Кой е правилният модел за справяне с COVID-19

:cool: :cool: :cool:
Да, вирусът е мнооого хитър. Поразява в определени часове и при конкретни шумови условия. ;)

Това, че клиентите на дискотеките няма да си крещят в ушите и плюят в лицата, докато опитват да комуникират е добре при всякакви обстоятелства. Дали обаче децибелите са проблем? На всички ни е известно, че след две питиета болшинството от посетителите ще се чифтосат и ще се усамотят, за да обменят много повече телесни течности.
 
Има ли някой от вас който вече го е прекарал и е разбрал разбира се?
Щото има такива които и не разбират.
За мен масово го карат в момента, кой по-леко кой по-тежко, кой изобщо не разбира.

Аз лично го изкарах преди няколко седмици, но сега отново съм настинал нещо, а не се мислех за толкова кекав:)
Как съм сигурен ли, ами тествах се, а и то се усеща като ритник в гъзЪ, само, че той се повтаря и повтаря и повтаря и тъкмо когато решиш, че си ок той те рита в корема, абе хамелеонска работа, нетипични симптоми и държи двойно повече от грипа.
Аз съм спазвал всички правила и пак го лепнах, така, че споко всички ще го лепнете рано или късно не знаеш от къде ти е дошло.
Имам познат който беше положителен и нямаше симптоми, друг го удари в корема, абе всеки има различни симптопи, най-характерното обаче е температурата между 37,5 - 38 и то упорита и смазваща, а да и потене в един момент имаш чувството, че си айсберг и се топиш, абе като цяло усещането е все едно са те центрафугирали.

Що се отнасят до болниците, мой познати са звънели на 112 и от там на бърза помощ отговора е бил перифразирано - "като приумирате ни се обадете", а и по-добре защото карат директно в инфекциозна(това за София), а там инфекции колкото искаш...
Освен да те отбелязват в статистиката нищо друго не правят, всеки се оправя както може сам, имуностимулатори яко, парацетамол и се молиш - това е като цяло.
 
Последно редактирано:
Да, вирусът е мнооого хитър. Поразява в определени часове и при конкретни шумови условия. ;)

Това, че клиентите на дискотеките няма да си крещят в ушите и плюят в лицата, докато опитват да комуникират е добре при всякакви обстоятелства. Дали обаче децибелите са проблем? На всички ни е известно, че след две питиета болшинството от посетителите ще се чифтосат и ще се усамотят, за да обменят много повече телесни течности.
Абе по принцип си права, ама все пак какво да направят и те? Те следват и правят копи-пейст на действията на другите европейски страни, които са в по-напреднал стадий на епидемията.

Масата не сте/не са доволни от управлението и от ходовете, но какво всъщност е вашето мнение? Какво точно трябва да се направи? Примерно дай 5 или 10 стъпки, които трябва да се въведат, ако случаите вървят все така нагоре.

Според мен всички тези мерки са с преввантивен характер и са ОК. Все пак не забравяйте, че трябва да има баланс между икономика и болест... иначе най-лесно би било локдаун за 3-40 дни, затворени граници и съм убеден, че вируса ще изчезне бързо-бързо.
 
Ааа забравих сега го отмениха, ама те карат след като се пооправиш и минат 14 дни поне да ходиш до РЗИ-то хиляда пъти докато дадеш отрицателен през това време си подсъдим понеже си подписал документи за карантина, абе точеха здраво здравната ама йок вече 10 дена и си фрее:)
 
Грам не ми дреме за този вирус, факта, че каквото и да напишеш против него в фейсбук е красноречив. Нямаш право на собствено мнение, каквото кажат големите медии това ще да е. нЕмаш право на мнение. Факт. За мен това е по-притеснително от всичко.
 
иначе най-лесно би било локдаун за 3-40 дни, затворени граници и съм убеден, че вируса ще изчезне бързо-бързо.
Остава да убедиш в тая фантастична идея и вирусолозите/епидемиолозите, защото опитът и знанията им показват, че това, което казваш е пълен абсурд.

Мангъров (много мой човек) беше линчуван, когато каза, че докато не го изкарат 70 % от населението, вирусът няма да изчезне. Оная вечер същото каза и някакъв учен, който разработва бг-ваксината срещу вируса. Тва е положението, Минке! Докато не го изкараме и изградим антитела, няма да стане. Това е вирус, а не куриер на спиди - ще позвъни на вратата и ако не му отваряме ще си иде.

