Колко струва един магазин на WordPress

Привет, ето колко струва един добър онлайн магазин, който вече има голям трафик и най-вече е работещ бизнес, 15 - 20к, под 8-хиляди лева за работещ и сериозен онлайн магазин няма смисъл, ето защо ще струва толкова:

1.Интеграция на ERP система - 68 часа по 30 - 50 лв на час към програмисти - 3400 лв
2.Оптимизация от SEO екипа - 35 часа по 30 - 50 лв на час към програмисти - 1500 лв
3.Рекламни тагове и интеграция на външни системи за реклама: Google, Facebook - 12 часа - 700 лв
4.Дизайнер за UX/UI - 48 часа - 1920 лв
5.Изграждане на целият онлайн магазин - 176 часа - 8800

Някъде 2 месеца работа + екип, сам човек зор прави добър онлайн магазин, просто защото той разбира от програмиране или само от дизайн.

Това е чист случая, на наш клиент, другото което е че всяка една друга сериозна фирма като Стеник, Студио Х, под 8 хиляди лева не правят нищо, има си и причина.

Ако е за един прост магазин, добър дизайн + модули за работа: 1500 - 3000 лв е нормална цена.
А както чувам вече от един месец цените започнаха да се покачват за всякакви услуги, заради кризата.


Поздрави,
Станимир И
 
Привет, ето колко струва един добър онлайн магазин, който вече има голям трафик и най-вече е работещ бизнес, 15 - 20к, под 8-хиляди лева за работещ и сериозен онлайн магазин няма смисъл, ето защо ще струва толкова:

1.Интеграция на ERP система - 68 часа по 30 - 50 лв на час към програмисти - 3400 лв
2.Оптимизация от SEO екипа - 35 часа по 30 - 50 лв на час към програмисти - 1500 лв
3.Рекламни тагове и интеграция на външни системи за реклама: Google, Facebook - 12 часа - 700 лв
4.Дизайнер за UX/UI - 48 часа - 1920 лв
5.Изграждане на целият онлайн магазин - 176 часа - 8800

Някъде 2 месеца работа + екип, сам човек зор прави добър онлайн магазин, просто защото той разбира от програмиране или само от дизайн.

Това е чист случая, на наш клиент, другото което е че всяка една друга сериозна фирма като Стеник, Студио Х, под 8 хиляди лева не правят нищо, има си и причина.

Ако е за един прост магазин, добър дизайн + модули за работа: 1500 - 3000 лв е нормална цена.
А както чувам вече от един месец цените започнаха да се покачват за всякакви услуги, заради кризата.


Поздрави,
Станимир И
дай да го видим тоя магазин за 16-17к, че направо тия цифри ги нвмате за нищо. хубавото е и че много рядко ви ги дават, но няма проблем да си ги мечтаете.
 
дай да го видим тоя магазин за 16-17к, че направо тия цифри ги нвмате за нищо. хубавото е и че много рядко ви ги дават, но няма проблем да си ги мечтаете.
Дават. Тия, които искат добър бизнес, дават. Тия дето искат да минат тънко, накрая го налапват до макарите. Аз съм на принципа на пазара. Има коли по 2-3к, има и такива по 19-15к. И определено има разлика. Защото при магазините да не е така? Не виждам логика да не е така. Абе докато българина не се научи, или който и да мишкар, да си плаща, ще страдат. И нека, то опита учи.
 
Моето мнение:

Интернет магазин базиран на системата Wordpress с добавен plugin Woocommerce

  • Необходим е хостинг и домейн: цена около 5 лв на месец + домейн 24-25 лв за година.
  • За да има приличен дизайн е необходимо да се закупи тема: приблизителна цена 69-70$ или около 100-110 лв.
  • Инсталиране на Wordpress система: от хостинг компанията могат да ви я инсталират безплатно чрез softaculous
  • Инсталирате темата от tutorial, който сте получили при покупката на темата
  • Импортвате демо съдържанието и се получава сайт 1:1 с видяното на сайта на производителя на теми или точно това, което сме си харесали.
  • Добавя се plugin Woocommerce – безплатен е, а има вероятност да е включен в темата, ако тя е предназначена за магазин
  • Настройките/по скоро стъпките/ са описани на български език и се извършват за минути и „Воала“ вече имате сайт-магазин с приятна визия, която сте си харесали от демото което сте видели преди да купите темата.
  • Изтегляте няколко безплатни плъгина за SEO, които по форумите са ви казали, че са жизнено важни да подобрят системата и темата/това не е доказано, но си е хит/
  • От тук нататък, ако искате оскъпявате проекта си с колкото желаете, като купувате куп безсмислени плъгини и добавки по съвети на гурота/в мрежата има много такива/.
С две думи нищо сложно няма в инсталиране и конфигуриране на един „скромен‘. но приятен интернет сайт-магазин базиран на Wordpress за да бъде безумно скъп.
Няма причина да се говори за хиляди левове.
По силите е на всеки средно грамотен и сравнително интелигентен човек, да си създаде, инсталира и конфигурира работещ сайт-магазин. Именно за това е и създаден Wordpress за да бъде user friendly към всеки

