Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

  • Николко, пари с АМ не се изкарва

    Votes: 13 7.0%
  • Джобни, колко за кафето

    Votes: 39 21.0%
  • Допълнителен доход, да си плащам сметките

    Votes: 37 19.9%
  • Достатъчно за да се издържам

    Votes: 37 19.9%
  • Толкова, че да си живея много добре

    Votes: 33 17.7%
  • Повече от Бербатов

    Votes: 27 14.5%

  • Общо гласове
    186
И аз съм на мнение, че за да използваш CMS-са им трябва да имаш много силна представа и план как да го направиш по-добре или поне толкова добре, колкото техните тамплейти, и най-вече да запазиш конверсията. Ако е само, за да е нещо различно, по-добре е на друга система, която да препраща - така имаш нещо много по-функционално и поддържащо много повече възможности. Но ако плана е ясен - действай.

За техни тамплейти, често да ти кажа и да и не - хубавото е, че са с изчистена конверсия, лошото е, че ще си 100тния такъв сайт в мрежата. Хубаво (WP, Joomla, Drupal) къстамизиран дизайн (купен / намерен безплатен, но тематичен) и добра платформа зад него може да са печелившата формула. ;)

Вече на самия сайт ти си правиш каквото искаш - ревюта, сравнителни таблици, статии, отворени дискусии, абсолютно всичко. ;) И ще имаш голяма свобода. ;)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Имам малко въпросче, колко уникални посещения трябва да направиш за да имаш например 1 продажба? При адсенс съм забелязал клик веднъж на 100 до 200 уникални посещения. Със същите посещения на ден (малък сайт, към 200 посещения на ден), досега нито една генерирана продажба нямам.
Най-вероятно грешката е и моя де, че не съм промотирал продуктите им по-добре, но все пак г/д при какви импресии може да се поддържа например по една продажба на ден? 1000уникални? 2000? Или строго специфично за сайта, PR, продуктите и т.н.?
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Май няма точен отговор, много зависи от какви ключови думи идват тези посетители - има думи които продават, и такива които не. На един от сайтовете ми продажбите започнаха когато започна да прави стабилно около 200-300 уникални дневно. Като стигна 1000 дневно се движат между 2-5 продажби дневно, рядко падат под две, по-често може да са над 6.

На друг сайт със стабилни 100 уникални дневно продажбите са 2-3 в месеца.

Двата сайта са в една и съща ниша, разликата идва от ключовите думи, по които получават трафик. Така че май това е по-добър показател. Даже Майкрософт имат такъв тул ето тук http://advertising.microsoft.com/sm...-downloads/microsoft-advertising-intelligence

Предишното му име беше Commercial Intention Tool и според моите наблюдения, както и на други хора, е доста точен. Но все пак това е само тул, за ориентация.
 
Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Имам малко въпросче, колко уникални посещения трябва да направиш за да имаш например 1 продажба? При адсенс съм забелязал клик веднъж на 100 до 200 уникални посещения. Със същите посещения на ден (малък сайт, към 200 посещения на ден), досега нито една генерирана продажба нямам.
Най-вероятно грешката е и моя де, че не съм промотирал продуктите им по-добре, но все пак г/д при какви импресии може да се поддържа например по една продажба на ден? 1000уникални? 2000? Или строго специфично за сайта, PR, продуктите и т.н.?

Много зависи какво реално промотираш. На пример, при вкарване на силно таргетиран трафик продуктите на CashBurners имат конверсия от 1:50 (респективно Crocmint - 1:35, както пишат на сайта си), руските уебмастъри бяха се хвалили някъде, че с медикаменти стигат до 1:25, а други в DP четох, че с адулт дейтинг стигат до 1:1000, но тук трафика идва предимно за фри неща, а не за членство от 30$ примерно.

Както казах, зависи, от сайта също. Има много голямо значение, текстове, дизайн, продукти и други трикове, обединено в едно - конверсия. Докато при адсенса, влиза таргетиран трафик, но не всички рекламки отговарят на това, за което са дошли при теб. Често съм виждал в някой случаи дори и да няма нищо общо. Но се стараят да доставят максимално рилейтед реклами, отговарящи на контента на сайта, които реално е докарал от търсачките самия потребител.

