Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

  • Николко, пари с АМ не се изкарва

    Votes: 13 7.0%
  • Джобни, колко за кафето

    Votes: 39 21.0%
  • Допълнителен доход, да си плащам сметките

    Votes: 37 19.9%
  • Достатъчно за да се издържам

    Votes: 37 19.9%
  • Толкова, че да си живея много добре

    Votes: 33 17.7%
  • Повече от Бербатов

    Votes: 27 14.5%

  • Общо гласове
    186
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Браво, много яка дискусия сте подхванали. Аз май и един лев не съм изкарал от афилиейт, но отскоро се опитвам да започна да печеля и от него. Аз познавам хора, които спокойно си правят по 2-3 хилки на месец. Афилиейтът също е един от най-доходоносните начини за печалба от Интернет, повече от реклами, CPA и други там подобни. Все пак последните се използват за продажба на афилиейт продукти... тоест те са само част от разходите на този който продава...
 
Имам да правя пари от Affiliate Marketing. Как да го направя и защо?

Браво, много яка дискусия сте подхванали. Аз май и един лев не съм изкарал от афилиейт, но отскоро се опитвам да започна да печеля и от него. Аз познавам хора, които спокойно си правят по 2-3 хилки на месец. Афилиейтът също е един от най-доходоносните начини за печалба от Интернет, повече от реклами, CPA и други там подобни. Все пак последните се използват за продажба на афилиейт продукти... тоест те са само част от разходите на този който продава...
Ако имаш амбиции, няма проблем да пускате и тук или в друга нова тема въпроси, възникнали при почването и/или стигането до определен етап от процеса на развитие на един аф. сайт или блог. Искам да споделя, чер след представянето на така ясни доказателства и положителните отзиви на всеки един включил се в темата, рязко потребители на форума започнаха да ме питат неща свързани с афилиейтинга на лично. Искам да ги поздравя тук и да има кажа, че е много по-лесно отколкото да се цъка на сайт, за да генерираш няколко хиляди от цента за клик, пари, който няма да ви платят. Вероятно ще видите много хора да споделят моето мнение, но има и малцина, които не са пожънали успехи, но и честно казано, не са и дали кой знае колко от себе си.

@abithecat, тези 2000-3000 лева на месец са постижими и хората ги правят без много усилия, еееее, ще излъжа ако кажа, че е без никакви. Иска се отдаденост, но това се иска във всичко, даже и при секса, нали? Мисля, че ще се съгласите с мен. :)

Предлагам ти да почнеш бавно и леко, като по никакъв начин не запрашваш другите си проекти. Не след дълго ще видиш, че има смисъл и ще се превърне в един от приоритетните ти проекти. До тогава може да гледаш на него като на поредното сайтче, което ще докарва нещо допълнително. Афилиейт маркетингът може да се практикува навсякъде, по всяко време. Лично аз апелирам, ако ще поемате в тази посока - да мислите глобално или казано по друг начин - на международния пазар. :) От примерите тук се вижда, че и тук се изкарват доста добри пари. За това вие избирате. Няма граници. И двете си имат и плюсове и минуси. Естествено, всеки знае къде ще успее. Това и част от плана, който трябва да имате когато започвате своето приключение.

Искам да окуража тези, които ми пишат на лично, да продължават, защото ми дават идеи за развитие на темата. Примерно един пич ме попита за аф. програма за дрехи и ще му кажа тук, че ShareASale или програмите тук - Afftips.com - Партньорски Програми, могат да ти дадат някоя програма, с която да изкарваш не лоши пари. Естествено, трябва да се разучи пазара, на който ще оперираш, за да си наясно дали ще са атрактивни и продаваеми. :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Дискусията ви е много хубава, но малко ще отклоня темата.

Освен органичните и платените резултати на търсачките има ли друг източник на добър трафик? Трафикът от размяна на линкове достатъчно добър ли е? Ами от уеб 2.0 пропъртитата?

Edit: Не знам защо питах в тази тема, като въпросът ми няма връзка с нея. :( Ако искате, ми преместете поста в някоя от важните теми за афилиейт маркетинг.
 
Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Дискусията ви е много хубава, но малко ще отклоня темата.

Освен органичните и платените резултати на търсачките има ли друг източник на добър трафик? Трафикът от размяна на линкове достатъчно добър ли е? Ами от уеб 2.0 пропъртитата?

Edit: Не знам защо питах в тази тема, като въпросът ми няма връзка с нея. :( Ако искате, ми преместете поста в някоя от важните теми за афилиейт маркетинг.
Защо? И тук е идеално за такива въпроси. Даже ще са в духа на темата. Има адски много начини да се вкара трафик на афилиейт сайта или блога. Някой използват даже мейл листи генерирани на сайтовете им, други RSS емисии, трети - социални мрежи, четвърти - форуми, пети - web 2.0 сайтове и все така.

Размяната на линковете е друг много добър начин, но трябва да се направи добре и правилно. Едно хубаво ревю на сайта ви с линк към него ще има много по-голяма полза, от това някой да ви плесне на някоя линк страница с още 30 линк партньора. Еее, естествено, ако сте от първите и страницата е посещаема, то вие може и от там да захапвате трафик. Както казах, въпрос на добро изпълнение е. Този тип трафик е много добър, ако линка е силно релевантен сайт, категорията, от където е линка е със сходна тематика като на сайта ви и куп подобни фактори. Реално за това повечето разчитат и на артикъл маркетинга. Защото им дава точно тези линкове и трафик. Посетителя, чете, остава доволен и следва линка в ресурса или от бодито на самия артикъл, което е и по-добрия вариант. Няма какво да си го говорим това.

Мога да дам пример с web 2.0 и по-точно с форуми и видео-стриминг сайтове, използвани за тази цел - да докарват трафик на собствениците на афилиейт сайтове или блогове.

[video=youtube;KdLSwhTpOsI]http://www.youtube.com/watch?v=KdLSwhTpOsI[/video]

Ако разгледате, ще намерите много такива клипчета. Няма да излъжа, че по този начин се прави един не лош канал за трафик. Както навсякъде и тук се изисква лека оптимизация и популяризация на самото клипче. Ето ги на практика, може да го видите и по форуми, даже често и в Yahoo Answers. Веднъж си направете план какви канали ще използвате и как по-конкретно, всичко друго е изпълнение. Ясно е, че за да обхванете повече е необходимо и малко да аутсорснете, няма как всичко да падне върху вас. Лошо, но какво си пука, след като една комисионна може да покрие работата на 2-3ма фрилансери. :)

YouTube много добре работи и за всякакви други сайтове. Хубавото е, че създавате канал, от който идва таргетиран трафик. И може да се пълни с нови и нови неща. Въпрос на ъпдейти и концепция.

Факт е, че всеки един ресурс е ценен и не трябва да се подценява. Всичко, ама абсолютно всичко, нали граничещо леко с сивото SEO. ;)
 
От: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Д

Освен органичните и платените резултати на търсачките има ли друг източник на добър трафик?

Не само че има, а и е най-таргетираният. Чукни в Google "Solo Ads". Нещо, което повечето афилиейти не използват. Незнайно защо. Златна мина.

Сега го чукнах в Гугъл и на първите места ми излизат некакви сайтове за зарибявка в които не съм особено сигурен. Ако не си наясно със Solo Ads, първо виж какво е , а след това използвай някоя от тези изпитани мрежи:

SafeSwaps,
Solo Ad Directory
DEMC
ExtremeMarketingProgram
2Work-At-Home

а като натрупаш кинти ползвай следните:

123 Greetings
Arcamax
CoolSavings
JV Rocket
NewsMax
 
От: От: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Не само че има, а и е най-таргетираният. Чукни в Google "Solo Ads". Нещо, което повечето афилиейти не използват. Незнайно защо. Златна мина.

