Как се справяте с редиректите?

@nandibandi , мисля, че това с редиректите е идеален начин да ти подскаже и самия компютър, че е време за един тотален рефреш. След преинсталацията и на ново сложените неща, ще видим и значима разлика в бързината и като цяло работата му. Не знам на какво си, но като си почнала, направо си го и изчисти и намажи с паста, ако не някой да ти го направи. ;)
 
Не знам на какво си
В един филм имаше сцена, в която някакъв се надруса яко по време на полет. Пасажерът до него го попита: На какво си?, а надрусаният отговори: На самолет. :D:D:D

MSI - бойна машина! Ще се преинсталира със сигурност и то много скоро, само че майсторът нещо ми се дърпа и ми се прави на зает. За пастите, той си го прави при всяко отваряне (сменяли сме вентилатор, батерия...) и всеки път ми се кара, че много пуша до компа. Вътре е като пепелник. :D
 
Ама защо пушите до толкова фина техника. Аз също съм пушач, но не го правя. Просто знам, че ако го правя, трябва на 6 месеца да го отварям да го чистя. Изключвам момента с това, че се чисти от праха, ама някак и с двете процесът по затлачване с мръсотия се ускорява. Ходи на терасата, дръпни една на спокойствие и се върни пред компютъра. :)
 
Ама защо пушите до толкова фина техника. Аз също съм пушач, но не го правя. Просто знам, че ако го правя, трябва на 6 месеца да го отварям да го чистя. Изключвам момента с това, че се чисти от праха, ама някак и с двете процесът по затлачване с мръсотия се ускорява. Ходи на терасата, дръпни една на спокойствие и се върни пред компютъра. :)
Фина техника е твоя компютър, моят е бойна машина.
Аз не пуша вътре, докато работя, но вечер като загледам някой филм не мога да си развалям рахата, хеле пък зимата. :) Машинката е съпричастна с всяко мое действие - пуши, чопли семки, понякога пийва по нещо... :)
 
чопли семки
Заради тези действия преди 5 години купих нов лаптоп + дадох 480лв за отчупено връхче от зъб при зъболекаря. И то това беше, защото имах такива гости, иначе никога не съм чоплил семки, камоли пък на компютъра. Сори за офтопика, ама как го правиш без последствия, че и ти харесва :eek:
 
Сори за офтопика, ама как го правиш без последствия, че и ти харесва :eek:

Някои неща не са за аматьори, Ивайло. :) Остави екстремните дейности на професионалистите. ;)

Искам да деинсталирам тъпия тул, който инсталирах снощи, но е забит в С и не мога да го изтрия от там. Това чудо пречи много повече, отколкото помага. Всъщност, изобщо не помага. Все едно да вкараш някого в затвора, понеже е хванал малария, вместо да го лекуваш.
 
Някои неща не са за аматьори, Ивайло. :) Остави екстремните дейности на професионалистите. ;)

Искам да деинсталирам тъпия тул, който инсталирах снощи, но е забит в С и не мога да го изтрия от там. Това чудо пречи много повече, отколкото помага. Всъщност, изобщо не помага. Все едно да вкараш някого в затвора, понеже е хванал малария, вместо да го лекуваш.
Вземи го преинсталирай този танк, няма да стане така. :)
 
Искам да деинсталирам тъпия тул, който инсталирах снощи, но е забит в С и не мога да го изтрия от там.

Страмнно, много пъти съм го инсталирал и деинсталирал, каква грешка дава.
 
