Как се справяте с редиректите?

Божкеее, и при лайковете ме редиректва вече. Изключих тула, защото ми налага грозни рестрикции. При преинстала ще се деинсталира :)

Майка ми имаше подобен проблем, но не толкова зле. Беше се инсталирало в Хрома като добавка и при опит да достъпя всички добавки браузъра веднага се затваряше. Нищо чудно и за това да не виждате.
 
рестрикции
Крайно време е да го рестриктнеш надолу по ,урвата и право у Искъро!
Да види колко е убаво. ;)
 
не знам
Като не знаеш, не давай съвети.
Щото с такива съвети днес щеше да умре човек.
 
Крайно време е да го рестриктнеш надолу по ,урвата и право у Искъро!
Да види колко е убаво. ;)

Няма да ми е трудно - Искъро ми е на един хвърлей разстояние, ама го спасява сантименталната ми обвързаност. Почвам да ползвам резервния лаптоп, докато преинсталирам, щото с тва вече едва влизам във форума. Изхвърля ме по 5 пъти като фейс контрол от елитна кръчма.
Майка ми имаше подобен проблем, но не толкова зле. Беше се инсталирало в Хрома като добавка и при опит да достъпя всички добавки браузъра веднага се затваряше. Нищо чудно и за това да не виждате.

Не знам. Вече очаквам тая гад и от хладилника към печката да почне да ме прехвърля. :)
 
Няколко дни и 4 страници празни приказки - какво успя да направиш @нанди?
 
Няколко дни и 4 страници празни приказки - какво успя да направиш @нанди?

Успях да сменя лаптопа, @Норти. :D:D:D

Приказките в никакъв случай не бяха празни, обаче. Бяха дадени доста насоки, които могат да помогнат и на други хора.
В обобщение: битката с редиректите е много трудна, защото никой не може да каже (поне на мен) на какво се дължат и как точно се лекуват. Туловете в нета не вършат работа, както и оня тул Malware...нещо си, който сам се държи като вирус и не мога да деинсталирам.
Болният лаптоп ще бъде преинсталиран, дотогава е под карантина. Друго решение, така и не се откри за него, пък и му е време вече, като че ли. ;)

Използвам случая пак да тормозя добрите хорица, с повече технически познания от мен, обаче. :)
Та така... лаптопът, който ползвам в момента е почти нов. Използван е, всъщност глаголът е неточен... Малтретиран е (не от мен) точно 6 месеца, след което се наложи смяна на хард диска и още някакви дреболии (не помня точно какво, понеже го правиха миналата година) + преинстал с нова седмица. Аз го отварям чак сега и установявам, че слушалките не работят. Въпросът е: възможно ли е аудиоплеърът (Realtek HD) по някакъв начин да забранява слушалките или е тотално разбит и жакът за слушалките? Интересното е, че като вляза в менюто на аудио плеъра, единственото устройство по подразбиране са колонките. Изобщо няма нищо относно слушалки ( не знам, дали трябва да има), а стандартната проверка казва, че не е забранено ползването им. Интересно е също, че при вкарване на буксата на слушалките в жака, ми се струва малко хлабаво - няма усещане за плътно обгръщане на буксата.
 
Последно редактирано:
Туловете в нета не вършат работа, както и оня тул Malware...нещо си, който сам се държи като вирус и не мога да деинсталирам.

Това си е азбучна истина - никога, абсолютно никога не ползвай тул от мрежата за диагностика на компютър. В 99% от случаите нещата се усложняват, а останалия 1-ия процент е просто късмет, който е по-рядък от това, да улучиш шестица от тотото.
 
Това си е азбучна истина - никога, абсолютно никога не ползвай тул от мрежата за диагностика на компютър. В 99% от случаите нещата се усложняват, а останалия 1-ия процент е просто късмет, който е по-рядък от това, да улучиш шестица от тотото.