Сега го чукнах в Гугъл и на първите места ми излизат некакви сайтове за зарибявка в които не съм особено сигурен. Ако не си наясно със Solo Ads, първо виж какво е , а след това използвай някоя от тези изпитани мрежи:

SafeSwaps,
Solo Ad Directory
DEMC
ExtremeMarketingProgram
2Work-At-Home

а като натрупаш кинти ползвай следните:

123 Greetings
Arcamax
CoolSavings
JV Rocket
NewsMax

Tova ми стана интересно, какви оферти вървят със соло адс? Ако може да споделиш малко инфо
 
Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing? Бързи пари

Искам да дам малък ъп на темата и да представя още един скриншот на една от програмите листнати тук:

snapshot Cm.jpg

Програмата е CrocMint. Няма значение дали ще стигнете тази статистики, важното е да имате желание, другото само идва след себе си. Всичко това е реалност.

Въпросът е вече дали дадения човек има мотивацията да го направи. ;)

Ще се радвам за коментари и други подобни доказателства, че с affiliate marketing може да се правят сериозни пари. Няма измама, това е просто още един добър начин за правене на пари в интернет.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Blinky, това твой скрийншот ли е ?
Ако да, най-искрени поздравления, за което.
Ако не, ще се радвам няколко човека да пуснете някакви ваши скрийншоти/ове с ваши пеймънти, защото тези - чуждите, там не знаеш нито инвестиция, нито способности, нито умения, нито време. А тук поне бихте го споделили, ако не цялото инфо, то поне половината.
Едит... Извинявам се, ако съм прескочил такива неща в темата, ако е така, ще се чете отново :wink:
 
Хахах, ще ми се да е мой. Но не е. Това е може би на един от топ, да не кажа топ афилиейта. Реално не е непостижимо.

Няма как да пуснат хората скриншоти, защото не живеем в държава, в която чуждия успех е мотивация, а просто е причина за хейт. За това няма да видиш лични статистики на който и да е. Говоря за хората с добри такива. По принцип форума не е пълен с такива хора, но все пак сме отворено общество и всеки иска да го раздава малко по-потайно.Пък и даже да е на някой от тук, ще се радвам, че е част от нас. Наистина.

Ако имам нови, предоставени ми любезно от аф. мениджъра на програмата, ще споделя. В момента силно се надявам да споделя и някой от другите програми, помолих Санди Виста за един, да видя дали ще може да измисли нещо.

Скоро ще допълня, не за друго, а защото някои са на ръба да пробват, а други се отказват още преди да да пробвали. Очаквайте продължение. :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Блинки, честно казано, не знам доколко е разумно да постваш подобни статистики. Ти хубаво ги надъхваш да се захванат, но погледни ситуацията от друг ъгъл - причина номер едно начинаещите да се отказват е, че тръгват с погрешна нагласа. Мислят си, че ще постигнат резултати като горния за 1-2 месеца. После, когато разберат, че не е точно така, мотивацията им издъхва и запечатват горчивия спомен и вече на въпрос "Как се печели от интернет?" отговарят с "Необъкс, само от тях съм получавал пари". Затова трябва да им се внуши, че от интернет се печели трудно. Така по-малко хора ще се захванат, но тези, които се захванат, ще са наясно с действителността и няма да се откажат. В крайна сметка целта е повече хора да се задържат като афилиейти, а не да пробват и да се откажат.

Говоря, сякаш не съм начинаещ, но и аз съм такъв. При мен пада по някоя друга продажба на няколко дни, но не бързам с мечтите за безсметни богатства. :) Гледам да го раздавам реалистично. Пингвинът малко ми обърка плановете, но за сметка на това ще оставя SEO-то настрана за известно време и ще се концентрирам върху останалите начини за придобиване на добър трафик. Интернет е пълен с всевъзможни методи, които не са свързани с търсачките. Няма да е лесно, но целта ми е Гугъл да не е монополист относно трафика ми.

Да си афилиейт в никакъв случай не е лесно. Изисква се постоянство както в работата, така и в четенето. И от двете ви очаква по много. Времевите срокове са строго индивидуални, но си пригответе година само за да получите първата си продажба. Не очаквайте прекалено много, за да не се откажете твърде рано.
 
Всеки с ясно съзнание знае, че това горе, което е предоставено като скриншотове не се постига от днес за утре, освен ако вече няма изградени ресурси, на които може да сложи рекламните материали - банери, ревюта и прочие. Разумно е от гледна точка на това, че темата е "Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?" И реално е така, това може всеки да си го мисли, има и хора, които го правят. Все пак трябват някакви примери, за да видят хората, че има такива топ афилиейти. Другите скриншоти с по една продажба на седмица не мисля, че биха предизвикали интерес. Резултатите горе се постигат с много труд, желание и добре направена стратегия. Не ми се вярва някой да е на мнение, че е лесно. То и да ходиш на работа и да блъскаш за някой не е лесно, но всеки сам си избира кое "лесно" да подхване.

От интерернет се печели трудно, но и от много други неща се печели трудно. Не знам какво толкова има да му се мисли върху това. Като цяло - лесни неща няма, а ако искаш много пари, ще е и още по-трудно. :) Вчера отидох да си купя хляб от едно малко супермаркетче. Забелязах как хората в него се грижат от доставките до продажбите, та през цялата бюрократична. И така всеки ден от 8:00 до 21:00 часа. Ако това е по-лесно, здраве му кажи. За да изкарваш големи пари трябва да осъзнаеш какво се изисква от теб и самото ти съзнание да е узряло за това. Някой, който е дошъл и не знае какво е линк билдинг, не мисля, че е със зряло съзнание за изкарване на $1000 на месец или дори седмица. Ако е така, ще падне от високо.

Всеки може да прави продажби, а времето, което ще мине за първата е строго индивидуален. И съм съгласен, ако сте нов - не очаквайте чудеса. Всичко хубаво става постепенно, систематизирано и бавно. Пак изключвам хората с повече опит и вече изградена система, план и ресурс.

Горните скриншотове са просто пример, че тези неща се случват и на такова ниво. Кой какво ниво има е друг въпрос. Не мисля, че е по-лесно да ставаш всяка сутрин за работа и да го правиш това за някой друг. Под една или друга форма, всеки който работи това, реално инвестира в на другите идеите и схемите за печелене на пари и забогатяване. Вече е пак индивидуално дали си заслужава парите.
 
От: Re: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Някой, който е дошъл и не знае какво е линк билдинг, не мисля, че е със зряло съзнание за изкарване на $1000 на месец или дори седмица. Ако е така, ще падне от високо.

Това е проблемът. Начинаещите, които търсят информация за пари от мрежата, неминуемо ще попаднат на продуктите от сорта "как след месец да печелиш по $500 на ден". Тези продукти са банални колкото и WS Teleshop, но е факт, че със скрийншотовете си за платени хиляди долари и обещания за кратки срокове от сорта на 30-60 дни (че и по-малко) убеждават начинаещите, че всичко е като детска игра. В резултат на това повечето започващи са предубедени и когато видят, че не е така, както им е било внушено, се отказват (падат от високо, както ти каза). Нормално е създателите на ИМ продукти да пишат такива високопарни обещания, в крайна сметка те печелят от продажбата на продуктите си, а не от печалбата на клиентите си.

Представи си, че си начинаещ. Търсиш информация за печелене от интернет. Попадаш на няколко ИМ продукта, от които разбираш, че да изкарваш пари онлайн е лесно - навсякъде ти се представят картинки с космически суми, постигнати с минимална работа. Викаш си "Ама то било много лесно, виж го тоя какви пари изкарва само 2 месеца след започването си". И какво излиза, не знаеш какво е линк билдинг, но със зряло съзнание си мислиш, че можеш да изкараш $1000 на седмица след 2 месеца работа примерно. Решаваш да продължиш да търсиш информация. Намираш Предприемач, специализиран форум за онлайн бизнес. Попадаш на тази тема, гледаш, че и тук има скрийншотове с големи суми. Заключаваш, че действително е лесно. Четеш и няколко други теми, но не намираш степ бай степ гайд, а те мързи да четеш още теми (защо да четеш сума ти теми, като можеш да си купиш онзи продукт, който ти казва поетапно какво да правиш?). В резултат отиваш и си купуваш някой от ИМ гайдовете. И следват степените на филтрация:
Цедка 1: Ако гайдът е добър и детайлен, разбираш, че е прекалено сложно, и се отказваш.
Цедка 2: Многото информация не може да те стресне! Мотивацията ти е по-голяма от това! Започваш да четеш и да пробваш.
Цедка 3: Въпреки че 2 месеца си се бъхтил, си спечелил само $50, а не $1000 за седмица. "Работих 2 месеца" - мислиш си - "а изкарах само $50. Не си струва! ИМ не е за мен!" И така падаш от високо.

