Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Full time Интернет маркетър ли си?


  • Общо гласове
    96
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Малко за fool (не full) time в интернет бизнеса...

Всъщност, в българоезичния сегмент няма никакво значение кой откога е. И преди 5 години си беха се същите суеци, и сега са си същите кикимори.

Обосновавам се:

Имам българоезичен сайт за здраве и медицина. Към него има класация - колкото и да е учудващо - за сайтове, свързани със здраве и медицина, а не за сайтове, свързани с окачени тавани.

В тази класация от поне 5 години продължават да се опитват да добавят сайтове за обувки, часовници, покриви, недвижими имоти, филми онлайн, авточасти и т.н.

Е кажете ми как нормален човек с години ще си мисли, че това ще мине и продължава да губи както времето на модераторите, така и своето собствено (добавя ръчно, а не с allsubmitter или xrumer)?
Не е ли забелязал в какво са се превърнали сайтовете, които са нямали време да изрязват неговия спам?
Какъв е ефектът за него от линковете в тези сайтове (където му се е разминало)?
Защо при безплатните линкове не се брои фактора време? (т.е. и те са платени донякъде).

ОК, да приемем, че поръчителят си няма и идея за какво става въпрос, платил е на събмитер (30% от фрилансерите в този форум) и че събмитерът се е оказал идиот.

Кой е този поръчител, който вижда как сайтовете му се блаклистват къде ли не и продължава да плаща за това (стотинки, наистина, но те се трупат с годините) да инкасира негативни списъци и емоции?

Какъв е този онлайн-бизнес, при положение, че повечето от тези, които се хвалят, че се изявяват в тази сфера - предимно спамят, гледат как да минат без да плащат за реклама, научили са едно трибуквено съкращение (seo), радват се, когато достигат нивата на минималната работна заплата и смятат, че това им дава право да се наричат "предприемачи"?

През последните две години изчезнаха над 100 социалки, не се появи нито една алтернатива за контекстна или линк-реклама и не се появи нито една професионална борса. Единствено, се увеличи броят на онлайн-магазините (което донякъде напомня растежа на гаражите-бутици в този регион през първите години на "демокрацията").

Егати онлайн бизнеса.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

strana, прекалено негативно подхождаш и към хората и към нещата като цяло.
Нормално е човек да се опитва да спести нещо ако може (ако не може, но се опитва, е вредно).
А със submit по директории не съм се занимавал може би поне 3 години (тогава го правих за себе си, а не като freelancer). Този метод, мисля, че вече не е чак толкова ефективен както едно време. Много по-лесно е да напомпиш Svejo и подобни социалки с откъси от статиите си с линкове към самите статии (deep links). Отделно, че от там чат-пат може и директен трафик да получиш.
Не знам защо я намеси тая минимална работна заплата. Тя не е критерий за това дали си или не си предприемач. Ако си предприемчив, понякога може да изкараш много за кратко време, а друг път може да стоиш продължително време на сухо.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Ти си некакъв самозван психолог ли, кво ли? И смяташ, че твоят мижав опит като фрилансър в интернет-бизнеса ти дава право да оценяваш бизнес?

В моят свят това неадекватно балканско пестене е нонсенс. Барабар с всички възвишени термини като диплинкс, чиплинкс и прочии карантии. Доколкото съдя по съвети от типа "Ако си предприемчив, понякога може да изкараш много за кратко време" и ти се смяташ за някакъв велик предприемач, който ако може да мине еФтинко, то ще мине, каквото и да му струва това в цялостен аспект.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Ти си некакъв самозван психолог ли, кво ли? И смяташ, че твоят мижав опит като фрилансър в интернет-бизнеса ти дава право да оценяваш бизнес?

В моят свят това неадекватно балканско пестене е нонсенс. Барабар с всички възвишени термини като диплинкс, чиплинкс и прочии карантии. Доколкото съдя по съвети от типа "Ако си предприемчив, понякога може да изкараш много за кратко време" и ти се смяташ за някакъв велик предприемач, който ако може да мине еФтинко, то ще мине, каквото и да му струва това в цялостен аспект.
Радвам се, че имаш немижав опит и разбираш както виждам от всичко и най-важното - разбираш това, че никой нищо не разбира.
Мисля, че нещо хейтът ти идва вповече тази нощ.

И за да не бъде просто лично заяждане целият ми post ще продължа да обяснявам това със социалките.
Предимството на "диплинкс, чиплинкс и прочии карантии" е, че получаваш конкретни линкове към конкретни места в сайта си. Страниците в социалките, от които те линкват, почти сигурно са с подходящи тагове/ключови думи сходни на твоите ключови думи (спаменето в неправилна категория не е много разумно), а и околните материали (т.е. другите като теб дето оспамват социалките) са с подобни ключови думи също. Така се получава страница оптимизирана за конкретни ключови думи, която сочи други материали със същите ключови думи. Тези се считат релевантни линкове и търсачките ги оценяват високо.
За разлика от директориите, социалките се обновяват редовно, което също се харесва на търсачките. Да те сочи страница от харесван от търсачките сайт си е изгодно.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Обяснявай си, щом искаш да избегнеш личното заяждане, лошо няма.

