Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Здравейте, от снощи вечерта ме "атакуват" с безсмислени коментари (около 20) за час инсталирах някаква каптча, но без ефект.
Хората(или ботовете), които пишат коментарите имат посочен за уеб сайт google, yahoo или bing какво да правя? Ако може да ми предложите някоя каптча, която сте ползвали
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Някой може ли да ми помогне с плугин за файлове подобен на този от системата на е107,с който мога да правя отделни папки с файлове,които да до добавям с линк? Или такова животно няма? :)
 
Re: От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Някой може ли да ми помогне с плугин за файлове подобен на този от системата на е107,с който мога да правя отделни папки с файлове,които да до добавям с линк? Или такова животно няма? :)

http://wordpress.org/extend/plugins/download-monitor/
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Това е много добро колега мерси :) Имам само още един въпрос мога ли да си направя страница с всички файлове и как става тоя трик?
П.П. Открих в друга тема :) Сега ще се оправя :)
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Pfff, az izpolzvam okolo 40 plugins :D

No vajni sa:

All in One SEO Pack - Pro Version (tova e za SEO, ako go vzemesh tozi drug plugin za SEO ne ti trqbva)

FeedBurner FeedSmith (ako imash izpolzvash
FeedBurner feed, tozi plugin shte redirect-ne vseki Blog Feed do Feedburner, kudeto mojesh da imash dostup do statustiki i dosta polezni danni)

Google Analytics for WordPress (ako ne izpolzvash Google Analytics, shte trqbva da si promenish standartite)

Google Website Optimizer for WordPress (ako testvash web stranici, da vidish koq e "po-dohodna," tozi plugin shte ti trqbva)

Google XML Sitemaps (zaduljitelno za SEO)

MaxBlogPress Ping Optimizer (sled vseki post v Wordpress, shte trqbva da ping-vash do drugi blogove za pove4e web traffik. No ako edit-vash stranicite v Wordpress, shte ping-va postoqnno, taka 4e mojesh da si banned ot tezi ping sitove, tozi plugin predotvratqva tozi problem). Mojesh da izteglish dobur ping list sys saitove koito da ping-vash. Sled tova vari v Wordpress Panel -> Settings -> Writing -> Update Services -> copy & paste vsi4ki website URLs do doito shte pingvash za pove4e traffik sled vsqka nova stranica koqto suzdavash v Wordpress.

Page Links To (ako imash web stranica koqto da e izvun tvoq wordpress blog, mojesh da e redirect-nesh ot tvoq blog 4rez tozi plugin)

podPress (GOTIN plugin za publikuvane na Podcasti v iTunes)

PopUp Domination (mojesh da napravish pop-up prozorec za posititelite na saita ti i da go naglasish sled kolko vreme shte se pokaje na posetitelite na saita ti). Dobur za promocii i opt-in.

WordPress Database Backup (ako se precaka wordpress, mojesh da vuztanovish predishnite mu nastroiki) - ako znaesh osnovite na MySQL Databases i MySQL Admin
WP-Ban (mojesh da bannvash IP na posetiteli (ZAVINAGI) v saita ti koito se probvat da te haknat ili zloratstvat). Ima opciq da se ban-ne IP Range.

StatPress (lubimiqt mi plugin za statistiki ot posetitelite na websita)

Psychic Search (ako imash "search" opciq v websita ti, mojesh da vidish to4nite keywords posetiteli na saita ti izpolzvat za da napravish takiva web stranici, sushto taka i ti kazva kakvi "search terms" posetitelite na saita ti izpolzvat za da namerqt saita ti v Google)

WP-Click-Tracker (dava statistiki za klikvaniq vurhu linkove, snimki i drugi failove)

Akismet (idva s Wordpress, no predpazva ot spam comments)
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Аз използвам SI CAPTCHA и съм доволен. За нещастие за ботовете има успех, но за хората няма начин освен да им сложиш бан (ако са с един IP адрес)
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Здравейте!

Регистрирах блог в Wordpess и ползвам тяхна готова тема. Възможно ли е да редактирам малко кода на sidebar-а и как да го направя. Как и къде да инсталирам All in One SEO Pack и други plugins,​ които препоръчвате.
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Да, възможно е. В Appearance трябва да има едно таб-че Editor. Там може да редактираш кода на различните елементи. Виж WP менюто, има един таб plugins. Там даваш add new.
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

В момента нямам тези табчета. Необходимо ли е да инсталирам WP на компютъра, от който достъпвам блога.
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Не, не сакън! :)
Ако ще ти е по-удбно влез през фтп/ssh или др. и си редактирай кода с някой HTML editor.
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

За WordPress.COM става дума очевидно.
Ще си инсталира плъгини и ще си редактира кодове някой друг ден.
 
google sitemaps, wp total chache/hyper cache, yoast wordpress seo, wp syndicator, better wp security, clickbump seo, sociable
 
От: Re: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

google sitemaps, wp total chache/hyper cache, yoast wordpress seo, wp syndicator, better wp security, clickbump seo, sociable
С две ръце за yoast wordpress seo
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

И аз да попитам нещо. Има ли плъгин, който да сменя бакграунда на сайта през зададен период от време?
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

И аз да попитам нещо. Има ли плъгин, който да сменя бакграунда на сайта през зададен период от време?
И аз съм търсил такъв плъгин и само един платен намерих http://codecanyon.net/item/custom-backgrounds-for-wordpress/full_screen_preview/121983
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Full Text Feed - Показва целия текст от статиите на RSS абонатите, дори да сте задали линк за продължение към цялата статия в началната страница. Имайте в предвид, че повечето абонати не обичат препратките за продължение на статията в главния сайт от своите RSS четци.
Mnого обичат да крадат цели статии по РСС ако ги даваш. Особено ако другия сайт, дето ти ги краде се индексира по-бързо от теб. Сложи закъснение 1 ден, например, че да не даряваш контент на тарикатите.

Има български плъгин който ще провери какво са крали от вас - kradeno се нарича и мисля че е официален през формичката на Wp се намира
много обичам плъгина cyr-to-lat - объща названията на постовете и страниците на латиница, прави ги-четими
Задължително си слагам Google xml sitemaps, за по-добра работа с сайтмаповете
Също много обичам my category order и my page order - да си подредиш сам категориите и страниците.
Много е важен плъгина better related content - изкарва подобни публикации сле дпоста, спомага за вътрешен кросслинкинг и за user experience
Във ALL IN ONE SEO е мегаважно да дадете Use noindex for tags, categories and authors
 
От: Кои WordPress Plugins ползвате и смятате за задължителни

Има ли плъгин който ако някой пусне следваща обява в рамките на 5-10 секунди от едно IP, плъгина да блокира публикуването на обяви за определен срок.
 

Горе