Колко дена още?

От: Колко дена още?

Нямам нищо против електората на ГЕРБ.
Това са хора разочаровани от 20 годишния престъпен преход.
Но тази партия с това ръководство не работи за интересите на обикновените хора.
В момента ГЕРБ не е по различна от БСП, ДПС и Атака!!
 
От: Колко дена още?

Първо ще се налжи да ти припомня, че въпреки всичко ГЕРБ СПЕЧЕЛИ изборите макар, че не управлява, това май-отговаря на въпроса ти за врътката и белия кон. След това ще ти кажа, че с оглед твърдите електорати на безмозъчните избиратели на БСП+ДПС, само обединения вот на народа би могъл да ги остави извън властта на евентуални предсрочни избори. Хайде сега си помисли какви са вариантите.

А аз трябва да те запитам защо всъщност ГЕРБ не управлява? :)
Защо Борисов предпочете да излезе от парламента с цялата си група, щом е спечелил изборите и най-много хора са гласували именно за него, и да отиде незнайно къде, уж при избирателите си, което аз намирам за смешно, а да не говорим, че депутатите му не са при избирателите си, а се въртят из медии като Босфор ТВ, Нова, и хленчат като ощипани моми в разни дискусии.
За твърдият електорат и безмозъчните, фанатизирани по-скоро избиратели бих ги нарекъл на БСП и ДПС - спор няма, че такива избиратели са вредни за демократичният избор в предвид на това, че нямат трезва преценка, и не си променят мнението предвид гафовете и издънките на тези за които безотговорно гласуват всеки път без изключение. Това е като да играеш тото с едни и същи числа, въпреки, че явно не печелиш с тях.
Какви са вариантите? Не са много за съжаление.
Единственият свестен такъв който аз виждам е нова формация, партия или нещо друго, но с нови лица, такива, които имат представа за какво става дума, не хванати от улицата произволни протестиращи, а хора с някаква представа от политика, които са близки до народа, обикновеният народ, който протестира, като разграничим платените такива. Та такива лица трябва да сформират нещо, което да ни представи в парламента.
Като казвам нова партия не говоря за разни десни обединения на доказани политически боклуци като Костов, Кунева и т.н. вредители за България. Говоря за нещо brand-new, което да е качествено!
Ти лично мислиш ли, че може да се състави нещо такова?
 
От: Колко дена още?

Ти се регна, само за да ни обеждаваш, колко не сме прави за протестите ли?
 
От: Колко дена още?

Ти се регна, само за да ни обеждаваш, колко не сме прави за протестите ли?

В никакъв случай.
Целя малко да изясня положението, което повечето протестиращи явно не осъзнават, че реално като това правителство (което с право не заслужава повече да управлява) бъде свалено, то няма кой да поеме властта в държавата. Отива се към ново служебно правителство, второ такова на ГЕРБ (задкулисно разбира се), и след това незнайно кой ще се появи / дойде / излюпи за да ни управлява.
Аз подкрепям протестите, поне дотолкова, доколкото съм съгласен с хората, че грешките станаха много, и повече тези три партии не заслужават да са във властта, но не виждам алтернатива след оставката на това правителство.
За това питам тук - каква е алтернативата?
 
От: Колко дена още?

А аз трябва да те запитам защо всъщност ГЕРБ не управлява? :)
Защо Борисов предпочете да излезе от парламента с цялата си група, щом е спечелил изборите и най-много хора са гласували именно за него, и да отиде незнайно къде, уж при избирателите си, което аз намирам за смешно, а да не говорим, че депутатите му не са при избирателите си, а се въртят из медии като Босфор ТВ, Нова, и хленчат като ощипани моми в разни дискусии.
За твърдият електорат и безмозъчните, фанатизирани по-скоро избиратели бих ги нарекъл на БСП и ДПС - спор няма, че такива избиратели са вредни за демократичният избор в предвид на това, че нямат трезва преценка, и не си променят мнението предвид гафовете и издънките на тези за които безотговорно гласуват всеки път без изключение. Това е като да играеш тото с едни и същи числа, въпреки, че явно не печелиш с тях.
Какви са вариантите? Не са много за съжаление.
Единственият свестен такъв който аз виждам е нова формация, партия или нещо друго, но с нови лица, такива, които имат представа за какво става дума, не хванати от улицата произволни протестиращи, а хора с някаква представа от политика, които са близки до народа, обикновеният народ, който протестира, като разграничим платените такива. Та такива лица трябва да сформират нещо, което да ни представи в парламента.
Като казвам нова партия не говоря за разни десни обединения на доказани политически боклуци като Костов, Кунева и т.н. вредители за България. Говоря за нещо brand-new, което да е качествено!
Ти лично мислиш ли, че може да се състави нещо такова?