Все едно да вкараш някого в затвора, понеже е хванал малария, вместо да го лекуваш.
Приеми, че не е малария, а е туберколоза . Предполага се, че е желателно болния да не се разхожда на твоето парти ...
MBAM, който ти използваш в комбинация с още няколко програми върши чудеса, но при теб няма нужда от такива - просто преинсталирай :)

П.С. Не преинсталирай ти - занеси го на някой да го преинсталира. :cool:
 
Страмнно, много пъти съм го инсталирал и деинсталирал, каква грешка дава.
Не дава грешка. Просто е забит някъде, откъдето не мога (аз поне) да го деинсталирам. Не виждам и опция да му променя местоположението, за да успея да го направя достъпен за изтриване. Програмата не е при другите инсталирани приложения, откъдето се извършва изтриването.
Приеми, че не е малария, а е туберколоза . Предполага се, че е желателно болния да не се разхожда на твоето парти ...
Каквато и да е диагнозата, адекватната мярка е първо лечение. Тук няма лечение, а наказание за невинния - нещо като някои административни решения на Blinky. :)
Не преинсталирай ти - занеси го на някой да го преинсталира.
Допускаш, че имам техническата грамотност да се заема лично? Благодаря! :)

Ще се преинсталира при всички случаи, защото към момента нямам верен ход с тая напаст. Дори промяната на паролата на рутера не мисля, че е съществена стъпка в правилна посока. Като превенция в бъдеще - може би, но не е решение в моя случай.
 
опускаш, че имам техническата грамотност да се заема лично? Благодаря!
Сваляш от замундата виндоуса и го записваш като ISO изображение с програма като CD Burner XP - прави всичко, само му даваш да ти запише исо.
Свали си всички драйвери преди това, че после няма да имаш интернет заради един от тези драйвери :D
Сложи и антивирусна преди да ходиш където и да е в интернет.
А за преинсталирането - F12 веднага след като пуснеш компютъра с диска забучен вътре. От там нататък си следваш стъпките и това е. Единствено като дойде време за паметта - изтриваш C, но не пипаш D.

И - трябва да си купиш презаписваем диск с повече пространство.

На D сложи само най-важните снимки, по-добре е да ги качиш на некой облак, само гледай да не си оставиш вирусите.

Ако не се шегуваш, че не можеш, де ;)
 
Последно редактирано:
Не дава грешка. Просто е забит някъде, откъдето не мога (аз поне) да го деинсталирам. Не виждам и опция да му променя местоположението, за да успея да го направя достъпен за изтриване. Програмата не е при другите инсталирани приложения, откъдето се извършва изтриването.

Пробвали да го премахнеш от "Add or remove programs" в контролния панел ?
 
Сваляш от замундата виндоуса и го записваш като ISO изображение с програма като CD Burner XP - прави всичко, само му даваш да ти запише исо.
Свали си всички драйвери преди това, че после няма да имаш интернет заради един от тези драйвери :D
Сложи и антивирусна преди да ходиш където и да е в интернет.
А за преинсталирането - F12 веднага след като пуснеш компютъра с диска забучен вътре. От там нататък си следваш стъпките и това е. Единствено като дойде време за паметта - изтриваш C, но не пипаш D.

И - трябва да си купиш презаписваем диск с повече пространство.

На D сложи само най-важните снимки, по-добре е да ги качиш на некой облак, само гледай да не си оставиш вирусите.

Ако не се шегуваш, че не можеш, де ;)
За първи път разбирам, че имаш чувство за хумор. Не разбрах и половината от нещата, за които говориш, но звучи забавно. :)
Пробвали да го премахнеш от "Add or remove programs" в контролния панел ?
Срам-не срам, признавам, че нямам идея къде е тази опция. :)
 
За първи път разбирам, че имаш чувство за хумор. Не разбрах и половината от нещата, за които говориш, но звучи забавно. :)

Срам-не срам, признавам, че нямам идея къде е тази опция. :)
Контрол панел - uninstall a program

А чувството за хумор си го имам, не съм скаран с него ;).
 
Срам-не срам, признавам, че нямам идея къде е тази опция. :)

123.png
 

При мен не излизат така. :) Това панелът на седмицата ли е?
 
Да, при теб как излиза ? Горе в дясно, имаш опция "View by:" избери "Large icons".
Разбирам какво имаш предвид. Влизам без проблем в този панел, но инструментът не е там, за да го деинсталирам. Там, където се намира, не откривам такава опция.
 
Божкеее, и при лайковете ме редиректва вече. Изключих тула, защото ми налага грозни рестрикции. При преинстала ще се деинсталира :)
 

Горе