Кой е най-сигурният сървър платформа за успешния ви проект, където няма да се страхувате че някой админ ще го копи пейстне за собствени нужди?

Явно правиш само някакви мики маус проекти, защото нещата стоят малко по-различно, когато става въпрос за B2B. Както и да е. Back to ignore list.
Не се разбрахме банка ли ще вдига, преброяване ли ще прави, или поредният мераклия дропшипър.
Имам мерак да пусна тема как да се бакъпне всичката работа през мобилната мрежа, ама нивото тука толкова ниско, че дори не знаят в какво биха инвестирали ако имаха 1000 лева.
Хубаво че си ме игнорнал, без туй не ми се четат простотии за tangible vs intangible costs.
Туй дето едвам става за нещо почва от 600$ годишно. Категорично не ме устройва. И туй е минимума на минимума. През такъв хардуер проектът се компилира няколко часа.
MemoryvCPUsTransferSSD$/HR$/MO
512MB1vCPU500GB10GB$0.006$4.00->
1GB1vCPU1TB25GB$0.00893$6.00->
2GB1vCPU2TB50GB$0.01786$12.00->
2GB2vCPUs3TB60GB$0.02679$18.00->
4GB2vCPUs4TB80GB$0.03571$24.00->
8GB4vCPUs5TB160GB$0.07143$48.00->
16GB8vCPUs6TB320GB$0.14286$96.00->
 
През такъв хардуер проектът се компилира няколко часа
ужас неземен. ползваш прод уеб инстанция, за компилация. утепа детето в мен. Само да поясниш Ц, Ръст или нещо по-адванс компилираш?
 
ужас неземен. ползваш прод уеб инстанция, за компилация. утепа детето в мен. Само да поясниш Ц, Ръст или нещо по-адванс компилираш?
Много ясно, че НЕ компилирам там. За пример ти давам колко изнемогва 8 гигабайта с 4 ядра. Такъв хардуер от 5 години пенсионирахме. Да ме пращате на 512 мегабайта...
Тъкмо се спъвам в едно Asus EEE, с 512 мегабайта е, 900 мегахерцов Интел Атом.
Да ме пратиш на такова да деплойвам... дори не се сещам достатъчно цветиста псувня по въпроса.
600$ годишно, от там почваме за най-минималния проект, за лична употреба, ако бих си пускал нещо за мене. Такова ми е в ръцете в момента, ей толкова се разду софтуера.
Ако искаш базата да ти е отделно - сумата е по две. После има ДДС, има някакви долари ако искаш да те бакъпват.
Такие вот дела, със скапаните ви моди. То не че е лошо, ама е безумно скъпо. Мога само да гадая какви кирливи магазини търкаляте на 5 доларови виртуалки.
 
...... Мога само да гадая какви кирливи магазини търкаляте на 5 доларови виртуалки.
Или просто програмиста или както е модерно сега да се наричат "разработчика" на проекта не стреля с танк по муха, а знае как се ползва мухозол.....

Ресурси са необходими основно поради две причини:
1. проекта получава сериозен обем трафик, който трябва да поеме и обработи
2. човечето дето пише кода е амеба без мозък

Коя от двете причини засяга твоите проекти, мога само да гадая по написаното по горе за сървърите, облака, виртуализацията и вот такая хуйня ...
 
Ванка, нямам какво да добавя. Ти нали си решил проблемите. Ние си решаваме нашите. Май същите крайни изказвания съм чел от теб, ама не се сещам къде.
 
Май същите крайни изказвания съм чел от теб, ама не се сещам къде.
Кое е крайно? Тука сте по калъп, нормално е да отричате всичко дето не сте виждали. Аз тия неща съм ги правил.
Коя от двете причини засяга твоите проекти, мога само да гадая по написаното по горе за сървърите, облака, виртуализацията и вот такая хуйня
Ми фреймворкът ми е тежък. Не съм го писал аз.
Нали ви разправям, уж тегави проекти бутате, грамадни, пък се събирате на ултра-нотбук от преди 15 години.
"разработчика" на проекта не стреля с танк по муха
Хихи, хардуер на китайски смартфон, било танк.
Не мога да си представя какво сте работили дотук.

Танк за 400 лева...

Huawei nova 9 SE 128GB 8GB RAM Dual​

Технически данни​

Процесорни ядра 8 ядра
Скорост на процесора 2.4 GHz
 
Последно редактирано:
Ми фреймворкът ми е тежък. Не съм го писал аз.
Кой е този фреймуорк?
Чувал ли си за алгоритми, биг О?
Инак да ти го дам максимално смляно. Един сървър физически има главно лимит 1 процесор, 2 оперативна памет. Дупенцето да си съдереш не можеш да надграждаш над лимита. Затова този ресурс струва пари. Ти ми обясняваш хоби изпълнения с Пи и/или айфон ;).
 