Дам, човек се учи, докато е прост. А най-добрите уроци се учат, като съчетаеш теорията с практиката, т.е., не от чуждите, а от собствените грешки. :)

Не се сърдя на колегата за тула, обаче. Целеше да помогне, защото при него е сработило. Вероятно, защото знае как точно да го използва, а аз не. При мен инструментът просто дублира проблема - едното ме пренасочваше, като чат-пат ме пускаше да вляза, докато другото тотално ми забрани влизането. Още се чудя, обаче как и къде я пипнах тая гад. Важно е да разбера, за да избегна същия експириънс с другия компютър и след преинсталацията. Идеи? Освен рутера?

И за слушалките продължавам да питам, ей. :)
 
Няколко дни и 4 страници празни приказки - какво успя да направиш @нанди?
Абсолютно си прав.
Бих го обобщил: хора чували, че операционната система може да се преинсталира, обясняват на Нанди, която видимо е работила с компютър, как да го направи ...

абсолютно никога не ползвай тул от мрежата за диагностика на компютър
Надявам се, че това не го мислиш наистина.
Годината е 2017 - операционни системи се теглят през мрежата. Лицензи се плащат с карта .
Какво говорим за тулове - особенно както е в случая за един от най-популярните за премахване на малуер.
Проблема на всеки един софтуер е, че е нужно този който го използва, да е наясно как се използва.

Нанди за слушалките - отново сме на ниво кристална топка.
Realtek HD не е плеър.
Стандартната бука на лаптоп е 3.5 мм стерео.
Слушалките ти компютърни ли са или са за GSM ?
Лаптопа има ли звук преди да включиш слушалките? А след като ги включиш звука продължава ли да звучи от тонколоните?
Слушалките като ги включиш в нещо друго (стерео уредба, телевизор, друг компютър) имат ли звук ?
Та така ...
 
Проблема на всеки един софтуер е, че е нужно този който го използва, да е наясно как се използва.

Точно така. Сама го казах в поста преди твоя.
Нанди за слушалките - отново сме на ниво кристална топка.
Realtek HD не е плеър.
Възможно е, но в настройките ми излиза като аудио устройство, поради което го приех за такова. :)

Слушалките ти компютърни ли са или са за GSM ?

За компютър, разбира се. Чак толкова неграмотна не съм. :)

Лаптопа има ли звук преди да включиш слушалките? А след като ги включиш звука продължава ли да звучи от тонколоните?
Слушалките като ги включиш в нещо друго (стерео уредба, телевизор, друг компютър) имат ли звук ?
Да на всички въпроси. Което навежда и мен и разните разбирачи, с които говорих, че е прецакан и входът за слушалките. Лаптопът не е ползван от Арни Шварценегер, а от по-ефективен от него ''Унищожител'', при това в рамките на едва 6 месеца. :)
Мисля, че намерих решение на проблема с изхода за слушалки. Утре трябва да ми донесат аудио карта с USB, която да изпълни ролята на преход между лаптопа и слушалките.

Друг въпрос, относно звука: Лаптопът е Acer, а звукът му УЖАСЕН. Това фабричен проблем на машинката ли е, и може ли да се коригира с инсталиране на друг аудиоплеър?
 
звукът му УЖАСЕН
По конструкционни заложби лаптопите не са предвидени за слушане на Мария Калас, например, на собствените им озвучителни тела.
Изобщо лаптопа, както съм казвал много пъти, е едно недоразумение от десетки компромиси. Но пазара ги държи все още живи.
Ако искаш хубав звук - за 50-150 лева има прилични аудио системи 2+1 тела. Но ако купуваш, поискай да ги чуеш преди плащането. Че има и доста дървета.
От филм с Оскар за звук и две трилентови тела от стар телевизор Сони, без суббас, съм вадил звук, за който присъстващите зрители задаваха въпроса "Кой ходи в градината отвън?". ;)
 
