Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

redrum

Well-Known Member
Писна ми да гледам наивни и мърляви хора, които обвиняват целия останал свят за неправилните си решения.

Лекарката е виновна, да, ама такива останаха тука, особено в малките населени места. Това е реалността и трябва да се свиква с нея. Не че в другите държави ги няма и не се случват такива неща. Но това, че е виновна няма да върне бебенцето, а цялата ситуация е можела да бъде избегната!

Не разбирам, наистина не разбирам, бездействието на родителите. Как може да се оставиш в ръцете на съдбата, да нямаш лекар на който си платил и го знаеш, че ще си свърши работата, че ще се отнесат с теб добре? Не ги разбирам тия жени, които цяла бременност спят, а после се пускат в приключения със съмнителни лекари. Това е някакъв вид мазохизъм, знаеш какво ще стане и въпреки това играеш на руска ролетка. Смисъл, как няма да са планирали раждането, кой ще ги изражда и няма да са поели инициативата в свои ръце? Раждането е няма и 1000 лв., а от него зависи, както живота на майката, така и на бебето. Ако нямат пари, да теглят кредит. Не виждам кое може да е по-важно от това.

Крайно време е хората да си носят отговорността, оная държава която мисли вместо теб я няма вече. Така че, ако тука има бъдещи майки и татковци - мислете навреме, за да не ревете после.
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Писна ми да гледам наивни и мърляви хора, които обвиняват целия останал свят за неправилните си решения.

Лекарката е виновна, да, ама такива останаха тука, особено в малките населени места. Това е реалността и трябва да се свиква с нея. Не че в другите държави ги няма и не се случват такива неща. Но това, че е виновна няма да върне бебенцето, а цялата ситуация е можела да бъде избегната!

Не разбирам, наистина не разбирам, бездействието на родителите. Как може да се оставиш в ръцете на съдбата, да нямаш лекар на който си платил и го знаеш, че ще си свърши работата, че ще се отнесат с теб добре? Не ги разбирам тия жени, които цяла бременност спят, а после се пускат в приключения със съмнителни лекари. Това е някакъв вид мазохизъм, знаеш какво ще стане и въпреки това играеш на руска ролетка. Смисъл, как няма да са планирали раждането, кой ще ги изражда и няма да са поели инициативата в свои ръце? Раждането е няма и 1000 лв., а от него зависи, както живота на майката, така и на бебето. Ако нямат пари, да теглят кредит. Не виждам кое може да е по-важно от това.

Крайно време е хората да си носят отговорността, оная държава която мисли вместо теб я няма вече. Така че, ако тука има бъдещи майки и татковци - мислете навреме, за да не ревете после.

От части мога да се съглася с теб, но погледни от другата страна. Първо не всички имат достъп до информация като теб и съответно не всички са наясно за състоянието на здравеопазването и конкретното болнично заведение, особенно ако е първо раждане. Като отчетеш и факта, малък град - ниско образовано общество няма как да не се случват такива неща. И на последно място - за какво плащам тия здравни осигуровки да като за всичко после плащам като поп на частни клиники и лекари..?
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

и ква файда ако си платя на софиямед? или казваш - по-добре да пребият, отколкото убият :mad:
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

и ква файда ако си платя на софиямед? или казваш - по-добре да пребият, отколкото убият :mad:
Понеже скоро ми се случи - ВИП стаята струва 40 лв./ден и бебето спи при майката. И говоря за екип при раждането, а не за това какво може да се случи след това, въпреки че и за това има цака.

@bioz - съгласен съм, но тогава ще действа естествения подбор. Това е грозната истина. А за осигуровките, плащаме ги щото е задължително, като с данъците.
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Какво е станало в Тетевен?
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Какво е станало в Тетевен?
Общо взето една мърлява майка се е предоверила на системата и е попаднала на акушерка, която не успяла да изроди детето й и използвала някакви допотопни методи. По Господарите бръмнаха с репортажи.
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Абсолютно съм съгласен. Не мога да разбера хора, които теглят безумни кредити да си ремонтират шибаната боксониера или да си купят 10 годишен таралясник, а не им се дават 1000-1200 да си родят детето като хората. Мойте и двете се раждаха в майчин дом - Варна и оплаквания нямам. И бременността се води супер професионално и самите раждания минаха много добре. Въпреки че при първото имаше някои усложнения и не ми се мисли какво щеше да стане, ако бях закарал жена ми в държавна болница - едно от най-правилните решения в живота ми.

Разликата не е голяма, защото част от раждането се покрива от осигуровки, колкото там покрива касата, другото си го плащаш. Обслужването обаче няма място за сравнение. Не че и там не може да се случи нещо неприятно, но частната болница си пази хляба, там грешките се наказват с намалени приходи и фалити. Затова се внимава много повече.
 
