Колко книги на година четете?

bedrijfsbeheer

New Member
Средния СЕО в САЩ, чете 50 книги на година. Аз лично съм към 45 книги на година. Разбира се, броят се книги, които имат връзка с бизнес, продажби и т.н.

Трябва да се помни, ако се съзтезаваш с някой, който получава повече информация от теб, най-вероятно ще те бие. Също така книгите са най-добрия начин да получите качествена информация, разбира се препоръчително е да се четат книги само на супер успешни хора, но не само в бизнеса, може и в други сфери.

http://www.tailopez.com/books ето една класация, бих препоръчал на всеки да прочете всички книги от там. Особенно №58 е много добър "The winner effect"
 
От: Колко книги на година четете?

С теб сме! Всички стискаме палци да успееш да прочетеш и останалите 5 до края на годината :D
 
От: Колко книги на година четете?

С теб сме! Всички стискаме палци да успееш да прочетеш и останалите 5 до края на годината :D

Благодаря, ама вземете прочетете и вие нещо.

Имаше идея, точно за това, от къде идват добрите идеи, а именно от това, да напълваш мозъка си с информация.
 
От: Колко книги на година четете?

Направо направи тема за или против четенето :beer:
Ще се изненадаш от резултата :shock:
 
Ако се броят и тези в дигитален вид, може би към 10, но предимно литература за областта, в която съм. ;) 50 някак при повече свободно време. Четат ми се кримита, но не стигам до там, заради тези, които са на дневно четене - я маркетинг, а програмиране. :)
 
От: Re: Колко книги на година четете?

Нямам никаква представа. Може би ако си ги включвах чинно в good reads, щях да знам, но някак все не стигам до този момент. Може би 50-60+, предимно художествена литература.
 
От: Колко книги на година четете?

0..........
Басирам се, че правиш под 75к$ на година.

@Ravenna художествената литература не се брои, защото не помага кой знае колко.
 
От: Колко книги на година четете?

Зависи с какво се занимаваш. На мен ми помага много.

Тази статия ми беше попаднала наскоро: http://www.businessinsider.com/bill-gates-favorite-books-2014-10#
Има и други, подобни на нея. Беше ми интересно какво препоръчват за четене някои от тези личности.
 
От: Колко книги на година четете?

Басирам се, че правиш под 75к$ на година.

@Ravenna художествената литература не се брои, защото не помага кой знае колко.

Прав си , доста под 75 к е на година. Ако дигна нивото на 50 книги ще правя ли над 75к ?
 
От: Колко книги на година четете?

честно ли? последните 2-3 години съм прочел точно 0 книги. Нямам време просто. Но съм си умен по принцип, за това не ми пречи много :D
 
От: Колко книги на година четете?

Прав си , доста под 75 к е на година. Ако дигна нивото на 50 книги ще правя ли над 75к ?

Не, но шанса да правиш нараства значително. Не мога да гарантирам обаче.

@testkiwi по-добре намери поне 30 минути на ден, че конкуренцията не спи и всеки момент може да ти срита задника.
 
От: Колко книги на година четете?

Не е важно колко четеш, а колко качествено четеш.
И 100 книги да прочиташ на година ако не попиваш нищо файда никаква...
 
Re: От: Колко книги на година четете?

Не е важно колко четеш, а колко качествено четеш.
И 100 книги да прочиташ на година ако не попиваш нищо файда никаква...

И по-важното е какво ти влиза в главата. :)
 
От: Колко книги на година четете?

При 52 седмици в годината, ако четеш по 50 книги, кога ще ти остава време за друго ?
 
От: Колко книги на година четете?

При 52 седмици в годината, ако четеш по 50 книги, кога ще ти остава време за друго ?

Ами сигурно започваш с 76-тата книга от линка, който е дал автора на темата т.е. Speed Reading For Dummies. :d
 
От: Колко книги на година четете?

При 52 седмици в годината, ако четеш по 50 книги, кога ще ти остава време за друго ?
Използвам техники за бързо четене, плюс докато съм в колата пускам аудио версията. Всеки ден прочитам по 15% от книгата и тя свършва обикновенно за седмица.

@Nickchou и @Blinky, прави сте и 2-мата, затова всеки трябва първо да почне да чете лека полека и да развива уменията си за четене. Също така не е нужно да научиш книгата на изуст, като прочетеш нещо важно, пишеш го настрани и така. От време на време просто минаваш от нещата, които си написал настрани от всички книги и така меморизираш важното инфо.

Разбирам повечето от нас, за притеснението за времето, но няма как да ми кажете, че не губите 1 час на ден тук-там. За 1 час на ден може спокойно да се прочетат 30-40 страници и да се запишат важните неща (според вас). Инвестицията в теб е най-добрата инвестиция!
 
От: Колко книги на година четете?

Рядко чета книги, но чета много статии на всякаква тематика, обикновено са по-наситени с полезна информация. Напоследък чета много medium.com и от време на време smashing magazine. Ако чета някаква книга, по-скоро ще е с художествено съдържание.

Не мисля, че броя прочетени книги има много общо с това колко си умен или интелигентен, постоянно гледам коментари от разни кифли във фейсбук с разни цитати от любовни романи, които не мисля, че им помагат особено в живота. Сигурен съм, че има много успели хора, които не четат по 50 книги на година... както и много неуспели 'библиофили'. Книгите са също бизнес, подобно на филмите, и съдържанието не е непременно добро, така че ако прочетете една качествена книга от 200 страници, може да е по-продуктивно от 30 романа пълни с глупости.
 
От: От: Колко книги на година четете?

Книгите са също бизнес, подобно на филмите, и съдържанието не е непременно добро, така че ако прочетете една качествена книга от 200 страници, може да е по-продуктивно от 30 романа пълни с глупости.

И това го има :)

Аз лично между 10-15 книги, като и някъде около 5 в електронен формат.
 

Горе