Колко сме (не)грамотни!!!

От: Колко сме (не)грамотни!!!

Плодовете на социализЪма и демокрадцията :)

Това ми напомни за един велик българин, ако не сте го чували - Рамбо Силек :p:lol:
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Проблемът е, че все още има хора, които им обръщат внимание на тези работи. След още десетина години на никого няма да му прави вече впечатление и нещата ще си дойдат на мястото. ;)
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Проблемът е, че все още има хора, които им обръщат внимание на тези работи. След още десетина години на никого няма да му прави вече впечатление и нещата ще си дойдат на мястото. ;)

Да, тогава всички ще са неграмотни.
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Ами не знам, обаче щом за 3 седмици без грам реклама събрах над 800 харесвания на фб страница в която всичко се пише неграмотно... Докато друга такава в памет на Ниил Армстронг за повече от 3 месеца събра забележителните 47 харесвания, трябва да си направим изводите.
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

В милиони пъти повече трябва да са хората, които обръщат внимание на "тези работи"!
Никой не бива да се примирява с неграмотността! Това е личното ми мнение и колкото да се апелира за толерантност - не мога да се съглася и да подмина. Извинете ме, моля.
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Мм да...Неграмотността в днешно време е един доста голям проблем,на който вместо да се търси решение,се задълбочава.Причините за това не са една и две, но най-голямо влияние оказва развитието на обществото(визирам младото поколение,но не всички!).Не разбирам това,че масово се учат чужди езици,а родният е все повече "занемаряван"..
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Не може да учиш чужд език, а да не знаеш своя майчин. Най-жалкото е, че такива случаи не са изключение, а всекидневие. И тук говорим за имена на известни личности, а какво остава за всички останали думи. Просто е трагично!
 
От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Плодовете на социализЪма и демокрадцията :)

Нъц, само на демокрацията го дължим. Добрата монетаризация на образованието ги ражда тия чудеса.
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Teo, тия дето опростачват българския език са комунягите след 1944 г. Защото им е било много сложно да пишат на автентичния български, разбираш ли. Така че, както се казва, котката си има и опашка.

Сега видях това у фейса, не е йстина!

528396_360333580743305_1066523424_n.jpg
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Писането на шльокавица в Интернет е част от този проблем. Да пишеш рака, вместо ръка...Пълна трагедия е и лошото е, че има и големи хора, които допускат ужасяващи правописни грешки. Може би в училищата трябва за учениците от 9-12 клас да въведат часове по граматика. Защото не виждам такива хора как биха написали СВ и кой работодател би ги взел на работа
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Еми нормално. Като заливат с тъпи реклами. Тоя от глупавата реклама на хенди дет се гавриха с хана го е прихванал това много ясно - "здравей ханко" :D
Значи тъпи и гаврещи се с владетелите ни реклами може да има, а тъпи полицаи не, така ли :wink:
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Teo, тия дето опростачват българския език са комунягите след 1944 г. Защото им е било много сложно да пишат на автентичния български, разбираш ли. Така че, както се казва, котката си има и опашка.

Сега видях това у фейса, не е йстина!

528396_360333580743305_1066523424_n.jpg
За фейса пък, въобще нямам думи - там е нещо наистина страшно.
 
Така е. Например слагането на втора ограждаща запетая след подчинените изречения е такава рядкост, че като видя някой да го прави, все едно съм видял Мойсей. Ето един пример, за да разберете за какво говоря:

Разбрах, че онзи, когото видях вчера, е англичанин.

Да беше само това, как да е, обаче далеч не е... А колко несериозно ми изглеждат фирмите, които не знаят как се членува например...

Някои хора, както знаем, не искат да учат изобщо. Те и без това не стават за нищо, така че не е голям проблем. Обаче ВИЕ, т.нар. "предприемачи", да не знаете собствения си език, това не ми го побира главата. А уж предприемачите били елитът на обществото. Основните правила (членуване, пунктуация, правилно използване на местоименията и на учтивата форма, както и на бройните форми) са толкова елементарни, че нямате АБСОЛЮТНО НИКАКВО оправдание за полуграмотността си! Отнема едва няколко часа да се научат изброените от мен неща и въпреки това виждаме каква е ситуацията с правилното използване на езика.

P.S. Тази тема ще ви направи по-грамотни от около 90% от българското население, така че ако имате желание, дерзайте.
 
От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

А това удебеленото ти е грамотно написаната страница ли?

Ами не знам, обаче щом за 3 седмици без грам реклама събрах над 800 харесвания на фб страница в която всичко се пише неграмотно... Докато друга такава в памет на Ниил Армстронг за повече от 3 месеца събра забележителните 47 харесвания, трябва да си направим изводите.

За съжаление в авто форумите /особено на една марка, но да не й споменавам името/ това вече не е "проблем", а е реалността.
Може би още по-жалко е, че в този форум има изключително неграмотни и нежелаещи да се поправят, странно ми е какъв бизнес се прави с неграмотност.

Аз като видя баница на цена от 0.80ст., или компютър с процесор pentium 4 celeron и просто се отказвам да си взема, каквото и да било от тази фирма/бутка/павилион, страшното е, че хората са се примирили с това и е някак си "нормално", а после ще съдим подрастващите, че са неграмотни.
 
Последно редактирано:
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Това с неграмотността е масово навсякъде. Аз май в една друга тема бях писала - получих мейл от НАП, със заглавие "ПораТи допусната грешка....", и не е само това, но сега не ми се рови да търся още грешки от подобни институции.
 
От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Ами не знам, обаче щом за 3 седмици без грам реклама събрах над 800 харесвания на фб страница в която всичко се пише неграмотно... Докато друга такава в памет на Ниил Армстронг за повече от 3 месеца събра забележителните 47 харесвания, трябва да си направим изводите.

Че кой го интересува тоя прост западняк и янки, че чак и паметта да му почитаме? Разбира се, че няма да събереш лайкове за янкито. Имаме си български космонавт, да не би амерканците да го изпратиха в космоса? Също така имаме и Юрий Гагарин на руските братя.
 
От: От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Аз пък се сблъсках със следното: За някой думата почти и почети е едно и също :cry:
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Необработена снимка от сайта на вестник "24 часа". Обърнете внимание на първите две от "Последни новини" и "От редактора".

2012_05_06_142839.png


След подобни неща вече изобщо не си заслужава да се коментира как пишат обикновените хора, на които това не им е основна работа.
 

Горе