Има ли някой от вас който вече го е прекарал и е разбрал разбира се?
Щото има такива които и не разбират.
За мен масово го карат в момента, кой по-леко кой по-тежко, кой изобщо не разбира.

Аз лично го изкарах преди няколко седмици, но сега отново съм настинал нещо, а не се мислех за толкова кекав:)
Как съм сигурен ли, ами тествах се, а и то се усеща като ритник в гъзЪ, само, че той се повтаря и повтаря и повтаря и тъкмо когато решиш, че си ок той те рита в корема, абе хамелеонска работа, нетипични симптоми и държи двойно повече от грипа.
Аз съм спазвал всички правила и пак го лепнах, така, че споко всички ще го лепнете рано или късно не знаеш от къде ти е дошло.
Имам познат който беше положителен и нямаше симптоми, друг го удари в корема, абе всеки има различни симптопи, най-характерното обаче е температурата между 37,5 - 38 и то упорита и смазваща, а да и потене в един момент имаш чувството, че си айсберг и се топиш, абе като цяло усещането е все едно са те центрафугирали.

Що се отнасят до болниците, мой познати са звънели на 112 и от там на бърза помощ отговора е бил перифразирано - "като приумирате ни се обадете", а и по-добре защото карат директно в инфекциозна(това за София), а там инфекции колкото искаш...
Освен да те отбелязват в статистиката нищо друго не правят, всеки се оправя както може сам, имуностимулатори яко, парацетамол и се молиш - това е като цяло.
Радваме се, че си прескочил трапа. Ние (аз поне) още не съм имала симптоми. Това, което ме плаши е, че около коледа винаги ме събаря сезонния грип и съм на антибиотик. Как ще се случи в тоя медицински хаос тази година ме притеснява. Но... каквото доди. Да умираме всеки ден, заради някаква мнима заплаха е абсурдно. Съсипваме бъдещето си, заради вирус, който на практика не е чак толкова страшен. Имам предвид броя на заразените без симптоми. При коя друга инфекция той е толкова голям?
 
Съсипваме бъдещето си, заради вирус, който на практика не е чак толкова страшен. Имам предвид броя на заразените без симптоми. При коя друга инфекция той е толкова голям?
Точно това му е коварното, че безсимптомно заразяваш, а това е все едно да раздаваш клечки и надай си боже на някой да дадеш късата.
Най-лошото е, че въпреки, че си го изкарал не е сигурно дали си изградил траен имунитет и, че няма да те повтори, теста за антитела не доказва нищо, доказва, че си го карал просто...
 
И като се затворим пък да не би да изчезне вируса? Или пък като носим маски на открито? Или като влезем в кварталното магазинче от 30 кв. м да спазваш социална дистанция от 2 метра на опашката...

Просто всички мерки, които предприема щаба са пълна простотия и няма нищо общо с реалността.
 
Дръпнатите точно така свалиха болните... с тотален локдаун. Ама както и да е. Никой няма да предложи нищо, предполагам. То не е само да си чешем езиците във форума ;) не че ги защитавам, ама ставаме смешни ...
 
Ако си мисли някой, че се е спазвало толкова стриктно и мерките на щаба са оказали влияние много се лъже, отидете в некое село или в циганската маалъ и ще видите колко се спазва и социална дистанция и колко се носят маски в кръчмата:)
Всичко е пунта мара.
А носенето маска тип "носа да ми е отванка да дишам" хаха, това е масово, а маската у джобата, ние сме си направо втора Швеция, ние правила по начало не си спазваме..
 
Дръпнатите точно така свалиха болните... с тотален локдаун.
А шведите по нормалния, по-рентабилен от икономическа гледна точка и единствения научно обоснован начин. ;)
Точно това му е коварното, че безсимптомно заразяваш, а това е все едно да раздаваш клечки и надай си боже на някой да дадеш късата.
Колко хора знаят, че имат хламидия и правят безразборен секс? Същото е. Много гадости ги носим безсимптомно, включително хепатит с, които са също заразни и увреждат трайно черния дроб. Досега да сме се заключвали заради другите опасни зарази? Не, в случая става въпрос за нещо друго и то не е здравеопазване, защото с откачените мерки плюха в лицето на всички медицински и научни открития до момента.
 
