Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

От: От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

...защото една предплатена карта от 5-6 лв е със 100 мин..това са си 10 опита за измама
Това са цигани от северна България - защо да плащат 5-6 лв. за 10 опита като могат да направят 300 опита безплатно?
 
Има нещо ненормално в тая тема като цяло, обаче още не мога да зацепя какво...
 
От: Re: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Има нещо ненормално в тая тема като цяло, обаче още не мога да зацепя какво...

Може би сарказма, съчетан с грубия материализъм водещ до залитания в сферата на емпириокритицизма.
 
От: От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Това са цигани от северна България - защо да плащат 5-6 лв. за 10 опита като могат да направят 300 опита безплатно?

Определено нещо не ти е ясно... и как позна че са цигани (по акцента ли?)..за географското положение въобще няма да питам..сигурно по звездите :mad:
 
От: От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Правят измами заради ваучери и после тези пари ги използват за други измами? wtf?
на загуба ли правят другите измами, че да не могат да си покрият парите за говорене?

няма логика според мен..никой който прави големи измами не се нуждае от ваучери, защото една предплатена карта от 5-6 лв е със 100 мин..това са си 10 опита за измама


зомбират ги бе човек, не си попадал на такъв човек по средата на схемата, затова не знаеш...
 
От: От: От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Определено нещо не ти е ясно... и как позна че са цигани (по акцента ли?)..за географското положение въобще няма да питам..сигурно по звездите :mad:

И географското положение и етноса познах по интонацията в изреченията. Разбира се може да са на почивка на Малдиви и да звънят от там, гаранция няма. И да внеса яснота - имам клиенти цигани, лесно ги познавам.
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Ново развитие! Освен звънене по телефона циганите от Русе вече обикалят по формите за контакт на сайтовете и молят за "помощ". Явно поради неопитност са забравили да изтрият датата и часа от Skype разговорите, с които си препращат какво да пишат по формите:

[25.12.2014 г. 16:54:22] Тони Бонбони: АЗ СЪМ МЪЖ ОТ РУСЕ И СЪМ ИНВАЛИД И ТРУДНО СЕ ДВИЖЯ ИМАМ МАЛКА ПЕНСИЯ - АКО МОЖЕ - НА СТАРИТЕ ПРОЗОРЧИ ДЕТО СА ПУКТАТИ И ДА СИ СЛОЖИ НОВИТЕ, НА ЦЕРАСАТА, .АКО ТРАБВА ТЕЛК И ЛИЧНА КАРТА, АКО МИ ПОМОГНЕТЕ ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН, ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИЧИТЕ 0886 41 31 39

Това са го писали от IP: 77.78.9.250
 
Аз да не отварям нова тема, но ми интересно това тук само веднъж ли се е случило от толкова време насам, откакто ги има телефонните измами:

monitor.bg/a/view/22709-Съдът-запорира-14-коли-на-телефонен-измамник/

Питам, защото пак гледам, че успяват от време на време да преметнат някоя възрастен човек. Незнайно защо, но от толкова много пострадали, толкова малко прибрани има. И само да споделя, след като прегледах новината в Монитор, че Павликени е с адски много ромски семейства, които още като бях малък се знаеше, че повечето от там ходеха в чужбина да разтоварват джобовете на тамошните. Ще видим какво ново ще измислят след като им се изтърка номера по телефона.
 
Това ли е сега хита на сезона там? В смисъл говорим за откуп, за да може да ти освободят дръжката на врата. И как точно се получават парите без някой да бъде пребит? :)

qiwi портфейл, без никакви лични данни или ти пращат пари на телефонен номер и после от подобни на cashterminal си теглиш парите без проблем
 
qiwi портфейл, без никакви лични данни или ти пращат пари на телефонен номер и после от подобни на cashterminal си теглиш парите без проблем
Какви тъпни измислят, за да грабят хората. И тия криптовалути, добре че са те, че процъфтяват крипто-вирусите и фишинга. :)
 
А каква е драмата с тези катинари ?!? Това всяко 5 годишно цигане в Сливен го отваря за по малко от 10 секунди.
 
А каква е драмата с тези катинари ?!? Това всяко 5 годишно цигане в Сливен го отваря за по малко от 10 секунди.
На примера са лесните за отваряне, но явно на по-скъпите коли слагат по-сложни катинари. :)
 
На примера са лесните за отваряне, но явно на по-скъпите коли слагат по-сложни катинари. :)
Аз пак не разбирам, това трябва да ми пречи да си отворя дръжката на врата ли?!?
 
Аз пак не разбирам, това трябва да ми пречи да си отворя дръжката на врата ли?!?
Явно я блокира по някакъв начин. Или просто пречи, защото като го пробвах на моята, не видях някакви трудности при отваряне на вратата. Но после идват белите - като се лашка и бели боята там. Ако това е част от плана, става, но не изглежда да си хвърлиш парите през терасата като видиш подобно нещо на вратата на колата си. :)
 
Разбирам да сложат от големите катинари, реално да блокира движението, но тези катинарчета повечето са и китайчета, не би трябвало да се опънат пред ножиците. Само не прочетох колко голям откуп искат, защото ако искат повече отколкото ще вземе ключар, значи са доста зле.
 

Горе