ИМ е като форекс - малко успяват. Третата цедка е повратният момент, най-ситната цедка. Твърди се, че през нея минават само около 5% от хората. Естествено не е научно доказано, но има някакви емпирични данни зад това твърдение.

Естествено, че не е лесно да се работи цял ден за 500 лева, но в интернет не валят пари. Просто се опитвам да снижа очакванията, които са напомпани от споменатите сайтове за ИМ продукти, за да не паднат начинаещите от високо. Защото, ако на третата цедка те са с нагласата да спечелят каквото и да е, а не $1000 на седмица, щяха да я преминат много по-лесно. Проблемът е, че много малко хора приемат $50 за 2 месеца упорита работа като справедливо заплащане, особено когато им са били обещани много повече пари.

Иначе нямам нищо против, можеш да пишеш каквото желаеш, а и форумът си е ваш. Помагал си на мен и още много хора, за което благодаря адски много. Но виж колко хора в този форум са се "предали" - предполагам, че от над 10 000 потребители има доста неактивни - такива, които на някакъв етап са се отказали, или активни, но неуспели като афилиейти въпреки опитите си. Има-няма 50 души, които се изхранват с афилиейт маркетинг. Затова си мисля, че ако начинаещите тръгнат с по-реалистични очаквания, мотивацията им ще бъде по-голяма.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Като добавка мога да кажа, че ако се загледате повече в скрийновете ще видите, че човека прави по 2к+ клика на ден, което не се постига с блог на 2 3 месеца
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Нещата действително са така както ги представя Аttacker, повечето се отказват и не печелят нищо. Но все пак огромната част от тези които се опитват така и не успяват да спретнат един Wordpress сайт и така и не стигат и до основното - маркетинга и СЕО-то на сайта. Все пак всичко опира до акъл и до работа, съвсем същото като да работиш за 500 лв в офис, само че по усилена, понеже накрая на месеца кинтите не са сигурни.

Нещата никъде не са розови, който носи такива очила да ги сваля. На мен ми отне 3 месеца за първия чек от Адсенс, след това 2-3 месеца се лутах из разни други начини, още 6 месеца да схвана как и да направя първия си афилиейт сайт, още 3 месеца до първата продажба. от първата продажба до 1000$ месечно изминаха още около 6 месеца. Като се замисля тогава беше много по-лесно - правиш сайт с 10 статии и няколко ревюта, пускаш няколко статии в артикъл директориите и си готов. Сега, след последните ъпдейти, май е малко по-сложно за новите. Хубаво е да има такива теми за надъхване, все пак тези скриншоти не са някакви гурута, а на съвсем обикновени хорица, но не всеки може и ще успее да направи подобна снимка. Аз бях надъхан от подобни снимки в началото, но си дадох сметка че доста време ме чака докато имам подобна статистика, а и още се боря за такава. Така че - пари могат да се правят, но очакванията да са реалистични.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Като добавка мога да кажа, че ако се загледате повече в скрийновете ще видите, че човека прави по 2к+ клика на ден, което не се постига с блог на 2 3 месеца

Не се бях загледал, доста кофти конверсия. Освен ако клик=посетител ако ползва готов темплейт? Ако е за препратен трафик, бих могъл да му препоръчам един курс за подобряване на конверсията ;)
 
Да, определено тук говорим за нива, които не се постигат мигновено, тук даже не е нужно и да го обсъждаме, мисля, че е нещо нормално. Както като почнеш бачкане си на някаква твърда заплата и чак след време, след като се докажеш и заслужи ти я повишават. Много е наивно някой да мисли, че парите ще потекат веднага, даже, че след няколко месеца ще стигне нивото на някои примери тук. Няма как да се съглася, но всеки е наясно с това. И е редно всеки да го знае.