Кой е този фреймуорк?
Чувал ли си за алгоритми, биг О?
Инак да ти го дам максимално смляно. Един сървър физически има главно лимит 1 процесор, 2 оперативна памет. Дупенцето да си съдереш не можеш да надграждаш над лимита. Затова този ресурс струва пари. Ти ми обясняваш хоби изпълнения с Пи и/или айфон ;).
Казах ти, не съм писал аз проекта. Мъчил съм се с 512 мегабайта, да угаждам на клиентските пинтилъци.
Танка ти го показах, 400 лева 8 ядра, с гаранция. Ако си уредиш нета неограничен и статично IP и бакъп не ти трябва. Moбилните клетки имат UPS по няколко чАса държат. Може да ти върви скапания магазин на танк, да се гъзарееш.
Сигурно са ви много специални тия сървърните памети, DDR 16 предполагам, у един байт записва по 16 наведнъж :cool:

На къв хардуер бачкате, че ми стана интересно?
 
Ванка, аз магазин нямам. От по-низшите работници съм :D . На 512 рам може да върви почти всичко. Ако пък е компилирано още повече. Свикнал си да ползваш ресурс без да плащаш цената, но това няма да е вечно.
 
На 512 рам може да върви почти всичко. Ако пък е компилирано още повече.
Да, с 5 юзера максимум. И ако е на php.
Със скорост на премръзнал охлюв.
Свикнал си да ползваш ресурс без да плащаш цената, но това няма да е вечно.
Ко?
Ще ми изземват старите щайги от мазата ли?
Евтините виртуалки ми е трудно да се сетя на какъв хардуер може да се сравнят. Смартфон за 4 стотака има 16 ПЪТИ повече памет, и 8 пъти повече ядра :)
Мисля... Някъде 2003 г. ползвах подобен компютър. Преди 20 години, с тия параметри, дето вървяло почти всичко.
Ама пак беше на старо. Ползвате ресурси от миналия век.
 
Отказвам се :D ти разби всичките ми илюзии. Още утре почвам да копам за маза, хем лютеницата, хем каца зеле, хем жеуезото с 5G свързаност.
 
Отказвам се :D ти разби всичките ми илюзии. Още утре почвам да копам за маза, хем лютеницата, хем каца зеле, хем жеуезото с 5G свързаност.
Не бе напиши ми кво тръгва на 512 мегабайта. Ама и база данни искам да има. Освен ако не си направил лична страничка някаква. Нали мега тежките проекти правите, дай да ги видим!
Тия евтините виртуалки по спомен и ядрата им са скопени, освен че са 1-2 броя. Нещо като 1 GHz ми се върти по спомен.
Разумните виртуалки са безумно скъпи. По 2-3 телефона им подаряваш, всяка година. Нали, много ви е скъпо времето, кво са парите, всички ще умрем накрая :)

Стана ми интересно, ето хората си пуснали сайтовете на телефоните директно!

 
Последно редактирано:
Или просто програмиста или както е модерно сега да се наричат "разработчика" на проекта не стреля с танк по муха, а знае как се ползва мухозол.....

Ресурси са необходими основно поради две причини:
1. проекта получава сериозен обем трафик, който трябва да поеме и обработи
2. човечето дето пише кода е амеба без мозък

Коя от двете причини засяга твоите проекти, мога само да гадая по написаното по горе за сървърите, облака, виртуализацията и вот такая хуйня ...
Виж това е добър материал за анкета. :) Защо сайта ми влачи и прави на боза хостинг плана ми.... :)
 
Виж това е добър материал за анкета. :) Защо сайта ми влачи и прави на боза хостинг плана ми.... :)
Кажи ми ти, някой проект с база, да върви на 512 мегабайта без да влачи... Ся ще погледна вашия хостинг.
Не мога лесно да копирам част от таблицата, коментираната телефонска виртуалка е

34.98 /Annually​


Monthly - €69,96

 
Виж това е добър материал за анкета. :) Защо сайта ми влачи и прави на боза хостинг плана ми.... :)
Недей да си го причиняваш.....
 
Сетих се да добавя, че и remote decktop си турих на виртуалката. Да си ми е блажно и шарено. Да си ползвам репото в графичен режим.
С туй дето всичко вървяло на него само от графиката ще се спомине, и евентуално някой пасианс.
 
Кажи ми ти, някой проект с база, да върви на 512 мегабайта без да влачи... Ся ще погледна вашия хостинг.
Не ти разбрах въпроса. Базата може да зависва по ред причини, като най-честата е кода да я затлачи със заявки....
Кажи ми ти, някой проект с база, да върви на 512 мегабайта без да влачи... Ся ще погледна вашия хостинг.
Не мога лесно да копирам част от таблицата, коментираната телефонска виртуалка е

34.98 /Annually​


Monthly - €69,96

Човече добре. ;) С телефони е при нас, да, прав си. Издаде тайната на повечето хостинг услуги в световен мащаб. :)
 

Горе