Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Смятам ли се за internet addict?


  • Общо гласове
    43

harkon

New Member
Преди малко прочетох статия по темата и въпреки, че е разисквана, смятам, че проблемът е наболял, а е добре "илюстриран" в нея. Хващам се напоследък все по-често да мисля по него, прекарвайки все повече време пред компютъра.
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Ако по някаква причина спре интернета за по-дълго време, ще разбера дали съм internet addicted, по-точно ако се появят някакви симптоми - гадене, повръщане, болки в по-навътре в мозъка:):):).

Щом ми е смешно значи съм се закачил за нета-а!
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Все още не съм, но ако продължавам в същия дух, в съвсем скоро време ще се присъединя към колегите, които са internet addict.
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Аз съм си адиктед. И без нет полудявам. Обаче ако стане нещо глобално и никой на Земята няма нет, тогава няма да ми прави впечатление.
Пристрастен съм към улеснението което ми доставя нета, а не към сами нет. Ако никой друг не може да се възползва от това и на мен няма да ми дреме.
 
И аз съм яко адиктед. Даже на море от 5 дни не издържах и на втория намерих нет. Хубавото е, че не съм единствен в това, гледам доста са на моето дередже, което е леко успокояващо. ОТ него черпя почти всичко. Инфото ми идва от там, не оставам платените от правителството каналните телевизии да ми набиват глупости. Но това не е толкова голям минус, все пак си е нормално , особедно за нас, които и бизнеса им е тук и всичко като цяло е тук. Както се вика и ентъртеймънта. :)
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

И аз съм. Но е нормално за хора, които работят по интернет и имат сайтове, да изпитват такава нужда. Не може примерно 3 години да работя някакво проектче и изведнъж да отида на море, като не се интересувам 2 седмици какво става с него. Няма как да се случи, просто ме човърка отвътре...

п.п. Интересно, няма нито един отговор "не" :D
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Харконе, какви са тия анкети дет ги пускаш?
Въпросът е кат за децка викторина.

Искам нещо с повече сол и пипер.
Мегдан за словоблудстване.

ПС: Гласувах 'Да'.
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Мога с нет, мога и без него :)

Но все пак гласувах да :)
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Качих се на хижата под вр. Вихрен и първата реакция ми беше да проверя дали има wi-fi или 3G. Не съм пристрастен.
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Харконе, какви са тия анкети дет ги пускаш?
Въпросът е кат за децка викторина.

Искам нещо с повече сол и пипер.
Мегдан за словоблудстване.

ПС: Гласувах 'Да'.

в баш форума :).

Гласувам с да, причини:
1. Вкъщи съм - 4-7 часа в интернет когато съм бил на работа, 14+ часа като съм почивка.
2. На работа съм - 1+ часа в интернет, главно фийдове, четене на новини, четене на мейли.
3. Навсякъде другаде, HTC Desire, HTC Flyer. Има ли смисъл да пиша още?
:)
Иначе @Blinky, забавно ми е като съм по-свободен да гледам новините по БТВ, единствено защото супер много се кефя като видя някои приятел които ми разправя кво станало преди малко в новините и да му обеснявам, че съм запознат вече 3 дни с факта.
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

И да, и не. Мога да карам без нет, даже ми е по-спокойно, но съм пристрастен към храната, изкуствената светлина след залез слънце и други такива работи, които не мога да си осигуря без паричките от нета.
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Точно толкова съм "пристрастен" към Интернет, колкото и към отвертките, книгите, компютъра, моторните превозни средства (тролеи, автобуси, таксита), вилиците, лъжиците, ножовете, хавлията, обувките, топлата вода, парите и т.н.

На теория човек би могъл да живее (известно време) без изброените по-горе неща. Даже има хора, които нямат и студена вода за пиене... Кой нормален човек би искал да живее без изброените по-горе неща?
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

Хмм. Трудно ми е да определя. Но не мисля че съм пристрастен, въпреки че по цял ден съм пред компа.
Ако някога съм мислел че съм пристрастен към нещо, то това бяха компютърните игри. Но сега съм убеден че не съм, защото е минавало огромно време без да играя нищо. А сега играя чат пат вечер по-малко.
А относно интернета, просто работата ми зависи изцяло от него и няма как без него. Но в бъдеще, като си изкарвам парите по друг по-лесен начин и когато не ми се налага да работя, не мисля да кисна по цял ден пред компа. Не казвам че ще е супер лесно да спра, но със сигурност няма да е и толкова трудно, колкото да се спре хероин :).
Така че мисля че не съм пристрастен към нищо.
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

И аз се категоризирам като всички над мен :)
Не съм в нета само когато спя, навън съм или съм на почивка.
На работа съм постоянно с минизиран firefox. Вкъщи като се прибера пак само пред компа вися. Отделям се когато гледам мач по ТВ-то или когато вечерям.
Филми, музика, сериали, работа, забавления. По-голямата част си ги набавям от нета.
 
От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

:D

net+addict.jpg
 
Re: От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

То не е смешно....:) Аз усещам с всеки ден каква наркомания е това. Не мога без нет, не само за по работа, а по принцип. Телевизията не я бръсна за нищо вече. Все ми е тази дали имаме, само интернет да има. ;)
 
Re: От: Кои от Вас се смятат за internet addicts?

То не е смешно....:) Аз усещам с всеки ден каква наркомания е това. Не мога без нет, не само за по работа, а по принцип. Телевизията не я бръсна за нищо вече. Все ми е тази дали имаме, само интернет да има. ;)

При нас уебмастърите не наркомания :) пак сме с диагноза ама е работохолизъм :p :) защото дори като си във форума научаваш нови неща за това с което се занимаване или се сблъскваш с нови каузи :)
 

Горе