Колко дена още?

bioz

Active Member
Колко дена още трябва да се протестира за да разберат, че не са искани в парламента тия нагляри?

Аз залагам на цял месец плътно, но ако след това все още няма никва реакцията, вече бойко трябва да се активизира - да даде някои друг лев на ония същите дето чупеха глави на орлов мост преди няколко месеца.
 
От: Колко дена още?

три години и половина твоя бойко влачи народа като куче вързано за теглич
 
Не искате Орешарски, ама искате ГЕРБ.. поне това чета по форуми и по Facebook.

Ако трябва да избирам между Орешарски и Боко.. Не мисля, че изобщо има няква тема на разговор. 300 пъти е повече Орешарски от Бойко..

Как може да искат ГЕРБ на власт.. Тоя народ съвсем изкукурига.. Като се протестира, да се протестира, да се изкарат тезите, да се каже ЗАЩО се протестира.

Защо се протестира за оставка? За да дойдат други.. същите..?

Нека да се протестира за ВНС или промяна на конституцията..
Не ги разбирам хората протестиращи.. наистина не ги разбирам..
 
От: Колко дена още?

Оставката не е изход, трябва да ги затворят вътре в парламента всички и докато не променят Изборния закон генерално или не свикат Велико народно събрание никакво пускане. После вече оставка и нови избори, никакви Цоко, Боко, Долен, Станишевци, Догани и Местани вече ...
 
От: Колко дена още?

Не искате Орешарски, ама искате ГЕРБ.. поне това чета по форуми и по Facebook.

Ако трябва да избирам между Орешарски и Боко.. Не мисля, че изобщо има няква тема на разговор. 300 пъти е повече Орешарски от Бойко..

Как може да искат ГЕРБ на власт.. Тоя народ съвсем изкукурига.. Като се протестира, да се протестира, да се изкарат тезите, да се каже ЗАЩО се протестира.

Защо се протестира за оставка? За да дойдат други.. същите..?

Нека да се протестира за ВНС или промяна на конституцията..
Не ги разбирам хората протестиращи.. наистина не ги разбирам..

Къв орешарски бре момче, ти мислиш ли, че от както е назначен за министър орешарски има ЕДНО поне ЕДНО взето решение еднолично? Тук не командва орешарски разбери това! Ако ти харесва орешарски си о вземи у вас, на някои от нас не ни е приятно да имаме кукла на конци за министър председател.

Да искам да дойдат други, нещо странно ли виждаш в неодобрението ми към правителството?
 
От: Колко дена още?

три години и половина твоя бойко влачи народа като куче вързано за теглич
Да, този изнасили не само народа и бизнеса. Нали за тях си гласуваха хората, както искат? Не знам какво очакват. Всеки 2ри-3ти ми казва, че гласувал за Бойко, Сидеров или Станишев, а сега протести, че не ги искали? Еми сори майка, не съм гласувал и аз за тях.

И могат още 100 дни протести, не знам какво ще излезе като резултати, но определено не очаквам да се откажат така лесно. Все пак, ако успеят да спечелят с няколко умни хода народа, може да се поспрат протестите. Нещо социално този път - сметки, добавки, данъци. 100 неща могат да подобрят за седмица-две, дано се чатнат да го направят и без това, ако ще искат да изправят държавата на крака, трябва да действат бързо и то със задна дата. А не да се забиват в регулярните глупости. Както винаги се случва. Ама ние еди какво си правихме, защото не можем да пропуснем задачите, които идват на дневно четен всеки ден. Това е много хубаво, но в момента освен това, има да се оправят стари каши + да се мисли нещо за подобряване. Не ми е ясно какво си мислят хората във властта вече. Само знам, че ако не се справят и не направят нещо добро скоро време (вместо да се дънят я с Пеевски, я със закона за хазарта), то тогава не само нямат да спрат с протестите, но и се се засилят много качествено.

Не залагайте колко ще продължат протестите, а дали ще успят да ги отбият скоро с положителни резултати. Защото на народа яко му писна от глупости. Стои, работи и пак до никъде. Все едно и също. До никъде с нищо. И вместо държавата да ти подава ръка, тя граби от теб, което ако е нормално, значи не съм си уцелил времето. :)

Оставката не е изход, трябва да ги затворят вътре в парламента всички и докато не променят Изборния закон генерално или не свикат Велико народно събрание никакво пускане. После вече оставка и нови избори, никакви Цоко, Боко, Долен, Станишевци, Догани и Местани вече ...

