Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Тази година мисля да налея малко повече, защото самата икономическа обстановка не само предразполага към по-креативно бизнес мислене, но и за по-дългосрочни инвестиции, било то в активи, реклама, персонал и каквото и да е. Всичко, което се пусне по течението на кризата и мисли по този начин, ще бъде обречено. Видях го при няколко бизнеса, виждам го и на срещи. Проблема не идва само от парите, но и от обремененото им съзнание.

Аз мисля да инвестирам, като няма нищо да си купя (говоря за голяма придобивка) както тази, така и другата година. Самата идея, че инвестирам ми е достатъчна и за мен това е нещо като "купих си нещо", за други е "създадох си още грижи". Всеки има различно виждане за нещата, естествено.

Ще се инвестира какво в онлайн бизнеси, така и в реални, нови технологии, маркетинг и привличане на клиенти. Направленията, в които ще се насоча, ще гледам да са ми в компетенцията, всичко извън нея би ми създало лек дискомфорт. Надявам се и вие да имате какво да споделите тук. Скоро темата беше вдигната от не точно такъв коментар, какъвто иска, но сега я вдигам с идея по-добър, надявайки се да привлека още хора да драснат. ;)
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Имам идея да си направя сайт който да наподобява facebook. Питах скоро една фирма онлайн от София казаха ми между 1000/1500 лв :shock: и се отчаях.
Нямам толкова пари излишни, пък и нямам възможност да отида до София. Ще мисля друг вариант.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Моята история е много свежа и млада. С един намерен паунд преди 2 месеца и половина се започна всичко. Хиляди идеи и един немъчен пендар в ръката. Регистрирах се в иБей и ПейПал, прехвърлих си една пара от банковата сметка, и 3 безсънни нощи се чудех как да го умножа по две. За кратко левчето беше последвано от две нули. Купих си тефтер с твърда корица, калкулатор, 3 химикала и кожен портфейл - калъф за телефон (две в едно) за около 5 кинта всичко. Още точно 37.5 долара за проект (все още без домейн) , плащайки на някой който върши голяма част от работата, приемам го за инвестиция -обучение. В краят на всеки нов месец удрям чертата и половината налични пари инврстирам в още нещо. В края на този месец ще се опитам да се заредя със стока за ибей, да не стои празен акаунта. Ако и нещата с адсенс се развият подобаващо - нов инвест и там. Четене, дисциплина и план. Успеха е формула. Изказвам сърдечни благодарности отново и отново на тази общност, всичко дължа на прочетеното Тук.

Незнам, и не подръжавам на никой. Нямам какво да губя. За да се поддигуря и да не губя надежда, в края на всеки месец разделям сумата на две и я завъртам някъде. Стока, малки сайтове и обучение. За сега така я карам, като се има в предвид че работя офлайн за да се издържам.
 
Последно редактирано:
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

WOW пич ти си бил голяма работа бе да вземеш да ме светнеш и мен как да прая пачка
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

По принцип никак не ми се нрави идеята някой да ми говори на "Бе", с това романтиката умира. Но ще си изменя на няколко принципа и ще ти дам някакъв отговор. Първо въпрос - За какво ти е тая пачка ? Второто е някак съвет, не се чуди кой да питаш за светлина а проучвай, образовай се и чети. Имаш Интернет - имаш цялата информация. Отделил от времето си за този сайт - свърши нещо полезно, чети важните теми във разделите, на мен наистина ми помогнаха да поотворя очи и да знам как, къде и по какъв начин да гледам на нещата.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Мисля да инвестирам 138 лв. в настоящия проект.
Плюс 15 лв за домейн - начи към 153 лв, ако не ми изневерява математиката.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

myselfmonev кефи максимално :)
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Обикновено инвестирам от 80% до 100% от това, което изкарвам. Много силно се ограничавам, но за себе си считам, че това е правилния път, по който се върви само напред и нагоре.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Обикновено инвестирам от 80% до 100% от това, което изкарвам. Много силно се ограничавам, но за себе си считам, че това е правилния път, по който се върви само напред и нагоре.
Определено е правилно това съотношение. ;) И аз общо взето гледам да спазвам подобно. Няма какво да се газарее със скъпи коли и телефони без покритие. Изглежда малко смешно от страни. ;) Друго е да имаш силен гръб, а вече каквото ти позволяват наистина доходите. ;)
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Това колко ще спечелиш не зависи главно от това колко ще инвестираш. Ако дадеш 1500лв за стока и я продаваш с 50% надценка, а накрая си успял да продадеш само 50% каква ще ти е печалбата?
Първо се научи да бъдеш добър в това в което инвестираш и после мисли колко да вложиш, колко ще си спечелил и хич не на последно място след колко време ще си излязъл от кръга, понеже докато това не стане най-вероятно ще си на минус.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

а не мислите ли да инвестирате в себе си? Някой замислял ли се е колко книги е прочел за бизнеса, в който се опитва да пробие? Аз например инвестирах супер много в книги за продажби (за киндъл от амазон) - български такива просто няма...
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Като сума незнам, но инвестицията е в посока оптимизация, аутсорс и автоматизация.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Преди 10 месеца започнах начинанието, инвестирал съм около 80% от приходите, като в момента имам 2ма, които работят за мен, 1 девелопър и един складов работник в Китай + наем за склад в Китай и наема ми в Англия, наел съм по-голям апартамен, за да ползвам една от спалните за временен склад..

За мен почти нищо не съм инвестирал, като изключим разходкаиз Европа за 10тина дни + кола 2012 модел, че старата бе пред разпад, но колата е малка и икономична и евтина. Гледам коментар на съфорумник - ще инвестирам в бмв?!?

Всеки път щом се замисля за полупка за мен, си казвам - тази сума ако я инвестирам в бизнеса мога да я умножа по 20 след година.

Но за да печелиш трябва и да се ограничиш от някой неща - не съм ходил на бар повече от година, не съм лизвал алкохол 2 години, има седмици без да съм излизал и ставал от пс-то, дори преди 4-5 месеца напуснах работата, за да мога да съм постоянно на линия за разговор с клиенти.

Исках да направя нещо в България с помощ от роднини, но след няколко разговора и отговри подобни на - оо айде в понеделник да говорим, седнал съм да гледам филм, ооо ама то е 8 вечерта, изморени сме... Ама то е много сложно така... Ама то всеки ден ли трябва да.... И за сега Бг съм я игнорирал, като искат хората по 40 часа, да ходят на работа

Има дни в които лягам в 6 и в 8 трябва да ходя до университета. Бих инвестираш в още 1 човек да ми помага, но не от Бг.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Към 500 за начало, ако проекта оправдае очакванията ми, със сигурност поне още толкова.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Последните месеци инвестирам 98% от това, което изкарвам. Определено метода работи в положителна насока.
 
От: Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

До 50 % от заплатата, иначе става опасно
 

Горе