Кой е най-сигурният сървър платформа за успешния ви проект, където няма да се страхувате че някой админ ще го копи пейстне за собствени нужди?

@IvanKirov искаш ли да ми платиш за едно магазинче или каквото искаш друго за българския пазар. Хостваме го на $5 ако падне от претоварване ти връщам парите х2. Ако не падне си го ползваш със здраве. Само да вметна почваме от 30к :cool:.
 
Явно сте няква секта тука, Блинки ви е отфилтирал само фанатици на Амазон и на хостинга дето рекламират. Чакам си бана.
Или ти си напълно изпушил или те са сектанти. Има супер яки хостинги като dedistart, coolice, jump.bg, а ти ще си хостваш сайта на кошницата у вас.
 
искаш ли да ми платиш за едно магазинче или каквото искаш друго за българския пазар. Хостваме го на $5 ако падне от претоварване ти връщам парите х2. Ако не падне си го ползваш със здраве. Само да вметна почваме от 30к :cool:.
Не бе само питам, кво върви на $5 виртуалка. С база данни. Не споря. На мене не ми вършат работа. Пробвал съм.
Или ти си напълно изпушил или те са сектанти. Има супер яки хостинги като dedistart, coolice, jump.bg, а ти ще си хостваш сайта на кошницата у вас.
Туй дето ми върши работа. Най-евтиния на тукашните модове почва от 420 евро годишно, ако предплатиш за година, май без ДДС.
Неслучайно го сравних с нисък клас смартфон.

Може нещо генерално да бъркам, цели сървъри да пущате, да въртите бизнеси. С хардуерен ресурс от миналия век. Съвсем сериозно говоря. С тия параметри са излизали компютри, дето пише на тях Problem 2000 ready. Имам един такъв.
 
Не бе само питам, кво върви на $5 виртуалка. С база данни. Не споря. На мене не ми вършат работа. Пробвал съм.
Всъщност спориш. Не съм прочел питане също така. Затова ти предложих, ама то трее кохонес.
Туй дето ми върши работа. Най-евтиния на тукашните модове почва от 420 евро годишно
Ти ако за година не можеш 420 да изкараш... И аз мога да пиша на Ноутпад, ама плащам на Джетбрейнс. Въпрос на приоритети.
 
Всъщност спориш. Не съм прочел питане също така. Затова ти предложих, ама то трее кохонес.
Не споря. Може нещо генерално да греша. PHP дърпа по-малко памет, да речем LAMP проект може и да се събира на гигабайт памет.
Чудя се как се оправяте с тоя мизерен ресурс. Затуй се обадих, аз за мене решението съм го взел още преди 6 години. Че и графична среда имам на мойте сървъри.
Ти ако за година не можеш 420 да изкараш... И аз мога да пиша на Ноутпад, ама плащам на Джетбрейнс. Въпрос на приоритети.
Малко ми се губи смисъла квото изкарам да го давам на хостинг провайдер. Особено като ви слушам как ви мандръсат от Суперхостинг. То надписани трафици то рев то вой.

Айде да не пущам нова тема,

1. Някой плащал ли е за статично IP през мобилен нет.

2. Може ли домейн да се обръща към резервно IP. Те такова не ми се е налагало да правя.
 
@IvanKirov пак ти казвам, че не ги гледаш съвсем обективно нещата. Бизнеса си е бизнес, не е като да търсиш най-евтиното за да не се минеш. Калкулираш си го и се фокусираш върху това дето ти прави пари, не върху сървъри и операционни системи. Аз днеска по същата причина пуснах едни документи по Еконт, въпреки че щеше (предполагам) да ми струва един-два лева нафтата за да отида до счетоводителите. Времето трябва да си го броиш винаги, защото е вероятно един твой час да струва много повече от тия хостинг неща така или иначе.

На въпросите:
- Йетел и Виваком имат опции за статично ИП, няколко лв е на месец. Ама по-трудното е да попаднеш на служител, който разбира какво го питаш.
- Може. Трябва ти DNS който да го може, но дори и с най-обикновения можеш да сложиш и двете ИП-та към записа за домейна и всички браузъри ще опитат второто, ако първото не отговаря. Има и други начини, но този е най-безпроблемен.
 
Калкулираш си го и се фокусираш върху това дето ти прави пари, не върху сървъри и операционни системи.
Ми това ми е работата, да разбирам от сървъри и операционни системи, и да избирам най-изгодното решение на бизнеса.
Има и подводни камъни с облаците, примерно обявяват някоя държава в рестрикционен списък, санкции, гасят им трафика от тебе до тях, и клиентите ти бучат. Съвсем реални случаи има.

За останалото мерси. Много работа имам, ама ще взема да пусна един бакъп на желязото, да видя как ще се случи. Лаптопът си има батерия, телефонът и той. Само моб. оператор да ми даде статично IP, и съм готов. Няма дизел генератори, няма парити чек памети. Дори и бисквитка си имам за мобилен нет, на кабел и само туряш SIM картата.
 
Ми това ми е работата, да разбирам от сървъри и операционни системи, и да избирам най-изгодното решение на бизнеса.
Ако действително това ти влиза в длъжностната характеристика, по-добри смени работата. Несериозно е да твърдиш, че това работиш, а по-горе да ръсиш пиянски глупости.
 