И естествено, че не е изход. Много съм съгласен. Какво, пак да си платим за едни избори, че да изпуснем и периода за евросубсидиите, който е 2014-2020 година. Умници. Да не мислим, че ще дойдат други, епохата на царете мина. :) Не знам, аз за ситуацията си имам едно на ум. :)
 
От: Колко дена още?

Тук си много прав - много има, които като им казвах да не гласуват за тези 4-ри партии, не слушаха, а сега сме заедно по протестите. Чудя им се, като пускахте бюлетината за същите къде ви беше главата, на някоя кака у деколтето ли?
 
От: Колко дена още?

http://btvnews.bg/bulgaria/obshtestvo/kazusat-peevski-i-protestat.html - това е яко! Браво на този, който го е направил.

А относно партиите - да се махат всичките! Трябва да дадат шанс на малките, които не можаха да прескочат бариерата да се изявят. Аман от мутри.
 
От: Колко дена още?

Идеята е на протестите е да се спре с лъжите в политиката.

Всяко следващо правителство, което лъже най-нагло ще бъде подложено на същото.


Ако се чудите за алтернативи - какво пречи БСП + ДПС + Атака да направят експертно/програмно правителство както бяха казали, но без да се месят в назначенията, а не да се договарят за постове, сфери на влияние и поднасяне на тепсия на мафията на важни сектори.


Ако някой си мисли, че това правителство ще направи нещо - дълбоко се лъже.

То е демотивирано вече - с много малка степен на доверие. Държавната администрация мина в режим на ослушване откъде ще задуха вятъра.


Само вижте назначението на тоя зам. вътрешния министър, а не само на него. Не дават на министрите да си изберат екипа. Отделно назначенията са на приятелска основа. Момчето е било 2-3 месеца шеф на офис на СИК в Шумен. Обаче медиите преекспонираха случая и го закопаха. Но не това е проблема. Проблемът е, че е дружка със Станишев, който е бил на сватбата му, доверен човек както се казва и затова получава поста, въпреки че няма и грам опит в сферата - а уж било експертно правителство.


Другата ситуация - с изваждането на някои произведения на Ботев от учебниците.

Какво стана - уволниха хората, предложили новите програми. Или поне ще ги уволнят - така казаха.

Мислите ли, че администрацията има стимул да работи - след като всяко решение може да води до уволнение.


От Брюксел показаха жълт картон на правителството още на втората седмица. Още един гаф и има червен картон от там.


Така че при липса на доверие от страна на избиратели и блокирана администрация не очаквайте чудеса.


Просто каквото и да предложи правителството, колко и добра да бъде идеята в нея винаги ще се търси подтекст дали това не е подарък за мафията и ще се гледа с голямо недоверие.



А демократичните държави се крепят на доверието в институциите. А тоталитарните държави се крепят на армията и полицията.


Вижте го на по-ниско ниво - един брак или една фирма - ако няма доверие нищо няма да върви. И най-правилният изход е бързо да се разделят.
 
От: Колко дена още?

@mathematician - Пфу, най-накрая да прочета нещо читаво!
 
От: Колко дена още?

Говорейки против правителството се изпускат още няколко важни неща.


1. Забравете за Шенген. Не и с това правителство. ГЕРБ може да са били всякакви но не поставяха на карта Европейското бъдеще на България. Докато в момента тези ни върнаха с 3-4 год. назад за Шенген.

2. Чуждите инвестиции - в нестабилна обстановка съвсем ще изчезнат.
 
От: Колко дена още?

