Кой метод за разплащане предпочитате?

Кой метод за разплащане предпочитате?

  • Наложен платеж

    Votes: 5 19.2%
  • Банков превод

    Votes: 3 11.5%
  • EasyPay

    Votes: 0 0.0%
  • Онлайн плащания - PayPal,ePay, Skrill

    Votes: 12 46.2%
  • Кредитна / дебитна карта

    Votes: 6 23.1%

  • Общо гласове
    26
Научно доказано е, че когато плащаш с банкноти (кеш) изпитваш негативни чувства за разлика от това когато плащаш с карта. :)

Източник 1
Източник 2

По този начин, ако искате да харчите по-малко, ползвайте кеш ;)

Затова по-горе написах "Пътят към ада е покрит с добри намерения" за стимулирането на на банките да плащат карта хората.
 
Затова по-горе написах "Пътят към ада е покрит с добри намерения" за стимулирането на на банките да плащат карта хората.
Аз това го разбрах. Не го коментирах, защото знам, че е така и няма как да ти опонирам. Идеята е на тия велики бонусови схеми е да създадат този навик или в някои случай (по-редни) да го затвърдят при някои хора. Днес 1000 човека да направят по едно плащане през карта, ето ти работещ бизнес - таксички. :) Изключвам таксите за поддръжка и допълнителни услуги към притежаването на тази карта. За жалост тенденцията е в тази посока. Уж да минем в дигиталния свят, ама в този дигитален свят някои вече се е наредил с големия черпак. :)
 
Аз ползвам кеш за всички покупки до около 500 лева, понякога и повече. Просто не виждам предимство на картата пред кеша, освен ако не става дума за плащания над няколко хиляди. Особено нецелесъобразно ми се струва да се ползва карта за покупки под 100 лева, но може би просто аз съм малко старомоден.
 
Аз съм човек на банките, дебитна карта, банков превод или в краен случай наложен платеж. Няма да изллизам от темата. ;) Разплащанията с пейпал и ипен някак си не ме кефят. :D
 
Аз ползвам кеш за всички покупки до около 500 лева, понякога и повече. Просто не виждам предимство на картата пред кеша, освен ако не става дума за плащания над няколко хиляди. Особено нецелесъобразно ми се струва да се ползва карта за покупки под 100 лева, но може би просто аз съм малко старомоден.

Не си старомоден, а реално мислещ човек.
Картите и всички тези "удобства" са измислени за Масата - а масата е малоумна.
 
а масата е малоумна.
...рече Господ!

норти, земи качи Черни връх и се освести.
Голем съдник взе да ставаш.
 
Оспорвам правото ти на съдник.
 
Интерпретациите са ти грешни, но аз не намирам нужда да ти го казвам защото не му пука? :)
 
@nortrant имаш ли доходи?

Ако си редовен пред държавата то парите са ти в сметка. За теб е по удобно да отидеш до банкомат/банка да изтеглиш някакви пари за да може после да плащаш в кеш? Ако това е по бързо и лесно то явно не разбирам значението на тези думи :D
 
@nortrant имаш ли доходи?

Ако си редовен пред държавата то парите са ти в сметка. За теб е по удобно да отидеш до банкомат/банка да изтеглиш някакви пари за да може после да плащаш в кеш? Ако това е по бързо и лесно то явно не разбирам значението на тези думи :D
Не, нямам доходи :) живея на фотосинтеза :D
Аз НЕ съм съгласен с тезата че хората не пазаруват онлайн с карта защото ги е страх. Знам, че искате да се правите на герои и високоинтелЕгентни, но трябва да ви разочаровам. Хората избират най-лесното и изгодно.
Аз когато имам пари в джоба не плащам с карта - ОЩЕ по-малко кафетата :D:eek:. Не виждам разлика между плащането кеш и с карта. Нито е по-изгодно, нито е по-бързо.
Когато се решат тези два проблема - тогава хората ще започнат да ползват повече картата.
Има и друго - за какъв процент на разходите на даден човек задължително му трябва кеш. Ако процента е по-голям, то вероятността той да ползва карта е по-малка (особено онлайн) най-малкото защото в момента има и кеш.
 
Не, нямам доходи :) живея на фотосинтеза :D
Аз НЕ съм съгласен с тезата че хората не пазаруват онлайн с карта защото ги е страх. Знам, че искате да се правите на герои и високоинтелЕгентни, но трябва да ви разочаровам. Хората избират най-лесното и изгодно.
Аз когато имам пари в джоба не плащам с карта - ОЩЕ по-малко кафетата :D:eek:. Не виждам разлика между плащането кеш и с карта. Нито е по-изгодно, нито е по-бързо.
Когато се решат тези два проблема - тогава хората ще започнат да ползват повече картата.
Има и друго - за какъв процент на разходите на даден човек задължително му трябва кеш. Ако процента е по-голям, то вероятността той да ползва карта е по-малка (особено онлайн) най-малкото защото в момента има и кеш.
От емаг само с карта, 2 клика съм въвел всички данни.
 
От емаг само с карта, 2 клика съм въвел всички данни.
не го правя като не е задължително :)
Не само. Веднъж вкарани, е са там. ;)
колко често пазаруваш китайски боклуци, че да печелиш от факта, че не всеки път въвеждаш данните?
 
не го правя като не е задължително :)

колко често пазаруваш китайски боклуци, че да печелиш от факта, че не всеки път въвеждаш данните?
Аз не, но мои приятели - да. И си е удобство, нали все пак за това говорим. ;) А и ходи пазарувай от спортдиректа с наложен. Като цяло тук само може да се случи. На мен, ако съм честен, ми е 50:50 пазаруването от тук и от чужбина. Така, че наложения платеж, няма да ми стане нищо, ако отпадне, така или иначе вече съм привикнал. А издънки от некоректни или смотани търговци винаги се случват. Както споменах в предните си постове, някакво тъпо копеле ме мота 3 месеца за 3 бутилки във формата на шурмовак от Междузвездни войни. Така, че глупаци навсякъде. ;)
 
@nortrant не каза нищо за времето до банкомата и обратно. За таксите за ползването на банкомат.

Ти си от хората които не плащат с карта, но казваш защо ние които предпочитаме да плащаме с карта не го правим при българските "търговци"... ?!?

Значи твърдиш, че Ситуация 1 е по бърза от Ситуация 2?

Ситуация 1:
Продавачка: Сметката ви е 13.45 лв.
Клинета подава две банкноти - 10 и 5лв.
Продавчка: Нямате ли по дребни нямам да ви върна.
Клиент: Нямам
Продавачката хуква на някъде да разваля пари или пита някой от опашката
....

Ситуация 2:
Продавачка: Сметката ви е 13.45 лв.
Клиента подава картата си и евентуално въвежда пин код
...

85% от плащанията са ми с карта, като едни 5-7% са защото нямат опция с плащане с карта, а останалото е заради пишман търговците.
 
Показателно е, че в много чужди сайтове пише No credit card :D Т.е това трябва да е някакво предимство.
 
Ситуация 2:
Продавачка: Сметката ви е 13.45 лв.
Клиента подава картата си и евентуално въвежда пин код
Продължение на ситуацията:
  • разпечатване на бележка от терминала
  • даване на бележката заедно с химикалка
  • подпис на клиента
  • касиерката прибира бележката
 

Горе