Кой метод за разплащане предпочитате?

Кой метод за разплащане предпочитате?

  • Наложен платеж

    Votes: 5 19.2%
  • Банков превод

    Votes: 3 11.5%
  • EasyPay

    Votes: 0 0.0%
  • Онлайн плащания - PayPal,ePay, Skrill

    Votes: 12 46.2%
  • Кредитна / дебитна карта

    Votes: 6 23.1%

  • Общо гласове
    26
Линкваш си картата с ePay и зареждащ точно толкова, колкото ти трябва.

А клиентите ползват наложен платеж точно заради страх, поне в източна европа.
Дали от кражба, дали от съмнение че няма да си получат артикула или пък не използват електронното разплащане като цяло.

Срокът за възстановяване на сума е 14 дневен, не виждам колко голяма разправия е.
 
Срокът за възстановяване на сума е 14 дневен, не виждам колко голяма разправия е.
в сравнение с нулев срок при плащане в кеш - разлиакта е точно... 14 дни :D колко % от стоките които ползваш месечно са платени онлайн? Като махнем боклуците които купуваш от китайските сайтове, процентът клони под един. Така, че не виждам смисъл ДОРИ от усилието да чакам магазина да ме пренасочи към страницата за плащане - било то чрез карта или ипей. за въвеждане на данни, пароли и още куп глуости въобще няма смисъл да говорим.
Ще платиш 10 пъти с карта и след това на 11-тия ще стане нещо и две седмици ще се занимаваш връщане на парите, проверяване дали са пристигнали.
Трябва някой да ме убеди защо да плащам онлайн (демек - какво ПЕЧЕЛЯ или спестявам) и започвам да плащам винаги така :).
 
Ами дори във Фантастико като си взимам кафе си го плащам с карта, пък не знам как моя определи моя процент, че клони към 1%.

А относно онлайн сайтовете тенденцията е да се толерира електронно разплащане, пък ти чакай някои да те убеди.
 
Хората ползват съответния метод по ред причини:

1. Компетентност;
2. Страх;
3. Удобство;

и куп други причини, в зависимост от всеки отделен индивид. Но общите причини при повечето са точно да се преброят на едната ръка, дал съм само 3 от тях. Примерно как ще накарам баба ми да купи нещо в пейпал? :) Или дори кредитна карта. Или как ще отида до офис на Изипей, като мога да си седя на топло и да си чакам пратката. И най-вече как да поръчам от магазин, който изглежда като правен от първолак, а контакт страницата му има само една форма. Така че е много неща, но както споменах в началото - абстрахираме се от тях и приемаме, че всичко е наред - все едно пазаруваме от Амазон, да речем (и да речем, че и там ги има всичките опции).
 
3. Удобство;
И как точно плащането с карта е по-удобно пт наложения платеж?

Ами дори във Фантастико като си взимам кафе си го плащам с карта

овчи начин на мислене.. айде защото другите ползват карти и е модерно..да ги ползваме за щяло и нещяло...
п.п. и кой нормален си купува кафе от фантастико? :O
 
Не искам да споря с теб, за мен е по-удобно, по-бързо и по-лесно.
Идеята е да изкажем лично мнение, а не да те убеждавам теб защо е така.

А за Фантастико, понеже явно ти е интересно, е единственото място в 02:00,
където мога да пия кафе от капсула.
 
И как точно плащането с карта е по-удобно пт наложения платеж?
Просто, следиш си разпечатката всеки месец какво си похарчил и ти е с едно логване в системата. И отделно някои банки стимулират плащането онлайн чрез бонус система. Ако това не е удобство, не знам кое е. :)
 
Просто, следиш си разпечатката всеки месец какво си похарчил и ти е с едно логване в системата. И отделно някои банки стимулират плащането онлайн чрез бонус система. Ако това не е удобство, не знам кое е. :)

"Пътят към ада е покрит с добри намерения" :D
 
Просто, следиш си разпечатката всеки месец какво си похарчил и ти е с едно логване в системата. И отделно някои банки стимулират плащането онлайн чрез бонус система. Ако това не е удобство, не знам кое е. :)

Безмисленото следене на разпечатката става НЕ съвсем толкова просто колкото го изкарваш като вземем предвид, че си плащам кафетата с карта и това означава няколко страници с транзакции само за кафетата! И не ме ядосвай защото ей сега отивам до фантастико за няколко кафета (ще добавя още няколко реда в разпечатката) към тези които ще добавя посред нощ когато ще пия кафе с КАПСУЛА! Сега ясно ли е...
 
Откак хирото го мина по мнения, норти съвсем се изнерви. :D

Естествено, че с карта е по-удобно. Не е нужно да имаш пари. :p

Времето на кеш-вброй-наръка плащанията мина отдавна.
 
