Кой е най-сигурният сървър платформа за успешния ви проект, където няма да се страхувате че някой админ ще го копи пейстне за собствени нужди?

Ако някой смята, че е полезно, пусни. Аз съм хоствал отвкъщи сайт с няколко TB информация на него преди около вече 11 години. Чак му бях прокарал единствения наличен наоколо тогава 100/100mbps интернет. Хоствал съм и Wordpress сайт на raspberry pi, през 4G, който се захранваше от обикновен SLA акумулатор и един слънчев панел.
Та от моя опит съм си изградил мнението, което споделих. Няма лошо, че ти си имаш друго мнение.
Ще взема да сглобя една статия.
Нямам предвид за 99,99 % време в нета. Не го спазват.
Нямам и намерение да ви разубеждавам.
Кулис и Блинкито направиха от тоя форум кенеф. Бяха от лидерите в нета. Запознавал съм се с читави хора тук. После 10 г. простотии и турбо модерация.
С 2-3 думи ще напиша как се прави. Не точно днес.
Ако не ме баннат.
 
Как намеси и админите ума не ми го побира :D
Иначе аз не бих писал подобно нещо, че не знаеш кой ще ти се върже и после какви проблеми може да има с хост у дома.
 
Бакъп също не е сложно, като ви гледам кирливите сайтове със 100 посещения дневно. 6 лева на месец ви е мобилния нет.
6лв на месец ми струва и хостинга.

За къв чеп да се гърбя и да правя всичко сам, след като с няколко клика имам хостинг, което включва и поддръжка от професионалисти?!

пс: под "гърбя" имам предвид да отделям повече от 1 мин?
 
6лв на месец ми струва и хостинга.

За къв чеп да се гърбя и да правя всичко сам, след като с няколко клика имам хостинг, което включва и поддръжка от професионалисти?!

пс: под "гърбя" имам предвид да отделям повече от 1 мин?
И после пущате теми като тая.
 
Kirov като се конфигурира и поддържа толкова лесно хостинг, защо просто не се заемеш с такава дейност? Отначало някой твой сайт, след това безплатно и на няколко други човека, после минаваш към предоставяне на евтин хостинг и т. н.

Не го казвам като заяждане, но доминиращото положение на superhosting много изкриви пазара на хостинг услугите... Появата на вълна от аматьорско конфигуриран хостинг може да окаже добро въздействие на средата, но това няма как да стане ако и ти самият не се включиш в играта (а само си щял да обясняваш как се правило).
 
Kirov като се конфигурира и поддържа толкова лесно хостинг, защо просто не се заемеш с такава дейност? Отначало някой твой сайт, след това безплатно и на няколко други човека, после минаваш към предоставяне на евтин хостинг и т. н.
Правил съм го. Хостинг нямам намерение да продавам.
 
На времето кой не го е правил... Цялата работа е, че сега никой вече с подобно нещо не се хваща.
Кое му е сложното да земеш стария си лаптоп, да му туриш линукс, Само го пускаш през рутера навън, вържеш го към домейна и си готов. Дори е по-лесно от туй дето плащате.
 
Кое му е сложното да земеш стария си лаптоп, да му туриш линукс, Само го пускаш през рутера навън, вържеш го към домейна и си готов. Дори е по-лесно от туй дето плащате.

Вече не е като преди 2010г/13г, ако правиш нещо което само ти го посещаваш или определени хора, става. Ако е нещо сериозно не виждам как ще бъде на твоя машина в мазето, дори един прост WordPress сайт ще имаш проблеми, когато IP бъде хванато от автоматични роботи и скенери, съмнявам се да изкараш 50 - 100к за мултилеяъри и филтри на cisco, и кой ще е този ISP да изтърпи нещо от този вид като знам, че всеки доствачик в България при лек товар и цялата мрежа пада освен в София и там ще ти трябват някакви договори, дори и там е кочина, ще трябва да се включиш на най-малко 4 доставчика или някакви супер ексклузивни договори да нямаш проблеми. Доста години се занимавам с всички тези глупости. Просто няма смисъл за нервите, времето и парите, доста пъти съм правил подобни неща за някакви тестове и ISP идва до адреса и казва, че не е нормално това и спират портовете и пакетите към IP адреса, това ми беше последният опит през 2016, сега имат клаузи в договорите за подобни неща.
 
Последно редактирано:
Кое му е сложното да земеш стария си лаптоп, да му туриш линукс, Само го пускаш през рутера навън, вържеш го към домейна и си готов. Дори е по-лесно от туй дето плащате.
С такъв избор в чужбина е просто граничещо с абсурд.
 
