Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Да се развива ли атомната енергетика в Б-я чрез изграждане на АЕЦ Белене

  • Да

    Votes: 27 37.5%
  • Не

    Votes: 32 44.4%
  • Няма да гласувам / Не ме интересува

    Votes: 13 18.1%

  • Общо гласове
    72
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Кой е автор на тези анализи в "Капитал"? Не видях да пише никъде. Когато се говори експертно за ядрена енергетика, а не се пише името на автора нещата смърдят яко.
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Това е политическо решение и спокойно можем откажем ако политиците ни са стока, топ специалисти говорят за още десетилетия напред с Козлодуй ....
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Това е политическо решение и спокойно можем откажем ако политиците ни са стока, топ специалисти говорят за още десетилетия напред с Козлодуй ....

Да откажем на ЕС?
Are you mad, bro? Think about the consequences!
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Това е политическо решение и спокойно можем откажем ако политиците ни са стока, топ специалисти говорят за още десетилетия напред с Козлодуй ....

Европейските депутати, които участват в комисията, са възмутени, че 10 години след като трите държави са получили средства за закриване на централите, нито една от тях не е необратимо спряна.


Още ли смяташ, че трябва да инвестираме в нови блокове за старата ни централа?
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Ок като сакаш, дай да го строи частиник АЕЦ-а и да си пласира по пазарен принцип стоката и ценообразуване по пазарен принцип.

То с такива пропагандни методи, да се налагат неефективни неща може измислят 1001 глупости. М/ународни експерти, като дават гаранция както за Френските АЕЦ така дават и за нашия, а техните са по-стари.
И по някъв случаен начин, стане това което искаш, да не би тока пак ще е 2 евро цента. Ако за идеята да имаме ток без да гледаме ефикасността може и лунен панел да имаме хахаха
Като д-вата ми вдигне цената на АЕЦ-а(щото лихвите трябва се плащат), а като виждам как падат ВЕИ-та ти как смяташ че аз няма си сложа солари и си избивам с тока парите. Но няма съм само аз а многооо хора. Хората може са прости, но като ножа опре в кокала стават интересни неща.
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Още малко от Европата ще ни върнат Ладите и Москвичите.
И за да има равновесие изток-запад, и Трабантите.
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Ок като сакаш, дай да го строи частиник АЕЦ-а и да си пласира по пазарен принцип стоката и ценообразуване по пазарен принцип.

То с такива пропагандни методи, да се налагат неефективни неща може измислят 1001 глупости. М/ународни експерти, като дават гаранция както за Френските АЕЦ така дават и за нашия, а техните са по-стари.
И по някъв случаен начин, стане това което искаш, да не би тока пак ще е 2 евро цента. Ако за идеята да имаме ток без да гледаме ефикасността може и лунен панел да имаме хахаха
Като д-вата ми вдигне цената на АЕЦ-а(щото лихвите трябва се плащат), а като виждам как падат ВЕИ-та ти как смяташ че аз няма си сложа солари и си избивам с тока парите. Но няма съм само аз а многооо хора. Хората може са прости, но като ножа опре в кокала стават интересни неща.

Отговорите ти нямат нищо общо с въпросите, които ти зададох. Продължавай да си говориш сам, както си свикнал да правиш.
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Ей , няма ти писне този подход.
Ама аз ти отговорих, ама май от много работа не виждаш какво ти пиша - още смятам че няма нужда в близки 15 години да се строи 2ри АЕЦ. Ако желае някой да го строи - да си го строи!
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Ей , няма ти писне този подход.
Ама аз ти отговорих, ама май от много работа не виждаш какво ти пиша - още смятам че няма нужда в близки 15 години да се строи 2ри АЕЦ. Ако желае някой да го строи - да си го строи!

Посочи къде си отговорил еднозначно на следните два въпроса:

Да откажем на ЕС?
Още ли смяташ, че трябва да инвестираме в нови блокове за старата ни централа?
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Е чети какво съм писал и от смисъла на думите ще разбереш.
Но вече трябва да знаеш, че съм твърдо против.
А за ЕС не си ме питал :)
И да пак спокойно може се отклони това, което искат като Козлодуй има от м/у нардони признати експери становище за увеличение на експлоатацията. Смятам, че да ще им откажем.

Ти какво искаш - Да не не им отказваме и затова да строим Белене?
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

А за ЕС не си ме питал :)

Прочети мнение 164.

