Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

Прекалено много ми идва философията. :)
Иначе явно си помислил, че кинти е лева, пък аз го ползвам за пари. Не употребявам "лева" , когато става въпрос за акции.
И не знам какво точно коментираме, аз просто за ташак с едни свободни $1000 шортих fb, защото ми каза, че анализите ти казват, че не трябва да се шорти.
Е те паднаха над 10% за пореден път.
Същата работа и с тесла. :)

Нито е само МЕТА, нито е само TSLA. Вчера и HIMX е надолу колкото TSLA. Макро не подбира. ;) Може и цяла година да продължи. Дано паднат още за да може да си купя на по-ниска цена.

И кога съм казвал, че не трябва да се шорти? Даже последните ми няколко поста казват, че трябва да се движиш според сентимента ако е в краткосрочен план. Нали и аз шортя. :)

Едит: VIX е на 36.45 ти си мислиш, че някой може да предвиди другата седмица какво ще е. :eek:

Както и да е. :)
 
Еее, ай виж си коментарите, не си пропуснал да ми опонираш, като съм написал нещо за шортене на тесла или fb (то два пъти съм го казвал де и двата пъти си се обадил).
Пък himx за разлика от meta ще дублира до края на годината. :cool:
Че има макро има, ама дали усещаш хайпа на водорода, който се зароди отново? ;)
 
Еее, ай виж си коментарите, не си пропуснал да ми опонираш, като съм написал нещо за шортене на тесла или fb (то два пъти съм го казвал де и двата пъти си се обадил).

Ами шортвай де. Само говориш и ти като тия с активите на Газпром :).

Пък himx за разлика от meta ще дублира до края на годината. :cool:

Възможно е, но се съмнявам.

Че има макро има, ама дали усещаш хайпа на водорода, който се зароди отново? ;)

Преди няколко години Тесла правиха проучване на тази тема. Твърдят, че чисто от физична гледна точка няма как водородните клетки да са по-ефективни от сегашната технология за батерии (която все още е далеч от оптималната). Склонен съм да вярвам на Илон. Все пак има доста проекти зад гърба си включително успя да приземи орбитален буустър, днес ежедневие, след като всички твърдяха, че не е възможно.

Също CEO-то на VW смята, че няма бъдеще във водородните клетки за автомобили.

Ето и една сравнително нова статия по темата: https://www.wsj.com/articles/hydrogen-powered-cars-11644519367

Ще поживеем, па ще видим. Купувай акции от този сектор щом смяташ така. :)
 
Бла бла бла.
Следваш тренда викаш :D Кон с капаци си пич.
А илъна е голем фен на догето, къвто си му фен ми е странно да не си купил на 50 цента. :D
Бла бла бла, ама правя пари, а ти се оплакваш.

Илон е трол по душа. Идеята с плащането с Dogecoin беше да се покаже колко лесно е да се манипулира крипто пазара и защо за сега няма как да измести фиат. Поне чети защо го прави.

Реално е добра алтернатива на BTC за разплащане, защото транзакциите са много пъти по-бързи и евтини.

Не съм купувал, защото няма фундамент. Неограничен брой са.
 
Е как няма фундамент, Илон пише за него, значи е истина.

Оплаквам се? :D

Ти май си изплискал водата от легена.
Аз единствено се ебавам с разбирачите, онзи другия пък чак се е обидил и не пише как купува на промоция Meta. :D
 
Оплаквам се? :D

Пари при пари отиват. Бирата си е бира. :cool:

Туй си е един вид оплакване/извинение, че ти трябват пари за да правиш пари.

Дай ми акаунт с $1,000 и за един месец ще ти ги направя поне $1,150 (15%) в каквото и ще да е макро ама печалбата си е за мен. Офертата важи само за теб и е само за днес. :D
 
Още една компания, която не бих пренебрегнал.

Apple обяви новия си процесор. До 128гб памет, процесор с 20 ядра и видеокарта с 64 ядра. 8 пъти по-бърз от М1, който и без това нямаше еквивалент на пазара. ;)
 
Какво мислите за акциите на Ролс Ройс ?
А защо точно RR, а не друга компания в този сектор? Какво предимство имат? Например спрямо GE?