По конструкционни заложби лаптопите не са предвидени за слушане на Мария Калас, например, на собствените им озвучителни тела.
Изобщо лаптопа, както съм казвал много пъти, е едно недоразумение от десетки компромиси. Но пазара ги държи все още живи.
Ако искаш хубав звук - за 50-150 лева има прилични аудио системи 2+1 тела. Но ако купуваш, поискай да ги чуеш преди плащането. Че има и доста дървета.
От филм с Оскар за звук и две трилентови тела от стар телевизор Сони, без суббас, съм вадил звук, за който присъстващите зрители задаваха въпроса "Кой ходи в градината отвън?". ;)
Сега, чак такива амбиции нямам, но пък искам като гледам филм, звукът да бъде поне приемлив. Ем Ес Ай-ката (MSI) вадеше 100 пъти по-добър саунд, макар и технически и морално по-стара машина. От банята чувах звуковия сигнал на виртуалния офис и то при течаща вода. :) Това, което ползвам в момента е толкова анемично откъм звук, че имам чувството, че е на инхалатор, като звукът е усилен докрай. :)
 
За звука има няколко варианта:
При вкарване на жака на слушалките звуковата карта да приема, че вкарвате микрофон. Това може да е зададено погрешно при първото включване на слушалките. Може да се пренастрои. Втори вариант - има лаптопи на които буксите не са запоени за дъното, а са изнесени на допълнителна платка свързана с кабел. Възможно е самия кабел да не е закачен при предходното ремонтиране.
Вариант три - нещо счупено, изгоряло, полято с течност и т.н ...
Първите две може автоматично да ги елиминираш в случай, че ти работи микрофона на слушалките (в случай че разполагат с микрофон), когато включиш буксата им в лаптопа.
И не забравяй зелена букса слушалки, червена букса микрофон :cool:
 
Мисля, че буксата за микрофон работи, но не съм тествала както си трябва.
И не забравяй зелена букса слушалки, червена букса микрофон
Проблемът тук е, че липсват всякакви индикации, коя от двете букси (тук са две, а при стария бяха три букси с различни цветове) е за микрофон и коя за слушалки. Действам по интуиция и по слух - при вкарване в едната се чува леко пукане в слушалките, което ме навежда на мисълта, че това е вход за микрофона. Другата не дава никакви признаци на живот, което е индикация, че не работи изобщо. :)
 
Кажете как да разкарам завинаги тоя шибан, гаден, нахален Яндекс? Инсталира се при сваляне на адвего, въпреки, че отметнах да не се сваля. Зарежда ми се като основен браузер, а го няма в програми, за да го деинсталирам. Деба и гадни лепки, как може да няма отърване от такива въшки? Бясна съм!
 
Браузър или добавка за браузър?
С windows 7 ли си ?

Хайде трета редакция:

Задържаш майкрософт клавиша (с логото на майкрософт) и натискаш "R", в полето пишеш " appwiz.cpl " и натискаш ентер.
Там са ти програмите които може да деинсталираш - десен бутон върху програмата и действаш ...
 
Последно редактирано:
Там са ти програмите които може да деинсталираш
И точно тук е заровено кучето. Както вече казах, тая гняс не е при инсталираните програми, следователно не мога да я деинсталирам по този начин. Аз влизам по друг начин там, където ме пращаш, но Осама не се крие в тая пещера. :) Мерси все пак за желанието да помогнеш. Оценявам го. Ако имаш друго предложение - давай. :)
 
Всички инсталирани програми са там.

Сигурна ли си, че е Yandex браузър, а не е Yandex Firefox Add-on примерно.


За целта е да смениш браузъра по подразбиране - задържаш Майкрософ клавиша и натискаш " R ", пишеш " control /name Microsoft.DefaultPrograms " и там от менюто "Задайте вашите програми по подразбиране" / "Set Your Defoult Programs" действаш смело :)
 

Горе