Как се облича предприемача.

@ Блинки в ит бранша само сакото е заменено със суичър


Зукърбърг до скоро носеше суитчър, за което го критикуваха и наричаха най - зле облеченият мъж в света. Черното поло на Джобс всички го знаят. Според мен всеки има право да се облича така както му харесва и както му е удобно. Естествено има поводи, при които няма как да пропуснете вратовръзката и сакото. Също считам, че облеклото зависи от динамиката на деня-.

Едит: Дублирал съм Блинки, без да искам.
e дали тези дето са имали критики за облеклото са можели да си позволят да раздават такива визитки

visitekaarte-mark-zuckerberg-ceo.png
 
@ Блинки в ит бранша само сакото е заменено със суичър

e дали тези дето са имали критики за облеклото са можели да си позволят да раздават такива визитки

Виж файлът 10255

Да, според бранша. Това в статията се отнася общо...за IT бранша....аме имаше една статия, която постнах за как изглежда един IT предприемач с графика, ама не мога да я намеря. Беше наскоро. :) Там беше суичър. :)
 
От: Как се облича предприемача.

Стига с тия хипстъри! Бъдете стилни, независимо какви предприемачи сте. В смисъл, може да имате много кинти, но въобще да нямате никакъв усет за стил на обличане. Това не че е критерий за ... богатата ви душевност освен цифра в сметките, но както на вас не би ви било приятна да излезете с някоя намацотена кифла с оранжева рокля и електрикови обувки и чанта, така и на всяка жена ще й е малко тъпо (или поне тези, които имат претенции) да движи с някой със суичър в скъп ресторант! :twisted:

Относно Хипстърите една добра статия според мен!

http://wertyusa1.blogspot.com/2010/09/blog-post_06.html
 
етого и екипа на GitHub

https://github.com/about

шефчеата са на дивана отпред

about-header.jpg
 
От: Как се облича предприемача.

Обличаш костюм ако отиваш да се молиш на някого за нещо - да те назначи, да ти отпусне пари, да подпише договор, етц.
 
От: Re: Как се облича предприемача.

етого и екипа на GitHub

https://github.com/about

шефчеата са на дивана отпред

about-header.jpg

Просто имаме различно разбиране за привлекателен стайлинг.
Не че облеклото е критерий дали си "шефче", а че имаш някакво собствено и готино отношение към външния си вид. Ако не се чувстваш ок в костюм добре, това не означава, че трябва да движиш облечен като тийн все пак.
Коя мацка от много щастливите със суичърите на предната редица би си избрал? Ей така да си говориш с нея за ... времето?
 
русичката с белите кецки в дясно с мини суичърчето какво и има ?


стария корпоративен свят не разбира новия ... точно заради това дотком балона се спука преди 14 години а после в годините в който стартирах в този бранш се казваше че след балона няма да има нищо.... а не стана точно така....


както се казва смокинк идва от времената на мъжките клубове и е било облеклото за стаята за пушене на клуба....
 
От: Re: Как се облича предприемача.

русичката с белите кецки в дясно с мини суичърчето какво и има ?


стария корпоративен свят не разбира новия ... точно заради това дотком балона се спука преди 14 години а после в годините в който стартирах в този бранш се казваше че след балона няма да има нищо.... а не стана точно така....


както се казва смокинк идва от времената на мъжките клубове и е било облеклото за стаята за пушене на клуба....

Аз освен да си избера този крайно вляво с червения суичър и да се надявам, че има поне едно сако, както ти вероятно тайно си мечтаеш, да я видиш в рокля или още по-разбиращо по бельо, което й стои добре, друго не ми остава.
Но така или иначе това е ежедневно и непретенциозно облекло, което слива всички в една "маса". Облеклото е тип отношение към теб самия. Не е суета, а а елементарен въпрос на вкус.
Сигурно и някоя с българска носия или облечена просто чисто и непретенциозно би ти била симпатична, но не може да отречеш, че си има жени със стил след които се обръщаш или забелязваш, било и само заради небрежният им шал или перлените обеци, нищо, че са с кецове ;)
 
Последно редактирано:
ами те и тези с кецките си имат стил и на някой ни харесва... както се казва една мацка може да ми изглежда много по привлекателна със дънки кецове минисучиърче, отколкото полу разголена в бална рокля за абсулвентски/ абитуриенски бал

костюм съм носи за бала, свадбата на сестра ми и на свадбата на блинки, и не смятам да нося това е от нещата който съм си извоювал да не ми се налага да правя
 
От: Как се облича предприемача.

Кой пък ти говори за"полуразголена бална рокля"?

