Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

е тука става въпрос за хомеопат, ако напишеш хомеопатия излизат други. Както и да е, никва магия, щом излиза уики и фб на топ, начи или никой не оптимизира в тая ниша или някой не си е свършил работата.
 
Re: От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

или никой не оптимизира в тая ниша или някой не си е свършил работата.

Обзалагам се, че е първото, защото колкото и да си зле, все ще те има някъде за думичката. :)
 
От: От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

Извинявам се, че се отклонявам малко от темата. alabalist, понеже не разбирам от код, а както видях, няма такава стойност "seo"към атрибута class. Та , въпроса ми е, какво точно е искал да постигне човека, който е правил сайта, с тази стойност? Да не би да е очаквал чудо с "откриване" на нова революционна стойност?

Това е шега, насочена към хората създаващи CSS. Всъщност кода означава, че думата с този клас ще има определен цвят, който е описан в класа "seo" и това нищо особено не значи. Смешно е името на класа (за програмистите).

Иначе сайта е малко като във вица - "Отишъл един SEO оптимизатор на бар, кръчма, пъб, място за пиене, лоби-бар..."
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

Според мен тайната е в заявката "Д-р Урумова лекар хомеопат" - Това означава, че Гугъл подразбира д-р - Урумова, като нарицателно за хомеопат (Личен бранд) ... Вероятно жената е един от най - добрите специалисти в областа. Затова и сайтът и има предимство.

Звучи ми доста логично
 
От: От: От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

"Отишъл един SEO оптимизатор на бар, кръчма, пъб, място за пиене, лоби-бар..."

И видя Бог, че това е добро. :D
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

Не виждам нищо странно в това, че е на 1 позиция.

- излизат точно 2 резултата екзакт мач по тази фраза, другият е бг мама
- излиза заглавната страница, в домейна се съдържа част от думата
- очевидно лекарката е популярна, и както колегите споменаха google го отчита за вид бранд. Още повече, че хората я търсят по име, това си е положителен сигнал.
- добро basic onpage seo напълно достатъчно (текст + тагове)
- нулева конкуренция

Така, че и един линк е достатъчен в случая (не съм гледал дали и какви има).

Едит: 301 редирект от нелош домейн, тематичен, с линкове към него.
 
Последно редактирано:
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

Гледам и не мога да си обясня - при търсене на думата "хомеопат" в Google на първо място излиза сайт, към който има само един линк? И то преди bg-mamma, Уикипедия... Как става тази магия?

ти логнат ли си в гугле?
а тази лекарка от същото/близко до твоето населено място ли е?
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

google си играе вярно е , аз имам домейн с ключова дума и имам повече линкове с тази дума , преди бях на 1 позиция сега , някакъв сайт е на 1 място , аз на 2 , той има едва 3-4 линка към сайта си, но как е напред незнам.
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

ти логнат ли си в гугле?
а тази лекарка от същото/близко до твоето населено място ли е?

Никога не държа нищо логнато (нито Google нито FB), резултатите проверявам в Private Mode и през https://www.serplab.co.uk/.
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

Според мен тайната е в заявката "Д-р Урумова лекар хомеопат" - Това означава, че Гугъл подразбира д-р - Урумова, като нарицателно за хомеопат (Личен бранд) ... Вероятно жената е един от най - добрите специалисти в областа. Затова и сайтът и има предимство.

Ами аз това се опитах да кажа преди няколко поста, но никой не ме отрази :)
Жената наистина е може би най-добрия лекар-хомеопат, която е коментирана много из форуми, статии и т.н.
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

Ами аз това се опитах да кажа преди няколко поста, но никой не ме отрази :)
Жената наистина е може би най-добрия лекар-хомеопат, която е коментирана много из форуми, статии и т.н.

Готино е името ти да се свързва семантично от Гугъл с определена ниша, или дейност. Така всичко, което публикуваш с името си, ще бъде свързвано и с дейността. Освен лекари, има още доста дейности, в които можете да използвате това. Почти във всеки онлайн бизнес. Естествено изграждането на личен бранд е също така трудно както и корпоративен. Въпреки, че Гугъл авторството не успя, като проект, все пак Гугъл иска да вижда реални хора зад написаното. Хора, които имат умения, интереси, хобита и определено поведение онлайн... Дали го искаме, или не.. това е настоящето, а и това е основа върху която ще стъпи бъдещето ...
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

Тествайте от браузъри които не ползвате, там ще ви излезе реалния резултат.
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

Пръво името "Урумова" е доста уникално поне аз не се сещам за друг с такава фамилия

не знам дали сте погледнали инструмента за клучови думи, НО

при въвеждане на
- Думи за търсене "Урумова"

излизат...

- Ключова дума (по уместност)

=лекар хомеопат
=лекари хомеопати в софия
=лекар хомеопат софия


Просто гугъл си знае че зад това име "Урумова" / което не е често срещано / стои "лекар хомеопат"



Това е като преди време като въведеш в гугъл "ББ" и ти излизат резултати за Бойко Борисов ..... вече не е така!
 
От: Как сайт с един линк към него е на първа позиция в Google?

От личен опит мога да кажа, че понякога дори в рамките на един и същи град може да изкара различни резултати само заради различните IP-та.
Всичко това е без логнат акаунт от private browsing. Има някакви отклонения локални, но все още не са фатални разликите.
 

Горе