Ако действително това ти влиза в длъжностната характеристика, по-добри смени работата. Несериозно е да твърдиш, че това работиш, а по-горе да ръсиш пиянски глупости.
Пиша код. Админлъка е по съвместителство, че ми писна да ни мотат по 3 дни, само да пуснат сървър през рутера. Да речем любител съм, между другото. Не го пише в длъжн. характеристика.
В интерес на истината шефовете дори дума не дават да се издума да хостваме в продукционна среда.
На наше железо си бачкаме ние, за лична употреба. Доста успешно и комфортно.
За мен е ново, на 512 мегабайта дето вървяло всичко.
Скрихте ми шапката, един вид.

п.с. Най обичам някой да ми каже как нещо не може да стане! Тъй ми разправяха преди да се хвана да вдигна тестовите и dev железата.
 
Последно редактирано:
Представям си и кода колко е читав. Шефовете да вземат да отворят дюнерджийница. Рутерчето и то TP Link, за 54 лв с ДДС и три антенки, нали :)
 
Представям си и кода колко е читав. Шефовете да вземат да отворят дюнерджийница.
Като Матросов на амбразурата, да оближеш гъза на тия дето ви продават облаци. Блинки си ви е отгледал, обратна селекция, 10 години вече.
Поне зададе ли си въпрос, големите фирми що не хостват на Кулис Хост? Като е толкова изгодно?
 
Ванка, нали не мислиш, че онлайн приложенията приключват с PHP. Има много по оптимизирани езици. Зависи обаче какво искаш да направиш. Ти май си от типа хора научили стрреплейс какво прави, ама още не са стигнали регекс. Смятай ако те натиснат да усвоиш и регулярника, форума ще се пръска по шевовете от интелекта. Дадох ти предложение, да вкараме малко дела, а не само празни приказки.
Типичния българин дето мисли, че е преебал системата и е излезнал от матрицата. В крайна сметка обаче дълбаеш на едно ниво, не се развиваш и ще напуснеш този вид бизнес, за да отвориш поредния нон стоп.
 
  • Haha
Реакции: Sky
Ванка, нали не мислиш, че онлайн приложенията приключват с PHP. Има много по оптимизирани езици. Зависи обаче какво искаш да направиш. Ти май си от типа хора научили стрреплейс какво прави, ама още не са стигнали регекс. Смятай ако те натиснат да усвоиш и регулярника, форума ще се пръска по шевовете от интелекта.
Koга съм писал регекс тебе са те учили на рисуване https://scratch.mit.edu/
Дадох ти предложение, да вкараме малко дела, а не само празни приказки.
Кво предложение, тука само ми се карате къв съм пинтия.
Типичния българин дето мисли, че е преебал системата и е излезнал от матрицата. В крайна сметка обаче дълбаеш на едно ниво, не се развиваш и ще напуснеш този вид бизнес, за да отвориш поредния нон стоп.
Да ти напомня, че тука сте резултат на обратна селекция. Тъй като те слушам не си предложил нещо смислено на работа, да си излезеш от личния комфорт и да се гърбиш с нещо просто щото те кефи.
То и нагоре по нивата не е много различно, хвърлят луди пари по облаци, просто щото било мода. За малко да напусна заради salesforce, там простотията е още по-брутална. Добре, че не ме занимаваха.
Гледай си там да не закъсняваш за работа, да ти пишат отлични бележки, и дано повишението ти покрива инфлацията. Ама надали.
Наблюдавал съм и по-глупави дискусии, примерно как жулят код с notepad, без дебъгер и IDE.
Надявам се поне да знаеш какво е това.
 
Всъщност, Ванка аз не рекламирам облака. Просто хич не ме кефи начина ти изразяване и плюене по услуги, които никой не те кара да ползваш. Просто не знам дали тази седмица няма да фалира кулайс, последван от диг.океана другата седмица, направо ги съсипа човек! :cool:
 
Всъщност, Ванка аз не рекламирам облака. Просто хич не ме кефи начина ти изразяване и плюене по услуги, които никой не те кара да ползваш.
A, бъркаш. Карат ме да ги ползвам. Тоя личния опит от какво е мислиш?
Просто не знам дали тази седмица няма да фалира кулайс, последван от диг.океана другата седмица, направо ги съсипа човек! :cool:
Не бе само се чудих кво търкаляте с хардуерни ресурси от миналия век. Да хода ли да ти снимам компа от 1999, на кутията му пише problem 2000 ready, още като имаше Compaq.
Mисля с 512 мегабайта идва оригинално.
Ква база данни ползваш, че се събираш в тая мизерия?
 
Бъркаш, аз се опитвам да вляза в нормите на заданието, а не да ползвам това с което съм свикнал. Всеки ще му е кеф да си пука заявки към постгреса, последно поколение. Също така интерпретатор няма как да извади производителността на байткод или изпълним файл. Та ако решиш да ме замеряш с 30к ти обещавам поне да ти е интересно :D.
 
ПП едно време са бутали счетоводство на 32мб рам. Ти за един хтмл искаш 8гб...
 
Явно сте няква секта тука, Блинки ви е отфилтирал само фанатици на Амазон и на хостинга дето рекламират. Чакам си бана.
Да, зарибявам, първия месец фри, после ....
Тъпчи си там телефоните с "проекти" и не ни занимавай нас неразбиращите и нежелаещите да прогледнат. :)
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе