Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Full time Интернет маркетър ли си?


  • Общо гласове
    96
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Отговорът "Да, живея и печеля от Интернет." изразява факт, докато "Не, правя го, за да изкарам някой допълнителен лев." показва желание. Аз все още не живея благодарение на ИМ, но целта ми е това да стане факт. Така за мен първият отговор е неверен, защото не се прехранвам от ИМ, а вторият е неточен, защото не го правя, за да изкарам някой допълнителен лев, а за да мина към първата група.

Иначе много хубаво, че анкетата не е анонимна. Това много ще помогне на хора като мен, на които им трябват живи примери.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Full time.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Останал съм с впечатлението, че повечето от потребителите, които са гласували, че се прехранват чрез ИМ, се занимават с Адсенс. Не знам дали греша, но трябва да имате огромни сайтове, че да се прехранвате по този начин, а някои хранят и жена и деца... Наистина ли тук има уебмастъри с толкова големи сайтове, или моите сметки за печалбите от Адсенс са грешни?
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Защо огромни сайтове, не може ли да имат 20 по-малки ? 100лв са малко, но умножено по 20...
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

И така може, ама как се правят 20 вървежни сайта... :?
 
Re: От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

И така може, ама как се правят 20 вървежни сайта... :?

Това, че някой има и пише в тема за адсенс, не значи, че се изхранва от адсенс. И изобщо ти ако имаш сайтове в една ниша е много кофти. Какво ще стане ако ми баннат адсенс акаунта? Или moreniche акаунта? Ще го духам. Затова много сайтове, с различен тип монетизация.

И да, всъщност може да се прехранваш само с адсенс.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Аз пък зарязах Adsense като несериозен приход. За някои теми (ключови думи), може и да се плаща добре, но не считам за нормално Google без точно описани правила да си съчинява колко и дали изобщо да ти плаща. Не намирам за много коректни този вид уж партньорски отношения. Ползвал съм ги преди време, но не съм доволен от Google Adsense като цяло. Най-печелившо е когато продаваш продукт/услуга. Ако е някаква онлайн услуга, която може да се ползва от масовия потребител, задължително трябва да има някаква макар и орязана безплатна версия, за да може чевек да види колко са качествени услугите и да вземе да реши да пробва платените варианти. Ако някой ви занимава със стотинки, просто го зарежете.
 
От: Re: От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Това, че някой има и пише в тема за адсенс, не значи, че се изхранва от адсенс. И изобщо ти ако имаш сайтове в една ниша е много кофти. Какво ще стане ако ми баннат адсенс акаунта? Или moreniche акаунта? Ще го духам. Затова много сайтове, с различен тип монетизация.

Така е, писането не означава нищо. Аз си правя изводите от "самопризнанията" на съфорумниците, които съм чел през годините тук. Ясно е, че хората гледат да се диверсифицират. Но съм останал с впечатлението, че повечето доходи на немалка част от фул тайм работещите идват от адсенс.

Иначе май преобладават три добри начина за печелене във форума - адсенс, афилиейтинг и предлагане на стоки и услуги (включително фрийлансерство).
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Останал съм с впечатлението, че повечето от потребителите, които са гласували, че се прехранват чрез ИМ, се занимават с Адсенс. Не знам дали греша, но трябва да имате огромни сайтове, че да се прехранвате по този начин, а някои хранят и жена и деца... Наистина ли тук има уебмастъри с толкова големи сайтове, или моите сметки за печалбите от Адсенс са грешни?


Мисля че визираш мен, затова ще ти отговоря. Да, една част от доходите ми са от адсенс, други са от афилейт сайтове, а трети са от продажба на малки нишови сайтове и работа с фирми. И да, тук има хора с огромни сайтове с над 10 милиона импресии на месец. Ако ти е толкова интересно ще ти кажа колко клика и импресии имам на адсенс акаунта за миналия месец. Само че на лично...
 
От: От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Мисля че визираш мен, затова ще ти отговоря. Да, една част от доходите ми са от адсенс, други са от афилейт сайтове, а трети са от продажба на малки нишови сайтове и работа с фирми. И да, тук има хора с огромни сайтове с над 10 милиона импресии на месец. Ако ти е толкова интересно ще ти кажа колко клика и импресии имам на адсенс акаунта за миналия месец. Само че на лично...