Изобщо нямаше да обръщам внимание на "получаваш конкретни линкове към конкретни места в сайта си", ако това не ме засягаше пряко и не ми губеше времето.

От коя гора са ви взели с тези алабализми?
Разбираш ли това, което пишеш?
И ти ли (като другите в този форум) си "seo"?
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Обяснявай си, щом искаш да избегнеш личното заяждане, лошо няма.

Изобщо нямаше да обръщам внимание на "получаваш конкретни линкове към конкретни места в сайта си", ако това не ме засягаше пряко и не ми губеше времето.

От коя гора са ви взели с тези алабализми?
Разбираш ли това, което пишеш?
И ти ли (като другите в този форум) си "seo"?
За твоя радост или съжаление основната ми дейност не е свързана със SEO, но искам или не искам косвено трябва поне малко да разбирам от това. Имам известен опит и успехи в това и затова пиша по тази тема. Така и не разбрах какво точно не разбра от написаното, освен ако целта ти не е била да не разбираш нищо. Ако толкова държиш да покажеш, че си по-голяма работа (друга причина да пишеш в темата по този начин не виждам), може да напишеш поне нещо полезно за останалите освен личните нападки към мен (тях ще ги преживея).
Без човек да си погуби времето с нещо трудно ще стане добър в нещо. Ето защо ти препоръчвам вместно "да не си губиш времето" докато ми четеш коментарите и ми отговаряш, да вземеш да (не) си губиш времето в някаква по-полезна за теб посока или поне такава, която не те води до хейт. Хейтът не е много здравословен.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Радост и съжаление са емоционални категории. Не те познавам, съответно, не ми пука какво ти е нивото.

Повтарям, тези глупости за еФтинкото и seo-оптимизаторите ми губят времето директно. Какво толкова неясно има и за какъв хейт става въпрос? Тези евтините ми бъркат в джоба - as simple as that.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Радост и съжаление са емоционални категории. Не те познавам, съответно, не ми пука какво ти е нивото.

Повтарям, тези глупости за еФтинкото и seo-оптимизаторите ми губят времето директно. Какво толкова неясно има и за какъв хейт става въпрос? Тези евтините ми бъркат в джоба - as simple as that.

Понеже обсъждате еФтинкото, аз бих искал да ти задам един въпрос:

Взимаме някакъв продукт, какъвто и да е. Ти го продаваш за 500лв, а разходите ти са 400лв (примерно).
Хрумва ми на мен идеята да се занимавам със същият продукт. Намирам начин да го произвеждам по-бързо, по-евтино и по-качествено (нови технологии бол). Накрая на мен разходите ми са някакъв процент по-малки (да кажем 300лв) и реша да го давам за 350лв.

Сега аз ли съм виновен, че съм се постарал да си направя проучването и на мен ми е по-изгодно така да правя? Пак ли ще ти бъркам в джоба, защото теб те мързи?

А относно SEO специалистите - на толкова се оценяват, толкова искат. Има хора, които за под $1000 на 500 думи за статия не си мърдат кутрето. Или си написваш домашното и ме убеждаваш, че си струва да избера теб, или гориш.

П.П. - едно време като играех mmorpg-та имаше лаф: less qq, moar pew pew!
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Ти си виновен. И съответно ти като клиент ще си носиш последствията. Не си успял да подбереш успешно рекламната си агенция? Сорри, но тя рисува лицето на компанията ти пред света.

В цял свят рекламата (пресрелийзите) се поверяват на сериозни компании, много от тях са международни, но работят, съобразявайки се с тънкостите на регионалните пазари.

Защо сериозните клиенти предпочитат да плащат на тях (макар че разценките им са доста по-високи от среднорегионалните), а не на най-евтината оферта?

Спамерите са за боклука - това е принципна позиция. И колкото и доводи да се изсмукват между пръстите - няма как да е редно се съобразявам с мотивите на хора, които добавят окачени тавани в медицински сайтове.

P.S. За кое да ме мързи? Аз плащам на модератори, които да трият такива боклуци - това им е работата. С други думи, спамерите директно ми бъркат в джоба. И такива "геймъри", които и досега не могат да разберат, че са се озовали в реален бизнес, са крадци на моето време и пари. Така че, нека не се обясняват, че са fulltime в интернет-бизнеса - играенето на игрички е друга тема.
 

Горе