Колеги, измамиха ме по долен начин

W

w-seo

Guest
Потребител с PayPal account
Todor Todorov
Email:
[email protected] ме измами по следната схема:
Направихме спазаряване за закупуване на страница във фейсбук с име, и аудитория от 40 000 човека. Разбрахме се да платя и след това да ми прехвъли страницата.

Направих плащане и получих следното: Страница със същото име, но с 300 фена, естествено - измама! Направи ме админ на тази страница с 300 фена и това беше ...

Въпросът е, може ли да ми изпратите данни за този потребител и какво бихте ме посъветвали. Такива измамници в България нямат място според мен...

Ето и nickname: cvetelinnn във форума - моля админи и оператори да ми пратят евентуално IP за да пусна жалба в полицията.
cvetelinnn
cvetelinnn Е онлайн в момента Junior Member

Всеки съвет би ми бил полезен! Очаквам Ви
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Пусни един репорт до пейпал да те рефъндне!
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Проблемът е, че му се плати на три части - два по epay.bg и един по paypal - в paypal съм пуснал репорт, но за epay.bg се боря

Такива измамници уронват престижа на онлайн бизнеса и ще си получат заслуженото
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Жалба в полицията. Щом има плащане през иПей не може да си скрие самоличността.
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Супер - ако не се свърже с мен - утре отивам в полицията - ще го хванат бързичко! Благодаря @Test - време е да си получат заслуженото такива тарикати
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Само като прочете "djreturn" защо продължи сделката? Той е доста голям изнудвач. Е к'во изнудва деца с UPD flood и мами хора като вас, които са доверчиви (лошо няма, просто лоши хора има). Check-вайте малко повече black lists на други форуми. ;)
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Да сега вече разбрах за кво иде реч! Ужас този е голЕм "хакер" :) Хиляди са му набрали! Предлагам групово да го пребием :)
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Няма нужда да го пребивате групово. Така ще се отърве твърде леко, а и вие ще пострадате. Ако всички измамени бяха пускали жалби в прокуратурата или полицията сега вече щеше да е така загазил, че изобщо да не му е до измами и кражби. По принцип колкото повече са пострадалите от даден престъпник, толкова повече внимание ще получите от органите на реда. Но дори и една жалба да е, най-малкото ще го извикат на разпит и ще се разбере със сигурност кой е. Ако няма положителен развой по каналния ред винаги остава боят като последно решение. Важното е да му се даде да разбере, че няма вариант да се измъкне и е дошъл моментът за разплата.
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

и в тази жалба да напише, че е искал да купи фейсбук страница, и всъщност я е получил но броя на феновете е друг - никой няма да му обърне внимание. те грабежите не разследват, само ако има нещо убийство, вие си мислите, че ще се занимават с фейсбук страница.
следващия път - повече предпазливост: лична карта, касов ордер, договор.
 
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=41057

Писа ми и на мен. Онзи ден "уж" щяхме да се виждаме на живо. Кофти ден имах и като знам, че е пидирас, така и не му звъннах. За достоверността на информацията не знам, но на мен ми даде следните контакти:

Тел.: 0876199783
Име: Цветелин
Скайп: leten-den
Град: Плевен
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Същия е най-вероятно. Днес подадох жалба, сега очаквам органите да си свършат работа.
Предлагам колеги от Плевен да се организират и направят една среща с този пишман хакер. Според мен той е вреден на бранша и такива като него провалят един голям бизнес в България.
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Хахахах добре бизнесмен ще чакам да ме съдиш :)
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Хахахах добре бизнесмен ще чакам да ме съдиш :)

Само заради наглостта си, заслужаваш не съд ама да те хванат и да ти строшат пръстите (20 броя, на ръцете и краката) да видим с какво ще пишеш помиите си из нета и ще мамиш хората боклук.
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Пича е известен в много среди явно - http://forums.megalan.bg/index.php?showtopic=32211

Мен ми е чудно, че чак сега научавате. Предлагам да се линкнат други черни списъци от други сайтове, за да се знае. ;) Човека е известен с UDP Flood атаки.
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Тоя е супер изтръпнал клошар, закакво въобще правите сделки с такива хора.
Гледайте мнения във форума, репутация и iTrader както и профилите на хората с които правите бизнес във фейсбук, гугъл+ или други социални мрежи.
Ако нямат какво да крият тогава всичко което Ви интересува ще може да видите.
ПодЯгодите ползвайте някаква търсачка за да намерите информация за дадения човек преди да правите сделки....
Отказах близо 15поръчки защото използвам търсачки и научавам каквото ми трябва за да не се прецакам.
Тоя не е известен с тия атаки, тоя е известен с мазната си мангалска физиономия в Плевен, ходи в интернет клуб галакси.
Градски, ако четеш това, земи се оправяй с хората щото не ти отива на годините да си такъв келеш.
 
От: Колеги, измамиха ме по долен начин

Сао се чудя какъв е смисъла да се трепем да работим , че да изкараме някой лев при толкова много будали
 

Горе