Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Re: От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

поне трафика му реален ли е? взех да се съмнявам във всичко вече...

не мога да отговоря, виждам че на домейна няма данни за собственост,
фирмата кото уж ще ми издава фактура не знае за това.

Ето какви данни е сложил в нея:
ще звънна да ги питам...


не дава инфо за фирмата, не дава инфо за сайта, не дава инфо за абсолютно нищо.
Работел като мениджър продажби, а не знае как се пише фактура...

Толкова е съмноително всичко, че се чудя дали мога да не пусна в полицията за опит за измама, някой ако може да ме посъветва имам 5 свидетеля поне които са го видели имам скайп кореспонденция и два файла пратени от него, едното е договор за продажба... и то един договор...
имам и опит за фактура от фирма която не знае и той с е писал мол?
това си е измама с документ?
Бих заделил 10 000 по адвокати за да го осъдя и да му дойде акъла и без това той ще ги плати после, защшото ще загуби и ще сиима присъда за опит за измама.
Ако някой може да даде съвет, да казва.
 
Последно редактирано:
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

ЕИК/Булстат: 8510032245 Такъв Булстат в ТР няма!
 
Имах усещането, че става въпрос за бгобява, само не съм сигурен за саита. Да не е свадбата?
За мене интересното е дали наистина се е опитал да те прекара с 5 бона, или просто е пишман продавач, които просто не може да си продаде саита. От друга страна говориш за фиктивни фактури...

В краина сметка сигурен ли си. Че това което продава е негово. Аз мога в форума утре дс пусна да продавам гугъл :D
 
Обадих се на посочената фирма, познават го, но останаха изненадани от опита за фактура на тяхно име...


Обясни ми днес по скайп че парите които съм му дал били фалшиви и имало бодигардове зад него и затова се уплашил и избягал...
Има да в собствения ми магазин има камари с фалшиви пари и ги пазят 4-ма охранители
които са маскирани като 2 продавачки, управител и общ-работник
..
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

ЕИК/Булстат: 8510032245 Такъв Булстат в ТР няма!

Ако е по ДЗЗД няма и да има :)
 
Re: От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Имах усещането, че става въпрос за бгобява, само не съм сигурен за саита. Да не е свадбата?

Да за него сайт, но той продава няколко, така че, може да има и други кандидати, които да върти...
 
От: Re: От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

не мога да отговоря, виждам че на домейна няма данни за собственост,
фирмата кото уж ще ми издава фактура не знае за това.

Ето какви данни е сложил в нея:
ще звънна да ги питам...


не дава инфо за фирмата, не дава инфо за сайта, не дава инфо за абсолютно нищо.
Работел като мениджър продажби, а не знае как се пише фактура...

Толкова е съмноително всичко, че се чудя дали мога да не пусна в полицията за опит за измама, някой ако може да ме посъветва имам 5 свидетеля поне които са го видели имам скайп кореспонденция и два файла пратени от него, едното е договор за продажба... и то един договор...
имам и опит за фактура от фирма която не знае и той с е писал мол?
това си е измама с документ?
Бих заделил 10 000 по адвокати за да го осъдя и да му дойде акъла и без това той ще ги плати после, защшото ще загуби и ще сиима присъда за опит за измама.
Ако някой може да даде съвет, да казва.

отивай при адвокат и пишете в икономическа полиция. много ги обичат такива. реално няма да му направят нищо, но ще го привикат няколко пъти и ще му се поскарат :)
може и без адвокат да отидеш в икономическа, но тогава не чакай отговор официален. аз съм ходил, препратиха ме в гдбоп и имаше невероятен ефект върху измамника :)
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Цялата работа смърди яко.
За това.. ако бяхме на запад директен доклад в полицията и да го разследват за опит за измама. Обаче сме в БГ и не знам дали ще си мръднат пръста, най-много да го викнат веднъж за разпит и до там да приключи всичко.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Амончо,никакви пари няма да се изръсиш,само ще се набуташ да разпечаташ кореспонденцията си с човека,отиваш с нея в полицията и си пускаш жалба за опит за измама в големи размери,посочваш и двама свидетели(каза че имаш няколко,т.е. двама от тях) чиито имена и тел. за връзка ще трябва да дадеш,за да ги привикат в качеството им на свидетели и да дадат показания,след което понеже стойността е над 2 минимални заплати ще се образува досъдебно производство-това е класически случай по чл.209 от НК.,като засяга и чл.210 и 212.
 
Последно редактирано:
НЯМА ДА ГАРАНТИРА НИКОЙ ЗА НЕГО

никой не е парньор на админите ...

разменили сме реклама с него само, както меним реклама с ит сайтове 1:1 и с такива които не са ит на коефицент за хостинга да го популяризираме

Ние не посредничм защото има много атаки срещу форума и ако го направим за някой на добра воля за да няма глоба за нас трябва да осчеводим всичко до последната запетайка....