На кой му пука за Шенген? А и предишното правителство се провали с гръм и трясък именно в опитите си да ни вкара там. Шенген не става за ядене, а и Шенген няма да ми докара повече клиенти.
Чужди инвестиции? Не сме имали такова нещо. Само разни алчни фирмички, които идват да източат и малкото пари и ресурси, които имаме. Няма как да стане по-лошо. Положението само може да се подобри.
Откак падна ГЕРБ токът поевтиня с 10%, от юли с още 5%. Ако бяха останали ГЕРБ цената щеше да е не -15%, а +15%, ако не и повече, за да захранят донорите си с полята от соларни панели и ветрогенератори за наша сметка.
Пътища? Нали Лиляна Павлова лично призна, че Тройната е направила повече от тях.
Ако трябва да избирам между Бойко и Орешарски категорично се спирам на втория. Тези протести ще направят голяма услуга на Орешарски, защото ще отслабят влиянието на БСП и ДПС върху правителството му. Друго положително явление в политиката е, че Станишев направи това, което всички смятаха за невъзможно - изхвърли Румен Петков, Румен Овчаров, Георги Първанов и останалата част от най-продажната комунистическа пасмина от БСП.
Според мен все още има надежда за това правителство. Тук поне нещата са все още на етап почти направени грешки, но коригирани навреме, макар и под натиск. При ГЕРБ простотиите се правеха ежедневно и непоправимо. За нищо на света не трябва да се връщат, а и доказаха, че са кръгла нула дори като опозиция. По-жалка опозиция не мисля, че съм виждал досега у нас.
 
От: Колко дена още?

Няма как да стане по-лошо?


Че то вече става. :lol: :lol: :lol: :lol:


1. Вътрешното потребление от началото на годината пада и ще продължи да пада още повече. Ако работиш за вътрешния пазар - съболезнования.


2. Поради 1 и поради засилените харчове на правителството бюджета няма да излезе - можем да се хванем на бас.


3. Тази година правителството може да вземе заем - сигурно ще има кой да му даде на нормална лихва. Но догодина няма да има кой да му даде заем на ниски лихви. Идва МВФ и знаете какво става.


Като това ще стане независимо кой управлява. Виденовата зима ще се повтори но в доста по-мен вариант. След това трябва да дойде някой като Костов да почисти, който ще обере всички негативи.



Някой да се хванем на бас за т. 1 и 2. :lol: :lol: :lol:


Силно се надявам да се разминем без МВФ, а и все още има шанс.
 
От: Колко дена още?

Още сме далеч от гръцкия сценарии.


Верно, че са таланти, ама едва ли ще ни докарат до там.
 
От: Колко дена още?

Чака ни гръцка съдба май.

Бая трябва се озорим, че ги догоним. По вероятно те да получат нашата съдба и то много скоро, след като вече им се пропука коалицията, а фин. мин. на ЕЗ нещо не се разбират за рекапитализация на банките.
Както и да чака ни 2-рата вълна на рецесията и тогава и ние ще влезем. Те първа ще се спуква балона на фин. активи и имоти в САЩ. ФЕД онзи ден говориха ще намалят QE какво намаление направо ще го утроят :D.

Както и да е да не навлизам, споко гръцки сценарии няма имаме - а и то трябва се случи в частта с дръжавата и адмнистрацията - якоооооо рязане на всичко държавно !!!!!!
 
От: Колко дена още?

Да променят изборния кодекс и да си подават оставката. Като сложат образователен ценз и забранят гласуването на хора с двойно гражданство, нормално, в парламента ще влязат нови и несвързани с олигархията лица от малките партии. После трябва война с мафията, в пряк и преносен смисъл. Какъв е смисъла от държава въобще, ако прилича на сегашната държава. А се видя, че европейските лайнарчета не им дреме за българите - ей, днеска комунягите от ПЕС подкрепиха станишев. Някаква там червена лелка се изказа - дайте им шанс, пък после излезте да протестирате. Всички имат нужда от отрезвяващо лекуване на пърхота, както са го правели по времето на френската революция.
 
От: Колко дена още?

Редрум с теб съм,

Я дай дефиниция за обрзователен ценз според твоите виждания и това не ли е в нарушение по конституция?

А цоцалистите се готвят превземат ЕС, ти къв болен мозък трябва си да кажеш гордеем се с нашият лидер - wtf?!??!?!?!??!
 
Последно редактирано:
От: Колко дена още?

Тия са нагли, няма да си тръгнат скоро :cry:
 
От: Колко дена още?

В конституцията пише " Основното образование е задължително и безплатно. " Следователно, който няма основно образование е нарушил конституцията. Какво право има този гражданин да гласува?
 

Горе