Ако искаш мога да ти го погледна на лично, но като цяло може да е всичко. Импресиите тук са важни, но се гледат кликове и най-вече тези, които се правят на аф. линка и отиват към сайта, който вече прави продажбата, този на програмата. Както се вика един сертификат или публикуван телефон може да вдигне с 15 до 20% конверсията, като в цифри това ще рече, че не на всеки 100 ще има продажба, а на всеки 80-ти посетител. Естествено тук говорим за качествен трафик, бил той от търсачка или от добре написана статия накъде, но такъв, които наистина иска да намери решение на проблема си. И ти отговаряш на това.

PR не чак толкова, даже не важи толкова за конверсията. Има 2 неща, които са строго специфични - трафик и конверсия на сайта/продукта. Всичко друго е само в бекграунда на нещата. Ако имаш интерес, мога да дам и пост, описващ кое реално при подобряване вдига конверсията, ако не съм го направил (мисля, че съм) в предишен пост тук или в другата тема за афилиейт маркетинг.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Браво бе Пичове темата е страхотна , пълна с информация и което е по важно обхваща и плюсовете и минусите така че всеки един читател да направи равносметката за себеси или по точно - Става или Не
 
От: Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Ако искаш мога да ти го погледна на лично, но като цяло може да е всичко. Импресиите тук са важни, но се гледат кликове и най-вече тези, които се правят на аф. линка и отиват към сайта, който вече прави продажбата, този на програмата. Както се вика един сертификат или публикуван телефон може да вдигне с 15 до 20% конверсията, като в цифри това ще рече, че не на всеки 100 ще има продажба, а на всеки 80-ти посетител. Естествено тук говорим за качествен трафик, бил той от търсачка или от добре написана статия накъде, но такъв, които наистина иска да намери решение на проблема си. И ти отговаряш на това.
.
Код:
To be able to send PMs your post count must be [B]5[/B] or greater.

You currently have 1 posts and you can send PMs to following users only:
predpriemach.com, coolice
:D
Както и да е, благодаря за поста. Хрумна ми и друга идея, да ползвам не само на един представител услугите. Най-вероятно ще успея да намеря добра класация на по-добрите в този форум :)
 
Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Браво бе Пичове темата е страхотна , пълна с информация и което е по важно обхваща и плюсовете и минусите така че всеки един читател да направи равносметката за себеси или по точно - Става или Не

Мда, темата се превърна в нещо много добро и съдържателно. Както и показва кое какво е и дали реално може човек да поеме по този път. Но като цяло, казвам го и тук, да може да поеме. Само желание, работа и мотивация е нужна.
 
Re: От: Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Код:
To be able to send PMs your post count must be [B]5[/B] or greater.

You currently have 1 posts and you can send PMs to following users only:
predpriemach.com, coolice
:D
Както и да е, благодаря за поста. Хрумна ми и друга идея, да ползвам не само на един представител услугите. Най-вероятно ще успея да намеря добра класация на по-добрите в този форум :)
Натрупай малко постчета, поразлгедай насам натам и ми дай едно лично. Да, имаме го това ограничение, то от секюрити гледна точка. Каква класация? Не те разбрах, нещо за някой ресурс ли става дума или за програми?
 
От: Re: От: Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Market

Натрупай малко постчета, поразлгедай насам натам и ми дай едно лично. Да, имаме го това ограничение, то от секюрити гледна точка. Каква класация? Не те разбрах, нещо за някой ресурс ли става дума или за програми?

Ами общо взето тема с класация "Топ 5 най-добри affiliate програми", например
1. Cashburners
2. clickbank
3. crockmint
4. блабла
и т.н.

(като ключови фактори могат да бъдат бърза поддръжка, коректност и точност при изплащания, конверсия и т.н., хора с повече опит трябва да говорят в такава тема, а не новобранец като мен)

А за ограничението от към PM, напълно разбираемо.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Ma

Ами общо взето тема с класация "Топ 5 най-добри affiliate програми", например
1. Cashburners
2. clickbank
3. crockmint
4. блабла
и т.н.