Ако си мисли някой, че се е спазвало толкова стриктно и мерките на щаба са оказали влияние много се лъже, отидете в некое село или в циганската маалъ и ще видите колко се спазва и социална дистанция и колко се носят маски в кръчмата:)
Всичко е пунта мара.
А носенето маска тип "носа да ми е отванка да дишам" хаха, това е масово, а маската у джобата, ние сме си направо втора Швеция, ние правила по начало не си спазваме..
Е, точно тука е тънката нишка на истината за вирусТТА. Тия, дето носят маски (лекарите) се гътнаха първи. Селяните, дето се правим на луди, сме си ок. В наше село все още няма болни, а маски носят само няколко луди. :)
Дишането на въглероден двуокис влошава и качеството на живот и общото здравословно състояние. За да сме здрави, трябва да дишаме кислород, а с маска, това няма как да стане.
Аз не зачитам заповедите на едно уволнено правителство. Позовавам се на конституцията, която ми забранява да ходя забулена. ;)
 
А шведите по нормалния, по-рентабилен от икономическа гледна точка и единствения научно обоснован начин. ;)

Колко хора знаят, че имат хламидия и правят безразборен секс? Същото е. Много гадости ги носим безсимптомно, включително хепатит с, които са също заразни и увреждат трайно черния дроб. Досега да сме се заключвали заради другите опасни зарази? Не, в случая става въпрос за нещо друго и то не е здравеопазване, защото с откачените мерки плюха в лицето на всички медицински и научни открития до момента.
Във всички теми неска забъркваш секса...
Интересно сестра ти какво би казала по въпроса.
 
Е няма за да има пара от Европа трее да се маскираме иначе йок парасъ, а нали в крайна сметка за това е борбЪта;)
От целата работа при нас статистиката е най-важна, ходиш 10 пъти до РЗИ-то 10 теста за сметка на касата пишат 10 човека положителни ами че как, ама нещо секнаха схемата.
Болниците морат не лекуват демек работят за статистиката и да влезнеш в болница е само лукс за богатите особено в Медицинска примерно, бърза помощ е само ако ритнеш камбаната недай си боже или си пред ритане.
Има и свестни медици не отричам, но като цяло това е истината.
 
Какво точно трябва да се направи? Примерно дай 5 или 10 стъпки, които трябва да се въведат, ако случаите вървят все така нагоре.
Каквото се прави при грип. Медицинска разлика няма. Разликата е само в медийния фокус. При грипа заразените са много, значи така трябва да е и при короната. При грипа умрелите са малко, така е и при короната. Е, голяма част от смъртните случаи са надписани заради изключително големия медиен фокус. Реалните трябва да са в пъти по-малко.

Между другото е супер неадекватно това дето постоянно ни втълпяват, че смъртността при възрастните е много по-голяма. Да, това е така и така трябва да бъде. Така е при грипа и си има съвсем нормално обяснение. Възрастните са на края на живота си. Не са вечни, малко са тези над 90, еле па над 100. Погледнете го така - ако сте на 20, какъв е шанса да умрете? Ами ако сте на 85, същия шанс ли е?

Някой ще каже - Ама виж какво беше в Италия и Испания, измряха старците дето не трябваше да измират. По-точно ги избиха с вентилаторите. Прави ми впечатление като кажат по новините че някой лекар бил загубил битката. Даже не само той, ами жена му, сина му и цялата му рода. Да, понеже е лекар, т.е. 1 класа, колегите му като много загрижени го слагат на вентилатора че да му мине по-бързо и айде... поредна жертва на неадекватно лекуване (бих казал измъчване) с вентилатори.
 
Във всички теми неска забъркваш секса...
Днес е ден, в който не бива да говорим за секс ли? o_O

Интересно сестра ти какво би казала по въпроса.
Коя от двете? И по кой въпрос - за секса или за вирусТТа? Двете ще бъдат на коренно противоположни мнения и по двата въпроса. ;)
 
Здравословните маски

122307594_3377644948979430_691250928008159773_n.jpg
 
Според вас до колко дни ще затворят заведенията дискотеки и молове?
До седмица сигурно. ;) Голяма логика, с тези маски и на вън. :) Кофти тръпка. В Пловдив не пускали повече от 100 в магазина. Ще ми се да видя как се чакам декември месец пред магазина да ти дойде реда. ;)

Колкото до телефон 112, това е най голямата безсмислица съществувала някога. Не дай си боже да ти потрябва помощ. 2 път съм звънял на него, за хора, които са били в нужда на улицата и 2 пъти бяха безполезни като ерекция в претъпкан градски транспорт.
 

Горе