Кои брояч използвате ?

Кои брояч ползвате ?

  • Google Analytics

    Votes: 93 61.2%
  • Statcounter.com

    Votes: 11 7.2%
  • www.tyxo.bg

    Votes: 41 27.0%
  • www.bgcounter.com

    Votes: 3 2.0%
  • www.wstats.org

    Votes: 3 2.0%
  • Яндекс Метрик

    Votes: 1 0.7%

  • Общо гласове
    152
От: Кои брояч използвате ?

от доста време използвам Tyxo и съм доволен-поне на този етап.
 
От: Кои брояч използвате ?

tyxo - ама нещо след последния update не ми харесва :(
 
От: Кои брояч използвате ?

Аз от днес ползвам statcounter. Получих от тях писмо, че са го обновили и са пуснали нови екстри и влязох да вида за какво става въпрос. До сега не го бях ползвал (освен за линк билдинг). Доста бързо го разучих и му свикнах така да се каже.
Аналитикс до сега не съм пробвал. Чета на много места как хората се оплакват, че им бавило зареждането на сайтовете и затова не съм го "уважил" до сега.
 
От: Кои брояч използвате ?

Здравейте

За да не отварям нова тема реших да пиша тук .
Имам малък сайт и за брояч ползвам getclicky , някъде четох че getclicky може да ти покаже целия път на посетителя към вашия сайт и си закупих -Account: Pro, $9.99/m , но не мога да намеря къде да видя целия път на даден посетител до моя сайт .
Имам предвид следното , сайта го рекламирам на няколко места от който някъде може да се пусне линк а на други не . Там където има линк е ясно , показва ми точно откъде е влезнал потребителя но там където няма линк а просто човекът който влиза в моя сайт го копира и пейства или на търсачката или направо го зарежда .
Вижте
брояч.jpg

На 1 и 3 ми показва откъде е влезнал посетителя а на 2 не ! та мисълта ми е има ли опция на getclicky откъдето мога да вия от кой сайт е копирал моя линк за да знам къде да наблягам с рекламирането му .
Ако getclicky няма такава опция , бихте ли ми препоръчали друг брояч или изобщо има ли някой брояч подобно опция ?
Надявам се ми разбирате въпроса
 

Прикачени файлове

  • 4404275J.jpg
    4404275J.jpg
    30 KB · Преглеждания: 5
От: Кои брояч използвате ?

Използвай Google Analytics.
Ще си виждаш трафика/посетителите от препратки (от кой линк, в кой сайт е влязъл някой), ще си виждаш търсенията - по коя дума са влезли при теб, ще си виждаш и директния трафик - когато копира линка и го постави в adress bar-а на браузъра.
За последното обаче няма как да разбереш от къде го е копирал точно... едва ли има брояч, който позволява такова нещо. Този последния вариатне се води директен трафик - т.е. потребителя не е търсил нищо в Google, не е видял сайта ти някъде другаде, А просто е отворил браузъра си и е написал адреса на сайта ти.
 
От: Кои брояч използвате ?

Благодаря , Poltargaista :beer:
Значи няма смисъл да си плащам и другия месец за getclicky .
 
От: Кои брояч използвате ?

MVB => ако сайта ти е на собствен хостинг погледни Awstats-а. Там пише и от кое IP са влезли и от кой сайт!

Иначе разчитам на Гугъл Аналитикс, в някой сайтове ползвам и bgcounter.com. За целите за които ползвам bgcounter.com - доволен съм относно целите за които го ползвам. Не съм забелязал Гугъл Аналитикс по никакъв начин да ми бави зареждането на сайта. Но е ясно - едновременно колкото повече броячи се използват в един сайт, толкова по-бавно зарежда.
 
От: Кои брояч използвате ?

bgcounter като брояч е може би най-добър но броячите вече излязоха от "мода" Най-доброто за мен е google analitycs.
 
От: Кои брояч използвате ?

Гласувах за аналистика въпреки, че ползвам и тиксото и аналистика едновременно за почти всичките ми сайтове. :)
 
От: Кои брояч използвате ?

Аз използвам Piwik - брояч с отворен код, който има много модули с най-различни статистики и сравнително често излизат нови обновления за него. Една от най-хубавите му екстри е, че дава информация за действията на посетителите в реално време, доскоро Google Analytics нямаше подобна услуга.
 
От: Кои брояч използвате ?

Аз използвам Piwik - брояч с отворен код, който има много модули с най-различни статистики и сравнително често излизат нови обновления за него. Една от най-хубавите му екстри е, че дава информация за действията на посетителите в реално време, доскоро Google Analytics нямаше подобна услуга.

Хубав брояч но много товари. Аз също го използвах преди но поради тази причина се отказах.
 
От: От: Кои брояч използвате ?

Хубав брояч но много товари. Аз също го използвах преди но поради тази причина се отказах.

не може ли да се инсталира на друг хостинг ?
 

Горе