Кой телефон да избера?

eshk0

Member
Здравейте, реших да си купя нов телефон.
Колебая се между Samsung S 4 и Samsung Galaxy Note 2 :)
Някакви отрицателни/положителни коментари за тия два модела?
 
От: Кой телефон да избера?

S4 що годе може да се побере в джоб на дънки Нотето няма шансове но пък е доста по евтино и има по голям екран ако това е определящо за теб.
 
От: Кой телефон да избера?

Погледна ли HTC One? Същият клас като цена и параметри, но като изработка доста по-добро. Не, че съм против S4, но за флагшип тая пластмаса не ми се връзва. Имай предвид за HTC-то, че част от бройките имат проблем с покритието на задния капак (паднало, олющено и тн) и гледай внимателно.
Ако ще е между двата на корейците - S4. Мога да ти се аргументирам на дълго и широко, но най-простото е: Какво можеш на Note, което да не можеш на S4? От друга страна размера има значение и да, не се свиква.
Ако ще гониш голям дисплей по-добре таблет...
 
От: Кой телефон да избера?

Оне е без сменяема батерия и след една година ще са на цената на спанака. Мой приятел си взе Айфон 5-ца миналата година октомври и сега по цял ден си ходи с кабела в джоба и само търси някъде юсб да се включи.
 
От: Кой телефон да избера?

Оне е без сменяема батерия и след една година ще са на цената на спанака. Мой приятел си взе Айфон 5-ца миналата година октомври и сега по цял ден си ходи с кабела в джоба и само търси някъде юсб да се включи.

Ако приятелят ти си го е взел от тук с гаранция да го праща - при проблем с батерията направо сменят. Тествано и работи вече с 2 така.
 
От: Кой телефон да избера?

Взел си го е от тук (УК) но съм убеден че едва ли някой ще му обърне внимание защото обикновено пише че гаранцията не покрива батерията а и ако не рови във интернет вероятно ще изкара един ден.
Той е с две години контракт и докато му изтече контракта съвсем ще се издаде багажа.

НТС и Епъл - така си го заглавиха с тия несменяеми батерии че ще има много да ревът - Ама тепърва ще го разебрат
 
Аз съм с HTC ONE, без да го човъркам си му кара батерията поне 4 дни.. говоря за много малко ползване на телефона..
Но пък съм МНОГО доволен.. брат ми го има от година и нещо вече и той е доволен..

А пък за дизайн са много гъзарски ;)
 
От: Кой телефон да избера?

Погледна ли HTC One? Същият клас като цена и параметри, но като изработка доста по-добро. Не, че съм против S4, но за флагшип тая пластмаса не ми се връзва. Имай предвид за HTC-то, че част от бройките имат проблем с покритието на задния капак (паднало, олющено и тн) и гледай внимателно.
Ако ще е между двата на корейците - S4. Мога да ти се аргументирам на дълго и широко, но най-простото е: Какво можеш на Note, което да не можеш на S4? От друга страна размера има значение и да, не се свиква.
Ако ще гониш голям дисплей по-добре таблет...

И обратно какво не можеш на s4,каквото неможеш на note ? Освен докато слагап памперса на детето ти да управляваш с жестове,ама то кое по напред ще правиш.Според мен е изключително надута цената.За тия пари можеш да си купиш мнооого неща по използваеми от тая пластмаса.А и note си има своите плюсове.
 
От: Кой телефон да избера?

Вчера на един приятел разцъках С4-ката ама много голям ми се стори, не съм им фен на тези огромните телефони ... Тези дни ми направи впечатление този http://smartphone.bg/smartphones-gigabyte-G-gigabyte_gsmart_maya_m1_white доста бюджетно решение ми се струва, някои някаква информация има ли ?
 
От: Re: Кой телефон да избера?

Аз съм с HTC ONE, без да го човъркам си му кара батерията поне 4 дни.. говоря за много малко ползване на телефона..
Но пък съм МНОГО доволен.. брат ми го има от година и нещо вече и той е доволен..

А пък за дизайн са много гъзарски ;)

Тоя на братти сигурно е специална тестова бройка подарена му лично от НТС една година преди официалната премиера на телефона :)

Тугер - Гигабит обикновено брандират чужди телефони - това вероятно е китайски МТК с тяхно лого

Не съм си играл с Ноте но със сигурност S4 има функции които нотето ги няма - като управлението без докосване или пък следенето на погледа
 
От: Кой телефон да избера?

Вчера на един приятел разцъках С4-ката ама много голям ми се стори, не съм им фен на тези огромните телефони ... Тези дни ми направи впечатление този Please remove links from your message, then you will be able to submit your post. доста бюджетно решение ми се струва, някои някаква информация има ли ?