Re: От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Общо взето една мърлява майка се е предоверила на системата и е попаднала на акушерка, която не успяла да изроди детето й и използвала някакви допотопни методи. По Господарите бръмнаха с репортажи.

Това да се довериш изцяло и само на това, което системата ти дава е малко нож с две остриета. Казвам го, защото го видях в действие. Видях каква е разликата "с екип" и "без екип". За жалост това е в момента здравеопазването. Пълна мъка. При нас стаята беше 70 лева на вечер, което е малко над това, което знам за нормално, но нямаше как, защото условията след тежко раждане или всякакво дори в не вип стаите е повече от тегаво и е много кофти да набуташ родилка там. ;)
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Хайде да не преувеличавате и плашите хората, които 1000 лв са им по кът. Две деца родени с нормално раждане в Тина Киркова, без екипи, без вип стаи. Да са ми живи и здрави и мама и двете деца. Жената беше супер доволна от лекари, акушери, условия.

Толкова е на късмет на какви ще попаднеш... По-горе споменаха София мед. Има хора, които се оплакват от Токуда. Споменавам примери само за София, верно, че в малките населени места може да е по-сложно.
 
Прав си бате, на късмет е. Но някак за такива неща, аз гледам на допирам до късмета. :) Не казвам при никакви положения, че без екип нямаше всичко да е ОК, но някак много си личи разликата. Поне по мои наблюдения. Не знам как го измислиха това извращение и в същото време очакват по-висока раждаемост, но определено е в стила на нашето управление. Аз съм мега доволен от всичко около раждането и честно казано не мога да кажа нищо лошо. Много професионално се отнесоха и ако трябва да избирам, бих го направил отново там. ;)
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Хайде да не преувеличавате и плашите хората, които 1000 лв са им по кът. Две деца родени с нормално раждане в Тина Киркова, без екипи, без вип стаи. Да са ми живи и здрави и мама и двете деца. Жената беше супер доволна от лекари, акушери, условия.

Толкова е на късмет на какви ще попаднеш... По-горе споменаха София мед. Има хора, които се оплакват от Токуда. Споменавам примери само за София, верно, че в малките населени места може да е по-сложно.
Ролетката е руска приятел. Тина Киркова е и нашата болница, но на мен не ми се рискува с лекари, които не познаваме. И консултации, следенето на цялата бременност, тонове на бебето и прочее, та чак до раждането - всичко е правено от една лекарка, на която имаме доверие. Аз лично не бих рискувал и 1% вероятност да има нещо кофти да се случи. Все пак, не само детето, а и жената може да умре, нали?

Но, специално за тоя случай, жената ми каза за някаква тема в бг-мама, в която много хранят въпросната лекарка. Майката ако се беше поинтересувала, може би щеше да се размине. Да не говорим, че казват как въобще не трябвало да ражда естествено, щото имала стеснен таз. Но явно водещата бременността лекарка не е информирала израждащата (не си били говорели!), а и не е попълнила коректно документацията или пък оная въобще не я е прочела. :arrow::shock:
 
На брат ми жената разждаше там също, моята в Шейново, но от Тина Киркова са останали супер доволни, като и те бяха с екип, както и вип стая, в това няма явно компромиси. Израждащия доктор бил на много високо ниво и това им помогнало много. ;) Колкото до циганията там, само това не ми се понрави - едни орки с тъпани и акардиони, които бичат яко, също така така това се опитват да направят и пред много други болници тъпита мангали. Но при Тина Киркова е силно изразено това. :)
 
От: От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Ролетката е руска приятел. Тина Киркова е и нашата болница, но на мен не ми се рискува с лекари, които не познаваме. И консултации, следенето на цялата бременност, тонове на бебето и прочее, та чак до раждането - всичко е правено от една лекарка, на която имаме доверие. Аз лично не бих рискувал и 1% вероятност да има нещо кофти да се случи. Все пак, не само детето, а и жената може да умре, нали?

Но, специално за тоя случай, жената ми каза за някаква тема в бг-мама, в която много хранят въпросната лекарка. Майката ако се беше поинтересувала, може би щеше да се размине. Да не говорим, че казват как въобще не трябвало да ражда естествено, щото имала стеснен таз. Но явно водещата бременността лекарка не е информирала израждащата (не си били говорели!), а и не е попълнила коректно документацията или пък оная въобще не я е прочела. :arrow::shock:

Ако имахме някакъв доверен лекар, щяхме сигурно да платим за екип. Но ние нямаме. А жена ми се беше постарала да си проучи какво се случва в Тина Киркова, бяха минали познати и всички са много доволни.

Като казвам късмет, нямам предвид да се надяваш на годпод да попаднеш на кдърен лекар - все някакво проучване трябва да има. За късмета визирах да не дава господ да си има усложнения без вина на доктора. Че тогава...