Добре, че винаги се намира някой да пиша глупост, че да е забавно в петък :D
 
Безмисленото следене на разпечатката става НЕ съвсем толкова просто колкото го изкарваш като вземем предвид, че си плащам кафетата с карта и това означава няколко страници с транзакции само за кафетата! И не ме ядосвай защото ей сега отивам до фантастико за няколко кафета (ще добавя още няколко реда в разпечатката) към тези които ще добавя посред нощ когато ще пия кафе с КАПСУЛА! Сега ясно ли е...
Следене? Те така или иначе са ти постъпили по карта от работодател и т.н., вече не са невидими, както си мислиш, а това, че някой ще следи друг дали си взима бееща овца и крем за овлажнява от някой секс магазин, все тази. Къде къде по извратени неща има на този свят. ;)

И още нещо интересно - не мисли, че няма хора, които всеки месец си правят семейно планиране на бюджета, за тях примерно кафе от 1-2 лева си е неоправдан разход. Познавам поне 2-3ма такива. Пестиливи са, с не много големи възможности, и определено гледат да им е изчистено всичко. Иначе може да вземеш вече кафе и с биткойнт, ако е достатъчно отракано заведението. Аз не, че не съм привърженик на наложения платеж, но неговото доминиране е индикация на слаба онлайн култура и развитие като цяло. Пък който каквото иска да ми казва.
 
не говорех за следене от нап и други такива.. а за "семейния бюджет".
Какъв е смисъла да си правиш такъв семеен бюджет (да следиш къде е отишла всяка стотинка) след като е ясно, че голяма част са изхарчени за глупости (иначе щеше да знаеш къде са отишли) и с картата е плащоно за щяло и нещяло - визирам кафета, дъвки и т.н.
 
Дали ще плащаш с карта или кеш за щяло и нещяло, каква е разликата?

@Blinky онлайн културата и плащането с карта не винаги са свързани.

По закон всеки на трудов договор (предполагам и за граждански е така, поне аз така практикувам) получава парите си по банкова сметка и има дебинтка карта(тъпи правила на банките) - спокойно може да плаща с тази карта по магазини и заведения без да има нищо онлайн замесено ;).
 
Дали ще плащаш с карта или кеш за щяло и нещяло, каква е разликата?

@Blinky онлайн културата и плащането с карта не винаги са свързани.

По закон всеки на трудов договор (предполагам и за граждански е така, поне аз така практикувам) получава парите си по банкова сметка и има дебинтка карта(тъпи правила на банките) - спокойно може да плаща с тази карта по магазини и заведения без да има нищо онлайн замесено ;).

според мен няма разлика... но всички до този момент ми обясняват колко голяма разлика имало между кеша и картата...

Иначе за другото си правя - голяма част от пенсионерите също си получават парите на карта :D
единственото улеснение което дава картата е ТЕГЛЕНЕТО - по-всяко време и без нуждата гише. Картата не е направена за да направи плащането по-бързо - защото на практика спестеното време е пренебрежимо малко,а дори един път да се наложи да се занимаваш с връщане на пари изпратени по електронен път - губиш спестеното време за години напред.
 
Разбира се, че с карта е по удобно, бързо и лесно.

какво спестено време губиш? Нещо си се филмирал.
 
Не мисля, че е по-бързо и лесно.. освен ако за удобство нямаш предвид избягването на бакшиш... :D
 
не говорех за следене от нап и други такива.. а за "семейния бюджет".
Какъв е смисъла да си правиш такъв семеен бюджет (да следиш къде е отишла всяка стотинка) след като е ясно, че голяма част са изхарчени за глупости (иначе щеше да знаеш къде са отишли) и с картата е плащоно за щяло и нещяло - визирам кафета, дъвки и т.н.
Защото бате, някои не са лардж. ;) Някои си следят както и разходите, така и всичко, което им постъпва в картата. Да, може пред света да го дават много големи, но при 1 лизинг и една ипотека, всичко сядаш и преизчисляваш, за да не излезеш на края на месец с още един бърз кредит. Сори, че влизаме в такива детайли, но това е тежкия вариант. Хубавият и по-светъл вариант е просто тия хора, които си правят сметка всеки месец и си следят приходи и разходи и държат счетоводно нещата под контрол, заделят пари за инвестиране или за университет, фонд, апартамент на децата си.

Онлайн плащането не винаги е свързано с културата, но вървят малко или много ръка за ръка. Най-вече в моментите, в които всичко минава по жицата. Още имаме работодатели (и няма да изчезнат), които едната част по карта, другата в пликче. Сещай се. :)

Картата ти дава и възможност да имаш някаква сигурност. Говоря за тия с Wallet опцията. Кво, взимаш заплата на ръка, слагаш в портмонето, запиляваш го някъде и увисваш. После ходи пазарувай с наложен платеж. И примерно да държиш кеш в дома си....познавам доста хора, на които са се опитали да им влязат в домовете и най-интересното е, че не им трябва много време да се сетят къде може да си ги скрил парите. Да, кофти е да са в банките, защото с такси и глупости, никога не може да си напред с тия лихвени %, но пък какво остава. Цялата шитня е комплексна. И за това изестването към жицата някак успява да придобива смисъл.
 

Горе