Всеки който се нарича „разработчик на wordpress сайтове“ може и желае да продава труда и времеотделянето си , като сам определя цената на труда си, но това в никакъв случай не го прави престъпник.
Напротив, точно такива хора вършат тази услуга срещу заплащане, защото някой не знае как да направи всичко описано по горе, или се чувства неуверен или пък го мързи.
Различно е и ценообразуването в отделянето на човекочасовете положен труд и знания за всеки разработчик. От там би трябвало да идва и разликата в цена за изработка на един или друг.
В заключение на моето мнение:
Магазин на Wordpress с добавен plugin Woocommerce може да работи и да продава продукти с много приемлив бюджет, но може да се инвестира в него и сума по желание, която някой ще нарече безумна.
Пазар е. Пазарна икономика и цените на всичко, както и на услугите е много различна.
Правило е това, че цената за даден продукт /в случая завършен и работещ интернет магазин/ се казва от изпълнителя, но винаги се заплаща от възложителя и именно той е фактора, който е определящ. Няма ли кой да плати-няма сделка.

Бъдете здрави и се пазете.
Хубав ден!

P.S. Всичко по горе го пиша с ясната идея, че став въпрос за изработка, а не за развиване на бизнес модел.
 
  • Like
Реакции: ST-1
Нали и аз тва викам - или си го правиш сам, или плащаш на някой "разработчик" 100 лева + цената на темата си готов!

Избираш един дропшипър оттука, наливаш продуктите от файла и кинтити почват да валят до 2-3 седмици.
 
Нали и аз тва викам - или си го правиш сам, или плащаш на някой "разработчик" 100 лева + цената на темата си готов!

Избираш един дропшипър оттука, наливаш продуктите от файла и кинтити почват да валят до 2-3 седмици.
И това е
разработчикът
 
Моето мнение:

Интернет магазин базиран на системата Wordpress с добавен plugin Woocommerce

  • Необходим е хостинг и домейн: цена около 5 лв на месец + домейн 24-25 лв за година.
  • За да има приличен дизайн е необходимо да се закупи тема: приблизителна цена 69-70$ или около 100-110 лв.
  • Инсталиране на Wordpress система: от хостинг компанията могат да ви я инсталират безплатно чрез softaculous
  • Инсталирате темата от tutorial, който сте получили при покупката на темата
  • Импортвате демо съдържанието и се получава сайт 1:1 с видяното на сайта на производителя на теми или точно това, което сме си харесали.
  • Добавя се plugin Woocommerce – безплатен е, а има вероятност да е включен в темата, ако тя е предназначена за магазин
  • Настройките/по скоро стъпките/ са описани на български език и се извършват за минути и „Воала“ вече имате сайт-магазин с приятна визия, която сте си харесали от демото което сте видели преди да купите темата.
  • Изтегляте няколко безплатни плъгина за SEO, които по форумите са ви казали, че са жизнено важни да подобрят системата и темата/това не е доказано, но си е хит/
  • От тук нататък, ако искате оскъпявате проекта си с колкото желаете, като купувате куп безсмислени плъгини и добавки по съвети на гурота/в мрежата има много такива/.
С две думи нищо сложно няма в инсталиране и конфигуриране на един „скромен‘. но приятен интернет сайт-магазин базиран на Wordpress за да бъде безумно скъп.
Няма причина да се говори за хиляди левове.
По силите е на всеки средно грамотен и сравнително интелигентен човек, да си създаде, инсталира и конфигурира работещ сайт-магазин. Именно за това е и създаден Wordpress за да бъде user friendly към всеки

Всеки който се нарича „разработчик на wordpress сайтове“ може и желае да продава труда и времеотделянето си , като сам определя цената на труда си, но това в никакъв случай не го прави престъпник.
Напротив, точно такива хора вършат тази услуга срещу заплащане, защото някой не знае как да направи всичко описано по горе, или се чувства неуверен или пък го мързи.
Различно е и ценообразуването в отделянето на човекочасовете положен труд и знания за всеки разработчик. От там би трябвало да идва и разликата в цена за изработка на един или друг.
В заключение на моето мнение:
Магазин на Wordpress с добавен plugin Woocommerce може да работи и да продава продукти с много приемлив бюджет, но може да се инвестира в него и сума по желание, която някой ще нарече безумна.
Пазар е. Пазарна икономика и цените на всичко, както и на услугите е много различна.
Правило е това, че цената за даден продукт /в случая завършен и работещ интернет магазин/ се казва от изпълнителя, но винаги се заплаща от възложителя и именно той е фактора, който е определящ. Няма ли кой да плати-няма сделка.

