Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

От: Re: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Ейййййййй хорааа
моя грешка извинявайте..
став авъпрос за 4 цифрена сума не за 5...
с тая мегаломания моята и все бъркам по някоя нула...
пак се извинявам... став авъпрос за по-малко от 10 000 и повече от 5 000 :)

за толкоз пари всеки нотариус ще се навие
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Сега вече всичко е електронно. Ти можеш да му преведеш парите пред него, и той да види транзакцията. А ако не вярва на банкирането, може да го пуснеш по RINGS и до 10 мин ще си ги види в сметката.
Най добрия вариант според мен. Сядате, той си влиза в акаунта и почва да тегли сайта, ти му пускаш парите по сметката(дали с RINGS вие решавате), качва ти сайта където искаш и прави му настройките за да тръгне. Проверява си сметката да си види парите, и кои от където е...
 
Re: От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Сега вече всичко е електронно. Ти можеш да му преведеш парите пред него, и той да види транзакцията. А ако не вярва на банкирането, може да го пуснеш по RINGS и до 10 мин ще си ги види в сметката.
Най добрия вариант според мен. Сядате, той си влиза в акаунта и почва да тегли сайта, ти му пускаш парите по сметката(дали с RINGS вие решавате), качва ти сайта където искаш и прави му настройките за да тръгне. Проверява си сметката да си види парите, и кои от където е...

Предложих го, имам електронен подпис и мога да му ги пусна и от тоалетната парите, варианта беше подминат :)
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Scammer / Fraudster е. Варианта за плашлива риба/шаран отпада. Явно добре ги знае и разбира техните за предотвратяване на измами, и логично не иска да ги използва, тъй като иска да изменти.

А варианта с доверителната сметка и договора?
 
От: Re: От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Предложих го, имам електронен подпис и мога да му ги пусна и от тоалетната парите, варианта беше подминат :)

Щом тоя вариант е подминат, варианта кеш също, определено смърди работата.
Ако е посредник, спокойно може да си признае пред истинския купувач, че иска да изтовари нещо за себе си и пак да стане сделка...
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

E това не е нормално бате, като се видите то си личи дали са измамници или не, може ли да го посрещнеш, да си говорите и той пак да негодува, не знам, някакви мишки ли са били тези? Някакви луди да са били?
 
Ами, надявам се да види темата и да каже неговото мнение по въпроса.
 
От: Re: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Ами, надявам се да види темата и да каже неговото мнение по въпроса.

ако е мушенгия не ми се вярва. убеден съм, че 99 на 100 от тръстед мембърите ще са навити да са гаранти по сделката безплатно. ама надали ще се навие :)
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Ще я види, как. Като му пратиш ЛС, ще я види.

Ако все пак я види преди това – нека знае, че наистина се прави на „шушумига“ и наистина НЕ се прави бизнес така. В момента изглежда като ПИШМАН комисионер. Ако не e, то значи е 2-рото, за което вече писах по-горе (Scammer/Fraudster), и нека да бъде така добър да се самодокладва за банан от форума и за доброволно отиване в най-близкото управление.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Егати колко сложно било,аз се уговорих с човек,поговорихме,стуснахме си ръцете,след ден му изпратих исканите данни в исканият формат,на другия ден отидох до офиса му и си получих парите.Наречете ме наивен,но все още имам някакво доверие,не на всеки разбира се.
 
От: Re: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

за толкоз пари всеки нотариус ще се навие
И за по-малко се ще се навие,стига да е печен нотариуса :)
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Има възможност и при Нотариус да си станат нещата.

Парите се превеждат по специална сметка на нотариуса, прави се сделката, данните се дават, отива се при нотариуса, за да преведе парите по сметката на продавача.

Според мен, човека е посредник само по сделката и се притеснява, че няма да си получи комисиона.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Ами какъв посредник е да го ***.
Като толкова иска да посредничи, да изкара пачка да плати на собственика на сайта, да вземе данните и да препродаде на амоуна.
А онзи иска без пари прекупвач да става.
Или е това или просто е един измамник и нищо повече. Кажете го кой е, да се пазим от него в бъдеще.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Да не почнаха да правят като недвижимите имоти-пускам обява и на другия ден 10 агенции ми пуснали офертата като своя... :mad:
 
Внимавайте, днес ми мина с номера че е намерил други клиенти, а аз съм искал да го излъжа с парите защото му ги давам в брой...
 