(като ключови фактори могат да бъдат бърза поддръжка, коректност и точност при изплащания, конверсия и т.н., хора с повече опит трябва да говорят в такава тема, а не новобранец като мен)

А за ограничението от към PM, напълно разбираемо.

Да, направи си класация, но първо виж и какви продукти ще промотираш. Това пак има значение. Виж какво може да вземеш като основни фактори:

1. Конверсия
2. Добър % комисионна
3. Добър и бърз съпорт
4. Плащания - коректни, точни и с добър набор от опции
5. Тръст на сайта
6. Добър набор от маркетинг материали и ресурси
7. Бъдещи перспективи - дали инвестират развитие, какви новини пускат, защо да си с тях и в бъдеще като цяло

Сформирай така 4, както си написал и си почни работа с тях, но реално първо виж за сайт и всичко около това. Важно е да имаш първо трафик ресурса. Казвам го така, защото някои оперират директно с други ресурси, като не им е нужен сайт - PPC, Mails (не смап, а подбрани от негов друг сайт), статии по блогове и директории, развити социални профили и т.н. Но ако трябва да бъда честен, сайт е нужен.

Ако имаш някакви въпроси и коментари, давай, задавай ни ги. Ние тук ще се радваме да помогнем. А тази тема искам да стане една от най-силните тук. :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Колкото 1 минимална заплата :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Досега не съм се занимавал с Affiliate Marketing, но определено не мисля, че си играеш за жълти стотинки и затова никога не съм започвал. Ако има кой да ме впечатли, нека пише.
 
няма нужда никой да те впечатлява :) Или няма да изкараш абсолютно нищо или определено няма да са жълти стотинки просто модела с комисионните е така устроен...

иначе ако си говорим кой колко е ИТ, тежките ИТта като синиор сап девелопъри сядат на маса и си говорят с афилейт маркетъри като с ИТта защото знаят какво е възможно ако си сериозен :) Същите не ги броят HPтата Level 1 за хора :) дето 90% са такива... на някой може да му се стори че света не е честен ама се случва :)
 
Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Досега не съм се занимавал с Affiliate Marketing, но определено не мисля, че си играеш за жълти стотинки и затова никога не съм започвал. Ако има кой да ме впечатли, нека пише.
Здравей, както ще рече "да те впечатли"? Реално е един метод, който се използва и еквивалент на всички останали, а това дали се печелят стотинки или големи пари си зависи от това и колко трафик имаш и дали има добра конверсия продукта/-тите, с кой си партнираш и др. Не е чак толкова трудно да се започне с affiliate marketing-а. Иска се малко практика, усет и желание. Не става от първия път и като всичко се иска време и търпение. За това парите ги има не само тук.

Всеки си избира метода за монетеризиране на трафика си, като голяма част от хората тук точно това практикуват. Впечатленията реално идват след като се започне, а някой тук може да ти каже, че по нищо не отстъпва на AdSense, продаване на линкове, CPA, директната реклама (естествено, ако е на цени като на вече изброените) и т.н.

Примери може да намериш навсякъде в интернет. Има случаи, в които 2 комисиони могат да ти гарантират една средна заплата. Говоря за комисиони от рода 250$ и горница, но това го оставям на хората, които оперират с дадената програма шерната тук: Trusted Affiliate Programs. Но това е максималната, има и по-малки, които реално са и по-често срещаните случаи. Важното е едно - да успеят да накарат посетителя да купят и ако е възможно по-голямо количество. Но това се случва с нещо повече от добро позициониране на банерите. Иска се малко креативност, което всеки може да постигне с практика.

За това, моя съвет е - Пробвайте! Не се колебайте....просто хванете и стартирайте. Всичко, което сте чували за affiliate marketing-а може да е както истина, така и лъжа. Едно е сигурно, ако не се пробва никога няма да се разбере кое от 2те е. На мен ми харесва и мога да кажа, че го знам от опит, не толкова от други хора. ;)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Досега не съм се занимавал с Affiliate Marketing, но определено не мисля, че си играеш за жълти стотинки и затова никога не съм започвал. Ако има кой да ме впечатли, нека пише.

извинявам се...