Според мен,неси заслужава.Във форума на андроид бг даже няма раздел на марката Gigabyte,мнения за телефона намерих в раздел други телефони,най-долу.:D

"Тайван,Китай - работата е ясна нож с много остриета - стига да не го базикаш ядове няма да имаш"

"От няколко часа е в ръцете ми и единствените два "кусура", които мога да отбележа е, 720п качеството на Ютуб видеото, не мога да твърдя, че проблема е изцяло във видео картата или в приложението, но излиза малко все едно е на 360. Другото е, че загрява доста машинката. Лично на мен второто не ми е проблем, прилично бърза е, за над 3 часа пръсване от базикане на всичко, което идва в комплекта на Джели Бийна не загуби почти нищо от батерията си, а пък уж гледах ХД видео в Ютуб, уж кликах някаква тъпа игра с ефекти и без смисъл.
Основните дейности - офис пакет, интернет и видео са с добра скорост на изпълнение, но да не се приема професионално мнението ми, това ми е първият смартфон, та е възможно просто да не мога да оценя адекватно.
Просто изкавам лично мнение на база "разузнаване на телефона" "

Единстрените коментари за него са това . Няма и много информация за него. Процесора много ще се затормозява според мен.Видео картата нея знам каква е,но според по-горния цитат е боклук.Избора си е твой. :)
Незнам от какво са очаровани "smartphone" както пише в ревюто им ,но просто ревюто е направено да ти се хареса.
 
От: Кой телефон да избера?

Ако питате мен - нито един от двата. : )
Преди доста време, като излезе HTC Desire и веднага луднах по тоя телефон .. викам брее, искам го - и си го взех. При което 2-3 месеца се занимавах с него - приложения, игрички и други тъпни при което след това започнах да го използвам само и единствено за звънене. И от време на време за снимки.

Това, което бих направил аз е да си взема един по-обикновен телефон, който си име wifi, и там нормални функции - да си звънкаш, да си пращаш sms-и, да си гледаш пощата, а пък вече ако си фен фотограф и искаш голяма камера - вземи си един полопрофесионален фотоапарат и си цъкай на воля.

А и ми е писнало по 126 пъти на ден да ги зареждам тия смартфони. Отида ли на планина, язовир или някъде където няма ток, накрая на първия ден съм без телефон. Единственото за което започва да става е да го ползвам като средство за самозащита ако ни нападнат чакали или мечки,.. па и няма да им трябва много като ги тресна с тоя голям телефон през муцуните.. :D

IMHO.. тва е истината.

ПС - Сега сигурно някой ще ми каже - еми дааа ама тея новите имат акселометри, жироскопи, хороскопи, микроскопи, металодетектори и т.н. - Ако не ми изкара три дена без зареждане, че да мога да звънна на леля като съм горе в гората - няма полза според мен.
 
От: Кой телефон да избера?

Аз също съм за HTC One. За проблеми с покритието не съм чул, но пък за сметка на това има много такива със сглобката. Много хора се оплакваха за луфтове.
А за S4, той не се различава чак тооолкова от S3, който пък е по евтин. Мисля, че s3-ка с гаранция втора ръка можеш да си намериш за 500 лв.
Имай в предвид, че телефоните на Самсунг се обезценяват изключително бързо.
 
От: Кой телефон да избера?

Бах мааму,как ви се дават по 1000 лева за телефон?И при това 100% няма да го използвате пълноценно
 
От: Кой телефон да избера?

Аз също съм за HTC One. За проблеми с покритието не съм чул, но пък за сметка на това има много такива със сглобката. Много хора се оплакваха за луфтове.
А за S4, той не се различава чак тооолкова от S3, който пък е по евтин. Мисля, че s3-ка с гаранция втора ръка можеш да си намериш за 500 лв.
Имай в предвид, че телефоните на Самсунг се обезценяват изключително бързо.

Утрепа магарето с правата лопата - НТС Оне и S4 Излезнаха по едно и също време почти на почти идентични цени (самсунга е малко по скъп) след една година виж какви ще са цените втора употреба а пък след две даже няма да може и да се прави сравнение.

А разликата между S3 и S4 е доста голяма от където и да го погледнеш, дали си заслужава обаче е отделен въпрос за мен лично зависи дали можеш да използваш 4G интернет - Тук в УК от есента го пускат няколко оператора и донякъде се обезсмисля да си купиш този телефон ако си на оператор който няма да пусне 4G интернет в следващите няколко месеца. В БГ не съм чувал някой от операторите да планира в скоро време да пуска 4Г и от тази гледна точка аз не бих си го взел в БГ.

Желот - Когато си взех последният смарт и ми се наложи да нося и старият за известно време докато си прехвърля номерата и на старият му изключих мобилният интернет блутут Wifi и всякакви други такива екстри започна да кара по 6-7 дни

Смарт телефон има смисъл да носиш ако реално има за какво да го ползваш и имаш що годе приличен интернет за да го ползваш пълноценно.
За мен е изключително важно да следя в реално време какво се случва по мейлите и да мога да отговарям своевременно когато съм в движение.
Да мога да влезна в админа на онлайн магазина и да корегирам когато се наложи нещо на момента.

Другите не чак толкова важни но приятни неща са да имаш постояно включен Вайбър и Скайп за да могат да ти се обаждат приятели и познати без да ги набутваш.
Да ползваш Навигация от Гугле която работи доста по добре от Гарминът ми.
Да прочетеш пресата когато ти се наложи някъде да висиш и чакаш някой или нещо и няма какво друго да правиш.
Да си включиш да послушаш радиото което ти харесва и тн тн.
 
От: Кой телефон да избера?

айфоня естествено, мани ги тия пластмаси
 

Горе