А и извинявам се ние да си слагаме главата в торбата като има една камара ескроу услуги който са за по 30 евро нестатва

Да, това е така. Не можем да посредничим, тъй като и правно не е ОК и като цяло ние сме просто място, на което се правят сделки. А случая определено е странен. Имаме размяна на банери, както каза @Coolice и до там ни се свежда партньорството.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Говорих с негов приятел от Варна, на който е фирмата и каза че Георги Колев не е измамник и е работил много пъти с него.
Така че все пак има възможност и просто той да вижда нещата по друг начин.
Ако това е така, да заповяда и да изложи неговата гледна точка.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Аз съм собственика на сайта, който момчето искаше да продаде. Той сам ми предложи и не те е лъгал. Аз не съм от София както разбра и не можех да дойда. Ти също не пожела да дойдеш, а моето изрично условие беше парите да бъдат преведени по банков път защото съм патил от фалшиви пари. Нямаше измама, просто неразбирателство и едната страна трябваше да се довери малко, но не стана. Ако някой не вярва, че аз съм собственика мога да сложа нещо по сайта, за да докажа, но тая писаница е глупост. А на клиента съм доказал като поставих неговия брояч, той знае кой.
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Говорих с негов приятел от Варна, на който е фирмата и каза че Георги Колев не е измамник и е работил много пъти с него.
Така че все пак има възможност и просто той да вижда нещата по друг начин.
Ако това е така, да заповяда и да изложи неговата гледна точка.
Наистина ли си готов да дадеш 5 бона за сайт с адаенс бан.
Иначе саита и на мен ми е интересен ама...
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Говорих с негов приятел от Варна, на който е фирмата и каза че Георги Колев не е измамник и е работил много пъти с него.
Така че все пак има възможност и просто той да вижда нещата по друг начин.
Ако това е така, да заповяда и да изложи неговата гледна точка.

Според мен си говорил с негов партньор в "начинанията",защо ти е дал несъществуващ Булстат тогава?
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Пиша ти това на ЛС както и тук в сайта, отговори ми където искаш, за да изясним неразбориите,
мога да ти дам и телефон.

И само между другото, не той ми каза за този форум, а друг посетител, който ми каза, че станало скандал с мой сайт.

Привет,
както обясних и на Георги, нямам нищо против да му платя поосредническата комисионна, вместо да се чуди как да маневрира между двама ни.
Ако искаш да направим сделката, аз съм готов, мога да платя с електронен подпис, на банково гише в брой изобщо всички варианти.

Единственото което искам е да имам някакви доказателства че ше получа сайта. А той искаше парите и после някой да ми прати данните .

Виждаш че във форума съм със голяма репутация и итрейдър, не съм излъгал никога никой и съм купувал доста сайтове от тук.
Моял ако намериш вариант при който всички да сме доволно и сигурни в сделката, да знаеш че съм сериозен.

Точно преди да ти напиша това проверих че домейна е отбелязан към твоя имейл dioxin и тъкмо гледах профила ти в сайта.
Готов съм да водим диалог и да купя сайта, като мисля че би трябвал ода можеш да ми се довериш, играя с открити карти през цялото време.
-----------------------------------------

Последната сделка от този форум беше за фейсбук страници за 2 000 лева от двама човека. с единия процедирахме онлайн, с другия се срещнахме на място в магазина ми.
Не съм излъгал никого и не бих го сторил дори и за сума с още 6 нули отзад :)
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Мога да ти предложа и вариант, да дойдеш на почивка на море за два дни в Лозенец.
Ще ти платя хотела дори ще почерпя коктейли и ще свършим работа на място :)
Щом го е притеснило Георги това че в магазина ми има един арабин, две продавачки и един хамалин...
Аз съм бял, красив, интелегентен и вдъхвам доверие :) ще посетим заедно нотариус и банка.
 
Re: От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

а моето изрично условие беше парите да бъдат преведени по банков път защото съм патил от фалшиви пари

Извинявай, колко требе да си малоумен за да не можеш да провериш 50на банкноти от по 100 лв. Говорим за хора около 30те, не за старци по 78г.
Това с измислената фактура смърди.
Продавал съм домейн за 5000 лв. Тогава от хоста в БГ (на който требваше да го прехвърля) играха посредник: купувач->хост->аз
 
От: Как най-безопасно да протече сделка за купуване на сайт.

Изяснихме нещата със собствника на сайта и го очаквам уикенда да караме сърф на Лозенец.

Дан ода няма много вълни, че преди 5 дни паднах от един джет със 100 км и лявата ми половина е малко обездвижена :)
 

Горе