва 562 000 резултата.
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

Тази тема е добре да я направите важна.
Не бях влизал в webmaster tools от няколко години и имах добавени някакви стари, несъществуващи отдавна сайтове. Спомени, Спомени ... :)
 
Последно редактирано:
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

zeitgeist.png

За думата Цайтгайст съм на първо място, според този tool, но global&local monhy searches от google adwords излизат само 1300, което не ми звучи добре.
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

Резултатите на търсене на ключовата ти дума, обградена с кавички. Това показва точните съвпадения. Например: футболен отбор - 5 180 000 резултата - но това са думите "футболен" и "отбор".
А конкретното словосъчетание футболен отбор го има в едва 562 000 резултата.

Добре, значи е така както си мислех.

А защо @djeims е писал:

са под 100-150к

При повече само с линкбилдинг няма да стане, или ?
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

seomoz.org/blog/link-building-for-ecommerce-sites-targeting-the-right-anchor-text
Полезна статия. Изследването на трафика винаги е полезно за увеличаването му.

При повече само с линкбилдинг няма да стане, или ?
Ще стане но ще отнеме повече време. За по-бързи резултати с по-малко усилия и линкове екзакт резултатите е добре да са по малко
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

Полезен пост особено за мен... но как бих оптимизирал един сайт за обяви за чужбина по ключова дума при условие че знаем че в тези сайтове се пускат само различни обяви с различно съдържание/думи. Не е блог или друг сайт в който можеш да наситиш статиите или съдържанието с определена ключова дума или уникални статии.
Ще бъда благодарен ако някой сподели стъпка по стъпка как се оптимизират такива сайтове.
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

Може да оптимизираш категориите си. Зависи как е структуриран сайта. Примерно. Имаш категория Град-Работа ключовата ти дума ще е град+работа.
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

Сайта е на WP, използвам SEO platinium плъгин, но нали знаеш че най добрата оптимизация е ръчната.
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

си набавете няколко линка с същата кл дума за котва и пуснете урл-то на вътрешната си страница , която се класира в колкото се може повече социалки, но не наведнъж например в 10 на ден.

Някой може ли да ми обясни какво означава точно това.
 
От: Как да увеличим посещенията от търсачки

Ако съм го разбрал правилно:

По дадена ключова дума си в топ 100 на търсачката Гугъл и от там влизат потребителите в сайта ти. За да ти се повиши позицията използвай същата дума за оптимизиране на вътрешната ти страница. После този линк го събмитваш по социални мрежи и така се цели да се вдигне позицията ти.

Пример:
Сайта ти се класира на 87 място по ключова дума "риба". Имаш 3 страници на него. Взимаш линка на 2-ра страница и правиш линк билдинг на нея със същатата ключова дума. След като мине роботът по всяка вероятност ще те качи на по-горна позиция в топа.
 

Горе