 
Наскоро четох че почти са им одобрили документацията за да строят някакви мини ядрени реактори , което в сегашната ситуация може да ги постави в доста изгодно положение .

Получили са финансиране само. До колкото чета първия им 470MW реактор е евентуално за 2030г. https://www.ft.com/content/d51eb5b5-d610-4874-8a7c-c4c9bc94d235 Покрай някое забавяне вероятно ще е 2035-2040г.

С две думи го разбирай като супер дългосрочна инвестиция ако решиш да купуваш само заради това и не се знае какво ще стане.

SMR е интересна технология и според мен има бъдеще в нея. Както и ядрената енергия като цяло. Евтина, безопасна и чиста. За съжаление има много митове, които спъват развитието. Миналата година ми беше доста интересно да чета на тази тема.
 
Не искам поста ми да се тълкува по грешен начин и не успях да видя в темата, но в момента добра идея ли би била да се купуват акции на Газпром? Тъй като има и сериозен проблем с купуването им, както и търговията им. Но едно е сигурно, в момента заради обстановката определено техните акции не са на реалната им стойност, а възможните печалби биха били реалистични при евентуално примирие и благоприятно излизане от тази ситуация. Има риск и да на се случи , но има и шанс да се случи, вече политико-стратегическите експерти ще кажат, но факт е, че ще има доста голяма възвръщаемост, ако се случи. А реално след утихването на цялата тази нажежена обстановка, няма как нещата да не се върнат към старите си работещи механизми. Да, след това ще се избягва все повече енергийна зависимост от Русия, но Газпром ще върне частично бизнеса си отново на крака.
 
Не искам поста ми да се тълкува по грешен начин и не успях да видя в темата, но в момента добра идея ли би била да се купуват акции на Газпром? Тъй като има и сериозен проблем с купуването им, както и търговията им. Но едно е сигурно, в момента заради обстановката определено техните акции не са на реалната им стойност, а възможните печалби биха били реалистични при евентуално примирие и благоприятно излизане от тази ситуация. Има риск и да на се случи , но има и шанс да се случи, вече политико-стратегическите експерти ще кажат, но факт е, че ще има доста голяма възвръщаемост, ако се случи. А реално след утихването на цялата тази нажежена обстановка, няма как нещата да не се върнат към старите си работещи механизми. Да, след това ще се избягва все повече енергийна зависимост от Русия, но Газпром ще върне частично бизнеса си отново на крака.

На тази тема си говорих с хора, които са много по-напред от мен. Смисъл имат много пари разбирай суми от 9-11 цифри.

Според тях като цяло не е лоша идея ако можеш да поемеш риска да загубиш тези пари. Много богаташи го правят най-вече купуват недвижими имоти в Украйна и Русия за без пари.

Виж какво стана с BlackRock и тяхната позиция в руски активи. Те набиха допълнително пари малко след като започна всичко. Загубиха $17b. Но това е капка в океана за тях, защото имат почти $10t активи. При такъв обем портфолио са длъжни да купуват всичко просто защото друго не е останало да купуват (диверсификация). Един вид за тях това е "BUY THE DIP!".

Основният проблем е ликвидност. Почти никой в ЕС не желае да ти поеме транзакцията. Трябва ти брокер/посредник в Русия.

Също имай предвид, че санкциите срещу Русия се налагат лесно, но за да се махнат ще отнеме години.

А ако е вярно това, което пишат по медиите, че Путин иска да приватизира активите на компаниите, които излизат от руския пазар - считай, че ако го направи Русия никога повече няма да бъде част от западния свят и чужд инвеститор няма да стъпи там. Китай не може да замести САЩ и ЕС.

Накратко за малки суми май не си струва. Ако си баровец е различно.
 
@Ivo_ това ще ти хареса. Цени на "популярни" компании спрямо ATH. :D

FNvZ8CpVsAIHTyH
 

Горе