За разлика от споменатите продукти, тук реалността е доста застъпена. И определено някой, който каже, е горният скриншот ще е реалност в рамките на 30-60 дни, няма да бъде сериозен, но пак държа да кажа, че това се отнася за човек започващ от начало. Такъв с изграден лидерски сайт е друг случай.

Съгласен съм за цетките и мисля, че те играят много важен момент в развитието на даден човек в тази област.

Това, че хората са се отказали си е изцяло техен избор. Не знам с какво мога да помогна тук. :) Всеки сам си избира, аз мога да се включа там където виждам ентусиазъм и желание, както и да му обясня как работи, за да прецени дали е за него и дали иска да се впусне в това. Не мога да дарявам желание за правене на пари, ще ми се, но някак си не ми е по силите. :)

Форумът е на всеки и всеки има право да пише какво му е на сърце, нали, съобразно с правилата му. Пък и предпочитам да има повече оптимизъм, ако исках скептични настроения и прекършени души, ще си пусна новините. Тук друга е идеята. Да е оптимистично и да си помагаме. Не знам защо няколко такива криншота биха подвели някой, при положение, както се спомена, че на тях посещенията са 2000+. Това е може би максимуте, начинаещите са далеч от това. Предали са се, да, но това е бизнеса - няма идеални моменти. Днес и на върха, утре си на дъното. От 10 години съм така и аз. Ама да ме виждаш да съм се предал. :)

И в случай, че не е ясно - бизнеса не е за крехки хора. Искат се нерви, отговорност, дисциплина и мотивация. Тук даже едно мотивация е достатъчна. Мога да дам и реалистична и не само мога, но съм и дал. Назад в темата е. Просто стигнехме до момента, в който не е лошо да се види и какви потенциали може да се развият. Не са скорошни от почването на всеки един, но са някъде около горната граница. Има много криншотове с празни статистики, но малко са тези с такива числа.

Ще отделя един специален пост тук, даже утре - за да напиша реално какво да се очаква и след кое какво следва. ;)

Имате го. Няма да е лошо и вие да споделите нещо. Но ако обичате да не се отнася за пречупени души, предали се и други капитулирали след 3 месеца и 3-4 уникални на ден. Всъщност, ако има такива, нека споделят. :) Ще ми е интересно да се даде нещо и в тази насока. Отказах се, защото така и така. Това доста ще развие темата. ;)
 
От: Re: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Някой може ли да ми помогне с инсталирането на Crocmint CMS.
Свалих си тяхната CMS но не мога да разбера в кой файл трябва да променя dbname, username и password за моят хост.
 
Здравей, можем да помогне, какво точно имаш предвид. За хостинга, не трябва ли да изчакаш мейл от програмата, че са ти направили акаунта. Предполагам някой човек с повече опит може да се включи. Би ли споделил точно какво си направил и до къде си стигнал. :)
 
От: Re: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Здравей, можем да помогне, какво точно имаш предвид. За хостинга, не трябва ли да изчакаш мейл от програмата, че са ти направили акаунта. Предполагам някой човек с повече опит може да се включи. Би ли споделил точно какво си направил и до къде си стигнал. :)

Ами не зная дали правилно съм подходил. Регистрирах се като Афф в CrocMint, одобриха ме. Купих си домейн, имам си хост. свалих от CrocMint тяхната Crocmint CMS. Качих системата им на хоста ми и до тук. Мислех че се инсталирва тяхната система както и другите CMS.
Много неща не са ми ясни и за това питам някой с опит с тях.
 
от там където се сваля има юзер гаид за сваляне малко специфично се иснталира но е описано стъпка по стъпка и е две странички аз обаче не съм фен на цмс а да знаеш

да ползвав вито темплейта за конверсия но докарвам трафик с блогове и на тях мога да въртя програмата с която работя...
 

Горе