Чесно казано не, утопия е тва която гонят голяма част от хората на улицата, след 40 години може би но не и след месец когато ще падне правителствтото.
 
От: Колко дена още?

Чесно казано не, утопия е тва която гонят голяма част от хората на улицата, след 40 години може би но не и след месец когато ще падне правителствтото.

Тогава (защото и според мен такова политическо животно като адекватна нова формация с нови лица не може да бъде създадена) какво бъдеще чака България?
Какво ще се случи след протестите? Най-близко до истината може би е отговора, че ще влезем в един омагьосан кръг от избори, където народа избира дадена партия да управлява, и след месец или на първата грешка я сваля. Така ще продължат нещата, докато на народа не му писне, и тези протести не прераснат в нещо много по-голямо, което няма да е хубаво за никого.
Това хубаво ли е за България?
 
От: Колко дена още?

Тогава (защото и според мен такова политическо животно като адекватна нова формация с нови лица не може да бъде създадена) какво бъдеще чака България?
Какво ще се случи след протестите? Най-близко до истината може би е отговора, че ще влезем в един омагьосан кръг от избори, където народа избира дадена партия да управлява, и след месец или на първата грешка я сваля. Така ще продължат нещата, докато на народа не му писне, и тези протести не прераснат в нещо много по-голямо, което няма да е хубаво за никого.
Това хубаво ли е за България?

Ако това е начина да се изреже тумора БПС+ДПС рано или късно ще поемем по този път, поредпочитам го пред още десетки години агония. Иронията тук е, че най-зле са точно избиратели на горепосочените.
 
От: Колко дена още?

А промяни в изборният кодекс за мажоритарност + задължително гласуване и ел. машини вместо харт. бюлетини + отзоване на депутати + 100% обществена прозрачност на всички кандидати. Това ще доведе до огормна политическа вътрешна конкуренция от една страна а от друга ще се се гласува за обществено признати личности и не на последно място всеки може да се канидатира като независим да видим дали всичко това няма промени нещата?! Аз съм на 1001% убеден, че това е 1001 пъти по-добре от колкото да гласуваме за партии и те после да си редят кой ще влиза или не. Само тази част би променила много и била изкарала хора да се включат в политиката - но явно някой субекти им е кеф болни фашистко-комунистически-дупесари ги управлява - е мен ни най-малко.

По-добре ужасен край от колкото ужас без край!

Нещата ще стават още по-зле и то в много краткосрочен план!
 
От: Колко дена още?

Иронията тук е, че най-зле са точно избиратели на горепосочените.

Грешно е да разделяме българските гласоподаватели на избиратели на този и онзи.
Не всички са фанатизирани и твърд електорат. Има и хора, които имат трезва преценка, и гласуват според случващото се, на базата на което си градят някакви предпоставки за кого да дадат гласа си.
Иначе съм съгласен, че ако това е решението на проблемите ми (за жалост се съмнявам в което), то по-добре да действаме, отколкото да търпим по-горните още във властта.

Платен провокатор :lol:

Защо вече всички хора с мнение се наричат платени?
Кажи ми според теб кой ми плаща?
 
От: Колко дена още?

А четохте ли, че днес официално махнаха данъците на ромите :D
 
От: Колко дена още?


.............................................................................................................................................................................

Не че мангал плаща данъци, но пък е ясно за кого се работи - аз се чувствам вече дискриминиран.
 
От: Колко дена още?

Пълна гавра!
Само за това заслужават да ги свалят, и повече никога да не им припари крачето в парламента!
Не за нещо друго, само за това е достатъчно. Колкото и да е безотговорно - радвам се, че не гласувах.
 
От: Колко дена още?

Скъпи протестиращи, знаете ли къде искате да отидете?
Започвам с disclaimer: 1. Съгласен съм, че така повече не може. 2.Тези политици се компрометираха 3. Подкрепям протестите. Пиша го в началото, за да спестя гневните реакции, на всички спрямо последващите мисли. Вчера случайно се срещнах с група от протестиращите, измежду които имаше доста приятели, които със сигурност не могат да бъдат купени. Останах удивен от нахъсаността, с която искат да свалят правителството и да променят системата. Всичко това е прекрасно. Смятам обаче, че по начина, който го правят нещата НЯМА да се променят.
Защо смятам така? Просто протестиращите подценяват противника си, а той е цялата политическа “класа”, която се роди през последните две десетилетия.
На всичкото отгоре вчера набедените за десни партии се обединиха с надежда да яхнат недоволството. Я се замислете – те поединично не успяха да влязат в парламента, сега ни ги пробутват “обединени”, пакетирани като едно цяло. Та нали всички тези гаснещи партии са остатъци от мощни партии управлявали самостоятелно и в коалиция през последните години. Гледаме отново онези стари и опротивели политици, които отчаяно се стремят да се задържат в политиката, защото те не са способни нищо друго да правят. С какво тези лица (да не ги изброявам поименно) са по-малко противни от тези вътре в парламента?!?
Накратко, протестиращите дават ли си сметка, че само след няколко месеца пак ще ни предложат старото меню, преоформено, претоплено и напудрено – всички отвратителни политици на прехода от ляво, “дясно” и център.
Всички говорят за някакъв нов изборен кодекс. Това обаче е само техника.