Визирам и теб, но не само.
Няма нужда да ми издаваш данните се, те са си за теб, а и аз в момента гледам да стоя на разстояние от адсенса, просто ми беше любопитно дали има толкова крупни собственици във форума.
Все пак благодаря за предложението.
Успехи на всички!
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Аз пък зарязах Adsense като несериозен приход. За някои теми (ключови думи), може и да се плаща добре, но не считам за нормално Google без точно описани правила да си съчинява колко и дали изобщо да ти плаща. Не намирам за много коректни този вид уж партньорски отношения. Ползвал съм ги преди време, но не съм доволен от Google Adsense като цяло. Най-печелившо е когато продаваш продукт/услуга. Ако е някаква онлайн услуга, която може да се ползва от масовия потребител, задължително трябва да има някаква макар и орязана безплатна версия, за да може чевек да види колко са качествени услугите и да вземе да реши да пробва платените варианти. Ако някой ви занимава със стотинки, просто го зарежете.

Това за услугите не е лошо, ако имах повече време, бих си платил 120$ и повече да пусна една тема в BHW примерно, макар че индийските групоровки са там, държат изненадващо високи цени, говоря като цяло за линк билдинг услугите. Иначе Адсенса хубавото е че е пасивен доход, ранкнеш сайтовете и оставят на самотек, кликовете не са лоши, на мене средната цена за всички сайтове е около 40 евро цента. A ако предлагаш някаква услуга, отидеш 1 седмица на море и спират парите.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Не ставам от компа :lol: следователно той ме изхранва
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

социални помощи + интернет + оттук-оттам = месечен доход. Мисля много скоро и аз да мина в графата "full time" и да започна да си плащам всички разходи от нета.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

При мене някъде е 60/40 в полза на офлайн доходите, но нещо не обичам да имам началници над мен (нищо че в 90% от времето ги няма) и лека полека ще се опитам да премина изцяло на онлайн. :) Нещата стават много бавно при мен, не мога да кажа защо. Кажи речи вече 6-7 години съм в тая сфера но така и не успях, като един бял човек да вадя стабилен доход от нета, не знам на какво се дължи, може би на това че нямам толкова време да отделям, покрай офлайн работата или че се влияя от наложения стереотип, работиш/почиваш/заплата. :(
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Такова животно "без началници" няма. Все за някого работиш, тъй като все някой трябва да ти плаща. Аз лично разчитам на freelancer-ството. Ако си читав, все някой ще те наеме за нещо. Ако си много читав, ще те търсят и така ще си спестиш време и зор ти да ги дириш. Понякога има поръчки/работа/пари, понякога няма. Работното време е просто - когато има работа работиш, когато няма почиваш. Почивка има когато решиш да си дадеш такава. Естествено, тогава пари за теб няма. Почивка трудно ще си дадеш ако те е натиснал редовен клиент с искане да му направиш нещо. Когато стане много работата и/или времето за изпълнение намалее сериозно, тогава няма спане. Доброто име е по-важно както от парите, така и от приятния пълноценен сън.

Темата е бая старичка. Нямам идея защо я подновяваш.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

@Unwise верно темичката била старичка, откъде ми изкочи и реших да пиша ... хм. Иначе аз не съм много фен на freelancer-ството, днес има пари утре няма. По скоро съм за развитие на някакъв доходоносен проект, които да докарва всеки месец сигурни доходи и да можеш да разчиташ на него.
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Забелязал съм, че фрилансърите рано или късно развиват нещо тяхно си. Сещам се за много примери, но един ще дам - Фрилансър, който пише статии, в различни области, реши да отделя време да пише и по една на ден за себе си. Не след дълго той имаше информационен блог, които помагаше на хората да си тълкуват сънищата. След време му разработиха и фукции да си смятат хората и коя пламета, зодия по китайския календар е, кармични чудесии и сега мисля, че доста се е развил. Беше за външния пазар, защото искаше да оперира с AdSense и Clickbank, предимно. ;)

А темата наистина е старичка, но е доста актуална. ;)
 
От: Колко от вас са full time в Интернет бизнеса?

Все още не съм стигнал то точката да живея от доходите, които изкарвам от нета, но се надявам това да стане.
 

Горе