Бъдете здрави и се пазете.
Хубав ден!

P.S. Всичко по горе го пиша с ясната идея, че став въпрос за изработка, а не за развиване на бизнес модел.

Абе на теб ти се вижда просто и за няколко часа работа, но 90% от хората компютърно грамотни няма да се оправят, т.е ще им отнеме дни по форуми за преодоляване на определени препятствия. :)
 
Дават. Тия, които искат добър бизнес, дават. Тия дето искат да минат тънко, накрая го налапват до макарите. Аз съм на принципа на пазара. Има коли по 2-3к, има и такива по 19-15к. И определено има разлика. Защото при магазините да не е така? Не виждам логика да не е така. Абе докато българина не се научи, или който и да мишкар, да си плаща, ще страдат. И нека, то опита учи.

Мисля че Need, достатъчно написа :) както и Noke, много точно, както винаги. Да кажем теглите от банката 100 хиляди лева, искате да правите сериозен бизнес, ако тръгнете към евтиното ще излезе скъпо, виждал съм доста пъти този случая, на скоро имах клиент платил 5000 лв за магазин тип Cars.bg, само че може да се купува чрез сайта като посредник, оказаха се, че сайта просто не работи защото липсва QA тест, сайта е правен от двама човека с готов код от codecanyon, аз и моят екип редовно срещаме месечно над 30+ проекта от този вид, клиентите губят доста пари, но това си е само защото клиента е търсил евтиното и бързото, другото което е се среща че в България малко хора знаят как се прави бизнес, тъжно но факт. Сега за магазините по 15 - 20к , няма как да дам, има си договори за конфиденциалност, явно не си бил съден за голяма сума, примерно 200 хиляди лева.... Има няколко Български фирми, които знаят какво правят и те вземат доста повече за WP от 15 хиляди лв + срок от 3 месеца за изработка + 50% от стойноста на магазина в поддръжка за 1 година.

„Като ще е гарга, да е рошава“

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, явно е абсолютно безсмислено е да споделям ноу - хау с Вас, явно никога не сте се допирали до управление на бизнес, а само имитация на квартален магазин, правил съм онлайн магазини за 1500 лв и за 50 хиляди лева, няма мит няма слух, това е истината, ако Вие работите за без пари, защото стандартно работите някъде на твърда заплата, е ваш избор, не е наш. Ако вие, може да си позволите да работите за без пари, доста хора няма как да го направят, искам да кажа че един циганин от Лом, взема днес 200 лв от желязо, Вие работите 10 дни за 300 лв за един онлайн магазин, накрая клиента получава нещо, което не е онлайн магазин нито сайт, утре клиента намира дигитална агенция, и тя ще каже на клиента какво сме направили, 60% от нашите клиенти в България ни търсят заради дигитална агенция, която е казала че магазина не става за нищо, просто конверия няма как да постъпи. Всеки сам решава за себе си.

Поздрави,
Станимир И
 
Тука е много скромен юсерца, да го видите у фейсбука. Само за добро утро ще ви вземе 10к евро
 
Ще давате ли да ги видим тия магазини за 15-20к лева и ще продължавате да си споделяте мечтите?
 
@nikolov42 , не, че нещо, но какъв ще е този магазин, ако ще го държи хостинг за 5 лева на месец? :)

И аз искам да споделя нещо, все пак, което се пропуска масово. Пазарът има два пъти клиенти - такива, които са готови да дадат пари за своето добро онлайн присъствие, система, която да им върши работа, нещо, което смятат, че е актив за бизнеса и умножител на продажби и печалби, разбира се. Другият тип са тези, които смята, че това е нещо ненужни, но задължително и за тях е просто да дадат едни пари, ако може малко и там да има нещо. Както и мишките, които за тях купуването на сайт, означава минус една вечер в Биат. И така. Това е общата картинка и смятам, че истински професионалист не би искал да работи с втория тип хора.

