Колко печелят VBOX7?

Колко печелят VBOX7?


  • Общо гласове
    155
Re: От: Колко печелят VBOX7?

VBOX и през 2010 е на загуба, макар и вече тя да е само 9 хил. лв.
През 2011 ще излезе на плюс.
Да. И аз не знам къде го четох, но тази година ще са на печалба. Но и не се очудвам, като гледам как им се пълнят слотовете с рекламки на Мтел, Нескафе, Техномаркет и какви ли не още големи фирми и компании. Пожелавам им го.

Един съвет към потребителите на този сайт: Не го шервайте на хора извън БГ. Поради факта, че даржат сървърното натоварване на минимум, те са резнали другите държави. Споделено ми от хора в Гърция и САЩ. За това ползването на youTube е истината. ;)
 
От: Колко печелят VBOX7?

Не гледайте другите правете си сметки за вашите пари :)
 
От: Колко печелят VBOX7?

Пичове, случайно някой да е видял финансовият отчет на Нетинфо за 2010 и да е видял разбивка спрямо сайтовете?

Нещо официално с печат и подпис от някоя одиторска компания няма да искам, стигами да е написано и качено на сайта на нетинфо. Щото като гледам този линк с този блог много смешно ми става.
 
Ще вдигна тема от доста време, но я намирам подходяща, за да покажа, как великия Vbox7 успява да си събере пийпълметричните данни:

8o9a.png


Кой луд ще си вкара година на раждане ей така, за да го запишат. Не знам що за статистика са измерили и какво продават като идея на рекламодателя, но това не ми се вижда реално. :)

Моя глас отдавна е, че сана загуба. ;)
 
Re: От: Колко печелят VBOX7?

Няма как да са загуба, не вярвам MTG да не са си направили сметката и да се са набутали

Дано. Много разходи по хостинг и екип. Вчера гледах коментарите под някои клипове и видях, че модерацията там е табу. :)
 
От: Колко печелят VBOX7?

Я, каква тема се възкресила! Наскоро си купувах харддиск, читава уж марка, терабайт за няма и 200 лева. Бокса не знам как са го постигнали, но клиповете там по правило са с безобразно висока компресия. Хостването не изисква кой знае какъв изчислителен ресурс, четене от файл дори не товари процесора, ами върви по контролера на DMA.
kolibka.com не знам какви приходи може да имат. Напълно безплатни са, няма реклами. Аз ги питах искат ли дарение, че сума нещо съм точил да гледам от тях. Отказаха ми категорично, нещат пари. А там филмите са по 600+ мегабайта, че и в 2 части вървят. Имат статистика колко милиона точения имат. Клипче в V-бокса са няколко мегабайта.
Така и така е тръгнала приказката - AdBlock-ерите пречат ли на парите от онлайн рекламата? Едни посещавани от мен сайтове реваха, реваха против адблока ми (имат скрипт да проверят дали им филтрирам рекламите), па накрая отвориха BTC/LTC сметки за дарение.
 
От: Колко печелят VBOX7?

Само около 10-15% от потребителите ползват AdBlock и не бих казал, че това е сериозен проблем.
 
Като пуснеш клипа и се сменя фавикона със знака за плай
 
От: Колко печелят VBOX7?

Като пуснеш клипа и се сменя фавикона със знака за плай
И в тубата е така, само че там се сменя тайтъла и има символ за плей.
 
Re: От: Колко печелят VBOX7?

И в тубата е така, само че там се сменя тайтъла и има символ за плей.

Първо Тубата го въведе това. Има и рекламни клипчета, които са преди основния клип. Това си е нормално вече. ;) И за двата видео сайтове.
 
И в тубата е така, само че там се сменя тайтъла и има символ за плей.

Първо Тубата го въведе това. Има и рекламни клипчета, които са преди основния клип. Това си е нормално вече. ;) И за двата видео сайтове.
 
От: Колко печелят VBOX7?

Откога имаме привилегията да гледаме реклами преди клипа в тубАТА?
 
От: Re: Колко печелят VBOX7?

Първо Тубата го въведе това. Има и рекламни клипчета, които са преди основния клип. Това си е нормално вече. ;) И за двата видео сайтове.

Да така е. Лошошо е че от екипа на В бокса явно нямат идея как да се развиват и копират много жестоко ютюб.

А сайта им като 90% от големите сайтовете в България е ужасно неподреден.
 
Re: От: Колко печелят VBOX7?

Откога имаме привилегията да гледаме реклами преди клипа в тубАТА?

За БГ, горе долу откакто го локализираха, за да могат да продават наистина реклама тук и да не е в загуба за рекламодателя. ;)
 
Re: От: Re: Колко печелят VBOX7?

А сайта им като 90% от големите сайтовете в България е ужасно неподреден.
Това не им пречи да продават реклама и да гледаме най-големите брандове да се промотират там. :)
 
От: Re: От: Re: Колко печелят VBOX7?

Това не им пречи да продават реклама и да гледаме най-големите брандове да се промотират там. :)

Eми да. Имат огромна аудитория. :) И аз ако имах голям бранд бих рекламирал при тях.
 
Re: От: Re: От: Re: Колко печелят VBOX7?

Eми да. Имат огромна аудитория. :) И аз ако имах голям бранд бих рекламирал при тях.



и ще направищ грешка освен ако не брандираш нещо много основно като кисело мляко например... или нещо което е безплатно

Колко бранда запомни направи ли ти впечатление например последно достижение на марка телевизори ....


брад за електроника телевизори / телефони показващ нов продукт много по на място би бил във специализиран сайт форум където голяма част от потребителите търсят или познават материята ...

то затова може да се каже че брандинга си е отделна наука :)
 

Горе