Кога ще е новия локдаун?

Кога ще ни затворят отново?

  • Началото на септември

  • Края на септември

  • Октомври

  • Ноември

  • Ваксиниран съм - Ще протестирам ако заключват

  • Не ваксиниран съм - Ще протестирам ако заключват


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Защо да е неизбежен - достатъчно много хора трябва да имаме обща позиция по това независимо от кой отбор сме - От тук нататък Шведски модел... и да сме готови да протестираме да не заключват (независимо кой дойде на власт)

Защо такава позиция:

1. Заключването беше да се забави разпространението докато нямаше ваксина и тя не стане достъпна - тези условия са изпълнени вече има васкина тя е достъпна и даже я подаряваме на страни от третия свят (Бутан) за да не се развали...

2. Който се е ваксинирал има някакво ниво на защита... Глупаво е да си се ваксинирал и да искаш да те заключат за всеки случай .... отделно че на ваксинираните ни трябва да се срещаме истински ковид в малки дози за да си оптимизираме имунитета до пълната и актуалната верига (мутация)

3. Който не се ваксинирал няма да го напрви така или иначе (негово право е) (Обаче е егоистично е да не се ваксинираш и да искаш да заключат другите за да си уж в безопасност...)



Мангърката за здравен (независимо кой идва на власт) или служебния здравен да го назначи като началник щаб :)
 
Локдаун ще има само ако е неизбежно, а ще стане неизбежно ако свърши капацитетът на здравната система. Тоест, ако се запълнят всички места в болниците, а има още хора, които има нужда да бъдат приети, болни от каквато и да е болест. В такава ситуация изборът ще е да умират хора по домовете си от неща, които са предотвратими в болница, или да се наложи локдаун, за да спадне товарът върху здравната система.
 
Еми, то тука пак е политика, за съжаление...
Реално, вече трябва да има или най-късно септември може би. Но политически е ход, който е негативен, така че за сега нищо не правят. Предполагам няма да ни затворят до момента, в който вече не стане нетърпимо и дават пак страшни сцени от болниците.

П.П. Вчера гледах малко новини и разбрах, че то реално цяло лято уж е имало некви мерки и ресторантите трябвало да бъдат на 50%, а всъщност бях на 4-5 места по родното море и навсякъде всичко беше на 200%, за маса връзки ти трябват...
 
локдауна зависи от това, какви пари ще се отпуснат от европейския съюз за справянето с ковид и кой, по какъв начин може да ги лапне. А ако няма далавера с евро парите то локдаун няма да има. Мисля, че сега на дневен ред ще са субсидиите за пакистански бежанци. Искам да добавя, че населението на Пакистан към 2021 година е 225 199 937 души. От тях 1.2 мил. са ваксинирани. Излиза, че четвърт милиард не ваксинирани има, които може да плъзнат по целия свят с пред текст. На тях можеш ли да наложиш локдаун ?
 
локдауна зависи от това, какви пари ще се отпуснат от европейския съюз за справянето с ковид и кой, по какъв начин може да ги лапне. А ако няма далавера с евро парите то локдаун няма да има. Мисля, че сега на дневен ред ще са субсидиите за пакистански бежанци. Искам да добавя, че населението на Пакистан към 2021 година е 225 199 937 души. От тях 1.2 мил. са ваксинирани. Излиза, че четвърт милиард не ваксинирани има, които може да плъзнат по целия свят с пред текст. На тях можеш ли да наложиш локдаун ?

Че какво им е на пакистанците, че да бягат?
Вече дори талибани не останаха там - всичките се придвижиха към Афганистан :D
 
Вече дори талибани не останаха там - всичките се придвижиха към Афганистан :D
верно, пък те там са и по-малко като население... абе бежанци да има и пари да се усвояват пък другото, както ида е :D
 
Ще се изчака да започне учебния сезон. Да свърши лятното аху-иху. По-всички правила се позволи отпускане на обстановката за да могат хората, особено през отпускарските сезони да се накупонясат и един вид да се заредят с търпение за нови по-строги мерки, които да приемат по-леко.
 
Когато Kaufland реши. А решението е чрез пускане на промоция на САЛАМ за жълти стотинки във всички магазини на Kaufland в страната.

124b8107bc7726f442.png
 
Между другото питах позната от РЗИ и тя ми каза че се говорило за Септември. Приятел със заведение са му казали да не зарежда много стока, че септември се обмислял другия локдаун. Та от 2 места се споменава за Септември дали е истина или не не знам.
 
Когато Kaufland реши. А решението е чрез пускане на промоция на САЛАМ за жълти стотинки във всички магазини на Kaufland в страната.

124b8107bc7726f442.png

По скоро още едно иновативно решение. Вкарали са новата ваксина в продуктите :D Така - нема бегане ахаха
 
Въпросът не е Кога, а Дали. Лесно може да се види Кога - https://www.worldometers.info/coronavirus/country/bulgaria/

1629916261223.png

Сегашната крива много прилича на първата голяма. Не само това, а и като дати си прилича, само че с разлика точно 2 месеца. Както сме били тогава на 25 Октомври, сега сме на 25 Август. Върхът е бил на 17 Ноември, значи сега на 17 Септември трябва да сме вече по върховете. Разбира се, възможно е продължителността да се различава с някоя и друга седмица.

Както вече знаем, предпочитат да затварят в най-неподходящия момент за затваряне - маааалко след върха. Така че ако ще има затваряния, те биха били след началото на учебната година, най-късно в началото на Октомври... зависи как се развие графиката. За да сме най-точни - когато върха е видимо завършен и графиката започва да пада.

Какво, трябва да сме още по-точни? Значи след като видим 3 такива higher highs (3xHH), последвани от 1 lower high (LH):

1629917188106.png

Затваряме веднага след първия LH. По-ясно няма как да се покаже.
 
@AseasRoa тея графи са като бъткойн предикшъните и анализите: "price may go up a lot, but it may stay the same, also price might go down, and it might fall a lot"
 
Когато Kaufland реши. А решението е чрез пускане на промоция на САЛАМ за жълти стотинки във всички магазини на Kaufland в страната.

124b8107bc7726f442.png
А що си мислиш, че целта е НЕ да си продадат саламите? А друга.
 
3. Който не се ваксинирал няма да го напрви така или иначе (негово право е) (Обаче е егоистично е да не се ваксинираш и да искаш да заключат другите за да си уж в безопасност...)

Изобщо съществуват ли такива идиоти в България било то с ваксина или не, които да искат да бъдат заключвани? Лично аз не познавам такива. Да не забравяме, че всеки има право доброволно да не си показва носа с години наред и без да има локдаун.
 
Да не забравяме, че всеки има право доброволно да не си показва носа с години наред и без да има локдаун.
Ама тедката иска другите да ги заключат :D
 
Няма кой да съди държавата за локдауните и затова пак ще си позволят да го наложат, заради евродирективи. Почти всички актове за маски падат в съда, пък какво да говорим за локдаун и други ограничения. Който го е страх да се зареди от Кауфланд и за 3 месеца в мазето, разбира се без да отваря врати и прозорци, че вирОса дебне.
 
Почнали хайваните да обикалят магазините и да тормозят хора и персонал за маски. Засега заплашват само, ама щели яко да глобяват :eek: Ще ме хванат за дедовия, точно както и предните пъти :) Маска не слагам вече!
 

Горе