Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

@metaverse Той те пита съвсем друго нещо, ама ай.
ама истината е, че не можеш да отговориш адекватно. :)

Тесла вече изкарва пари, това е добре. Само дет не е ясно, защо на всеки $1b печалба оценката е над $200b. :) И това е сега, по-рано беше даже по-сериозна цифрата.
И Apple оценката почти 10 пъти по-ниска от тази на Тесла за всеки $1b само $25b

И съответно ти съгласен ли си, че е напълно нормално след 5 - 10 години, когато тесла почне да прави по $100b печалба да струва скромните $20 трилиона?

Или по неведоми пътища сега е такова положението, каквото си е, а след 5-10 години при $100b печалба да не се окаже, че капитализацията си се врътка около $2 трилиона? :)


Това те пита @webstil
 
@metaverse Той те пита съвсем друго нещо, ама ай.
ама истината е, че не можеш да отговориш адекватно. :)

Тесла вече изкарва пари, това е добре. Само дет не е ясно, защо на всеки $1b печалба оценката е над $200b. :) И това е сега, по-рано беше даже по-сериозна цифрата.
И Apple оценката почти 10 пъти по-ниска от тази на Тесла за всеки $1b само $25b

И съответно ти съгласен ли си, че е напълно нормално след 5 - 10 години, когато тесла почне да прави по $100b печалба да струва скромните $20 трилиона?

Или по неведоми пътища сега е такова положението, каквото си е, а след 5-10 години при $100b печалба да не се окаже, че капитализацията си се врътка около $2 трилиона? :)


Това те пита @webstil

Капитализацията на общия пазар за телефони през 2021г. беше около $273.9b и се очаква да стигне около $500b до 2030г. Ръст от 7-8% на годишна база.

За автомобили (топ 50 компаниите) е около $2.164t като се очаква средно да се увеличава по 2% на година до 2030г. Въпреки тенденцията за споделяне и робо таксита.

Оставям на теб да кажеш дали е нормално. И не забравяй, че за период от 10-15г. в TSLA трябва да добавиш още няколко вертикали, които засега дават минимални доходи. Включително general AI, защото до 15г. все ще се реши този проблем.

@webstil не ме е поправил. Според мен много добре ме разбра.
 
@metaverse Бе ти съвсем се правиш на ударен.
АКо ще и градове под земята да строи, въпроса е един и същ. Как се оценява $1b печалба на компанията. На колко се очаква да се оценява, когато почне да изкарва големите пари? Разбирай като почне да отчита по 100-200 милиарда годишна печалба.

В автомобилния сектор печалбата на компаниите им дава доста по-скромна оценка. В енергийния сектор е същата работа.
на $1b печалба там според компаниите се оценяват от сорта на $3b до $10b

Ама нали тесла я броим за технологична, та затова го сравняваме с големите в сектора там, а не с тия мижитурки в автомобилния сектор.
 
Ще поживеем па ще видим кой прав/кой крив. :)
Мдаам, не можеш да отговориш, както написах и по-рано.

Аз ти написах в другата тема, че на база статуквото приемам за нормално оценката и си дадох даже за 3 години напред какво очаквам.
Голямата въпросителна е като стигне до големите печалби какво ще се случи. А именно дали ще замръзне или ще продължи да е прецедент и първата компания с капитализация над $10 трилиона
 
Мдаам, не можеш да отговориш, както написах и по-рано.

Напротив отговорих ти. Ти ми излизаш със стандартни модели и прецених, че натам дискусията е безсмислена.

Съгласни сме, че имаме разногласие и така.
 
Аз пък си чакам с нетърпение да обявят колко ще е сплита. По-достъпната акция ще даде супер бууст в интереса към опциите.

Ще имам поне 40 контракта ако направят 20-ка, което значи минимум $500 на седмица от опция с делта 0.5% :)

Сега е по $200 на контракт.

Screen Shot 2022-04-28 at 17.25.01.png
 
Вдигнаха дивидента с 4.5%, допълнителен share buyback за $90b и т.н. Хич не ми дреме за моментното състояние :D.
 
Малък тест със стратегия за хващане на дивиденти. Не съм се заигравал никога преди това.

Избрах съвсем произволно OHI гледайки скорошна дата за ex-dividend.

1. Купих 30 бройки на $27.78
2. Хванах дивидента от $20.10
3. Продадох на $28.59 за $24.15
4. Общо $44.25 за 9 дни (дивидента ще го получа на 05/13 де).

Ако бяха паднали след отчета просто щях да купувам с DCA до 100 бройки и после да продавам Calls.

Това е вариант на triple income dividend capture strategy.

Сега подхванах една нова позиция със 100 бройки в INTC като ще го комбинам с опции. Ако се получи добре поне още няколко пъти ще го документирам подробно на сайта.


Screen Shot 2022-05-03 at 23.08.12.png
 
NIO, XPENG и още 86 компании бяха добавени в списъка на SEC за вероятно премахване от пазарите в САЩ. Предполагам всички ADR ще бъдат добавени. Това са компании с разклонения из островите колкото да бъдат добавени в пазарите.

Делистването е ако не отворят книгите си за проверка. Ако се съгласят няма да има проблем.

Не е голяма драма, защото имат цели 3 години, но гледайки какво стана с DIDI за мен е прекалено голям риск ако става въпрос за дълга позиция, а не трейд.

Under the regulations, a company can only be restricted from trading in the US stock market if it has failed to open its audit papers to the US for three consecutive years.

Питайте ме пак защо не купувам китайци. :)
 

Горе