И тази тема не сме ли разисквали вече. Имам един приятел, който е Проджект мениджър. Храм хабер си няма от магазини, платформи, кодове, и т.н., но се изказа много адекватно когато клиента каза, абе искаме един елементарен магазин. При което той контрира - елементарен магазин е като кола със седалки, кормило, двигател и гуми. Дали иска случайно врати, чистачки, прозорци. Както и че като потребител изглежда лесно, цъкаш няколко пъти и си вече с смс от Еконт. А реално не е.
 
Верно тази тема се дъвкала милион пъти. Изводът е един - има мишки-скъсаняци, има и нормални бизнес насочени хора с добра преценка за нещата. И не говорим за такива дето всичко ще му излезе макс 200 лева, защото е гледал в тубата индийци как сглобяват един WP магазин от нищото. Такива и да се насерат, няма да могат да придобият опита на хората с многогодишен опит.
 
Точно че аз съм от тия дето плащат и плащам и с мои средства за мои хоби проекти, плащам и с чужди средства на хора, на които управлявам бюджетите и много добре знам, че колата може да е и с кожени седалки и без, ама колата и с кожени и без не може да струва повече от Х лв. А тука разни сополанковци искат да ме убедят, че мерцедеса струва колкото ферарито. Е колеги, НЕ, мерцедеса не струва колкото ферарито, но върши дори по-добра работа. :)

Аз пак да се върна на моята песен, която пея - ДАЙТЕ ДА ВИДИМ ТИЯ МАГАЗИНИ, КОИТО СТЕ ПРАВИЛИ ЗА 15-20К?

То и аз искам да ми цакат едни пари за моя труд, ама пазара е друг. Така че се събудете - ЖИВЕЕТЕ В БЪЛГАРИЯ! :)
 
Точно че аз съм от тия дето плащат и плащам и с мои средства за мои хоби проекти, плащам и с чужди средства на хора, на които управлявам бюджетите и много добре знам, че колата може да е и с кожени седалки и без, ама колата и с кожени и без не може да струва повече от Х лв. А тука разни сополанковци искат да ме убедят, че мерцедеса струва колкото ферарито. Е колеги, НЕ, мерцедеса не струва колкото ферарито, но върши дори по-добра работа. :)

Аз пак да се върна на моята песен, която пея - ДАЙТЕ ДА ВИДИМ ТИЯ МАГАЗИНИ, КОИТО СТЕ ПРАВИЛИ ЗА 15-20К?

То и аз искам да ми цакат едни пари за моя труд, ама пазара е друг. Така че се събудете - ЖИВЕЕТЕ В БЪЛГАРИЯ! :)
Ама човек ти не разбра ли .че тука в тоя форум има едни 5-6 човека,които са яко компетентни ......ОБАЧЕ когато им кажеш я дай да видя колко струваш ти и труда ти се крият като мишки.
Аз все още очаквам, онова лекенце ReminD дето продължава да ми ходи по постовете , да ми покаже с тези познания и професионализъм дето така ги притежава, кви са му дивидентите ,че седнал с мой неща да се занимава. Малко това мяза на мияча казал на готвача....ноооооо това е друг тема. Та да ти кажа и на теб никой няма нищо да ти покаже, щото това са нереализирани професионалисти с нереални мечти и сънища.

И по тая тема ,щото и на мен са ми смешни тези въздушни цени, да го кажем така.
Ако продавам самолети, танкове, кораби и т.н. ,дето една продажба ще ми избие всичко ок , става 20-30 000 дадеш и да затвориш очи,ама да се занимаваш по-дребна търговия и да избиваш само онлайн магазина 2 години е смешно.

И за пореден път, на потребителя му е през уя къстам ли е ,от луната ли е .Стига просто един добре изглеждащ сайт.
Него го интересува :
1-Лесна навигация в магазина
2-Цена
3-Качество

Работата е да вкараш хора в магазина, и ако е доволен от тея 3те работи,ще се върне,ако не е ебем ти магазина за 20-30 хиляди.
 
Що продължавате да се карате, нали се съгласихме, че 100 лв е разумна цена за локалния пазар?

Айде, елитен сайтоправач може да поиска (и да си заслужи) 200.

... И накрая имаме Станимир, дето наглее и иска по 300, както подочувам. Ще го изключваме от синдиката, ако се потвърди.
 
И за пореден път, на потребителя му е през уя къстам ли е ,от луната ли е .Стига просто един добре изглеждащ сайт.
Него го интересува :
1-Лесна навигация в магазина
2-Цена
3-Качество
Винаги съм си мислил, че трябва да е удобно и на собственика на магазина/търговеца. Неговот време прекарано в цъкане из контрол панела не е никак малко.
 

Горе