Скъпи протестиращи, знаете ли къде искате да отидете? Каква държава да направите? Май не. Ще цитирам Мечо Пух – “Когато не знаеш къде отиваш, винаги отиваш другаде”. Като се събудите от този вълшебен транс, в който сте изпаднали, да не се ужасите от стореното
 
От: Колко дена още?


Пред НДК беше направен опит да се организира демонстрация в подкрепа на правителството.

Дойдоха около 70 души, 50 от тях, докарани с автобус от Самоков.
 
От: Колко дена още?

И кво по пътя на логиката Гея и Бея - само 50 ли ги представят от цяла БГ На ден са сигурно около 10к само в Софето то кво прави 200:1
 
От: Колко дена още?

М/у другото последните дни червените се окопитиха и/или наляха доста кинти в онлайн пропагандата.

Следя 2-3 форума и като гледам и тук са попаднали. :lol: :lol: :lol: :lol:


При това и са сменили леко стратегията. Преди директно плюеха протестиращите, а сега почват по-меко и се опитват да прокарват въпросите "Какво ще стане после като правителството падне".


Ама нека пак БСП и ДПС да си направят правителство - ама тоя път като хората без лъжи и със задкулисни договорки. Избират един читав човек, дето обществото ще го приеме и го оставят той да си назначи екипа.


Простичко е: лъжеш - подаваш си оставката.


Останалото не е толкова важно.
 
От: Колко дена още?

Защо правителството трябва да си отиде по най-бързия начин.

Очевидно има политическа криза - която се задълбочава. Протестиращите не се прибират, напротив правят още един сутрешен протест пред парламента.

Политиците продължават да наглеят и това допълнително нагнетява напрежението.


На това се вика политическа нестабилност и тя е горе долу от началото на годината с малки изключения. Протестите за сметките, после имаше служебно правителство като тогава горе долу се успокоиха страстите, но пък доста бързо почна една изключително негативна кампания. Айде преживяхме и нея. Имаше надежда за програмно правителство начело с Орешарски - но си проиграха шансовете точно за 2 дена.


Пише го във всеки един учебник че политическата нестабилност води до икономическа такава и до свиване на потреблението. Просто хората отлагат във времето някои не толкова необходими покупки, ремонти, инвестиции или каквото се сетите - докато се стабилизира и изясни положението.

Та ако ще правителството да махне всички ограничения пред бизнеса, да направи регистрацията на фирма за 2 мин и 2 лв и без други документи, да връща ДДС за 2 дена - ефектът ще е близо до нулев освен за фирмите, които работят за износ. Тези които са фокусирани само на вътрешния пазар ще стават по-зле.

Мисля тук едва ли някой си мисли обратното. Как по време на политическа криза вътрешното потребление расте. Ми не расте - пада надолу.

Ето малко статистика за предния месец. След 3-4 седмици като излязат данните за юни ще е още по-зле - много по-зле, щото месец май нямаше протести.

http://www.infostock.bg/infostock/control/news/details/45426



Та това, което убива по най-силен начин вътрешното търсене е точно политическата нестабилност и напрежение. И от там ще страдат всички работещи за вътрешния пазар. Тези които работят за износ не им влия чак толкова.


Правителството забрави за мегаломанските си планове за АЕЦ Белене и други простотии и се фокусира на краткосрочни мерки с цел да каже "вижте ние подобрихме положението". Естествено всичко това е пак на парче без да се мисли. Ще имат някакъв ефект, който не е ясно дали изобщо ще се усети на фона негативния ефект от политическата нестабилност. Положителен ефект ще има и летния сезон - по принцип в България има сериозна сезонна заетост по морето. Така че сега ще има работа и кинти покрай туризма. Но и това доста трудно ще успее да неутрализира ефекта от политическата нестабилност.


Така, че след това който и да дойде - стига да няма това политическо напрежение ще е с пъти по-добре.


Т.е. проблемът е че политическата нестабилност убива вътрешното търсене и от там хората работещи за вътрешния пазар.



Има и други доводи, но не ми се говори за тях - просто това е най-важния. Просто искам да разсея мисли за подобрение в икономиката при тази политическа ситуация.
 

Горе