Кой е най-добрият смартфон?

За мен най-важното е батерията. Сега съм с Lenovo с 5000 mAh бетерия и не ме е страх, че ще изгасне по средата на деня. Проблема се решава и с външна батерия, но все пак са си още кабели и неудобство...
 
Абе верно си е...ти магазини отваряш за 1000 лева, пък за телефон ще ги дадеш.
То и ти коли за по 200 бона караш и в апартамент за половин милион живееш, ама айфоня си го виждал само на картинка сигурно :D
 
За мен най-важното е батерията. Сега съм с Lenovo с 5000 mAh бетерия и не ме е страх, че ще изгасне по средата на деня. Проблема се решава и с външна батерия, но все пак са си още кабели и неудобство...
Моя мисля че е 3 000 mAh и го спуквам.. все издържа до вкъщи (15-16 часа) навън. Не знам ти какво правиш с 5к
 
Аз съм 4200 и не ми стигат за деня, ни и телефона му е стар вече - смартфон на 2 години се води стар вече, хахахаха. И ще гласувам за Леново и аз. Много ми харесват едни тънки Самсунг, но не се сещам за модела. Лошото пир тези и други такива е, че нямат това което гледам за телефон:

1. Голяма батерия
2. Минимум 4-ядрен
3. 2 слота за сим
4. Тънък и изчистен дизайн
5. Ако е на по ниска цена, само е +
6. Андроид задълже

Да. Ще се учудите колко не толкова много телефони влизат в листа, ако и сложим критерии да е чисто годе разпознаваем бранд. :)
 
Аз съм с 2500 с китайски ulefone s7 за 95 лв от България го купих чисто нов. Стига ми напълно достатъчно за деня. Използвам скайп, фивър, фейсбук, yahoo и още няколко приложения. Не ровя цял ден из фейсбук, но все пак го използвам доста често особено месенджър. Това, което съм направил е, че съм го оптимизирал на макс. Ако някое приложение има лайт версия такава слагам. Снимки и видео не държа, директно в google photos.
 
Аз съм със среден клас на 3 години вече, единствено отстъпва по качество на дисплея и версията на андроид.
Дори и батерията се държи добре.
 
Аз съм 4200 и не ми стигат за деня, ни и телефона му е стар вече - смартфон на 2 години се води стар вече, хахахаха. И ще гласувам за Леново и аз. Много ми харесват едни тънки Самсунг, но не се сещам за модела. Лошото пир тези и други такива е, че нямат това което гледам за телефон:

1. Голяма батерия
2. Минимум 4-ядрен
3. 2 слота за сим
4. Тънък и изчистен дизайн
5. Ако е на по ниска цена, само е +
6. Андроид задълже

Да. Ще се учудите колко не толкова много телефони влизат в листа, ако и сложим критерии да е чисто годе разпознаваем бранд. :)
Какво правиш, че 4200 не ти стигат? Съдейки по моя телефон, който е с 4100mAh, това са 8-10 часа SOT (Screen On Time).
Триеш FB приложението + месинджъра, започваш да влизаш през браузър. Махаш всякакви неща, които не използваш - местоположения, NFC, ненужни синхронизации и тн. Някои казват, че му режеш крилата, като му спреш повечето благинки, но пък като не се ползват - файда да точат батерия на фонов режим.
Като казах фонов режим - орязваш и всичко, което се включва на заден план, а не ти трябва. Оставяш нещата, които ти носят важни нотификации и си го ръчкаш 2-3 дни без да го зареждаш. :D
 
Аз съм със среден клас на 3 години вече, единствено отстъпва по качество на дисплея и версията на андроид.
Дори и батерията се държи добре.
И какъв е ако не е тайна? Моят е Леново P70-A. Супер съм доволен от него, а батерията спря да ми стига от 1 година. Тук има чувството, че вече не е като едно време по 2-3 дни с нея. :) Сега и буксата за зареждане нещо се предава, но като цяло се държи добре да чукам на дърво. Дани избита до края на година натам или поне до лятото. :)
 
И какъв е ако не е тайна? Моят е Леново P70-A. Супер съм доволен от него, а батерията спря да ми стига от 1 година. Тук има чувството, че вече не е като едно време по 2-3 дни с нея. :) Сега и буксата за зареждане нещо се предава, но като цяло се държи добре да чукам на дърво. Дани избита до края на година натам или поне до лятото. :)
Huawei G7 е.
 
Аз съм 4200 и не ми стигат за деня, ни и телефона му е стар вече - смартфон на 2 години се води стар вече, хахахаха. И ще гласувам за Леново и аз. Много ми харесват едни тънки Самсунг, но не се сещам за модела. Лошото пир тези и други такива е, че нямат това което гледам за телефон:

1. Голяма батерия
2. Минимум 4-ядрен
3. 2 слота за сим
4. Тънък и изчистен дизайн
5. Ако е на по ниска цена, само е +
6. Андроид задълже

Да. Ще се учудите колко не толкова много телефони влизат в листа, ако и сложим критерии да е чисто годе разпознаваем бранд. :)
Xiaomi Redmi 5 pro е твоят телефон - https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_pro-8893.php

Аз съм с iphone 6s - супер съм доволен откъм всичко. Когато умре, бих си взел пак тази марка.
И xiaomi redmi 4x за служебен - Има само 2 ГБ рам и е малко бавен с реакциите. Но за 200 лв е чудесен телефон, изненадан съм колко добре се държи.

Ако в момента трябваше да сменям, щеше да е с redmi note 5 про, е страхотен. Или поне така звучи.
 
Наскоро си взех Huawei Mate 8, уникална машина е, а и за 6-инчов дисплей не очаквах батерията да държи по 3 дена. Като цяло китайските от високия клас са много качествени - Huawei, Lenovo и Xioami, макар че последните не съм ги пробвал :)

Да дадеш камара пари само за марката (Samsung или iPhone) си е голяма кретения :D
 
И xiaomi redmi 4x за служебен - Има само 2 ГБ рам и е малко бавен с реакциите. Но за 200 лв е чудесен телефон, изненадан съм колко добре се държи.
Имам го и никоя от реакциите не му е била бавна.

А с тия 6" и 1080x2160 на Redmi Note 5 Pro, батерията ще му се стопява сравнително по-бързо.
 
Да, този Xiaomi Redmi 5 pro е определено оферта. Дори се чудех къде се предлага. Наистина ми хареса всичко по него, а напоследък марката доста почна да се затвърждава на пазара на спартфоните. Видях, че вървят около 200 евро, което е точно моя бюджет, но за жалост май тук още го няма, или поне не го намерих. Не че още мисля да го сменям, но определено трябва да се замисля, защото усещам, че бавно бавно ме напуска, някакви неща започнаха вече да си личат, че не са като преди, а като се съберат да речем повече и не си струва за ремонт, а и какъв ремонт на телефон за 370 лева и 3 години вече. :) @Svetliooo , мерси много. Мисля, че за сега имаме водач. :) Още не съм гледал и новите неща на Lenovo де, че там съм фен голям, но определено не знам дали Lenovo ще изкара такъв дизайн, на Xiaomi определно ми допада много, че и цветове имат. :)

@slavchev , мога да ти потвърдя за Lenovo. Не съм мислил, че толкова много ще ми харесат. От начало почнах с HTC, но после като излезе Lenovo (първият ми комп беше лаптоп IBM ThinkPad), реших да се метна на него. От тогава не съм имал друг смартфон. Дори смея да твърдя, че бях от първите с Lenovo телефон в БГ, защото първия го взех от Алиекспрес, защото тук нямаше, а исках.
 

Горе