Кой телефон да избера?

От: Кой телефон да избера?

И аз се чудя как може въобще да сравняваш Alcatal и Sony? :D Вярно е, че това нещо, долу на Xperia-та, каквото и да е, каквото и да е било замислено - грозно е :D Но разликата в качеството е от небето до земята :) Пък и тоя Алкател изглежда толкова евтино направен, че няма накъде... И аз съм го виждал, и на мен ми хареса много, но ако го изпуснеш веднъж и ще стане на парчета. Плюс, батерията му май беше несменяема, на фона на това, че е много малка и бързо пада.
Между другото вчера четох новина за нов ХуйВей с доста добри спецификации (2GB Ram, quad 1.5, IP57 Certified) и само за 210 или 230€ стартова цена :/ Деба китайците :D
И още нещо, за да се позабавляваме малко :D Qualcomm си правят ташак с Mediatek и техният нов 8-ядрен процесор


[video=youtube;qdauwqhmsas]http://www.youtube.com/watch?v=qdauwqhmsas[/video]
 
От: Кой телефон да избера?

Абе преди няколко седмици си взех Alcatel Star, някои колега от форума да има такова нещо ? :)
 
От: Кой телефон да избера?

Да ти кажа хич не ми пука дали телефона изглежда евтино или скъпо. Важно е на мен да ми харесва. Все пак аз ще си го използвам - няма да го нося на изложба, я... И тука важи, че отвън лъскаво, а отвътре гнило. Има доста телефони, които са отпреди няколко години. Примерно Samsung Star S5230. Само дето откъм екстри осакатен, примерно..., но не му пречи да си върши перфе основната работа - тоест обаждания и sms-и. Старата нокия 5230 също е евтина, но я хвани някоя кукличка от 1000лв и нокията този модел да видим, кой телефон ще бачка и след падането на теракот - моята предишната е видяла всякакъв вид тормоз, падания, натоварвания... обаче още държи. Знам, че "като падне, ще стане...", а тези новичките, язък им за парите... трябва да ги държиш в рамка дето се вика. :D (това беше малко отклонение).

Иначе като гледам алкатела и аз смятам, че е 1 падане живот. :D Пък и сонито, може би 2-3 падания. :D

А иначе относно батерията и двата телефона са със несменяема. Кофтито е, че и за двата телефона картите са от тези мини-тата. Обикновените не стават, което си е лека прецакня. Куклички - кво да ги правиш. :D

П.П.: Amigo0o като го гледам, той горе-долу е като айдъла този модел... (само по визия де), но то и характеристиките ще са така горе-долу еднакви предполагам. Ако съм права, значи добре работи телефончето... :)
 
Moko - Хуавей е трета по големина в световен мащаб телекомуникационна компания. Напълно нормално беше да изкарат нещо от този сорт в близкото бъдеще, да не кажа, че очаквам доста голямо раздвижване в средния клас именно заради тях и Ми :)

Що се отнася до снапдрагона - доказано качество е. Чипсета (в зависимост от телефона и таргет групата) е повече от превъзходен. Не случайно размазаха конкуренти като нвидиа с тяхната тегра. Точно за това и SP е толкова добър. Последно поколение s4 pro. Това нещо прави чудеса и побеждава в известна степен уж по-мощният s400, а дори и някои от телефоните с s600 (който е по-стара разработка де) ;)
 
От: Кой телефон да избера?

Старата нокия 5230 също е евтина, но я хвани някоя кукличка от 1000лв и нокията този модел да видим, кой телефон ще бачка и след падането на теракот - моята предишната е видяла всякакъв вид тормоз, падания, натоварвания... обаче още държи. Знам, че "като падне, ще стане...", а тези новичките, язък им за парите... трябва да ги държиш в рамка дето се вика. :D (това беше малко отклонение).

Иначе като гледам алкатела и аз смятам, че е 1 падане живот. :D Пък и сонито, може би 2-3 падания. :D

За тази цел хората са измислили калъфите. Взимаш му един такъв и си свиркаш.

Фифи ама и ти намери кои телефони да сравняваш. Аз даже не знаех, че алкател са още действащ бранд.
 
От: Кой телефон да избера?

И аз не знаех. :D Но си го купих. А и какво да направя като спечелих Сони. :D Наистина специфично сравнение, но сЪдбЪ.... :D
 
Re: От: Кой телефон да избера?

Аз даже не знаех, че алкател са още действащ бранд.

