Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

Абе пичове не ви ли писна с тая тема? Буквално 5-6 човека пишат, и то все едни и същи неща. Никой не излага реални факти и източници, а само изрязани видеа от тубата и някои друг сайт от тип cqlataistina.blogspot.com... Банди нанди беше ли на протеста в София, който е организиран с политическа цел от друга партия? Вярно си е, че генералчето се изнерви яко и не е редно да се случва това, но факт, че журналистката го провокира. Сега на въпроса- нанди беше ли на протеста? Въпросът се отнася и за другите, които защитават "свободата" на хората. Колко от вас бяха на протеста и искат да свалят боко (не че го харесвам).
Беше:
 
Полицаи разиграват разработени сцени, че уж са били нападнати.

 
Последно редактирано:
Абе пичове не ви ли писна с тая тема? Буквално 5-6 човека пишат, и то все едни и същи неща. Никой не излага реални факти и източници, а само изрязани видеа от тубата и някои друг сайт от тип cqlataistina.blogspot.com... Банди нанди беше ли на протеста в София, който е организиран с политическа цел от друга партия? Вярно си е, че генералчето се изнерви яко и не е редно да се случва това, но факт, че журналистката го провокира. Сега на въпроса- нанди беше ли на протеста? Въпросът се отнася и за другите, които защитават "свободата" на хората. Колко от вас бяха на протеста и искат да свалят боко (не че го харесвам).

Не, дай някой реален източник.
ДженералЕ се изнерви защото знаеше, че ще лъже по определни въпроси, а журналята се опита да му пробута други, за които не беше подготвен. :D

Иначе темата е интересна за тези, които не се свежда до умрели, тулупи и кой колко бира е изпил в парка.

Примерно, ако ти е интересно, потърси в твоите изочници за поръчани тестове и тестове извършени до момента, ако ти възникнат некой въпроси, мое си лафим тука, ако всичко е точно по сметкоплана - папка #немасмисъл и действай като кобрата.
 
Стратегията на бразилчетата да се правим че вирус няма - очевидно действа.

Kато си спомниш основната мантра в борбата с Ковид е очевидно. Как беше... да направим кривата по-плоска, да не претоварваме болниците. Да се увеличават случаите по-бавно във времето, да не се изсипват всичко наведнъж. Ето една графика:

1590163137818.png

Това са случаите на 1 милион. Ясно се вижда, че в първите 30 дни увеличението е било по-бързо в Испания, САЩ, Италия, Англия. Даже Швеция не се различава кой знае колко. Бразилците по-бавничко го карат, не са се разбързали чак толкова. Но са много челяд там, гледай какво пише в последната колонка.

Ето я интерактивната графика, може да се нагласява на който както му харесва:
 
Бившият личен лекар на Бил Гейтс заяви, че основателят на “Майкрософт”, разработчик и защитник на ваксинацията, сам е отказал да ваксинира децата си

 
Последно редактирано:
Разтърсващо слово на италианската депутатка Сара Куниал срещу новото робство.

 
Последно редактирано:
На мен ми е интересно паникьорите от темата с труповете къде изчезнаха? Вече станаха трима познати, които ми казаха, че са и предлагали по 1 800 лв да изпишат починалите им роднини от ковид. Сигурно има поне 10 к за болницата по разни пътеки. Нещо графики със смъртните случаи преди втората вълна няма ли да има?
 
Като цяло тази пролет мина под мотото "много шум за нищо". Всъщност, то да беше само шум, с мед да го намажеш. Не вярвам в теориите за чипиране при ваксинация, но определено всяването на ненужна паника и безумните "мерки" за защита на безценното и твърде мило на властта население, гонеха някаква цел. Каква беше целта? Предстои да разберем. :)
 
Щабът наплаши хората, което беше ключово в случая. Иначе никой нямаше да сложи маска или да спазва дистанция. Така че си свършиха работата перфектно. Пък вие си мислете каквото искате. Само да кажа, че от всичко това аз си подобрих личната хигиена.
 
Само да кажа, че от всичко това аз си подобрих личната хигиена.
Значи да не съжаляваме за изгубените време, нерви и бизнес възможности? Заради това, че си придобил хигиенни навици си струваше глобалния блокаж. Браос.
clap2.gif
 
Значи да не съжаляваме за изгубените време, нерви и бизнес възможности? Заради това, че си придобил хигиенни навици си струваше глобалния блокаж. Браос.
clap2.gif
Ти точно каза, че нищо не си загубила. Така че си копай на село спокойно.
 
Ти точно каза, че нищо не си загубила. Така че си копай на село спокойно.
А ако си извадиш главицата от дирника и погледнеш общия пейзаж, дали ще пострадаш сериозно? Можеш ли??

Аз не мисля само за себе си, за разлика от вас. Глобалното мислене и способността да видим общата картинка ни различава от мравките в мравуняка. Аз дали съм изгубила или съм спечелила не е важно. По-важно е какво изгубихме всички - като личности, като общество? Щетите тепърва ще се оценяват, и гарантирам, че ще надхвърлят многократно броя на "жертвите" и цената на техния живот. Животът на хората в активна възраст беше грозно пожертван с оправданието за някаква мнима загриженост за тези от третата и петата възраст.

Моят извод е, че това беше социален експеримент, с който беше проверено колко лесно ще се откажем от изконните си човешки права и ще се превърнем в добитък. Изводът е покъртителен. Някои се дадохте много лесно...
 
Никой нищо не загуби. Хората вместо да се сплотят, се озлобиха още повече. Сега даже са още по-нагли.
 
Никой нищо не загуби. Хората вместо да се сплотят, се озлобиха още повече. Сега даже са още по-нагли.
Значи загуба има. Знаеш ли кога се озлобяват хората един към друг? Когато са поставени в екстремна обстановка и под силен стрес. Трупове, чували за трупове - ще умрат милиони - това предизвиква силен негативизъм. Позитивните хора са любезни и мили с околните. Уплашените са в режим "аз да оцелея, пък на чуждите ... е... съм им майката. Загубихме, Тедка. Нищо не спечелихме.
 
Хм, някои ще си спомнят с умиление... Вероятно и носталгия ще изпитат. :)

 

Горе