Ще взема да сглобя една статия.
Нямам предвид за 99,99 % време в нета. Не го спазват.
Нямам и намерение да ви разубеждавам.
Кулис и Блинкито направиха от тоя форум кенеф. Бяха от лидерите в нета. Запознавал съм се с читави хора тук. После 10 г. простотии и турбо модерация.
С 2-3 думи ще напиша как се прави. Не точно днес.
Ако не ме баннат.
Това пък какво общо има с темата? Чудно направо. Нямам търпение да видя и прочета как се прави. :)
 
@Станимир И , нищо от това, което си написал не е вярно и със сигурност знанията не са ти от първо лице. Особено частта със 100к firewall-ите на Сиско. Извинявай, на като нямаш опит защо държиш да се изказваш?

@IvanKirov утре като спре да работи нещо, жокер “звънни на приятел” ли? Ти го гледаш с идеята, че нищо няма да се случи, ама колко точно са ти възможностите когато нещо стане? Днеска too many open files, утре от франция сайта не се отваря, но не знаеш защо. После system load скача на 15 при 2 налични системни ядра. Ти гледаш, mysql се бави и се занимаваш с него, а то било disk wait > 20%…

Въобще, супер несериозна е тая идея за хостинг от вкъщи. Дори и ако наистина знаеш какво правиш, пак си податлив на един физически контакт, един даставчик на ток по една линия и тн., едно PSU и вероятно някой безкрайно скапан рутер, който прилича на НЛО с 6 антени, бил много добър според нечие мнение и е бил на намаление в eMag. Забрави това да е хостинг, пак ти казвам.
 
Последно редактирано:
утре като спре да работи нещо, жокер “звънни на приятел” ли? Ти го гледаш с идеята, че нищо няма да се случи, ама колко точно са ти възможностите когато нещо стане? Днеска too many open files, утре от франция сайта не се отваря, но не знаеш защо. После system load скача на 15 при 2 налини системни ядра. Ти гредаш, mysql се бави и се занимаваш с него, а то било disk wait > 20%…

Въобще, супер несериозна е тая идея за хостинг от вкъщи. Дори и ако наистина знаеш какво правиш, пак си податлив на един физически контакт, един даставчик на ток по една линия и тн., едно PSU и вероятно някой безкрайно скапан рутер, който прилича на НЛО с 6 антени, бил много добър според немие мнение и е бил на намаление в eMag. Забрави това да е хостинг, пак ти казвам.
То пък супер сериозните ви проекти. С по 10 посещения дневно.
 
Аз малки проекти през живота си не съм имал. Освен оная заигравка с Rpi-то, за която писах по-горе.

Пп. В момента част от отговорностите ми включват функционирането на близо 100 физически сървъра пръснати на 6 континента и горе-долу още толкова виртуални машини. Стига слагал всички под общ знаменател.
 
Последно редактирано:
Аз малки проекти през живота си не съм имал. Освен оная заигравка с Rpi-то, за която писах по-горе.

Пп. В момента част от отговорностите ми включват функционирането на близо 100 физически сървъра пръснати на 6 континента и горе-долу още толкова виртуални машини. Стига слагал всички под общ знаменател.

Поне като не можеш да пишеш и четеш, компенсираш със това, че си забавен. :)
 
То ако ставаше само с копи-пействане....
 
Я обясни с кое точно съм ти забавен? Ти си човека, писал за "мултилеяъри" и филтри (предполагам, че просто визираш хардуерна защитна стена която работи на повече от един слой на OSI модела ама не знаеш как да го напишеш?). Да споменаваш това в едно изречение с "един прост Wordpress" е меко казано абсурдно, еле пък да има общо с автоматични роботи и скенери. Няма как да имаш опит с това за което говориш и да твърдиш, че падали цели мрежи при малко товар и че на някого му трябвали 4 доставчика минимум. Просто е абсолютно невъзможно ти да имаш личен опит и да говориш подобни глупости.
 
Кое му е сложното да земеш стария си лаптоп, да му туриш линукс, Само го пускаш през рутера навън, вържеш го към домейна и си готов. Дори е по-лесно от туй дето плащате.
Баси лошите накротици взимаш човече. :) Ти ако някой си работил или си имал малък допир до това да сетъпнеш машина за клиент, щеше да се засрамиш от написаното.
 
Я обясни с кое точно съм ти забавен? Ти си човека, писал за "мултилеяъри" и филтри (предполагам, че просто визираш хардуерна защитна стена която работи на повече от един слой на OSI модела ама не знаеш как да го напишеш?). Да споменаваш това в едно изречение с "един прост Wordpress" е меко казано абсурдно, еле пък да има общо с автоматични роботи и скенери. Няма как да имаш опит с това за което говориш и да твърдиш, че падали цели мрежи при малко товар и че на някого му трябвали 4 доставчика минимум. Просто е абсолютно невъзможно ти да имаш личен опит и да говориш подобни глупости.

Честно, трябва да те черпя една каса бира, ти ми оправяш денят, правя прочит на твоите писания и всичко си идва на мястото :)
 
Като оставим любовната игра на Станимир и Виктор на страна, наистина ми е интересно какво ще напише Киров. Повече от 16 години слушам, колко лесно се прави хостинг и как с никаква първоначална инвестиция си капитан и диплиш кинти по цял ден....
 

Горе