Ти в кой свят живееш? Алкател-Лусент, както и Хуавей са сред 3те най-големи производители на телекомуникационно оборудване в света :) Това, че не се занимават с нас простите потребители на телефони за по 500$, не значи че не същестуват ;)
 
От: Re: От: Кой телефон да избера?

Ти в кой свят живееш? Алкател-Лусент, както и Хуавей са сред 3те най-големи производители на телекомуникационно оборудване в света :) Това, че не се занимават с нас простите потребители на телефони за по 500$, не значи че не същестуват ;)

Възможно е, обаче в сферата на джиесем апаратите хич ги няма. А пък тия Хуйвей ги разбирам от тази тема. До сега не бях чувал за тях, а не съм и длъжен, понеже китайците държат и други абсурдни рекорди благодарение на числеността им, като например, вероятно вече е държавата с най-много англоговорящи хора. Теб ако те питат да кажеш една англоговоряща страна едва ли ще кажеш Китай, нали? По-скоро САЩ или УК.
 
От: Кой телефон да избера?

То пък щот в САЩ няма абсурди... и там инглиша не е официален език, ама на - основно това се говори. :D
 
От: Кой телефон да избера?

Абе пичове, alcatel, huawei, ericsson, siemens и т.н. за които ако чуете за телефони ще се смеете, са както казаха по горе едни от най-големите производители на техника в телекомуникациите. Половината клетки закачени по блоговете са сименсови, интернета ви пристига от централи с ериксон оборудване, рутера/модема ви най-вероятно е производство от хуавей, така че не си мислете че са загинали тея компании.

Аз за сега съм доволен от алкатела, които си взех @fifi дисплея е по малък от idola и за това си го взех, че не съм фен на много големите телефони, а за дисплея как са го направили, по-добре се вижда от galaxy s II, с другите не съм сравнявал.
 
От: Кой телефон да избера?

Може да са големи, но преди няколко години още при старите телефони, алкателчетата доста се разваляха и затова лично аз нямах добро мнение за тази марка и затова ме гонеше един предрасъдък като си купих айдъла. Обаче съм доволна от него - напук на "славата от миналото", която се носеше за телефоните алкател. В смисъл, проверката на сметките, браузването, работата с приложения и със сайтовете си точно и не засича, което е супер за мен. Плюс това параметрите не са никак лоши. Е, има си своите кусури - примерно батерията издържа към 2 дни и то ако не човъркам много-много, но пък като се погледне цената за такъв телефон е супер. Единствения проблем е, че ако го изгубя няма да усетя, защото е лек като перце. :D
 
От: Кой телефон да избера?

Аз пък да си кажа, че Моторола са много стабилни :lol: Иначе сте прави, да - това са големи компании, които се занимават с къде-къде по-сериозни неща, като например - телефоните изобщо да функционират :D
А Амиго ме разби - откога закачват клетки по блоговете? На моите защо няма? Или за WordPress все още не са направили такива клетки?? :D
ktomov - тоя въпросния телефон е с техен процесор и ми е много интересно как ли ще се справя? Защото аз си купих един таблет с процесорът, който уж бил най-бързият за момента - quad на 1.6Ghz е, но това не му пречи таблетът да си бичи лаг понякога. Интересно ми е един снапдрагон дали ще прави и той такива мизерии... А иначе - жалко за nvidia, за момент бяха отново на върха :)
 
От: Кой телефон да избера?

Съжалявам че не отговорих на темата ти за телефон обаче и аз ше си взимам! Можели да ви попитам какъв телефон да си взема? Колебая се между 4 вида!
HTC One, Sony Xperia Z1 Compact, Samsung Galaxy S4, Iphone 5C
Предварително благодаря за отговорите! Вашето мнение много ще ми трябва да знам кой телефон да си взема!
 
От: От: Кой телефон да избера?

Съжалявам че не отговорих на темата ти за телефон обаче и аз ше си взимам! Можели да ви попитам какъв телефон да си взема? Колебая се между 4 вида!
HTC One, Sony Xperia Z1 Compact, Samsung Galaxy S4, Iphone 5C
Предварително благодаря за отговорите! Вашето мнение много ще ми трябва да знам кой телефон да си взема!

Вземи си Sony Xperia Z2.
 
От: Кой телефон да избера?

Prestigio имат много хубави смартфони, които не са скъпи.
 
Re: От: От: Кой телефон да избера?

Вземи си Sony Xperia Z2.

Не си купувай СОНИ!

Ако го направиш, никога повече няма да искаш да погледнеш друг телефон.
 

Горе