Темата ми е кофти. Не спират да мрат деца, родилки, закъснели линейки, отказ да се прегледат хора, разкатаване по болници, убийства по градинки и паланки, ония ден в 2 вечерта в Студентски град малко ме достраша в една по - закътана уличка. Никога не ме е било страх ама напоследък само зверства и простотии.
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Демокрация, какво да правиш. Имаш свободата да ходиш където си искаш, но не го правиш, защото те е страх.

За другото, проучването е много важна част от семейното планиране. Който не го прави, сам си е виновен, поне за това.
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Двама сина имам. Не са ми проблем 1000 -те лв. Умишлено не съм плащал за екипи. И двамата се родиха с нормално раждане, при нормално отношение, при нормални пернишки лекари, акушерки и т.н. Едната бременност на жена ми я следихме в клиниката на "Щерев". Ще пропусна коментара за търговските отношения там.

Хора се раждат от незнамсиколко години. Здравите жени, които са избрали здрави бащи - раждат здрави деца - това правило се потвърждава от еволюцията. Медицина има от скоро (в историчаски план). Не искам да пиша какъв е изводът, защото много хуманисти ще го сметнат за жестоко, вулгарно и т.н...

Лекарите и медиците на са виновни. В 99 % от случаите помогат. Има процент, в който грешат, има процент в който са немарливи, има процен, в който високомерието и рутината ги подвежда...

Един мой приятел лекар казва: "Има риск да паднеш по стълбите, само ако слизаш по тях." Лекарите са хора и грешат, ако смятате да ползвате услугите им приемете този факт.
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Е това е първото нещо, което трябва да се забрани от тъпата му реформа на реформаторския министър - доплащане на избор на екип при раждане, "ВИП" стаи, доплащане за акушерка, която е спала поне 8 часа този ден, доплащане за пелени и чисто креватче и т.н.

Как няма да има отрицателен прираст при бялото (скоро) малцинство?! Ми много ясно, че ще има... Едно бяло дете струва от 10 хилки, а едно зелено дете ти носи поне 5 първата година...

Ма вие продължавайте да си плащате де. Можете да се опитате да си платите и по-бързо да ви обслужат в супера или да преварите на автомивката. Такса "обслужване" и не забравяйте да си платите такса "избор на ибрик" като ви подготвят следващия път за онождане в някоя институция!
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Е това е първото нещо, което трябва да се забрани от тъпата му реформа на реформаторския министър - доплащане на избор на екип при раждане, "ВИП" стаи, доплащане за акушерка, която е спала поне 8 часа този ден, доплащане за пелени и чисто креватче и т.н.

Как няма да има отрицателен прираст при бялото (скоро) малцинство?! Ми много ясно, че ще има... Едно бяло дете струва от 10 хилки, а едно зелено дете ти носи поне 5 първата година...

Ма вие продължавайте да си плащате де. Можете да се опитате да си платите и по-бързо да ви обслужат в супера или да преварите на автомивката. Такса "обслужване" и не забравяйте да си платите такса "избор на ибрик" като ви подготвят следващия път за онождане в някоя институция!

Братле, те 95% от болниците са ЕООД-та или ООД-та, могат ако искат и други екстри да вкарат в ценоразписа. И се сетих за онзи виц...
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

А не може ли здравеопазването да стане като на запад със здравна карта
Който е платил повече има привилегията за по добра болнична среда и избор на екип
Май някой трябва да открие топлата вода
 
От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Който не плаща си поема риска. Радвам се за теб Стойнев, но аз не бих рискувал два живота за 1000 лв.

И да, ако мога - спирам да плащам вноските моментално. Но не мога, както не мога и да се откача от топлофикация.

Как няма да има отрицателен прираст при бялото (скоро) малцинство?! Ми много ясно, че ще има... Едно бяло дете струва от 10 хилки, а едно зелено дете ти носи поне 5 първата година...
Една от причините е това, да. Тъжно, но факт.
 
От: От: Кой е виновен за трагедията в Тетевен?

Който не плаща си поема риска. Радвам се за теб Стойнев, но аз не бих рискувал два живота за 1000 лв.

И да, ако мога - спирам да плащам вноските моментално. Но не мога, както не мога и да се откача от топлофикация.


Една от причините е това, да. Тъжно, но факт.

Само че с плащането не се решава нищо. Това че си дал 1000 лв. не означава, че ще ти обърнат внимание. Има неща, които не могат да се купят с пари (за нещастие). Не искам да те убеждавам, или разубеждавам в нищо, затова и няма да коментирам повече практиката "избор на екип". Важното е, че всеки един от нас има право на информиран избор, а останалото е работа на природата.
 

Горе