хахахахахахаахахахахахаахахахахаахахахахаахахахаахахаахахахахахаахаххахахахахахахахахахахаххахаахахахахаххаахахахаххах!!!!!! оахахахахаххахаахахахахаххахаахахах!!! ооо , нее , неееееее ,не, не , не, нееееее, НЕ МОГАААА!!!!! ахахахахахахахаахахахахахахаахахахахаа!!



ходи бачкай сервитьор или общак за 15 лева на ден, за да НЕ си играеш за жълти стотинки.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Колегата вероятно не прави разлика между PTC зарибявките за нищожни стотинки и Affiliate Marketing... Често съм срещала погрешни мнения на потребители, мислещи че рефералната система и афилиейт референтите са едни и същи термини. Логически са еднакви, но с различни цели. Първите се борят за стотинки да зарибят някой реферал зад опашката, докато вторите продават продукти с определени процентни печалби от стойноста им.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Освен, че се борят за стотинки, в повечето случаи не си ги получават и тях. И аз често съм го срещал (в бг нета най-много), по някакви смешни блогове, на които афилиейтикга и ptc сайтовете бяха едно и също. Да, ама като не печелиш от аф. как да си наясна, че е нещо реално и по-добро от тези другите глупости. Има логика да е така - едните са реферали, които за да печелиш от тях само трябва да кликат и да трупат още кликари под теб, а рефералите в афилиейт програмата трябва да продават и на използват мозъка си. Има разлика, нали?

С афилиейт маркерикг могат не само да се правят реални пари, но и толкова че да си се води един сериозен бизнес, който докарва добри пари на месец. Няма какво да си говорим Аз лично винаги съм го предпочитал, естествено много ми допада и модела с продаване на ad space на добри цени. Това ми е също толкова любимо. :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

колегата след като не е достатъчно запознат може да запази генералните си констатации за себе си, нали така?
Нека всеки си мисли, че от интернет не се изкарват пари :) Това е по-добре за нас, в крайна сметка...
 
От: РЕАЛНИ пари от Affiliate Marketing - Печели и се добре от afiliate marketing?

страхотен пост ,така сме всички ,които не се отказваме да учим и да ровим за информация.
Статистиката сочи ,че само 10 % от всички ,които започват да се занимават с афилиейт маркетинг печелят.
90 % се отказват още в началото ,понеже им писва да харчат пари или им се вижда много трудно.
Мойта теза е ,че ако гледаш на нещата като бизнес инвестиция и не се отказваш няма начин нещата да не се случат.
Ако те мързи ,най-лесно е да кажеш това не работи майната му ,да си намериш извинения ,че всичко е скам и да продължиш по старому.
За съжаление има много за учене ,специално аз минах по много дълъг път - като започнах не знаех какво е хостинг и домейн и даже като четях този вашия форум се смеехме с едни приятели какви са тия термини дето като ги четеш все едно са на друг език/в темите как се правят сайтове /
наистина извървях много дълъг път,много пъти ми се искаше да се откажа ,но жаждата за знания бе по-силна от мен и мисля ,че толкова много неща научих вървейки по пътя - как се прави сайт ,html ,css ,seo ,докато накрая достигнах до истината за трафика и маркетинговите стратегии.
На всеки ,който започва с надеждата просто да опита за 1 месец и ако не му се получава да се откаже ще кажа- по-добре не започвай ако не си готов изцяло да се отдадеш на този бизнес .Няма да ти се получи за 1 месец .На всички мечтатели дето са чули,че се печелят лесни пари от интернет с риск да ги разочаровам ще кажа - да печелят се лесни пари ,но само ако имаш знания и здраво си се потрудил преди това да създадеш система или бизнес.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

След като прочетох цялата тема, имам три въпроса:

- не мога ли да си рекламирам афф линка и да оставя професионалистите да направят продажбата на техният сайт направо , без клиентите да минават през мой сайт

- някой пробвал ли е да продава през fb

- има ли хора във форума , които могат да ми пишат статии , които продават (ама найстина , понеже пробвах веднъж и не стана) , а аз само вече да си диря трафика?

Благодаря предварително.
 

Горе