И да пак спокойно може се отклони това, което искат като Козлодуй има от м/у нардони признати експери становище за увеличение на експлоатацията. Смятам, че да ще им откажем.

Според теб е нормално, след като сме получили средства от ЕС за затваряне на централата, да строим още блокове в Козлодуй?

Ти какво искаш - Да не не им отказваме и затова да строим Белене?

Предлагам да се оповести публично крайната цена на централата и да се започне изграждането и, като инсталация, която ще осигури най-ниска себестойност на тока.
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

А финанси от къде? Кой ще плати?
А за ЕС, ще ни санкционра - по-добре така от колкото да набутаме пари, които намаме!
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

А финанси от къде? Кой ще плати?
А за ЕС, ще ни санкционра - по-добре така от колкото да набутаме пари, които намаме!

А за какво имаме пари? За по-скъпите алтернативи, за които никой дори не си помисля да прави референдум ли?
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Пари не са нужни за либерализиране на енергийни сектор, пари не са нужни за рязане на корупция, пари не са нужни за създаване на условията и т.н
С тези 20 милярда, може ги инвеситраме в образование и ефективност + удлъжаване на Козлодуй, реформи във наболените сектори, законови смени и промени + решаване на всички структурни проблеми - е това ще донесе инвестиции в пъти.

Или викаш не стават тези неща. Обясни ми само едно защо след като Козлодуй може и ще е 20 години още напред да строим 2ри АЕЦ?
Нека се създаде АД и се листене лондоската и после софийската борса но в пъти по-малко да се събере капитал и се почне строи от частник. Ей това е решението, ама кой с акъла си ще довери пари? Трябва много промени или наистина мислиш нов АЕЦ решава всичко. За ВЕИ съм ти казвал, то е бъдещето!
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Козлодуй няма и не може да остане още 20 години напред. Ето защо от ЕС настояват за затварянето му, но нямат против отварянето на нова по-безопасна АЕЦ.
Няма алтернатива на по-евтина ел. енергия от атомната. Няма и доказателство за цитираната от теб максимално посочвана сума от всички - 20 милиарда. Дори и това да е цената, централата ще може сама да изплати разходите си за изграждане, през годините.
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Момчета и момичета, знаете ли приказката - британска май беше - "разделяй и владей"? Помислете малко и ще видите/видя как за пореден път каквото и да се случи - тия шибалници така ще са си нагодили нещата, че да загуби народа.
Иначе съм против аец какъвто и да е - пак ви казвам след 20-30 години или ще има по-добра технология и цените на веи ще са паднали яко
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Козлодуй няма и не може да остане още 20 години напред. Ето защо от ЕС настояват за затварянето му, но нямат против отварянето на нова по-безопасна АЕЦ.
Няма алтернатива на по-евтина ел. енергия от атомната. Няма и доказателство за цитираната от теб максимално посочвана сума от всички - 20 милиарда. Дори и това да е цената, централата ще може сама да изплати разходите си за изграждане, през годините.

Има независими доклади за Козлодуй - удължаване с 10 години
Има 3 независими доклада и проучвания, едното е на RWE за посочената сума - другите са на ИПИ и HSBC - имаш справ по света колко е цената на нов АЕЦ, която е в пъти повече от 4-те милярда. Ако искаш живеей си с идеята за Козлодуй и Белене, такава каквото си я обрисуваш.

Разбира се, че Белене може се изплаща но тока ще е в пъти по-висок :)
 
От: Как ще гласувате на референдума за АЕЦ Белене

Има независими доклади за Козлодуй - удължаване с 10 години
Има 3 независими доклада и проучвания, едното е на RWE за посочената сума - другите са на ИПИ и HSBC - имаш справ по света колко е цената на нов АЕЦ, която е в пъти повече от 4-те милярда. Ако искаш живеей си с идеята за Козлодуй и Белене, такава каквото си я обрисуваш.

Разбира се, че Белене може се изплаща но тока ще е в пъти по-висок :)


Обикновено умножаваш цифрите по 2. Защо и сега не го направи, както удвоиш цената на АЕЦ от 10 на 20 милиарда? Трябваше и годините да умножиш поне по 2, защото стана дума за 20, а не за 10 години. А уж голата статистика и копирането на данни от много източници ти бяха силната страна. :)

В пъти по-скъп ще бъде токът, когато започнем да го внасяме.
 

Горе