Колко печелят VBOX7?

Колко печелят VBOX7?


  • Общо гласове
    155
От: Колко печелят VBOX7?

Незнам колко печелят, ама бяха пуснали обява за web developer - 1500лв, което за бранша си е средна работа.
Иначе май имат някакъв чуждестранен фонд зад тях, нещо такова бяха писали...
 
Последно редактирано:
От: Колко печелят VBOX7?

около 2500 ДОЛАРА дневно печелят + - 500
смятайте ги сами...
това е без разходите
но разходите им не надвишават 30%
 
От: Колко печелят VBOX7?

е как реши да е 30,70,... и последното 324 :)
от последното може да заключим две неща или имаш някаква друга информация или ти е било скучно като си правил анкетата и в двата скучая си пускам гласа за 324 :D
 
От: Колко печелят VBOX7?

Мисля, че печелят много над тези пари :)

Винаги има някакви реклами и промотират платени клипове, мисля, че бая си печелят :) Гласувам за над 300 000. На ден минават милион посещения, която е огромна аудитория и мисля, че не може поне 300 хил. да не правят :)
Само като им погледнеш ценоразписа и услугите - http://netinfocompany.bg/choose_adproduct.php?s=1&site_select[91]=91 ето тук :) мисля, че може да си направите сметката само от един промотиран клип правят 1200 лева :) Много често има промотирани клипове и рекламите не спират да се въртят, за това смятам, че правят над 300 хилки :) Пък може да избарате и годишен отчет на фирмата от някъде и ще ни стане най-ясно :D
 
От: Колко печелят VBOX7?

Информацията я има в интернет, ако потърсите ще разберете :)
http://tinyurl.com/369f68r

Съжалявам но на това не вярвам, не за друго но просто не се вързват нещата загубите растът, разходите също, Извинявам се ама кои нормален човек които има бизнес ще допусне да му расът разходите при положение че няма печалба. Това е просто е нелепо. Възхищавам се на добрите им счетоводители.
 
най-съществено нарастват разходите за външни услуги от 188 хил. лв. до 440 хил. лева през 2009 г.
това сме го гледали на бфб :) врътката за намаляване на печалбата с външните услуги при публичните дружества от страна на не много коректни мажоритари :) разходи за мениджмън от компанията майка Санома Интернешънъл са всички външни услуги да речем :) за това че ги упраляват нетинфо са прибрали са 440 к и Санома Интернешънъл са на печалба с тези пари нищо че дружеството е на счетоводна загуба :)

може да се спекулира че външните услуги минус счетоводната загуба са чистата печалба но си е спекулация...

мнението е с аналитичен характер и се базир на спекулации за как се прави врътка и не е препръка за покупко продажба на акции :)
 
От: Колко печелят VBOX7?

Това е само лаф... ест. че няма да кажат, че са в +++ :) много печелят....
 
От: Колко печелят VBOX7?

:)
Този, който не иска да спира растежа на приходите...
Изисква се малко финансово моделиране, за да се прецени дали да се продължи да се инвестира или да се спре. Ако разходите нарастват, но с по-слаби темпове от приходите, това означава, че дружеството ще излезе на печалба до 1-2 години. Но ако не се влагат пари, това едва ли ще стане.
Счетоводителите в техния случай няма кой знае какво да направят. Не и в такива мащаби.

@Coolice - ако имаше миноритари във VBOX7 бих се съгласил. Но няма :). В компанията майка има миноритари, но те са мениджърите на дружеството и на тях им плащат част от заплатата с акции. Ти ако управляваш дружество от чиято печалба ще зависи колко ще вземеш, ще позволиш ли да го източват? :)
Специално в НетИнфо това е много трудно постижимо честно казано, защото тяхната схема на работа е една от най-успешните по света (принципно).
 
Re: От: Колко печелят VBOX7?

Съжалявам но на това не вярвам, не за друго но просто не се вързват нещата загубите растът, разходите също, Извинявам се ама кои нормален човек които има бизнес ще допусне да му расът разходите при положение че няма печалба. Това е просто е нелепо. Възхищавам се на добрите им счетоводители.

youtube и до ден днешен е на загуба видео шаринга е скъп кеф да го имаш :)
 
От: Колко печелят VBOX7?

За мен това със загубата са счетоводни фатки да не плащат данъци.
 
От: Re: От: Колко печелят VBOX7?

youtube и до ден днешен е на загуба видео шаринга е скъп кеф да го имаш :)

Абсолютно, много разходи, а приходите идват бавно и трудно. Сайта расте като обеми, трафик и натоварване по-бързо отколкото могат да растат приходите му. Но това ще е до един момент...
 
От: Колко печелят VBOX7?

100 хил. само за реклама... айде в началото може, ама сега?
Разходи за хостинг сигурно има доста, обаче с един бърз поглед се види, че не са си давали много зор с оптимизирането, всмисъл има доста какво да се прави да смъкнат товара.
Други разходи - заплати, които ако се съди по обявите са средни, за 4ма души...

Вярно че и youtube е на загуба (или поне беше до скоро, незнам), ама това и аз не го вярвам.
 
От: Колко печелят VBOX7?

За мен това със загубата са счетоводни фатки да не плащат данъци.

100% съм сигурен, че не е така. Просто да имаш голяма уеб група в България хич не е проста работа...
Почват да те гонят за авторски права на това и онова, трябва да плащаш на хора за поддръжка, новини, такива, които да продават рекламата, за хостинг, за бекъп вариант ако падне хостинг, за какво ли не. За 2009 от големите уеб групи на печалба са само инвестор.бг и дир.бг. Дир.бг поради простата причина, че не са инвестирали много в инфраструктура и разчитат на стара техника (която май поизгоря тази година), Инвестора заради няколко човека, които разбират се задържаха.
Иначе единствените други по-големи, които може да са на печалба (нямам данни все още) са MS Key. Но при тях според мен е заради "спестени" разходи за авторски права.
 
От: Колко печелят VBOX7?

както казах всичко това е съмнително ще си близо миля на загуба обаче не оптимизираш персонала. Един човек на година с осигуровките им излиза 50к малко да оптимизират и нещата ще са на нула. Факта че не го правят е показателен за мене
 

Горе