И пак, ако не е станало ясно, ако не ти е комфортно си ходи по дънки и суичър, но моля те да не унифицираме като нормално за стил и стайлинг ежедневното, а не елегантното. Има си някакъв финес, който ми харесва, колкото и претенциозно да звучи. Че съм се нагледала на кифличките по кецове, които псуват като каруцарки, а иначе са много сладки докато не проговорят.
 
От: Как се облича предприемача.

Хахах, колега ти сигурно си от Пловдив - Адидас феновете там са най-много :)

Ризите са ми много удобни и на мен и са предпочитани и за ежедневно носене.

Бургас
`~~~~~~~~~
 
От: Как се облича предприемача.

Това с костюма до колкото аз знам идва с миналото когато хората работещи на бюро, в офис или подобни места изискващи костюм са били преуспели ( имали са работа поне ). Та от там е останало това, че е хубаво да носиш " официални дрехи "


Кой пък ти говори за"полуразголена бална рокля"?

И пак, ако не е станало ясно, ако не ти е комфортно си ходи по дънки и суичър, но моля те да не унифицираме като нормално за стил и стайлинг ежедневното, а не елегантното. Има си някакъв финес, който ми харесва, колкото и претенциозно да звучи. Че съм се нагледала на кифличките по кецове, които псуват като каруцарки, а иначе са много сладки докато не проговорят.

Честно да ти кажа ... кифлата със или без кецове си е кифла ... дали ще е с токчета и впити къси гащи или с кецове и дънки важно е харддиска как се държи и какво има в кутията, но не на последно място как ще го ползваш.
Защото съм виждал от онези твоите " стилни мацки " дето не може да обели 2 думи и ако я имам ще я ползвам за аксесоар който да ме краси, а има момичета в " ежедневно / кажуал " облекло който ще ти скрият шапката. ;)

Моля не спори с мен защото ежедневно * заради естеството на работата ми * ми се налага да работя с количества хора и ти го казвам от опит!

( По горе някой го каза " предприемача си се облича както му е удобно, просто не сме свикнали и не можем да толерираме )

Поздрави М!
 
От: Как се облича предприемача.

Само отбелязах, че мъжете облечени стилно и с вкус ми правят по-добро впечатление от облечените удобно просто. Не съм спорила за нищо. Обяснявах защо ми харесват така и такива. На вас щом ви харесват мацки по суитчъри, оки-доки.

... за "опита" ти нищо няма да коментирам... но пак си помисли друг път като нареждаш да не се спори с теб, кой е отсреща и дали не е с по-голям опит, примерно.
 
От: Как се облича предприемача.

Не е задължително да носиш костюм, може и спортно елегантно да си облечен. Но да обикаляш като тинейджър е направо смешно, ако влезнем в едно и също заведение по едно и също време, съм сигурен че ще направя по-добро впечетление и ще излезна с по-красива мацка от тях.

Пък за жените да не говорим, как може себеуважаваща се жена да се облича със суичър и кецове, това направо е смешно, независимо в какъв сектор работи. Жената трябва да има вкус, а не да се облича като момченце.
 
От: Как се облича предприемача.

Твърдо съм против костюма като форма - много е задължаващо и понякога не се чувстваш много на място, но определено дънки и сако с тениска или дънки и риза са вариантите в който се чувствам удобно и на място в почти всяка ситуация!!!!
 
От: Как се облича предприемача.

Само отбелязах, че мъжете облечени стилно и с вкус ми правят по-добро впечатление от облечените удобно просто. Не съм спорила за нищо.

Напротив, спориш. Хората ти казват, че харесват да се обличат както им е удобно на тях самите, като не се влияят от другите хора и техните мнения. А ти искаш да ги облечеш в нещо, което само на теб ти харесва и само ти искаш да виждаш. Е, няма как да стане това.

Аз нося това, което на мен ми харесва, че на другите не им харесва ми е все тая, по-важното е на мен да ми е удобно и да ми е хубаво.
 
От: Как се облича предприемача.

Костюмите правят хората еднакви.Предприемача трябва да е различен.
 
От: Как се облича предприемача.

Костюмите правят хората еднакви.Предприемача трябва да е различен.

Ако са някаква униформа и едни и същи може. Но иначе има различни костюми от различни платове с различни вратовръзки и въобще даже не са еднакви хората, ако ме питаш. Ненапразно обеклото и стила е определен като спортен и ежедневен. С облеклото си както поясних показваш и отношението си към събеседника.
По вашата логика е най-удобно всъщност по хавлия. Защо не почнете по халати и хавлии да си джиткате?
 

Горе