Последно редактирано:
Мога да покажа цялата скайп хронология, както и измисления договор който ми донесе и още по измисления и нескопосан опит за фактура от фирма която била фиктиван и на хората в нея "не им е било работа да знаят той какви фактури ще издава"
 
Последно редактирано:
Сподели ми на скайп че от админите от предприемач са му станали партньори и затова е тук?

Моля някой админ да гарантира тогава за него, че не е измамник.
 
От: Re: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

ИЗМАМНИКА Е С НИК
bgobqva.com
Вчера избяга като не му мина номера, а днес ми минава с някакви тъпи оправдания.
За мен човек,който отказва Escrow,независимо дали ще е нотариус,някой от админите или човек със солидна репутация тук,е на 99,99% ИЗМАМНИК!
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

поне трафика му реален ли е? взех да се съмнявам във всичко вече...
 
Сподели ми на скайп че от админите от предприемач са му станали партньори и затова е тук?

Моля някой админ да гарантира тогава за него, че не е измамник.

НЯМА ДА ГАРАНТИРА НИКОЙ ЗА НЕГО

никой не е парньор на админите ...

разменили сме реклама с него само, както меним реклама с ит сайтове 1:1 и с такива които не са ит на коефицент за хостинга да го популяризираме



Ние не посредничм защото има много атаки срещу форума и ако го направим за някой на добра воля за да няма глоба за нас трябва да осчеводим всичко до последната запетайка....

А и извинявам се ние да си слагаме главата в торбата като има една камара ескроу услуги който са за по 30 евро нестатва

значи ние не можем да назнчим посредник понеже всичко трябва да е осчетоводено иначе някой ще се опита да навреди на форума и ще ни гледаш във вечерните новини който целят да оплюят интернет... как форум Предприемач посредничи при едва ли не тъмни сделки незаконно (веднъж сме били вестникарско заглавие за теми за продажба на профили - "Продават ни като добитък във фейсбук" първа страница че даже бяха питали колев дали е законно така си продаваш фейснук профила)

за да посредничим НИЕ и да е направено правилно трябва:

Лице лице Б (продавача) дава страницата за временен мениджмънт при нас А (купувача) изпраща пари на фирмата, отчиме приход издававме му фактура прехвъля ме му страницата , след това Изпращаме служебна бележка на лице Б по офлайн поща в два екземпляра (лице Б ги разписва запазва си единия екземпляр да го приложи към даначната си деклация през следващата година) другия екземпляр ни го изпраща по офлайн поща /куриер / носи ни го в офиса) след което му пускаме парите като одържаме и внасяме 10% данък при източника... и си пишем счетоводен разход в нашето счетоводство....

дори да го правим чисто алтуристично (само за фактуриране, бакови такси, писма / куриери, и данъци както е по закон да удържаме пари) и труда по посредничеството да е изцяло безплатен пак излиза по скъпо от западна ескроу услуга или тази руската на уебмъни и ще става в пъти по бавно трансфера....

аз съм написал 2 такива ескроуа който рекламираме безплатно с це не съм чул някой да ги ползва....

не калкулирам че ние носим целия риск - от недоволни клиенти.... тоест ако някой е недоволен от купената страница (ниска активност) да мрънка да му върнем парите по ЗЕТ или ще се оплаче на КЗП демек само един такъв на 100 да реши да ни го изиграе този номер ще сме вътрешно защото сме искали да ви помогнем отделно че някоя глоба може да отнесем затова - затова не мерси... а ако калкулираме и такива рискове ще стане съвсем скъпо

някой потребител на форума може да посредничи на добра воля ако иска за негов си риск само не ни намесвайте нас...



KeaMe - неудобно е виждаш колкото по високо е мизата толкова по болезнено ще се гори с бан ако излъжеш и по трундо ще се достига ниво за измаме - целата е да го направим икономически незигодно да се лъже с фейсбук страници

освобождавам пазара за сайт посредни който иска да се занимава по горната схема и смята че може да си го направи печелившо
 

Горе